ajutor,politia!!......

cunosc o mama disperata.moartea care o ameninta,sta chiar cu ea incasa.este fiul ei!alcoolic si bolnav psihic,fiul isi ameninta mama cu moartea,la 37 de ani,pt o garsoniera,pe care o impart impreuna,de stat.fiul e neisurat,considerand ca mama e de vina ca nu are o casa.tatal nativ ii tine isonul,desi ,are o alta familie.indruma fiul la xterminarea mamei pshicsi mortal,inclusiv cu aruncatul de la balconet 8 al mamei.acelasi lucru facea tatal cu mama lui,bunica fiului.mama ,in cauza suporta de ani de zile.pt ca are o pensie de boala mica.fiul este convins ca fara el ,mama nu va rezista financiar,si considera ca daca aduce in casa de mancare,plateste unele utilitati,mama trebuie sa ii fie sluga.el altceva nu face decat mai munceste si apoi cade direct in sticla pana,nu stie de el.apoi vine acasa,in micuta garsoniera,subiectul de disputa dintre cei doi.fiul urla.sparge tot in casa asa ca azi noapte(3.09.2009)si isi bate cainele cu picioarele,iar pe mama o ameninta ca 'bine i-a spus tasu sa o termine psihic si daca rezista urmeaza sa o omoare'.mama de frica fiului vrea sa cheme politia.fiul are un vocabular de cea mai joasa speta la adresa oricui,inclusiv a celei chiar i-a dat viata.inclusiv impotriva politiei.credeti ca politia poate solutiona acest caz,fara sa fie prea tarziu pt viata mamei?important este ca fiul sa fie indepartat legal de biata lui mama,fara s mai prezinte un pericol pt ea!fiecare stiti de un caz similar,poate.cum poate scapa mama care a dat viata unui monstru de copil,sa nu fie omorata de fiu sau exterminata psihic?din cate stiu politia da doar o amenda.iar cei doi raman tot in aceasi viata sau situatie,ce trebuie sa faca mama rapid pt a-si apara viata si ascapa de cel care o ameninta,adica de propriul ei copil????alexandra
allexanndrra
Postat pe 4 Septembrie 2009 01:38
ALEXANDRA UNDE E ASTA?
margelatu_68
Postat pe 4 Septembrie 2009 01:40
hey1raspunde-mi te rog!
margelatu_68
Postat pe 4 Septembrie 2009 01:49
margelatu in bucuresti.poti da un ajutor/
intra pe id;sirbu_andrada.orice ajutor e bun!urgent.multumesc,alexa
allexanndrra
Postat pe 4 Septembrie 2009 04:28
cine sunt astia, vecinii tai sau ai citit in ziar?
ana02
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:00
Confucius spune:
Si "balconetul 8" face parte din "Romeo si Julieta", partea a doua, care este de fapt o opereta (de aici si notiunea de "balconet 8").
Iata cum varianta moderna a eternului conflict dintre Capuleti si Montecchi se impleteste armonios cu viata de zi cu zi, intr-o garsoniera impartita frateste de o mama cu fiul ei psihopat, ba chiar si alcoolist pe deasupra... Ramane de vazut rolul tatalui in aceasta ecuatie. O fi Othello, o fi Iago? Sau o fi insasi Desdemona?
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:07
daca ala=-i montechi...eu sunt harap alb! pe bunee acum!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:11
De la: Poison, la data 2009-09-04 13:07:46Confucius spune:
Si "balconetul 8" face parte din "Romeo si Juileta", partea a doua, care este de fapt o opereta (de aici si notiunea de "balconet 8").
Iata cum varianta moderna a eternului conflict dintre Capuleti si Montecchi se impleteste armonios cu viata de zi cu zi, intr-o garsoniera impartita frateste de o mama cu fiul ei psihopat, ba chiar si alcoolist pe deasupra... Ramane de vazut rolul tatalui in aceasta ecuatie. O fi Othello, o fi Iago? Sau o fi insasi Desdemona?



hai ca mi-ai inveselit ziua! ca tare eram necajita!
ana02
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:13
loveactually:
preferi varianta englezeasca? adica " The Capulets and the Montagues"?
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:13
pai cam asa ii kema nu?? nu ca vreau eu!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:16
Loveactually, "cam asa" ii chema in varianta englezeasca. E drept ca si autorul...
Numele insa sunt reale si sunt din Italia. Think again...
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:26
De la: ana02, la data 2009-09-04 13:00:35cine sunt astia, vecinii tai sau ai citit in ziar?




