de ce nu raman insarcinata?

nu imi doresc de acum sa am un bebelus, pt ca ink nu ii pot oferi ce are nevoie, insa ma intreb, de ce, dupa o relatie de 2 ani nu se poate...am tot facut teste de sarcina, am fost la doctor, mi-a zis ca daca am o anume bacterie(am uitat cum se cheama) nu pot ramane niciodata...am facut si testul asta....mi-a iesit negativ...am o problema cu infectia urinara, racesc mereu...este o problema?nu stiu care sunt cauzele...ma intreb daca pot ramane insarcinata vreodata...nu vreau acum , dar ce sa fac?doctorul mi-a zis sa mai incerc...pana cand??? imi doresc mult un bebelus:X:X
creatzaely
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:48
aaa si si-a facut si prietenul meu test...deci nu este el cauza...
creatzaely
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:50
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:52
ati incercat sa intretineti si relatii sexuale?
pik_nik
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:55
buna dimineata si tie, pik
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:22
zambila
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:24
floricico, exact asta vroiam sa intreb si io, da' mi-a luat-o pik inainte...
crez ca nici el nu-si bause cafa, ca si mine
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:25
da ce, fara sex nu ramai insaicinata?
nelly05
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:27
nici io n-am baut cafea inca, deci, ma intelegi...
mai, ce faci cu telefonu ala?? am vrut ieri sa te sun, ca am minute pe conex, si tu....nimic
zambila
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:28
haideti, mai, ca e clar... ce nu intelegeti?

isi doreste foarte mult un bebelus, dar nu acum, desi incearca de doi ani, dar poate maine... o fi bacteria, o fi iubitul, o fi doctoru'....?
da' la un ginecolog, ai incercat?

'neata!
vreau si eu cafea!
garbo_C
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:38
Celleste, ea vrea un bebe cu iubitul ei, nu cu ginecologul.
cred...
pik_nik
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:30
zici ?
mie imi pare ca nu stie nici ce, nici cand ar vrea... o fi stiind macar cu cine?

garbo_C
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:34
sau...cum?
pik_nik
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:35
good point , cel
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:42
mami....baga 3 zile doua polidin pe zi.....hai fie sase zile.....intre timp secs....sau looove .....si ai sa vezi!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:52
nazirra , fata se minuneaza cum de nui a ramas gravida in astia doi ani, dar acu nu o intereseaza bebelusu .....poate vine mos niculae sau mos craciun un peste mareeeeeeeeeeeee si daca il mananci sigur vei ramane gravidata ioi ca mor , posibil daca face sex oral si e in perioada de ovulatie sigur prietenul ei va ramane gravidat
yanyacharberet
Postat pe 18 Noiembrie 2009 10:01
bacteria aia pe care o ai siiigur are un tratament.....esti sigura ca ai fost la un ginecolog sa te vada? sau un dermatolog???
tutankhamon
Postat pe 18 Noiembrie 2009 10:10
multumesc mult celor care mi-au raspuns, insa nu cred ca isi au rostul alt gen de commentarii...in fine...daca ati fi fost mai atenti, ma refer la cei care bat campii, am spus ca am o relatie de 2 ani in care nu am putut niciodata sa ramaninsarcinata desi am incercat de multe ori...nu inteleg de ce va puneti intrebari atat de puerile...am zis clar...nu-mi doresc acum un copil pt ca am 22 de ani...dar e normal sa mi-l doresc candva...cand o fi...numai sa fie...vreau sa stiu daca pot, atata tot.am mers la doctor mi-a zis ca nu am nik...am urmat un tratament...si nik...am tot citit despre asta si numai stiam ce sa mai cred...am o casa superba, un logodnic minunat, tot ce mai imi doresc este un copil...vroiam mai tarziu...dar acum cand s-o nimeri...daca mai sunt sanse...
creatzaely
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:31
maaaai....daca n ai nimik nici tu nici el.....copilu o sa vie cind trebe ...
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:35
De la: creatzaely, la data 2009-11-18 15:31:16multumesc mult celor care mi-au raspuns, insa nu cred ca isi au rostul alt gen de commentarii...in fine...daca ati fi fost mai atenti, ma refer la cei care bat campii, am spus ca am o relatie de 2 ani in care nu am putut niciodata sa ramaninsarcinata desi am incercat de multe ori...nu inteleg de ce va puneti intrebari atat de puerile...am zis clar...nu-mi doresc acum un copil pt ca am 22 de ani...dar e normal sa mi-l doresc candva...cand o fi...numai sa fie...vreau sa stiu daca pot, atata tot.am mers la doctor mi-a zis ca nu am nik...am urmat un tratament...si nik...am tot citit despre asta si numai stiam ce sa mai cred...am o casa superba, un logodnic minunat, tot ce mai imi doresc este un copil...vroiam mai tarziu...dar acum cand s-o nimeri...daca mai sunt sanse...


mai, fetele rad, pt ca tu ai postat total aiurea...vrei sa iti faci cumva machiaj cu bebei??

