SOTUL MEU VREA SA STEA DE VORBA PE MESS CU ALTE FEMEI. SA-L LAS?

Buna fetelor,
am si eu o problema:sotul meu, suntem la a2-a casatorie amandoi, casatoriti de 6 luni, isi doreste mult sa stea de vorba pe mess cu alte femei culese de prin site-urile da facut prieteni si de cunoscut fete si baieti.
Pe mine ma deramjeaza acest lucru. Eu cred ca e timpul sa incetam sa ne facem prieteni pe mess si sa tinem legatura cu ei, acum dupa casatorie. Pe cei vechi i-am informat despre casatoria noastra si am rupt-o cu ei. Dar sotul meu isi tot face noi cunostinte, doar femei. l-am rugat sa renunte la acest moft si i-am sters toate contactele noi. A adus altele si acum, dupa ce scrie pe mess, discutiile cu ele, sterge tot.
Eu ii tot sterg contacele noi el face altele. Desi ma lasa sa le sterg pare foarte nefericit si imi reproseaza diverse lucruri, mai aproape sau mai departe de acest subiect. Ce sa fac?
mihaela_cristian
Postat pe 21 August 2009 16:58
lasa-l ...
la propriu sau la figurat cum crezi tu!..oricum nu ai decat 2 variante!
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 17:01
crezi tu ca daca o sa-i spui ca nu-l mai lasi nu o sa mai intre pe mess??
eladaela
Postat pe 21 August 2009 17:09
intra si tu pe mess. care este problema?!!!ce nu poti?!!probibil ca face doar discutii virtuale,dar daca le si sterge e grav!!!are ceva de ascuns !!!ai grija ca nu prea e bine ce face
dana_1
Postat pe 21 August 2009 17:13
helloooo...ea degeaba intra pe mess,,,,mah! k nu are nici puterea nici curajul lui de actionare! ce sa faca ea cu mess-ul? decat sa rada ala de ea!
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 17:16
mihaelo,io zic sa asculti ce-ti spune dana,stie ea ce stie
eladaela
Postat pe 21 August 2009 17:19
Fii in expectativa!
Lasa-l sa vorbesca, glumeste cu ele, chiar incurajeaza-l...astfel pot sa ajungi la un capat al firului: e dependent de discutii virtuale, vrea si altceva, vrea sa va departiti (ceea ce sincer nu cred).
Si nu da buzna peste el.Sunteti la a doua casatorie, sunteti de putina vreme impreuna....are si el la fel ca si tine privatitatea lui de singur. Respect-o si ajuta-l sa te cunoasca si iubeasca dincolo de lumea virtuala.
Se poate ca o discutie virtuala sa-i dea curaj in relatia cu tine...cine stie?
Numai daca te neglijeaza comple, se poarta urit cu tine, lipseste de acasa trebuie sa te gindesti mai departe.Altfel.... o sa0i treca daca tu ii trezesti interesul total.
Aemulus
Postat pe 21 August 2009 18:36
Poti sa-l opresti?
Poti fi sigura ca nu se intalneste cateodata cu unele din femeile cunoscute pe net?
Poti sa-l ignori?
Poti trece peste tradarea lui (chiar si virtuala)?
Daca te-ar trada fizic l-ai ierta?
Eu sincer nu cred ca cine sta pe mess cu alte femei nu trece si la fapte.
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:08
coorect!
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 19:11
Eu cred ca decit sa stai uliu la pinda (lucru care in primul rind tie iti dauneaza) mai bine lasi lucrurile sa se intimple de la sine.
Sau te desparti ...desi...casatoriti de doar 6 luni...inca nu si-au invatat tabieturile unul altuia....
Aemulus
Postat pe 21 August 2009 19:12
mihaela stii care e sfatul meu? fii putin atenta: lasa l sa si faca el contacte noi, dar ai grija sa fii si tu una din ele.intelegi ce vreau sa spun? adica te dai drept altcineva si asa cred ca ti vei da seama ce trebuie sa faci mai departe.
l_erika
Postat pe 21 August 2009 19:24
Daca vrei sa ajungi detectiv. Si sa-ti petreci viata urmarindu-l. Daca te va insela n-ai grija ca vei afla si fara sa stai pe urmele lui.
In locul tau i-as pune clar in vedere ca ma deranjeaza si ca asta nu face decat sa ne desparta. Daca asta isi doreste...drum bun.
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:29
a mai fost un topic din asta. e teapa garbo. subiecte noi dar vechi. mai uita si ei ca oameni sunt
si_totusi
Postat pe 21 August 2009 19:31
nu trebuie sa ajunga detectiv ca sa si faca un id si sa se dea drept altcineva. cateodata degeaba esti sincer si spui omului in fata ca te deranjeaza ceea ce face, se poate sa nu obtii rez care il doresti. cred ca cel mai bine e sa vb cu el pe mess (sa nu stie ca esti tu) asa il poti observa
l_erika
Postat pe 21 August 2009 19:32
Sau daca mi-e frica sa nu ma paraseasca m-as obisnui cu ideea ca sotul meu ma poate insela oricand - dar eu sunt femeia pe care o iubeste si ca la mine s-ar intoarce oricum.
As pune in balanta plusurile si minusurile relatiei cu el - acum nimeni nu-i perfect - poate ca asta e singurul lui defect.
Dar n-are rost sa-i tot reprosezi si sa-i faci viata o mizerie stand mereu cu gura pe el. Ce se va intampla? Se va satura si isi va gasi o femeie mai intelegatoare ( pentru o vreme - dar el nu va pricepe ca-i doar pentru o vreme).
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:32
De la: si_totusi, la data 2009-08-21 19:31:14a mai fost un topic din asta. e teapa garbo. subiecte noi dar vechi. mai uita si ei ca oameni sunt


