Femeia sagetator - Barbat scorpion

O combinatie destul de exploziva as putea spune ... totusi as vrea sa dezbatem aceasta tema...
Miaunitza
Postat pe 16 August 2009 03:22
Deci, este vreo sagetatoare care a avut o relatie cu un scorpion? Astept si de la barbatii scorpioni sa-si dea cu parerea...
Miaunitza
Postat pe 16 August 2009 03:24
Sunt o sagetatoare care a trait o poveste de dragoste cu un barbat scorpion.Este minunat ca amant dar se plictiseste foarte repede si daca ai pus suflet....te-ai ars.
garbo039663
Postat pe 16 August 2009 17:34
Sotul meu este scorpion.Este f.exploziv daca nu-i dai dreptate lui,ii place sa stie tot ,este rautacios,este inteligent si intotdeauna trebuie sa cedez eu.Intuieste despre anumite persoane si probleme cum sunt sau ce se va intampla ii place sa faca din tantar armasar.
garbo028820
Postat pe 18 August 2009 09:08
Femeia Sagetator are vise mari! Nu ambitii, ci vise - retineti asta, fiindca este o diferenta fundamentala ntre cele doua. Ambitiile ar putea fi ale femeii Leu sau Scorpion. Femeia Sagetator va visa alaturi de dvs. sa descopere o noua Atlantida sau sa explorati mpreuna vreo planeta din alte universuri.

Pe femeia Sagetator o intereseaza deopotriva cine a descoperit cu adevarat America sau ce anume aduce nou pentru fiinta umana budismul. Va poate fermeca de la prima ntlnire cu aspiratia ei frenetica de a-l descoperi cu adevarat pe Dumnezeu, dar se va bucura daca o veti ajuta sa realizeze ca El se afla la fel de bine ntr-o carte de bucate sau n miturile cosmogonice ale dogonilor.

Nu, femeia Sagetator nu seamana cu femeia Gemeni dect ca apetit informational, numai ca sfera ei de interes se afla ceva mai sus dect jurnalele informative ale tuturor posturilor de televiziune. Femeia Sagetator este dinamica, nsa mult mai nceata dect femeia Berbec, si dornica sa se sacrifice de dragul celuilalt, nsa mai putin dect femeia Fecioara.

Pentru ca i place sa calatoreasca, femeia Sagetator stie o multime de povesti cu care va va ameti de la prima ntlnire si, pentru ca i plac schimbarile de traditie, de legi si de oameni politici, va fi la curent cu toate acestea si va sti sa dea niste petreceri pe cinste. Belsugul face parte dintre farmecele femeii Sagetator - este o femeie mbelsugata si la propriu, si la figurat.

Femeia Sagetator de tipul hedonist este nalta, puternica, corpolenta, semn al iubirii sincere pe care o poarta vietii. Lnga aceasta femeie veti gusta din plin bucuriile terne, adeseori bucolice, lasate de bunul Dumnezeu pe Pamnt pentru oamenii care se ncarneaza pe aceasta planeta pentru o bine-meritata vacanta dupa multele lor existente de munca si efort. Daca va simtiti un barbat de casa, nu ratati ocazia. Veti avea de toate si veti face dragoste pe ndelete si pe saturate pna la adnci batrnete.

Femeia Sagetator de tipul explorator este mai focoasa, aurie si solara, cu o vointa speciala, cu un dinamism mental de invidiat, care va va obliga sa va largiti sfera de cuprindere mentala astfel nct n ea sa ncapa tot universul.

Femeia Sagetator este mereu calda, proaspata, nflacarata, entuziasta, vorbareata, rapida n executie si foarte generoasa. Sa nu va mire daca, extrem de firesc, va plati nota la restaurant. O va face si a doua oara dar, daca va vedea ca asta devine un obicei, va va pregati niste papuci de drum lung, n asa fel nct sa n-o mai cautati niciodata.

pik_nik
Postat pe 18 August 2009 09:22
De la: garbo039663, la data 2009-08-16 17:34:42Sunt o sagetatoare care a trait o poveste de dragoste cu un barbat scorpion.Este minunat ca amant dar se plictiseste foarte repede si daca ai pus suflet....te-ai ars.


Prefect adevarat si am avut o relatie cu un scorpion si sunt segetatoare ,insa nu mi-a fost amant; nici unul dintre noi nu era casatorit, aveam aceeasi varsta (fost coleg de scoala generala) pe care l-am "iubit" pur si simplu nu imi permit sa spun nimic rau la adresa lui.

Din pacate era cam violent , pe mine nu m-a amenintat sau batut dar cu altii era foarte repede de aprins nu stiu ce avea de razbunat in perioada aceea ,incepuse pe atunci sa bea(punctul slab cred eu la scorpioni) iubeste cu pasiune (in pat doar) , daca vei iubi un scorpion s-ar putea sa te marcheze pe viata relatia in sensul bun. Acum este casatorit si tata in regula.

