emo

mmmm sunt niste copii care nu au pe nimeni aprope
garbo029777
Postat pe 10 August 2009 19:57
nu neaparat. sunt influentati de anturaj sau de problemele din familie.
mykky
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:15
De fapt , lamele sau sinuciderile n-au nici macar o legatura cu pustii "emo"...Emo= stil vestimentar si un stil de muzica , un subgen al rock-lui.
Deci degeaba va luati pe strada de ei.Cel putin sunt multi aiuriti (cocalari bineinteles care fac misto de acesti pustani)...Cel putin, sincera sa fiu, de cate ori mergeam pe strada trebuia sa fie un cocalar care sa ma strige "emo" (aveam un breton banal, nici nu paream emo si in momentul ala faceau misto de mn si ma simteam ft prost) dar asa se intampla cand manelistii se dau mari si tari cand de fapt sunt vai de ei:-?(gen romeo fantastik sau mai stiu eu ce..Pana si o cucoana de etnie roma (nu fac discriminare) in jur de 30 si ceva de ani imi zicea "ce emo" in timp ce trecea pe langa mn, bineinteles fara sa ma cunoasca.Fratilor, nu va mai luati de acesti "emokizi" , daca se arunca unu de pe bloc nu inseamna ca e emo.Si cei care recurg la lame etc. ar trebui intelesi nu batjocoriti..pana si eu, acum doi ani, din cauza ca parintii mei urmau sa divorteze(plus ca aflasem ca urma sa am o sora vitrega (inca nenascuta) aveam ganduri negre si nu se poate spune ca eram emo.Pur si simplu acumulasem multa suferinta si vroiam sa scap , desi stiam ca nu e o idee buna.oamenii care recurg la asa ceva, trec prin momente grele nu merita sa ne batem joc de ei.Suntem putin oameni care citim suferinta din sufletul cuiva si ii intelegem suferinta...asa ca nu meritam sa radem de cei emo ...explic degeaba pt ca sunt putini care inteleg ce am vrut sa spun.cum sunt punk erii asa sunt si "emokizii"..Sunt uni gothici care isi fac veacul in cimitir, si de astia nu zice nimeni nimic(nu toti stau prin cimitir, dar unii da).aveti grija de voi si de cei de langa voi
smm18
Postat pe 8 Martie 2010 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dintisorii la copii de 1 an 4 De la: daniilia 14 Februarie 2012 08:40
Care este cea mai frumoasa amintire? 18 De la: quasaria 1 August 2012 14:47
Miting impotriva cainilor maidanezi! 134 De la: b727ana 30 Septembrie 2013 18:25
o mama pe cale sa-si creasca singura copilul 44 De la: garbo261975 31 Ianuarie 2012 15:59
sarcina 1 De la: garbo216665 8 August 2011 11:10
Setari Cookie-uri