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic!
pretty_varza
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:49
De la: creatzaely, la data 2009-11-18 03:48:30nu imi doresc de acum sa am un bebelus, pt ca ink nu ii pot oferi ce are nevoie, insa ma intreb, de ce, dupa o relatie de 2 ani nu se poate...am tot facut teste de sarcina, am fost la doctor, mi-a zis ca daca am o anume bacterie(am uitat cum se cheama) nu pot ramane niciodata...am facut si testul asta....mi-a iesit negativ...am o problema cu infectia urinara, racesc mereu...este o problema?nu stiu care sunt cauzele...ma intreb daca pot ramane insarcinata vreodata...nu vreau acum , dar ce sa fac?doctorul mi-a zis sa mai incerc...pana cand??? imi doresc mult un bebelus:X:X
garbo005437
Postat pe 5 Decembrie 2009 03:24

STIMATA DRA SAU DNA VA ROG SA MA SCUZATI DAR CIND ITI DORESTI CEVA F MULT NU SE REALIZEAZA CA DORESTI UN COPIL COPILUL NU ESTE UN OBI ECTCARE IL CUMPERI (il faci prin sex ) NU LA DOCTORI ESTE LEACUL SI ACOLO DAR SA AI MULTA INCREDERE IN TINE SI CEA CE -TI DORESTI CU ADEVARAT A RAMINE IN SARCINATA ESTE UN LUCRU F SERIOS SI TREBU IE SA FII PREGATITA SUFLETESTE,TRUPESTE MENTAL ...SI DUPA ACEIA SA DORESTI SA FACI UN COPIL CARE SE FACE CU MULTA IUBIRE,DARUIRE PASIUNE NU ASA SCUZE ..IAR UN LEAC ESTE SA IEI O PLANTA ALOIE SA O PUI LA MAGERAT SI SA O CONSUMI CA PE UN MEDICAMENT SA-TI CAUTATI SI PATENERUL CARE SA FIE CONSTIENT CA SI DORESTE UN COPIL CU TINE NU ASA DE DRAGUL DE AL FACECSA-L ABNANDONEZISA AIBSA MAMA SI TATA DACA DORESTI CU ADEVARAT SCRIE-MI SI SI IL VE TI AVEA
CU STIMA
FLORIN
garbo033817
Postat pe 5 Decembrie 2009 03:48
ioi doamne!
deci, asadar si prin urmare, fetelor, daca luati o planta ALOIE si o puneti la MAGERAT, nici nu mai aveti nevoie de barbati ca sa faceti copii!
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 04:43
daca iti doresti cu adevarat cautama stefania_dareli
garbo003981
Postat pe 5 Decembrie 2009 06:03
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 06:15
Daca nici tu , nici partenerul nu suferiti de vreo afectiune care sa va impiedice sa faceti copii, atunci chiar si stresul poate fi o cauza pentru care nu ramai insarcinata. Poti sa mai incerci sa urmezi un tratament pentru marirea fertilitatii, dar s-ar putea sa faci cate 2 sau cate 3 deodata dupa acest tratament si nu sunt multi care sa-si doreasca gemeni (pentru ca trebuie sa faca mai multe torturi intr-o singura zi ).
ROI2009
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:19

doar...torturi?...sau si...TORTURI???
ultramoava
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:23
De la: creatzaely, la data 2009-11-18 15:31:16multumesc mult celor care mi-au raspuns, insa nu cred ca isi au rostul alt gen de commentarii...in fine...daca ati fi fost mai atenti, ma refer la cei care bat campii, am spus ca am o relatie de 2 ani in care nu am putut niciodata sa ramaninsarcinata desi am incercat de multe ori...nu inteleg de ce va puneti intrebari atat de puerile...am zis clar...nu-mi doresc acum un copil pt ca am 22 de ani...dar e normal sa mi-l doresc candva...cand o fi...numai sa fie...vreau sa stiu daca pot, atata tot.am mers la doctor mi-a zis ca nu am nik...am urmat un tratament...si nik...am tot citit despre asta si numai stiam ce sa mai cred...am o casa superba, un logodnic minunat, tot ce mai imi doresc este un copil...vroiam mai tarziu...dar acum cand s-o nimeri...daca mai sunt sanse...
floryna042000
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:25
...offf...offfffffff...mai....maiiiiiii!!!!!!!!!!
ultramoava
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:28
Buna! Ar fi bine sa nu te joci de-a ramasul insarcinata daca nu esti sigura ca iti doresti un copil acum.Gandeste-te si la varianta ca ramai insarcinata si va trebui sa faci avort ca nu vi-l doriti si atunci chiar ca ai motive sa te sperii...Daca doctorii ti-au zis ca esti ok, nu iti fa griji ca ramai cu siguranta insarcinata.
floryna042000
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tenul gras..:(( 55 De la: ionutza29 24 Februarie 2010 21:10
Mustata 3 De la: floradavdis 3 Mai 2010 16:27
Bataie de joooc 31 De la: ana_cox19 16 Mai 2012 19:26
Oferta limitata -machiaj mireasa/nunta/alte ocazii 2 De la: garbo164355 2 August 2010 11:39
Coafura,machiaj ,culoare 4 De la: sydney2275 16 Mai 2012 19:26
Setari Cookie-uri