Nu cred insa ca trebuie sa generalizam sunt doua temperamente in acceasi zodie si ascendentul poate fi altul de aceea nu crede strict in numele zodiei ca s-ar putea sa te inseli. Temperamentul hotaraste si educatia deprinsa in familie.
marilena71
Postat pe 31 Iulie 2010 11:25
Eu am trait o poveste de dragoste cu un barbat scorpion...a durat aproape 7 anii. Ce va pot spune despre ei... este un tip foarte razbunator,nu poti sa te certi cu el pt ca are tot timpul dreptate. Daca ti-a prins slabiciunile si si-a dat seama ca il iubesti cu adevarat...te-ai ars...!!!.Mereu ganditor,misterios,nu poti sai ghicesti ganduriile.....Barbatul scorpion este un barbat rece,nu are prieteni,pt ca se gandeste numai la el...minte de ingheata apele..si nu va recunoaste niciodata ca a mintit...sau ca ai dreptate.Modelul lor in viata este sa aiba:"casa,vila si piscina"...nu conteaza peste cine tre sa treaca ca sa obtina aceste lucruri...Este un tip gelos...dar nu se arata,si nici nu vei stii . Ca sa mearga bine intre voi tre sa iti pui mintea cu el...fii cu doi pasi inaintea lui...surprindel cu o gramada de chestii(le place sa fie rasfatati)...
.Este un amant beton...In clz ::trebuie sa ai o rabdare de FIER si un calm exagerat...Vei reusii.,Trebuie sa reusesti sa tii pasul cu el,sa fi o femeie independenta,sa comunici cu el,sa-l descoperi cum este el...in interior (va fi foarte greu,dar...)...DACA NU: Las-o balta....vei avea numai de suferit.....
lenu25
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:18
Exact asa e ;)
aLeee
Postat pe 31 Mai 2011 15:13

Depinde de mult mai multe aspecte si influente . Uite eu sunt Scorpion dar multe lucruri care le-am citit aici nu mi se aplica si mie. Am avut o relație foarte frumoasa cu femeia din zodie Sgettor.

Asa sunt eu: aceasta este fcuta pe baza zilei de naștere care conteaz foarte mult dup cum ve-ti vedea n urmtoarele rnduri

Indivizii extrem de spirituali nascuti pe 18 noiembrie sunt de obicei extrem de activi din punct de vedere intelectual si fizic. Una din caracteristicile lor principale este instabilitatea emotionala, desi din exterior pot aparea reci, calmi si stapani pe ei. In acest sens, ei sunt maestri ai auto-controlului si nu vor sa arate lumii ca de fapt clocotesc pe dinauntru. In cel mai bun caz, ei sunt capabili sa-si canalizeze in mod creativ energiile emotionale puternice direct spre activitatea profesionala.

Nativii zilei de 18 noiembrie sunt extrem de sociabili. Sunt cei mai fericiti cand se afla in centrul atentiei. Ei sunt adesea ambitiosi si este posibil ca in viata sa fie potriviti pentru roluri de conducere. Ambitia lor se manifesta in general in numele grupului social pe care ajung sa il reprezinte sau sa il intruchipeze. Chiar daca talentele lor sunt uimitoare sau modeste, ei prefera sa le dezvaluie in felul lor propiu. Astfel, nativii zilei de 18 noiembrie rezista presiunii de a cauta succesul inainte de a se simti pregatiti. Cand sunt cu adevarat pregatiti, poate aparea o problema pe care o dezbat cu ceilalti si care ii framanta pe ei insisi.

Cel mai adesea, insistenta nu este cea mai puternica latura a nativilor zilei de 18 noiembrie. Ei pot realiza mai mult bazandu-se pe intuitie, sensibilitate si viziune decat pot realiza multi altii prin eforturi sustinute si aplicatii temeinice. De asemenea, latura lor senzuala nu este la fel de bine dezvoltata precum latura lor emotionala. Ei sunt genul de oameni extrem de curiosi si au tendinta de a investiga. De obicei, cu cat acestia sapa mai mult, cu atat afla mai multe deoarece surprizele permanente sunt provocate de schimbarile lor interioare gen cameleon. Astfel, ei ii incurajeaza pe oameni sa devina fascinati de ei.

Nativii zilei de 18 noiembrie au nevoie de atentie si nu isi vor gasi linistea pana cand nu vor obtine acest lucru. In acest sens, ei sunt dornici de atentie, dar in acelasi timp manifesta un anumit grad de nesiguranta. De fapt, ei pot fi capabili sa justifice atentia pe care o solicita ca fiind interesanta si productiva. Produsul lor poate fi tangibil, dar cel mai adesea nu este tot una cu amuzamentul sau pur si simplu manifestarea energiei pozitive. In acest ultim sens, nativii zilei de 18 noiembrie sunt extrem de atarasi de prieteni sau membri ai familiei care aduc raze de soare si rasete in vietile celorlalti. Fermecatori (desi, putem spune si egoisti, turbulenti, schimbatori sau la fel de bine imprevizibili), ei dau viata oricarui eveniment la care iau parte.
costin4you
Postat pe 29 Noiembrie 2011 23:44
zi bre ceva si despre ge..,ca taaare nerabdator e..
roby_cado
Postat pe 30 Noiembrie 2011 01:06
astepti degeaba, mey (ro)BYTZA...
nu fac parte din zodia idiotilor cu spume,
oricat de mult "intelepciunea" ta nu ar suporta asta...;)

=))

PS: ti-am raspuns aici mai intai...
vei vedea de ce, dincolo...:D
eu_geminy
Postat pe 30 Noiembrie 2011 01:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Varsator 6 De la: garbo_472671 23 August 2017 16:23
help me 4 De la: tutankhamon 27 August 2009 00:41
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia FECIOARA 33 De la: ancuti 1 August 2011 11:43
oea fecioara si el balanta 3 De la: demetra 5 Iulie 2011 10:13
ea berbec..el pesti... 2 De la: pik_nik 4 Noiembrie 2009 05:38
Setari Cookie-uri