Se poate scapa de fumat cu ajutorul hipnozei?

Va salut dragi mei, sunt fumatoare de 18 ani si am incercat prin aproape toate metodele (de la plasturii cu Nicoret pana la metode mai populare sa le zicem, tigari inmuiate in lapte, inlocuit fumatul cu alte activitati, etc), sa scap de acest viciu nenorocit. Am auzit ca hipnoza este cea mai eficienta metoda. Ati auzit de asa ceva? Ma puteti ajuta? Va multumesc.
barbu_valeria
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:20
nope, n-am auzit de metoda asta, dar stiu din experienta ca functioneaza cea cu biorezonanta magnetica

dar nu stiu daca mai e vreun cabinet prin tara...la unguri, la szeghed stiu sigur este, crez ca o sa dau o fuga pana acolo
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:18
se poate utiliza, da..poti incerca, de ce nu ?
insa cea mai la indemana ramane vointa, pentru ca eficacitatea unei astfel de terapii, depinde de cat de mult crezi in medoda respectiva..
melanie
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:24
Eu am un prieten care spune ca a reusit in acest mod. Daca am retinut eu bine, este nevoie si de ceva medicamente sau injectii de facut, dar nu vreau sa vorbesc de ceea ce nu stiu. Pentru ca si eu caut sa imi conving prietenii sa renunte la fumat, iti las adresa lui de mail, scrie-i si intreaba-l mai exact ce anume a facut. Cert e ca dupa multi ani de fumat, acum nu mai fumeaza. Adresa sa de mail e noncomunist@gmail.com si numele sau este Eugen. Succes!

jaydreem
Postat pe 25 Octombrie 2009 04:40
buna,eu nu stiu aceasta metoda,dar merita sa incerci orice sa scapi de acest viciu.sti proverbul;daca vrei cu toata inima poti',eu am reusit sa ma las de acest viciu cu vointa,am fost fumatoare 14 ani si acum nu mai fumez de 8 luni multumesc lui dumnezeu ca nici prin vis nu le mai vreau.bafta
garbo024180
Postat pe 25 Octombrie 2009 07:32
Iti recomand metoda usoara alui allen carr,cartea "in sfarsit nefumator".Am fumat 10 ani si acu am 2 zile de cand m-am lasat si ma simt minunat.
garbo043547
Postat pe 25 Octombrie 2009 08:51
547, tu crezi ce spui?! te simti mununat?
da' poti sa te lasi de fumat cu ajutorul hipnozei, cu conditia sa nu fi fost fumator
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 08:55
Buna! Eu am 3 ani de cand m-am lasat de fumat, fara medicamente, fara injectii, fara hipnoza, pur si simplu cu ambitie si vointa! Ma simt foarte bine si pentru mine este o mare realizare ca am scapat de acest viciu. Eram fumatoare de 15 ani. Iti doresc mult succes!
brandusha
Postat pe 25 Octombrie 2009 08:58
De la: garbo043547, la data 2009-10-25 08:51:10Iti recomand metoda usoara alui allen carr,cartea "in sfarsit nefumator".Am fumat 10 ani si acu am 2 zile de cand m-am lasat si ma simt minunat.


