se poate ierta infidelitatea?

sunt distrusa, din toate punctele de vedere.... m-a terminat, nu ma asteptam la asa ceva, nu din partea lui, nu in conditiile-n care-mi jura ca ma iubeste, ca sunt totul pt el, ca sunt ceea ce-si doreste de la viata si persoana cu care vrea sa ramana pt totdeauna.
Suntem impreuna de un an si parca am fost facuti unul pt celalalt, cel putin asa credeam acum 2 zile. Am avut momente bune si rele, dar majoritatea celor rele s-au datorat faptului ca am inceput relatia relativ cu stangul. El se despartise de prietena lui si cand l-am cunoscut era inca indragostit de ea, desi nega cu vehementa. Inca din prima seara l-am rugat sa nu ma faca sa sufar si ca daca nu-i sigur ca asta-si doreste sa ma lase-n pace. A jurat a nu ma va face sa sufar niciodata. A mintit. Si uite asa, timp de cateva luni, prin atitudinea lui si un comportament ascuns cand venea vorba de telefonul lui, de lucrurile lui, n-a facut decat sa-mi starneasca monstrul verde al geloziei. Desigur, am aflat ca inca mai vb cu ea din cand in cand si va dati seama ca increderea mea in el a fost puternic zdruncinata. Nu s-au mai vazut, nici n-a mai vb cu ea dupa ce l-am pus efectiv sa aleaga. Cel putin n-am mai aflat eu, nici motive de banuit nu mi-a mai dat. Dar increderea zdruncinata nu poti sa ti-o refaci peste noapte, asa ca am inceput sa-l verific, sa ma uit in telefonul lui si toate aceste chestii care-mi par grotesti si injositoare pt mine ca femeie. Dar il iubesc, si tot ce-mi doream este sa capat iar incredere-n el.
Toate bune si frumoase pana acum 2 zile cand, intr-un impuls de moment, am intrat pe id-ul lui si am scos o tipa din ignore. Am aburit-o pe aia pana cand a spus ca ultima data cand facusera sex fusese acum 7-8 luni (perioada in care era cu mine). I-am spus ca-s prietena lui si am rugat-o sa-mi spuna exact ce si cum. Fata, dornica de afirmare, mi-a aratat tot logul din seara respectiva. Fusese oe 25 aprilie, la mai putin de o sapt dupa Paste cand imi jurase ca nu ma va mai minti niciodata. SI am vazut cum o intreba daca o are la fel de dulce, cum ii povestea ce o sa-i faca in detaliu....am simtit ca pica cerul pe mine. Si uite asa, au premeditat totul. Discutia avusese lor la ora 6.30 iar ei s-au vazut la 10. S-a dus frumos, a luat-o pe dra de acasa si a adus-o la el, in patul si-n cearceafurile in care se iubea cu mine, au folosit aceleasi prosoape si nici macar o clipa nu s-a gandit la proasta de mine care mai mult ca sigur statea acasa si plangea deoarece se certase cu el. De asemenea, mi-a spus tipa ca acum nici o luna a sunat-o doar ca nu s-au mai vazut. In privinta asta, el sustine altceva, spune ca dra i-a spus ca era la bloc cu o prietena si s-a dus si el, a stat 10min si a plecat, vrand doar sa iasa putin din casa. Desigur, mentionez ca nu a negat nimic (nici n-ar fi putut face una ca asta) si imi spune ca-i pare rau, ca regreta inca de atunci ce s-a intamplat, ca a fost o singura data si ca ma iubeste si tot ce-si doreste este sa ne impacam. Pare sincer in ceea ce spune, si stiu ca si eu sar calul in comportamentul fata de el spunandu-i la nervi multe chestii si intalnindu-ma cu diversi tipi care stiu ca-s interesati de mine doar pt a-l face pe el gelos. Diferenta este ca eu nu fac nimic cu respectivii si mereu i-am spus iar el a facut-o in patul si-n cearceafurile in care ne iubeam noi, in casa noastra, premeditat, comportandu-se exact ca un animal in calduri. A fost primul si singurul barbat pt mine, il iubesc cu toata fiinta mea dar simt ca nu pot trece peste. Nu pot sa mai ma duc la el, sa stau in patul lui, in cearceafurile lui, fara sa ma gandesc ca in aprilie el se tavalea cu ordinara aia. Nu vreau sa mai ma atinga, sa ma sarute...imi rasuna cuvintele care i le-a spus in cap...."tot la fel de dulce e? as vrea s-o gust..." Mentionez ca aseara m-am vazut cu el, si l-am batut exact ca-n filme. I-am spart buza, i-a dat sangele din nas, l-am zgariat, inclusiv l-am scuipat, mi-am varsat toata furia pe el in niste boscheti din cismigiu, sa nu ne vada nimeni. N-a ridicat un deget asupra mea, nu spunea decat ca merita totul, ca stie ca suferinta mea este imensa si ca tot ce-si doreste este sa schimbe trecutul, sa-i mai dau o sansa, ultima sansa. Am stat de la ora 9 pana la ora 3 dimineata, timp in care l-am gonit si l-am chemat aproape cand ajungea acasa la el sa-i mai trag niste suturi. Poate suna oribil, dar mi-a facut bine bataia care i-am dat-o. Cand am ajuns acasa, l-am sunat si am inceput sa-i spun tot ce am pe suflet in hohote de plans. Plangea si el. Motivul pt care a facut-o? A spus ca se saturase ca eu sa-l suspectez de ceva ce nu facuse, se simtea tinut in lesa, inclusiv prietenii lui faceau misto de el ca-l tin sub papuc. Recunosc, sunt o fire autoritara si am o personalitate puternica. Eu-s berbec iar el e sagetator.
Noi teoretic miercuri plecam in grecia....ce sa fac? Sa plec cu el, sa plec singura? Ce sa fac? Sa-i iert infidelitatea premeditata? Cum sa fac asta? Cum sa-l las sa ma atinga din nou dupa ce a atins-o pe aia? Cum sa ma duc la el sa ne iubim si sa stam impreuna in casa, in patul care pt mine era sacru, cu care s-a tavalit ca animalele cu ea? Cum?! Merita sa-l iert? Nu stiu daca veti avea rabdarea sa-mi cititi intregul roman, dar chiar am nevoie de niste sfaturi, de niste pareri...sunt debusolata si nu stiu in ce directie s-o iau. Sunt terminata....
albastrea
Postat pe 23 August 2009 11:28
relatie inceputa cu stangul? daca ii accepti acum infidelitatea, se va repeta!
lasa-l fata!
lupul isi schimba parul.........
garbo001158
Postat pe 23 August 2009 11:42
bai nene, ce bataie...wow!
kyra
Postat pe 23 August 2009 11:49

