parinti

Cum se mai pot numi parinti???Dupa ce iti fac viata un calvar ,se bucura atunci cand dai rateuri ,te jignesc ,iar a doua zi iti vorbesc ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat .Ce fel de oameni sunt ,pentru ca eu nu reusesc sa-i inteleg .

garbo043532
Postat pe 27 August 2009 13:57
hm..tot parinti,numai ca nu stiu sa isi controleze emotiile
LILO
Postat pe 27 August 2009 14:01
Parintii nu ti-i alegi,din pacate asta e realitatea
any_chiriac74
Postat pe 27 August 2009 14:04
lilo cred ca stiu prea bine cum sa-si controleze emotiile ,numai ca nu o fac ,nu vor .
ce parinte te lasa balta in ziua cununiei ?ce parinte e ala care nu se intereseaza de copilul lui daca mai traieste sau nu ?de ce au impresia ca e de ajuns sa creasca pana la 18 ani si de acolo nu -i mai privesc ,nu-i mai intereseaza ?
imi auzeam colegii de servici cum vorbesc de parintii lor ,ca-i sfatutiesc ,ca-i ajuta in viata ,din pacate nu pot spune acelasi lucru ,pentru ca ai mei nu ma ajuta cu nimic ,iara cand imi pun si eu viata cat de cat in ordine atunci se baga cu forta si pretind ca au anumite drepturi .
de ex:ieri m-a sunat tata sa ma intrebe daca am iesit din spital ,si apoi buna ziua si mi-a inchis telefonul.spune-mi ce parinte e ,cum poate dormi stiind ca ,copilul lui e in spital ?
garbo043532
Postat pe 27 August 2009 14:15
imi pare rau pt tine dc asa stau lucrurile...ii infiorator.intr-adevar,numai cine trece prin asa ceva stie ce inseamna pasivitatea parinteasca.dc asa stau lucrurile,nu le mai permite sa iti "controleze" viata. tu insa , draga mea ,trebuie sa ii respecti in continuare...si dc poti,nu-i uri...iubeste-i in continuare prietenii ii putem alege,doar neamurile si vecinii nu
LILO
Postat pe 27 August 2009 14:22
Dezvolta putin garbo...
picaturaderoua
Postat pe 27 August 2009 14:22
am facut tot posibilul sa nu se mai bage in viata mea ,incerc sa nu ii urasc ,dar nu pot ,ma gandeam ca daca nu ma nasteam era mai bine ,nu aveam parte de atata suferinta .
de curand am plecat din bucuresti ,retragandu-ma la sora mea ,cand au auzit ,stii ce au facut >?au sunat-o pe sora sa-i spuna ca eu nu am ce cauta la ea ,si incerca sa-i bage minciuni ca sora sa nu ma primeasca ,noroc ca ea e un om cu capul pe umeri si nu s-a luat dupa el ,mi-am spus ca persoana asta numai exista pentru mine ,i-am trimis un mesaj in care i-am spus sa ma lase in pace ,nu vreau sa mai aud de el ..stii ce imi trimite :"o sa ajungi o prostituata ",cum poti spune asa ceva ,dupa care ma suna de 10-15 ori ,nu-i mai raspund la telefon ,sunt hotarata sa numai am nici un contact cu el .
sincer regret ca am asa parinti .
garbo043532
Postat pe 27 August 2009 14:31
Inteleg ca doar cu tine se poarta asa, cu sora ta, nu
Cand s-a stricat relatia dintre tine si parintii tai?
Ella_34
Postat pe 27 August 2009 14:35
serenity ei se poarta la fel cu toata lumea ,sora nu i-a lasat ,ea e o fire mult mai tare ,si in plus il are pe sotul ei care o sprijina in tot ceea ce face,ea nu sta la discutii cu el ,pur si simplu inchide telefonul .
la mine totul a inceput decand au auzit ca ma despart de sotul meu ,candva am avut totul ,acum numai am nimic ..si el crede ca are tot dreptul sa se bage ,atatia ani cat am fost casatorita odata nu m-a intrebat ce fac ,cum o duc ,nu s-a interesat iara acum parca a luat-o razna :ca nu sunt o femeie ,ca sunt o taratura ,cum pot sa mi las barbatul asa ,ca trebuie sa stau cu el indifernet de situatie ,i-am spus decat atat ca nu vreau sa ajung ca mama ,batuta si batjocorita in toate felurile posibile de sot si de catre parintii sotului .
garbo043532
Postat pe 27 August 2009 14:43
Fetito, fa cumva sa nu mai apelezi la serviciile lor. Asa, nu mai au drept de vorba.
iar_eu
Postat pe 27 August 2009 14:47
si aduna-te mamicule...ca nu esti minora, esti femeie in toata firea, nu ai 15 ani...ca sa mai astepti aprobarea parintilor

eu am impresia ca si tu te lasi manipulata...ai capatat sindromul victimei

daca tu consideri ca discutiile cu ei iti afecteaza viata, nu le mai raspunde la telefon

wife_de_zmeu
Postat pe 27 August 2009 14:54
E dureros cand vezi ca parinti nu-s sunt alaturi...
Dar trebuie sa te detasezi de asta si sa iti vezi de viata ta, facand abstractie de ei.
Poate tatal are impresia ca o sa le ceri lor ajutorul...material.. si mai stiu eu de care... si a intrat in panica.
Nu-i mai baga in seama si vezi-ti de viata ta. Daca tu le vei arata ca esti puternica si ca nu ai nevoie de nimic de la ei.. ai sa vezi ca isi schimba atitudinea.
picaturaderoua
Postat pe 27 August 2009 15:16
pai nusant oamenii cred ca ei au dreptul la tot..apoi cu timpul devi si tu mohorata si le reprosezi..cunosc cazu..
AGAPI_MOU
Postat pe 27 August 2009 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna omul bun si omul rau? 7 De la: nuti_vio 17 Ianuarie 2011 10:50
femeia-calitati&defecte 6 De la: ratuscaceaurata 27 Septembrie 2011 16:47
Oare sa fie acesta sfaristul sau are o problema? 20 De la: garbo_408152 28 Aprilie 2015 12:21
tuberoza parfumata -reactii si comentarii.i 3 De la: garbo265966 16 Aprilie 2012 19:17
Daca 17 De la: Luna_in_capricorn 2 Octombrie 2010 11:36
Setari Cookie-uri