ana eu nu i-as numi astia!putem fioricare mama dintre noi.pacat ca nu realizezi prin ce trece acea mama!alexandra
allexanndrra
Postat pe 5 Septembrie 2009 03:04
De la: Poison, la data 2009-09-04 13:07:46Confucius spune:
Si "balconetul 8" face parte din "Romeo si Julieta", partea a doua, care este de fapt o opereta (de aici si notiunea de "balconet 8").
Iata cum varianta moderna a eternului conflict dintre Capuleti si Montecchi se impleteste armonios cu viata de zi cu zi, intr-o garsoniera impartita frateste de o mama cu fiul ei psihopat, ba chiar si alcoolist pe deasupra... Ramane de vazut rolul tatalui in aceasta ecuatie. O fi Othello, o fi Iago? Sau o fi insasi Desdemona? [/quote




f curioasa nepasarea si "humorulvostru'daca v-as spune ca acea mama sunt eu sunt curioasa cum reactionati .tot din romeo si julieta?rusine !1!alexandra
allexanndrra
Postat pe 5 Septembrie 2009 03:08
De la: ana02, la data 2009-09-04 13:13:11
De la: Poison, la data 2009-09-04 13:07:46Confucius spune:
Si "balconetul 8" face parte din "Romeo si Juileta", partea a doua, care este de fapt o opereta (de aici si notiunea de "balconet 8").
Iata cum varianta moderna a eternului conflict dintre Capuleti si Montecchi se impleteste armonios cu viata de zi cu zi, intr-o garsoniera impartita frateste de o mama cu fiul ei psihopat, ba chiar si alcoolist pe deasupra... Ramane de vazut rolul tatalui in aceasta ecuatie. O fi Othello, o fi Iago? Sau o fi insasi Desdemona?



hai ca mi-ai inveselit ziua! ca tare eram necajita!



ana o zi fericitaiti doresc si eu !de fapt ce ne pasa de dramele umane?e mai buna comedia umana!rusinos alexandra
allexanndrra
Postat pe 5 Septembrie 2009 03:10
voi cei ce traiti fericiti ,treceti pe alt topic!o mama disperata a cerut ajutorul!voi ce sunteti ...mastile....comedia umana?sau murdaria umana,ca sa numa exprim ,mai dur!ce distractie v-ati gasit!!!imi este rusine de nerusinarea voastra!sunt oripilata,ca om,ca mama,ca mama in cauza!!!va doresc sa calcati mai des,peste nenorocirea altora!poate scoateti si o comedie,din micimea sufletului vostru!!alexandra
allexanndrra
Postat pe 5 Septembrie 2009 03:25
De la: ana02, la data 2009-09-04 13:13:11
De la: Poison, la data 2009-09-04 13:07:46Confucius spune:
Si "balconetul 8" face parte din "Romeo si Juileta", partea a doua, care este de fapt o opereta (de aici si notiunea de "balconet 8").
Iata cum varianta moderna a eternului conflict dintre Capuleti si Montecchi se impleteste armonios cu viata de zi cu zi, intr-o garsoniera impartita frateste de o mama cu fiul ei psihopat, ba chiar si alcoolist pe deasupra... Ramane de vazut rolul tatalui in aceasta ecuatie. O fi Othello, o fi Iago? Sau o fi insasi Desdemona?



hai ca mi-ai inveselit ziua! ca tare eram necajita!




ana ,nu ai vreasa te inveselesti cu un subiect de alt registru?alexandra
allexanndrra
Postat pe 5 Septembrie 2009 03:45
Intii sa merga mama la un sanatoriu de psihiatrie si dezalcolizare...sigur va primi niste indicatii importante. .. si sa predea fiul chiar si in camasa de forta.
El trebuie intii sa fie tratat... si sigur va avea nevoie de ajutorul mamei lui..
Pentru sot...sa apeleze la serviciile unui avocat care sa-i ceara restrictionari .
Oricat de mica ar fi pensia linistea sufleteasca este mult mai importanta...
Politia nu intervine asa de repede cand ai nevoie,..
Incearca si multa Bafta.
anca_53
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:52
alexandro, vii aici cu tot felul de subiecte d-astea desprinse din filme si bati campii cu succes........in rest, multe succesuri iti doresc!
ana02
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:56
ANTA: corect, dar cu o corectie