La aceasta metoda m-am gandit si eu sa ti-o recomand.Aceasta carte o gasesti si pe net.Citeste-o si pe urma vei vedea cat de usor e sa te lasi de fumat.
lucia12
Postat pe 25 Octombrie 2009 09:43
neata , valeria ...se poate orice in lumea asta daca vrei cu adevarat....mai intai trebuie sa-ti gasesti un motiv ADEVARAT...de asta o sa te poti agata cand iti e mai greu...sa nu-ti inchipui ca o sa fie usor.......da pot sa-ti spun ca ce o sa castigi dupa... nu este doar faptul ca nu mai fumezi ci si o urisa stima de sine...ani de zile am cautat un motiv ...dar intr-un final l-am gasit ...si nu mai fumez de peste 16 ani...iti doresc sussces si nu te lasa....tu poti...:)
garbo060248
Postat pe 25 Octombrie 2009 09:45
intreb si eu : dupa ce esti de-hipnotizat te-apuci iar ??
bluelight
Postat pe 25 Octombrie 2009 09:45
eu am fumat 28 de ani, m-am lasat de 2 ani jumatate, doar prin vointa! este adevarat am avut si o problema grava de sanatate...dar am zis: din clipa asta nu mai fumez si asa a fost! doua saptamani mi-a fost greu, apoi mi-a trecut dorinta de a fuma! plus ca am realizat ce urat " pute " un fumator, indiferent ce sapun, ce deodorante sau parfumuri foloseste! fumatorul pute, fara suparare! in ceea ce priveste chestia cu hipnoza...hmmm, ma indoiesc tare serios! oricum iti doresc bafta!
yyoana_62
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:46
DA. SE POATE SCAPA DE FUMAT CU AJUTORUL HIPNOZEI. CU DRAG, BIANCUORE.
garbo039574
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:07
fumez de 24 ani. acum cativa ani am incercat sa a las. a fost un chin,dar am rezistat 1 an.si dupa un an cand vedeam pe cineva ca aprinde o tigara ;imi vemea apa in gura;. e foarte greu sa te lasi de fumat daca traiesti intr-un mediu unde majoritatea fumeaza. e foarte greu dar multi reusesc. incearca. succes!
anirica
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:26
Cine nu are vointa asupra lui,nu poate avea nici asupra celorlalti.Iar femeile care isi dau aere de barbat in felul acesta imi repugna.Exista N lucruri care le poti face cind esti intr-o pasa proasta...decit sa arzi bani...mai bine ajuti un copil sarman,si faci o fapta buna.Asa scapi si de viciu.
magdalia63
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:52
Greu de crezut dar chiar ma simt.
garbo043547
Postat pe 25 Octombrie 2009 15:14
magdalia,se pare ca nu ai fumat niciodata de vreme ce poti vorbi asa. daca nu esti in stiinta de cauza,ar trebui sa nu-ti dai cu parerea.si de ce crezi ca o femeie isi da aere de barbat daca fumeaza?unde scrie ca un barbat are voie sa fumeze si o femeie nu?
anirica
Postat pe 25 Octombrie 2009 15:56
Buna.Am fumat ,,la greu'' timp de 14 ani.M-am lasat foarte usor cu ajutorul unei carti.Am gasit-o tot pe net la un tip care la fel incuraja pe cei ce vor sa se lase.Cartea se numeste ,,In sfarsit nefumator'' scrisa de Allen Carr.Am citit-o si m-a convins.Spor la citit si sa stii ca e fffff usor sa te lasi de fumat.Astept raspuns imediat ce termini de citit.O recomand tuturor.
LILUTZ
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:14
sincer e cam clar ca tu vrei sa te scape cineva de acest viciu si nu sa renunti tu la el, mult succes daca vrei astfel pt ca o sa ai nevoie.
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:46
Ambitia ...ceva in capul nostru si...gata
garbo010514
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:57
am fost fumator de 3 pachete de carpati fara filtru la zi uneori chiar mai mult insa cu vointa mea fara amestec de alte celc am 14 ani si 7 luni de cind nu mai fumez deloc
sivucu
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:17
BRAVO VOUA CELOR CARE A-TI REUSIT.
POATE NE SPUNETI SI NOUA CUM A-TI REUSIT MAI DETAILAT.
garo05687
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:45
BRAVO VOUA CELOR CARE A-TI REUSIT.
POATE NE SPUNETI SI NOUA CUM A-TI REUSIT MAI DETAILAT.
garo05687
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:46
@garbo043547: lol.asa am zis si eu dupa 2 luni si chiar nu simtisem pofta, dar ma lasasem de frica fiindca facusem niste analize. pana intr-o buna zi cand de voie de nevoie am zis eh.. hai ca trag un fum. zii ca te simti minunat cand chiar le lasi muuulta vreme si treci prin toate testele posibile - nu fumezi la petreceri, nu fumezi cand astepti ceva, nu fumezi cand fumeaza ceilalti langa tine, nu fumezi nicicand.
vixen
Postat pe 26 Octombrie 2009 00:32
daca vrei cu adevarat sa te lasi de fumat citeste Allen Carr - In sfarsit, nefumator. Am fumat 14 ani si am reusit. sunt fericita.
maramacus
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:24
Foarte posibil,de asta imi este frica,dar eu ma asteptam sa-mi fie foarte greu,am zis ca toata viata am sa fiu fumator si nu o sa am niciodata puterea sa le las.Si chiar nu e asa,ma simt bine.Am sa vad,cred ca abia acum incepe lupta,lupta de a rezista tentatiei.E usor sa te lasi mai greu sa te lasi de tot,cred.
garbo043547
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:42
greu de lasat ,dar si mai greu de rezistat ,cine poate e o mare realizare sa stiti.
garbo029980
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:10
Draga Valeria,de lasat de fumat cu ajutorul hipnozei...nu am mai auzit,dar despre a te lasa de fumat cu vointa si cu un scop ffffffff bine definit,DA.Adica:eu am o ,,problema''cu mirosurile.Sper si cred ca niciunui fumator nu-i place cum miroase.Apoi,banii.De cand m-am lasat imi cumpar ce vreau si mai e ceva:de la leafa la leafa ma ajung cu banii(inainte nu).Bun!Mai departe.Inainte cand urcam scarile oboseam de parca urcam 10 etaje,nu 4 la cat locuiesc.Dimineata ma trezesc mult mai repede si usor decat inainte de a scapa de fumat!De-ai stii cat ma invidiaza colegii...........una m-a intrebat:,Ce-ai fata,ori te-ai pocait?sau esti martor?''.Si pentru final:am un ten de invidiat.Sper ca vei gandi bine inainte de a aprinde urmatoarea tigara.SUCCES!
LILUTZ
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:10
salut. am fost fumator aproape 18 ani,putin spus pasional.lasati prostiile cu plasturi sau hipnoza,daca ai vointa ls lasi pur si simplu.am deja 10 luni si nici nu m-ai visez de tigari.este ceva legat doar de vointa.nu exista :nu pot: ci mai degraba nu vreau.va rog sa ma credeti ca este super tare sa nu mai fumezi.
garbo028094
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:51
da............ si eu ma simt f bine de cand nu mai fumez
garbo024180
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Durere incheietura 4 De la: garbo_385843 17 Octombrie 2017 00:08
O NOUA SURSA DE SANATATE SI FRUMUSETE! 43 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 22:04
Pareri despre cursul de fotocitit 2 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:40
un ajutor sigur impotriva kg in plus 2 De la: Carmen_09 25 Aprilie 2012 16:31
Psoriazis 28 De la: garbo_446242 14 Iulie 2017 16:22
Setari Cookie-uri