Cred ca problema nu apartine unei singure persoane. De cand cu aceste mess-uri inselatoria a luat noi dimensiuni. Si a facut totul mai usor pentru barbati. Acum isi gasesc amatoare de aventuri on line. Nu trebuie sa mai caute mult.
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:34
Ce spuneti voi aici? Sa fiu intelegatoare? Dar el ar fi cu mine daca as sta la hilizeala pe mess cu altii? Eu un i-as da ultimatum si-o tigaie in cap: eu sau mess-ul. Cum alege sa traiasca:real sau virtual. Ce tot atatea manusi cu nesimtitii. O sa-si gaseasca alta mai intelegatoare? Sa fie sanatos si aia sa-l pastreze sanatoasa daca il accepta asa.
Micass
Postat pe 21 August 2009 19:40
De la: Micass, la data 2009-08-21 19:40:45Ce spuneti voi aici? Sa fiu intelegatoare? Dar el ar fi cu mine daca as sta la hilizeala pe mess cu altii? Eu un i-as da ultimatum si-o tigaie in cap: eu sau mess-ul. Cum alege sa traiasca:real sau virtual. Ce tot atatea manusi cu nesimtitii. O sa-si gaseasca alta mai intelegatoare? Sa fie sanatos si aia sa-l pastreze sanatoasa daca il accepta asa.


Am pus si varianta asta. Fara tigaie ce-i drept - dar merge si ea.
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:42
totusico, in viata asta, nimeni nu-ti da garantii pentru nimic, tot ce poti sa faci e sa traiesti mai departe..

daca iti stii relatia in ordine, iti cunosti partenerul, stii ca dai iubire si primesti acelasi sentiment, nu ai de ce te teme, banuindu-l si hartuindu-l, nu faci decat sa-l indepartezi...

eu am colegi, prieteni in lista, barbati casatoriti sau nu, dar le-am respectat intotdeauna relatia si ei pe a mea...