Mama sa mearga la psihiatrie si dezalcoolizare PENTRU EA mai intai. Ca se pare ca si ea are nevoie de sprijin din asta...
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:19
Sefa, cand ai probleme d-astea n-o arzi toata ziua pe net! Si mai controleaza-ti limbajul, asta apropo de nerusinare! Una e sa ai drame si alta e sa-ti ridici poalele-n public ori sa faci mahala!
Hai pa!
kyra
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:46
De la: allexanndrra, la data 2009-09-05 03:25:04voi cei ce traiti fericiti ,treceti pe alt topic!o mama disperata a cerut ajutorul!voi ce sunteti ...mastile....comedia umana?sau murdaria umana,ca sa numa exprim ,mai dur!ce distractie v-ati gasit!!!imi este rusine de nerusinarea voastra!sunt oripilata,ca om,ca mama,ca mama in cauza!!!va doresc sa calcati mai des,peste nenorocirea altora!poate scoateti si o comedie,din micimea sufletului vostru!!alexandra

Cam ce ajutor vrezi ca vei gasi aici? Sa-i dam garsoniera lui fi-su sa nu o mai ameninte? Sa o luam la noi acasa? Lucrurile astea nu se rezolva pe net.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:52
Alexandra, "ca mama in cauza" esti obligata (vorba vine) sa iti "cresti" copilul pina la 18 ani, dupa aia poti sa te muti/sa il muti sau sa faci cum consideri si sa nu mai stati impreuna.
Peste virsta majoratului NU ii esti datoare si nu iti este dator, pina la urma, cu nimic. Nici sa il tii in casa, nici sa iti dea bani, nici sa ii fii sluga, nici sa te intretina. Puteti sa nu va mai vedeti niciodata. Probabil ar fi chiar o idee buna.

Mi se pare penibil faptul ca acest conflict este intre mama si fiu: da, poate ar fi trebuit sa te respecte - dar asta se invata, nu ne nastem plini de respect. Nu crezi?!
In al doilea rind, notiunea de "exterminare psihica" nu exista nici un filmele de spionaj, macar. Asta, fyi. Singura care te poate "extermina psihic" esti TU insati. E viata ta. Viata ta, psihicul tau, sentimentele, perceptiile si deciziile tale...

quasaria
Postat pe 5 Septembrie 2009 18:56
De la: ana02, la data 2009-09-05 11:56:28alexandro, vii aici cu tot felul de subiecte d-astea desprinse din filme si bati campii cu succes........in rest, multe succesuri iti doresc![/q


nu iti doresc caacest "subiect desprins din filme"sa devina realitate pt tine.referitor la "succesuri'',nu asta imi e intentia.sunt un om matur ,si imi asum tot ce postez.regret ca ma citeste cineva care ,nu are dragoste de oameni si de adevar.alexa
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 00:28
De la: kyra, la data 2009-09-05 13:46:43Sefa, cand ai probleme d-astea n-o arzi toata ziua pe net! Si mai controleaza-ti limbajul, asta apropo de nerusinare! Una e sa ai drame si alta e sa-ti ridici poalele-n public ori sa faci mahala!
Hai pa!




nu iti este sila de tine,poison?
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 02:45
De la: kyra, la data 2009-09-05 13:46:43Sefa, cand ai probleme d-astea n-o arzi toata ziua pe net! Si mai controleaza-ti limbajul, asta apropo de nerusinare! Una e sa ai drame si alta e sa-ti ridici poalele-n public ori sa faci mahala!
Hai pa!




kyra,controleaza-ti limbajul,si verifica-ti afirmatiile.cauta topic de "nivelul"tau.nu ma impresionezi,crede-ma!bye
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 02:53
De la: Micass, la data 2009-09-05 13:52:04
De la: allexanndrra, la data 2009-09-05 03:25:04voi cei ce traiti fericiti ,treceti pe alt topic!o mama disperata a cerut ajutorul!voi ce sunteti ...mastile....comedia umana?sau murdaria umana,ca sa numa exprim ,mai dur!ce distractie v-ati gasit!!!imi este rusine de nerusinarea voastra!sunt oripilata,ca om,ca mama,ca mama in cauza!!!va doresc sa calcati mai des,peste nenorocirea altora!poate scoateti si o comedie,din micimea sufletului vostru!!alexandra