..nu stiu mai ce sa zic !!? ca io nu prea ma bat . incerc sa vorbesc , deh ...vaz ca voi aveti alte abordari..
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:00
De la: kyra, la data 2009-08-23 11:49:07bai nene, ce bataie...wow!


nu vrei sa stii cu cata furie si ura am putut sa-l lovesc, am dat inclusiv cu pumnul, mi s-a invinetit mana de la pumn.... vroiam sa-l ranesc, macar fizic... chiar daca ranile lui trec iar ale mele raman
albastrea
Postat pe 23 August 2009 12:06
jeesus...daca asa bat berbecii din ziua de azi, simt nevoia sa ma mut la alta zodie!
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 12:13
De la: garbo001158, la data 2009-08-23 11:42:03relatie inceputa cu stangul? daca ii accepti acum infidelitatea, se va repeta!
lasa-l fata!
lupul isi schimba parul.........


mi-e greu, nu pot sa-l las, as vrea sa ma lase el, sa nu-mi mai spuna ca-i pare rau, ca ma iubeste.... iar ce a fost la inceput nu a durat decat vreo 3luni si asta pt ca-l cauta ea. el a fost cel care a pus punct. stiu ca ma iubeste, iar atunci a fost nervos. Totusi.... eu nu as fi facut ce a facut el, chiar daca atunci cand ne certam ii spuneam ca m-am sarutat cu x sau cu y sau ca m-am culcat cu x sau y, stia ca nu-i adevarat, macar atunci cand o rumega la rece constientiza ca nu-i cum spun eu. De exemplu, ieri, inainte de a e vedea seara la 9, dimineata cand m-am vazut cu el sa-mi dea lucrurile, am venit cu-n tip pe care-i super gelos si cu care-i spusesem vineri ca ma voi culca, asa ca sa-i fac in ciuda. Cand m-a vazut cu el i s-a incetosat privirea si a venit dupa noi...ca-ntr-o telenovela. Daca nu m-ar fi iubit, nu m-ar fi inselat, dar daca nu m-ar fi iubit, si n-ar fi vrut sa ne impacam, de ce a acceptat tot ce i-am facut aseara? de ce a venit dupa noi?
albastrea
Postat pe 23 August 2009 12:15
pai vezi fetita ca n-ai prea rezolvat mare lucru?? totusi daca a-ti plans amandoi v-ati mai descarcat ... puteti incerca un dialog
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:17
De la: loveactually, la data 2009-08-23 12:13:47 jeesus...daca asa bat berbecii din ziua de azi, simt nevoia sa ma mut la alta zodie!


