asemanari-deosebiri........sotie-amanta

Unii barbati au amanta total diferita de sotie, iar altii o au exact la fel. Care-i logica? Sau nu este logica? Eu tot incerc sa inteleg in ce fel isi cauta amantele, pt ca poate in felul acesta voi reusi sa-i inteleg mai bine pe barbati.
Daca amanta e diferita de sotie, sa zicem ca la amanta cauta ce nu are sotia.
Dar daca amanta e la fel cu sotia? Ce cauta? Isi face doar de lucru?
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 19:45

Aha... de aici deducem noi ca amantul tau e insurat, tu semeni cu nevasta-sa si vrei sa intelegi de ce s-a mai incurcat si cu tine... Corect?
Ella34
Postat pe 14 August 2009 19:50
De la: garbo011917, la data 2009-08-14 19:45:42Unii barbati au amanta total diferita de sotie, iar altii o au exact la fel. Care-i logica? Sau nu este logica? Eu tot incerc sa inteleg in ce fel isi cauta amantele, pt ca poate in felul acesta voi reusi sa-i inteleg mai bine pe barbati.
Daca amanta e diferita de sotie, sa zicem ca la amanta cauta ce nu are sotia.
Dar daca amanta e la fel cu sotia? Ce cauta? Isi face doar de lucru?
pai chiar daca amanta este in principiu la fel ca si sotia,da "pasa" altfel decat sotia si de asta merge domnul la amanta !!!!
TF_
Postat pe 14 August 2009 19:52
total gresit!!!!!!!!
nu este insurat si sunt total diferita de fosta, care, din pacate...nu mai este printre noi
ar fi bine sa nu mai tragi concluzii in necunostinta de cauza
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 19:52

hmmm... esti sigura?
Ella34
Postat pe 14 August 2009 19:55
in necunostinta de cauza sunt eu ca nu mai inteleg nimic decat ca intreb pe care ai pus o nu are leg cu statutul tau emotional.habar nu am sa ti dau un raspuns la intrebare, insa vreau sa zic ca nu inteleg unele femei care accepta sa fie sotii inselate sau amante. si atunci ma intreba cum e mai rau: sotie inselata sau amanta (ambele femei accepta sit in cunostinta de cauza)
l_erika
Postat pe 14 August 2009 19:57
foarte sigura pt ca am cunoscut-o in tinerete si stiu toata situatia
daca te intereseaza.....am "facut" legatura cand EA nu mai era
asa ca, da, sunt sigura pe ce vb
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 19:59
sincer,nu mi se pare logic sa aiba o amanta.daca asta poate parea cuiva logic cred ca nu s ar mai numi amanta.exista amantei este ilogica...e aici toate celelalte ,,anomali'' si inca ceva
de unde ideea pt intreb asta
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:01
erika.....nu prea vad ce legatura are intrebarea mea cu starea mea emotionala......
era o intrebare din curiozitate........nu avea legatura cu ce traiesc eu sau tu sau oricine altcineva...
si nu intrebam cum e mai rau - sotie inselata sau amanta?......era vb de o curiozitate, vroiam sa vad cum mai gandesc si altii, atat si nimic mai mult
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:03
erika, nici nu este logic.
...dar discutia nu e despre logica ci despre alegeri...
blanca
Postat pe 14 August 2009 20:07
poate nu m am exprimat corect ,,starea emotionala'' vroiam sa zic prin statut (amanta sau sotia) pt ca fara sa vreau intrebarea ta m a facut sa cred c atu intrebi ori in calitate de sotie ori de amanta. stiu ca nu ai intrebat cum e mai rau,dar mia venit mie intreb in minte
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:07
da mia,eu mereu cu logica asta a mea care cateodata este in plus in lumea in care traim!!! sunt constienta
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:09
mersi mielutza.......
era vorba despre alegeri....
cat despre logica....multe nu-s logice si totusi se intampla!
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:10
ce se intampla atunci cand e vb de o amanta si sunt copii la mijloc? copilul stie adevarul,fiindca chiar tatal i l spune.ce face i l spune mamei sau tine secretul??
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:11
scz am deviat de la subiect dar am nevoie de niste opinii
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:12
cu toate ca n-are nici o legatura cu topicul asta, erika voi incerca sa-ti spun parerea mea:
inteleg ca tu esti in situatia copilului si, parerea mea este sa-ti vezi de ale tale si sa nu te bagi. tatal s-a destainuit ca sa se scuze intr-un fel in caz ca va fi descoperit de sotie...te-ai intrebat de ce tatal ii spune copilului asemenea lucru?...de la o anumita varsta relatia dintre parteneri se schimba si e bine ca sa nu intervina nimeni.
asta-i parerea mea
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:23
nu s a intervenit deloc. mersi pt parere. da m am intrebat si nu mi se pare logic sa i spuna copilului.asta e o povara pt copil.ascunde ceva de mama,ceva grav si mai mult de atat,copilul ce crezi,ce parere are despre casnicie? multumesc
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:27
vreau sa spun ca acel copil inca mai spera ca parintii sa se impace
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:30
nimic nu-l poate impiedica sa spere.........doar ca, spune-mi tu....o vaza daca ai spart-o, oricat ai lipi-o de bine tot se mai vede ca are ceva, nu? asa si cu o relatie: daca odata s-a "rupt" ceva...nu cred ca se mai poate reface la loc de tot
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:36
oricum........eu mai astept pareri legate de intrebarea din topic,,,,
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:38
nu stiu daca s-a mai spus,
de la ambele asteptam ceva, dar sotiei nu mai trebuie sa-i oferi flori si parfumuri
pik_nik
Postat pe 14 August 2009 20:42
sa-i spui ce, unui copil? ca esti intr-o situatie nefireasca??
ca ea se datoreaza faptului ca nu stii ce vrei si e mai simplu sa vrei mai multe "lucruri" deodata?
ce incredere mai are copilul in acel parinte??
blanca
Postat pe 14 August 2009 20:42
ba dimpotiva Pikule, cica unii ofera mai multe ca se simt vinovati
blanca
Postat pe 14 August 2009 20:43
hi hi hi!
iote de ce nu ofer io flori
poi ce, nu-mi ajung cate am, sa ma mai trezesc si cu invinuiri inchipuite pe cerebel?