Cam ce ajutor vrezi ca vei gasi aici? Sa-i dam garsoniera lui fi-su sa nu o mai ameninte? Sa o luam la noi acasa? Lucrurile astea nu se rezolva pe net.



mica la tine aveam pretentii.stiu la cine apelez si de ce fac public acest caz!nu cobori,pe treapta unora care,chiar au creierul odihnit!
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 03:03
De la: quasaria, la data 2009-09-05 18:56:43Alexandra, "ca mama in cauza" esti obligata (vorba vine) sa iti "cresti" copilul pina la 18 ani, dupa aia poti sa te muti/sa il muti sau sa faci cum consideri si sa nu mai stati impreuna.
Peste virsta majoratului NU ii esti datoare si nu iti este dator, pina la urma, cu nimic. Nici sa il tii in casa, nici sa iti dea bani, nici sa ii fii sluga, nici sa te intretina. Puteti sa nu va mai vedeti niciodata. Probabil ar fi chiar o idee buna.

Mi se pare penibil faptul ca acest conflict este intre mama si fiu: da, poate ar fi trebuit sa te respecte - dar asta se invata, nu ne nastem plini de respect. Nu crezi?!
In al doilea rind, notiunea de "exterminare psihica" nu exista nici un filmele de spionaj, macar. Asta, fyi. Singura care te poate "extermina psihic" esti TU insati. E viata ta. Viata ta, psihicul tau, sentimentele, perceptiile si deciziile tale...




ai dptate,in tot ce spui!apropo de terminare psihica,de violenta......unde crezi ca duc?crezi ca de anliza morfolgica,a cv iti linisteste teama , ca maine,pot sa patesc ceva mai rau decat amenintari?am chemat politia.luni se vor duce si la instigator.(rectificare-dreptate).sa nu traiesti asemenea drame.ai un suflet bun.multumesc alexa
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 03:23
donsoara/doamna cu mult prea multe consoane de reprodus.....e interesant cum pe un topic te dadeai fomeie juna de 30 de ani, pe altul pustoaica de 17 careia nu-i da voie mamica sa faca nu stiu ce, iar acuma ai deja un plod de 37 de ani.....mamicule....mie aici ceva nu-mi miroase a bine - pe romaneste iti bati joc de noi......sau e ceva necurat la mijloc si matale suferi de o personalitate multipla, caz care te califica hotarator pentru un loc la dilibau, fara drept de apel, sectia inofensivi pentru societate.....

in alta dez-ordine de idei...daca mataluta ai un baiet de 37 de ani, inseamna ca l-ai facut pe la fo 20 de ani, adica acuma ai in jurul varstei de 57.....la varsta asta te mai lasi calcata in picioare pentru cativa leuti???te vaz telectuala...ba chiar stii sa folosesti si computerul sa intri pe un forum....ce crezi ca va face politia? il va opri pe ala sa bea??? ii va cenzura injuriile???nu mamica...cel mult ii da o amenda pentru tulburarea linistii publice si...pa!!!...matale poti, la varsta respectabila pe care o ai, sa te pensionezi, daca nu cumva esti deja pensioanara....si sa cauti fumusel un camin de batrani unde sa primesti o camaruta - tot ca o garsoniera - dar in care ai marele avantaj ca nu-ti tulbura nimeni linistea si pacea sufleteasca......sau mai ai o varianta.....du-te mami la o manastire...la varsta ta, nu e obligatoriu sa te calugaresti, dar un ajutor la bucatarie sau la gradina crede-ma ca e bine-venit...sau poate stii sa cosi haine preotesti....nu cred ca o manastire ar refuza un ajutor din partea ta....si mai cu o rugaciune, mai cu o slujba, te linistesti, poate in timp prin mica publicitate iti gaseti si tu pe cineva cu care sa-ti imparti restul de batranete...dar nu mai sta, draga asa....

p.s. postarile tale cam au ore destul de inaintate din noapte.....e ora la care amicul beat si-a facut numarul si a adormit in sfarsit si tu poti accesa computerul?
tutankhamon
Postat pe 6 Septembrie 2009 03:27
De la: tutankhamon, la data 2009-09-06 03:27:29donsoara/doamna cu mult prea multe consoane de reprodus.....e interesant cum pe un topic te dadeai fomeie juna de 30 de ani, pe altul pustoaica de 17 careia nu-i da voie mamica sa faca nu stiu ce, iar acuma ai deja un plod de 37 de ani.....mamicule....mie aici ceva nu-mi miroase a bine - pe romaneste iti bati joc de noi......sau e ceva necurat la mijloc si matale suferi de o personalitate multipla, caz care te califica hotarator pentru un loc la dilibau, fara drept de apel, sectia inofensivi pentru societate.....