Sunt berbec pur sange,,,, Oricum, nu vad de ce toata lumea vb despre bataie!?
albastrea
Postat pe 23 August 2009 12:17
De la: mielutza, la data 2009-08-23 12:17:03pai vezi fetita ca n-ai prea rezolvat mare lucru?? totusi daca a-ti plans amandoi v-ati mai descarcat ... puteti incerca un dialog


am vorbit, mi-a spus ca regreta nespus, ca se simtea stresat de mine, de prietenii care faceau misto de el ca-i sub papuc si citez "a vrut sa-si demonstreze barbatia". Totusi, nu inteleg de ce toata lumea spune ca-i fraier daca ma pierde in acelasi timp se face misto pe tema cine poarta pantalonii? Si-a cautat-o. Poate mi-am cautat-o si eu, dar cum pot trece peste? A spus ca face orice, ca ma ajuta, ca vrea o sansa, ca in timp o sa-mi fie bine....ca o sa ne revenim.... asta spunea aseara. Acum e ora 12.30 si n-a dat niciun semn....poate se reface dupa bataia de aseara ca ce-i drept ma doare dreapta de mor
albastrea
Postat pe 23 August 2009 12:21
pai toata lumea vb despre bataie...pt ca asa ceva nu s-a mai auziit!!! sa dai intr-un om pana ii da sangele!!! brrrrr
despreee....ce dragoste vorbim aici???
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 12:24
nustiu poate ca nu-s in regula eu ...dar pe langa faptul k mi-ai "insangerat" pasnica dimineata de duminica...mai citeste si tu ce prin jur! unele au facut un copil cu un tata nepotrivit....si nu am auzit sa fie vorba de batai pe-acolo! ma gandesc si eu ca poate nue tocmai cadrul potrivit sa te lauzi cu asa ceva acum! iar cat despre vacanta ta din grecia.....comme on...
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 12:29
love, lasa-l ca si-a meritat-o ! , si eu am strans de gat, vreo cativa, da-n gand !

zici ca te doare dreapta? ai dat cu sete, fata!..
kyra
Postat pe 23 August 2009 12:30
..pai nu e o chestie obisnuita bataia...nu??

linisteste-te si invata din asta: de pilda ca neancrederea nu e deloc buna intr-o relatie. mai bine spuneti ce nu puteti accepta fiecare si vedeti cum stati...
daca omul vrea o sansa te iubeste ...acum nu stiu exact cum vedeti voi asta, dupa cate toate...
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:31
De la: kyra, la data 2009-08-23 12:30:18love, lasa-l ca si-a meritat-o ! , si eu am strans de gat, vreo cativa, da-n gand !

zici ca te doare dreapta? ai dat cu sete, fata!..


hmm...nu mai zic nimic atuncia!!poate ca-s mai fraiera eu atuncia, zau! ca am preefrat sa schimb orasul, uneori tara, si as fi schimbat si continentuuuuul...numai ca sa nu ma fac de rusine si sa nu "observ" ce mi s-a intamplat!
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 12:34
pai?? si singele tau a ramas nerazbunat ,maica!! ...nu e bine nici asa parol !
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:36
ei love, ce spui tu acolo ? nu esti deloc fraiera..

fiecare reactioneaza asa cum ii este firea..iar copchii astia sunt in faza aia masochista a iubirii..
kyra
Postat pe 23 August 2009 12:37
De la: loveactually, la data 2009-08-23 12:24:50pai toata lumea vb despre bataie...pt ca asa ceva nu s-a mai auziit!!! sa dai intr-un om pana ii da sangele!!! brrrrr
despreee....ce dragoste vorbim aici???


nu mi se pare normal, dar nici nu mi se pare normal ce a facut el. m-a ranit iar ranile mele spre deosebire de ale lui nu trec. nu vreau sa uite asa usor ce a facut, vreau ca de fiecare data cand se uita-n oglinda sa se gandeasca la sufletul meu ce sangereaza pe interior. in ceea ce priveste reactia altora, fiecare reactioneaza in felul lui.
albastrea
Postat pe 23 August 2009 12:38
ei ,ei !fii cuminte fetita ...trec si ale tale. altfel am fii morti toti
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:39
dap! si cu coliva mancata ..

hai fata, n-o lua in tragic, sunt altele mai rele pe lumea asta..
kyra
Postat pe 23 August 2009 12:41
offf...las'ma! ce sa zic mai??? si ce sa razbun eu??? ce eu am muschi de razbunare....o fi acolloo sus cineva....mai atent decat noi toti la lucrurile astea...si apoi hai sa zic ceva mielutzo,...ca si...fetita asta! te intalnesti cu el pe strada, intamplator...te uiti in ochii lui si vezi ca ii mai pasa! ramaneti asa proseste tu pe un trotuar, el pe altul privire in privire....si masinile fulgerand intre voi! ce sa mai razbuni aicia? poate ca l-o fi batut dzeu destul daca il mai doare!
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 12:41
Zic si eu Love cea mai buna razbunare e sa fii fericit . In ciuda tuturor celor intamplate
Pe de alta parte la tine pare a fii altceva
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:46
De la: mielusi ttza, la data 2009-08-23 12:31:06..pai nu e o chestie obisnuita bataia...nu??

linisteste-te si invata din asta: de pilda ca neancrederea nu e deloc buna intr-o relatie. mai bine spuneti ce nu puteti accepta fiecare si vedeti cum stati...
daca omul vrea o sansa te iubeste ...acum nu stiu exact cum vedeti voi asta, dupa cate toate...


