Barbatul Pesti

Sunt indragostita de un barbat in pesti.Am crezut ce este cel mai bun om de pe planeta,am fost fericita alaturi de el,pana intr-o zi cand s-a prabusit cerul pe mine cand am aflat ca mai exista si o alta in viata lui.Tot ce imi spusese pana atunci erau numai minciuni.Sunt revoltata ca exista asemenea specimen pe lumea asta,un mincinos nenorocit.Acum ma minte in continuare ca vrea sa scape de ea,ca nu vrea sa ma piarda,iar in week end este mereu cu ea.Nu mai rezist!Simt ca vreau sa il omor si daca nu il omor pe el o sa ucid amintirile noastre si aceasta relatie mincinoasa.Cum poate fi un barbat asa de mincinos?Cum poate sa joace asa de bine teatru spunand ca eu sunt viata lui,unica femeie si totusi el se intalneste regulat cu cealalta de care chipurile nu poate sa scape.Am ajuns la disperare,pentru ca nu vrea sa ma lase deloc in pace.Concluzia: barbatii din pesti sunt niste mincinosi nenorociti?Va rog spuneti-mi,voi ce parere aveti?
dispe17
Postat pe 30 August 2009 09:59
te rog frumos nu ne baga pe toti Pestii in aceeasi oala cu individul.nu poti trage linie ptr toti din aceasta zodie.noi stim sa iubim femeia si sintem mai perfectionisti decit altii
sever75
Postat pe 19 Iulie 2010 20:17
mda...v-ati perfectionat in arta minciunii...
preci
Postat pe 19 Iulie 2010 20:20
De la: dispe17, la data 2009-08-30 09:59:24Sunt indragostita de un barbat in pesti.Am crezut ce este cel mai bun om de pe planeta,am fost fericita alaturi de el,pana intr-o zi cand s-a prabusit cerul pe mine cand am aflat ca mai exista si o alta in viata lui.Tot ce imi spusese pana atunci erau numai minciuni.Sunt revoltata ca exista asemenea specimen pe lumea asta,un mincinos nenorocit.Acum ma minte in continuare ca vrea sa scape de ea,ca nu vrea sa ma piarda,iar in week end este mereu cu ea.Nu mai rezist!Simt ca vreau sa il omor si daca nu il omor pe el o sa ucid amintirile noastre si aceasta relatie mincinoasa.Cum poate fi un barbat asa de mincinos?Cum poate sa joace asa de bine teatru spunand ca eu sunt viata lui,unica femeie si totusi el se intalneste regulat cu cealalta de care chipurile nu poate sa scape.Am ajuns la disperare,pentru ca nu vrea sa ma lase deloc in pace.Concluzia: barbatii din pesti sunt niste mincinosi nenorociti?Va rog spuneti-mi,voi ce parere aveti?

mda,din pacate ai dreptate....sunt labili,mincinosi si fabuleaza cat e ziulica de mare.......
Ar mai fi si exceptii(asta depinde f mult si de decada) dar nu am avut fericirea sa-mi iasa in cale....
imi pare rau pentru tine,dar crede-ma...te va minti mereu
Apropos,sunt si lasi,,fara coloana vertebrala" in ceea ce priveste simtul raspunderii.
Uita-l ,vei fi mai fericita fara el
chanty
Postat pe 19 Iulie 2010 20:34
da ai dreptate cand spui ca barbatul peste e cam mincinos dar cred ca nu trebuie sa generalizam ,exista si exceptii
sfatul meu este:lasa-te de el cauta-ti alta iubire pt ca e pacat sa-ti pierzi zile frumoase din viata ta pt unul care e plin de incurcaturi
accepta-l s-a calce pe cararea ta doar atunci cand e LIBER
sa ai parte de zile pline de IUBIRE
mariapotinteu
Postat pe 25 Iulie 2010 10:24
din pacate barbatul pesti este atat de dulce si te vrajeste atat de bine incat iti vine greu sa-l parasesti chiar si atunci cand realizezi ca nu exista altul mai mincinos, mai prefacut, mai insensibil. La el totul este numai de suprafata, superficial. NU iubeste pe nimeni, nu sufera pentru nimeni si nu-l intereseaza alta persoana in afara lui. Totul la el este fals. Vorbele de iubire, privirel dulci, momentele intime superbe.......... nimic nu este numai pentru tine. Sa fii sigura ca asa cum iti vorbeste tie, cum se uita la tine, cum face dragoste cu tine .... la fel se poarta si cu altele...... multe altele. Pestii traiesc numai clipa indiferent cine le este alaturi. Pestii nu stiu ce inseamna recunostiinta, iubirea si adevarul
garbo014825
Postat pe 13 Septembrie 2010 19:55
Sunt de acord cu asta. Nu toti barbatii dintr-o anumita zodie sunt la fel. Comportamentul lor depinde de foarte multi factori din jurul lor cu care au crescut si s-au dezvoltat. De fapt asa suntem toti.
Mady_cp
Postat pe 12 Octombrie 2010 00:09
Din pacate am cunoscut un barbat pesti si este adevarat ca trece de la o stare la alta de ex de la iubire la ura numai in 2 zile,sunt duplicitari stiu sa te vrajeasca frumos si dupa aia te parasesc.
garbo181991
Postat pe 3 Februarie 2011 14:40
Si eu sunt peste, si sotul meu cu care am fost impreuna 18 ani, este tot peste, suntem de fapt nascuti in aceeasi zi, doar anii difera. De fapt nu mai este sotul meu de astazi, am divortat. Am trait ani de zile in minciuna, el aproape tot timpul a avut amante, si una a pus mana pe el, o femeie , tiganca dupa tata, si care a trait doar cu barbati insurati multi la numar.Eu am fost a doua sotie, cu prima are un copil si cu mine inca doi. Cred ca ei trebuie foarte tare scuturati sau mai bine le dai pace, nu pot fi stabili langa cineva anume mult timp, mint ca si cum ar citi si te prostesc in ultimul hal. Eu am gresit ca nu mi-am ascultat instinctele, dar imi e mult mai bine fara el, problema e cu copiii care au suferit enorm, si vor ramane cu sechele, sau poate le-a fost o invatatura buna, nu stiu voi vedea in timp. Barbatilor din pesti le trebuie libertate si daca le dai prea multa libertate si-o iau in cap, nicicum nu e bine, daca ii iubesti prea mult iti spun ca ii sufoci, daca nu ca nu-i iubesti, sunt mari smecheri si te aduc unde vor ei, si minciuna e in floare la ei. Asta e.....Altceva le conduce viata nu capul, din pacate.
garbo175371
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:04
De la: garbo181991, la data 2011-02-03 14:40:21Din pacate am cunoscut un barbat pesti si este adevarat ca trece de la o stare la alta de ex de la iubire la ura numai in 2 zile,sunt duplicitari stiu sa te vrajeasca frumos si dupa aia te parasesc.