in alta dez-ordine de idei...daca mataluta ai un baiet de 37 de ani, inseamna ca l-ai facut pe la fo 20 de ani, adica acuma ai in jurul varstei de 57.....la varsta asta te mai lasi calcata in picioare pentru cativa leuti???te vaz telectuala...ba chiar stii sa folosesti si computerul sa intri pe un forum....ce crezi ca va face politia? il va opri pe ala sa bea??? ii va cenzura injuriile???nu mamica...cel mult ii da o amenda pentru tulburarea linistii publice si...pa!!!...matale poti, la varsta respectabila pe care o ai, sa te pensionezi, daca nu cumva esti deja pensioanara....si sa cauti fumusel un camin de batrani unde sa primesti o camaruta - tot ca o garsoniera - dar in care ai marele avantaj ca nu-ti tulbura nimeni linistea si pacea sufleteasca......sau mai ai o varianta.....du-te mami la o manastire...la varsta ta, nu e obligatoriu sa te calugaresti, dar un ajutor la bucatarie sau la gradina crede-ma ca e bine-venit...sau poate stii sa cosi haine preotesti....nu cred ca o manastire ar refuza un ajutor din partea ta....si mai cu o rugaciune, mai cu o slujba, te linistesti, poate in timp prin mica publicitate iti gaseti si tu pe cineva cu care sa-ti imparti restul de batranete...dar nu mai sta, draga asa....

p.s. postarile tale cam au ore destul de inaintate din noapte.....e ora la care amicul beat si-a facut numarul si a adormit in sfarsit si tu poti accesa computerul?





tuta.raman din ce in ce mai oripilata,de nici nu stiu cum sa le numesc sa nu va jignesc....de postarile puerile ale unor persoane care se cred mature.voi chiar nu aveti,preocupari mai umane,mai docte,mai cu frica de dumnezeu?de unde atata inversunare,si daca ar fi numai asta.....ma abtin pt ca nu am eu nici un drept sa judec pe nimeni.undeva,canva fiecare isi va primi judecata.ce inseamna dilibau,fiind expresia ta elevata nu te intreb,ca sigur imi vei raspunde la acelasi nivel.nu merita sa te citesc,insramna sa imi injosesc,bunul meu simt!atat te rog sa imi raspunzi ai mama si tata?ai copii?pe parintii tai ii ti la azil sau la manastire sa coase anterie?atunci nu m-ar mira daca copii tai,ar proceda cu tine la fel.daca eu imi judec baiatul,tie nu ti se permite,eventual iti spui o parere pro sau contra,dar nu cataloghezi tu,starea lui de noapte!!!gaqndeste-te doar ,cat de negru iti este sufletul,tot intrand pe situl garbo si judecand in stanga si in dreapta.nu uita legea bumerangului!sa iti aduci aminte cand ti se va intampla,caci tot ce ai gandit si ai scris ti se vor intampla si tie,la cat de "buna iti este inima".fie -ti viata,dupa cum gandesti despre altii!pe mine asemenea persoane nu ma impresioneaza,nici macar nu imi incarc memoria cu ele.despre cine si ce sa vb noi,voi ei,ele......
allexanndrra
Postat pe 6 Septembrie 2009 08:48
Bine Alexandro. Zi tu de fapt ce vrei si cum putem ajuta. Concret. Ca asa o plangere pe forum oricine poate face. Cam ce ajutor ai vrea sa primesti aici ca nu ma prind.
Micass
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Foarte util in cazul in care iti pierzi portofelul! 7 De la: fleurdelis 19 Iunie 2010 13:24
Un barbat care sa poata avea grija de tine 46 De la: preciouss 26 Octombrie 2009 21:09
Eu ma marit si tata e indragostit 123 De la: pustietate_in_floare 6 Mai 2011 16:57
zodii 51 De la: garbo005849 5 August 2009 12:21
Subiect 11 De la: Luna_in_capricorn 29 Iunie 2011 09:06
Setari Cookie-uri