Nu-i buna neincrederea, dar nu-s eu de vina. Uneori am senzatia ca el are prea multa incredere-n mine si d-asta-mi face atatea. d-asta l-am mintit de atatea ori la nervi spunandu-i ca am facut x lucru sau y lucru cu diversi. Poate si asta l-a provocat. Acum cum stam, nu stiu, aseara nu-mi spunea decat sa ma linistesc, apoi a spus ca mai bine nu mai ma cauta sa nu ma mai chinuie cu astfel de amintiri, apoi s-a razgandit spunandu-mi ca ma adora, ca ar face orice, dar a ramas in coada de matura. Iar pana acum n-a dat niciun semn. Sun curioasa oare ce-or zice ma-sa si ta-su cand l-or vedea batut. Ei ma plac foarte mult si ma iubesc si cand le-am povestit ce mi-a facut alex au fost de partea mea si am inteles ca i-au facut ditamai scandalul. Sigur are acum gura umflata sa se invete minte sa mai bage botu' si nu numai unde nu trebuie Si totusi...cum stam, nu stiu. Sa-l caut eu? Sa-l las sa ma caute? Si ce fac cu excursia?
albastrea
Postat pe 23 August 2009 12:48
pai normal ca nu stii . abia au trecut "descarcarile electrice "
daca vrei sa te lamuresti si-ti pasa cauta-l . nu e important cine cauta pe cine . importanta e concluzia.
...si du-te in excursie .cu el sau fara . tu stii ce simti . .. dar e pacat sa nu vezi un loc frumos
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:54
diano,
eu zic sa va tineti ciocul si firea amandoi, nu-l mai intarata, si mergeti in excursie..

si vezi acolo!
kyra
Postat pe 23 August 2009 12:57
asta-i caz numa' bun pt Ernest!
...parerea mea!
preciouss
Postat pe 23 August 2009 13:01
...drept ca si io la vieatza mea i-as fi gheraiat pe cativa...oalioliooo..
preciouss
Postat pe 23 August 2009 13:06
De la: mielutza, la data 2009-08-23 12:54:17pai normal ca nu stii . abia au trecut "descarcarile electrice "
daca vrei sa te lamuresti si-ti pasa cauta-l . nu e important cine cauta pe cine . importanta e concluzia.
...si du-te in excursie .cu el sau fara . tu stii ce simti . .. dar e pacat sa nu vezi un loc frumos


mielutzo, mersi frumos de sfat... dar, ce fac cu neincrederea si cu imaginile si gandurile care ma bantuie? si de ce tot eu sa-l caut cand el ma inseala? de unde voi stii eu ca n-o sa se repete? cum sa fac astfel incat sa nu se mai repete?
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:11
De la: kyra, la data 2009-08-23 12:57:41diano,
eu zic sa va tineti ciocul si firea amandoi, nu-l mai intarata, si mergeti in excursie..

si vezi acolo!


si cu aia? cum ramane cu aia? sa-i spun sa n-o mai caute? sa-i confisc telefonul sa fiu sigura? sa-l pun sa-si schimbe nr? sa-i pun pe calc un program de spy? sunt paranoia deja....nu am incredere-n el. Si nici macar un semn n-a dat in dimineata asta. Dupa tot ce i-am spus aseara la tel, cand plangeam amandoi, ma asteptam la un semn, cel mai mic. Nici macar un gest. Poate ca nu ma mai iubeste si tot ce simte este vinovatie, culpabilitate, obisnuinta si....mila. Poate d-asta ma cauta...
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:17
nu ai niic o certutidine iubito! in viata asta! pt nimic....so...cu cat risti ami mult cu atat castigi mai mult!
/
si mielu....las'ca...mai vb noi, da?
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca 17 De la: Luna_in_capricorn 2 Octombrie 2010 11:36
relatia la distanta ... 10 De la: garbo005232 7 Iunie 2010 19:18
CUM POT FI OAMENII FERICITI? 21 De la: snowflake 23 Septembrie 2009 00:57
Ce acceptam si ce nu acceptam intro relatie? 63 De la: heart_blossom 7 Octombrie 2014 20:55
iubesc un baiat dar nu stiu daca el ma iubeste 17 De la: daniilia 16 Iunie 2011 07:41
Setari Cookie-uri