dragilor, mi se pare mie sau merge site-il asta ca paula?
Thor
Postat pe 14 August 2009 20:51
eu cred ca in cazuri din astea copilul nu trebuie implicat . copilul nu a fost nici nas, nici matusa la nunta parintilor sai. parintii ar trebui sa si rezolve probl intre ei. strict legat de intrebarea din topic...cred ca este imposibil ca intre nevasta si amanta sa nu fie si asemanari si deosebiri.ori una ori alta (depinde si de barbat si de cum percepe el dif sau asemanarea) il atrage pe barbat.oricum cand barbatul are o amanta,nu cred ca isi pune intrebarile astea ci probabil nu si pune nicio intreb decat cand e prea tarziu
l_erika
Postat pe 14 August 2009 20:52
De la: garbo011917, la data 2009-08-14 19:45:42Unii barbati au amanta total diferita de sotie, iar altii o au exact la fel. Care-i logica? Sau nu este logica? Eu tot incerc sa inteleg in ce fel isi cauta amantele, pt ca poate in felul acesta voi reusi sa-i inteleg mai bine pe barbati.
Daca amanta e diferita de sotie, sa zicem ca la amanta cauta ce nu are sotia.
Dar daca amanta e la fel cu sotia? Ce cauta? Isi face doar de lucru?


uneori doar isi fac de lucru..
dar daca nu seamana cu sotia atunci chiar e problema..ca o poate lasa ..
AGAPI_MOU
Postat pe 14 August 2009 21:49
917, daca tipa-i moarta, nu-i esti amanta , ce draq ?

si-atunci toata treaba e alta..

numero 1: cauta acelasi tipar de femeie, involuntar ori nu...
numero 2: incearca s-o inlocuiasca, involuntar ori nu..
kyra
Postat pe 14 August 2009 22:45


Kyrule, cica nu e ea amanta lui... el e amantul ei...
Ella34
Postat pe 14 August 2009 22:49
si zice la toti ? ioi!
kyra
Postat pe 14 August 2009 22:51
De la: l_erika, la data 2009-08-14 20:01:22sincer,nu mi se pare logic sa aiba o amanta.daca asta poate parea cuiva logic cred ca nu s ar mai numi amanta.exista amantei este ilogica...e aici toate celelalte ,,anomali'' si inca ceva
de unde ideea pt intreb asta


garbo_5862
Postat pe 8 August 2012 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste trista dar adevarata 50 De la: anca70 26 Mai 2011 10:05
Ce insemna a fii ateist? 99 De la: Doinita201 24 Octombrie 2010 20:36
Barbatul Taur femeia Balanta 9 De la: shatzy09 6 Noiembrie 2019 11:51
un sfat va rog 2 De la: mia79x 12 Iunie 2009 16:19
Buna seara tuturor:) 23 De la: Junona 12 August 2009 22:56
Setari Cookie-uri