poate ca din pacate te-a cunoscut el pe tine... asta nu te-ai intrebat?:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:08
BUNA,ADEVARUL ESTE CA BARBATII PESTI SANT NISTE PREFACUTI,MINCINOSI SI FARA SCRUPULE,NU-I INTERESEAZA DECAT PERSOANA LOR,IAR DACA POT SA PROFITE DE TINE IN VREUN FEL S-AU ALTUL NU VOR STA PE GANDURI,NU MERITA IUBIRE,DEOARECE EI NU STIU EXACT CEEA CE INSEAMNA ACEST CUVANT,EXCEPTII...POATE ,DAR NECUNOSCUTI INCA,DECI FERITI-VA DE PESTI.
garbo1975
Postat pe 31 Octombrie 2011 16:55
ai cunoscut multi barbati pesti?
Eugenia69
Postat pe 31 Octombrie 2011 16:59
De la: sever75, la data 2010-07-19 20:17:15te rog frumos nu ne baga pe toti Pestii in aceeasi oala cu individul.nu poti trage linie ptr toti din aceasta zodie.noi stim sa iubim femeia si sintem mai perfectionisti decit altii




de acord.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:10
ce aveti cu bietii pesti?este adevarat ca le plac femeile,chiar daca sunt indragostiti nebuneste de sotie.sunt zodia care duce in spate toate celelalte zodii.daca stii cum sa il iubesti....este cel mai tare barbat,cel mai bland si faci din el un catelus constient .sunt inteligenti,culti,isi iubesc familia,copii...ofera totul pt dragoste.este un iubaret dar depinde de tine ca femeie cum ii oferi placerile dupa care el umbla.daca stii sa/l faci dependent de tine....hehe
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:26
Un mare adevar spui despre bargbatul din pesti....am fost casatorita cu unul 30 de ani...avem impreuna doi baieti gemeni...acum barbati in toata firea.....si da...toata viata a mintit....a avut amante...acum l-a atras una cu bani care si-a distrust familia pentru el... este si ea in divort....am incercat sa-i despart...nu am reusit....este un amant deosebit....dar se va iubi intotdeauna mai mult pe el...daca poti...renunta la el...eu am gresit ca am stat asa mult langa el...la anii acestia nu credeam ca ma va mai parasi...dar am gresit...Astai viata...mergem mai departe...
garbo227429
Postat pe 14 Ianuarie 2013 13:55
Te cred!!!! Imi dau seama prin ce treci. Nu vreau sa generalizez dar barbatii pesti joaca pe doua fronturi, Si barbatul meu este din zodia pestilor.Crede-ma eu am trait cu el 21 anim am banuit m il intrebam s-a apucat de baut cu cea care il banuiam, amandoi s-au jurat ca nu este asa ca sa aflu acum in 2012 decembrie ca de 4-5 ani erau impreuna. Povestea este foarte urata nu vreau sa mai contnui, Te pup sa ai o viata fericita!!!!
kamyvarga
Postat pe 15 Ianuarie 2013 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate.... 49 De la: lorelory19 18 Iunie 2013 18:55
Se poate ca mesajele sa fie trimise in INBOX? 3 De la: garbo184366 3 Decembrie 2012 21:02
eu capricorn,el gemeni 4 De la: nicol209 12 Noiembrie 2012 23:29
ea capricorn - el pesti 27 De la: joyz93 3 Ianuarie 2010 15:29
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia TAUR 32 De la: mielutza 14 Iunie 2009 08:02
Setari Cookie-uri