suntem fiinte sociale, gregare, iar traitul cu banuieli si gelozii nu face decat sa mineze o relatie si sa te faca nefericit, si de multe ori nu inseamna decat nesiguranta proprie, proiectata pe celalalt..
kyra
Postat pe 21 August 2009 19:43
scurt si la obiect
eladaela
Postat pe 21 August 2009 19:43
Uite cum sari cumatra ,da cind o EA, sta ore pe net, EL, de ma rog, tre sa fie intelegator...saracuta, se consoleaza...
Mai fat-o, invita-l cit mai des in pat, s-ai sa vezi ce iese.
iar_eu
Postat pe 21 August 2009 19:45
Micass iubito, esti prea transanta, scuza-ma.
Eu stau pe forum si pe mess destul in fiecare zi.E un mod de deconectare care nu afecteaza in absolut nici un fel relatiile mele cu familia.
Depinde de limitele fiacaruia.
La asta m-am referit
Aemulus
Postat pe 21 August 2009 19:45
tantarica, sa-ti explic cum e obiceiul pe aici. apare cate una userita si posteaza un subiect. atat. apoi, pauza. nu mai apare, nu mai zice nimic. e un fel de politica a sitului de a anima discutiile
si_totusi
Postat pe 21 August 2009 19:46
Depinde ce vrajeste pe mess. De ce numai cu femei? De ce mereu apar contacte noi si mai ales de unde?
Sunt convinsa ca daca statea de vorba cu diverse persoane pe mess si discutiile erau neutre n-ar fi deranjat-o.
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:48
E adevarat ca nu e normal cum zice ea sa incetezi sa iti faci prieteni noi sau sa vorbesti cu ei pe mess, dar dupa cum spune ea el isi cauta doar femei pe mess. Cu ele pierde timpul.
Bine, ca acum adevarul o fi undeva la mijloc. O fi si ea batuta cu leuca in cap si nu ii da voie sa mai vorbeasca cunimeni, dar nici sa pierzi mult timp stand pe mess cu femei nu e ok.
Micass
Postat pe 21 August 2009 19:48
De la: si_totusi, la data 2009-08-21 19:46:38tantarica, sa-ti explic cum e obiceiul pe aici. apare cate una userita si posteaza un subiect. atat. apoi, pauza. nu mai apare, nu mai zice nimic. e un fel de politica a sitului de a anima discutiile


Asa o fi - nu te contrazic - ca esti mai experimentata pe site-ul asta decat mine.
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:49
da' cand asteapta ca tu sa adormi si el mai sta 2-3 ore la discutii...nevinovate??(sub pretextul ca "se uita la un film",normal)
eladaela
Postat pe 21 August 2009 19:49
De la: micabis, la data 2009-08-21 19:45:48Micass iubito, esti prea transanta, scuza-ma.
Eu stau pe forum si pe mess destul in fiecare zi.E un mod de deconectare care nu afecteaza in absolut nici un fel relatiile mele cu familia.
Depinde de limitele fiacaruia.
La asta m-am referit

Iarta-ma si tu acum. Am citit doar jumatate din ce a scris, si anume doar jumatatea unde el isi cauta femei pe mess. Ce sa-i faci, sunt obosita. De la 6 sunt treaza.
Micass
Postat pe 21 August 2009 19:50
De la: eladaela, la data 2009-08-21 19:49:08da' cand asteapta ca tu sa adormi si el mai sta 2-3 ore la discutii...nevinovate??(sub pretextul ca "se uita la un film",normal)


Si inchide brusc messul cand vii in spatele lui sa vezi de ce nu doarme?
Tzantzarika
Postat pe 21 August 2009 19:51
nuuu...pune filmul pe ecran
eladaela
Postat pe 21 August 2009 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce credeti ca sunt oameni care nu merg la biserica si totusi sunt mai de omenie?Pt ca poate unii merg la biserica doar de ochii lumii dar ei nu au ganduri curate si nu se straduie sa fie mai de omenie 3 De la: ingerasulluptator 24 August 2011 12:13
URARI 27 De la: garbo_19362 23 Ianuarie 2014 21:16
8MARTIE 2013 O ZI MARE -ZIUA FEMEILOR,A MAMEI SI COPILULUI-LA MULTI ANI! 5 De la: garbo_11724 9 Martie 2013 08:05
intarcat 1 De la: iuliana23 4 Iunie 2011 08:23
Un sfat va rog 25 De la: garbo_408326 8 Martie 2016 13:09
Setari Cookie-uri