stresul

ausit sa gasesc,punctul slab,al "prietenilor"mei.pt ca sunt mai abila decat ei,si pt ca ei ma sicaneaza,mi-a venit o idee cum sa-i stresez.citism mai demult ceva scris de micabis.despre diete.am scris dieta,da titlul il scrisesem:tu sa ti post micabis?ap mi-a venit ala cu cornite.invrajbeste-i si ii conduci.si am sters DE LA TU SA TI POST MICABIS,PE "SA".SI AU CAZUT IN CAPCANA MEA.ASA LE TREBUIE .ALTADATA SA ISI VAD DE ABERATIILE LOR.am inceput ceea ce nu am facut ,niciodata pana acum ,discuti direct cu ei.si a iesit cum am vrut eu.mare necaz mare:alexandra nu stie,nu face ,sau nu face,nu stie sa scrie,ii trebuie spitalul 9 scria cineva,am dubla sau multipla personalitate ,bla bla bla......eu sustineam ,ce vroiam,ei se dadeau de pragul de sus de bucurie ca nu stiu sa scriu.a picat mai repede in plasa,tutankamon ,de care chiar imi pare rau.nu ea era cea vizata.si cred ca au luat manuale de gramatica,habar nu am,ca eu conjugam cu buna stiinta una si ei ,unii erau in deriva.stres mare.fiecare isi dadea cu parera mai rau ca la talcioc.dar nimeni din acesti "intelectuali"nu s-au gandit la titlu.daca nu erau stresati sau cunostau cu adevarat gramatica realizau imediat,lipsa lui sa,adica ironia mea,fata de micabis.TU SA TI POST,MICABIS?.ASTA ESTE.STRESUL DUCE LA MULTE,MAI ALES LA NEATENTIE.istetelor,totusi daca stiati gramatica nu cadati in plasa mea.
allexanndrra
Postat pe 11 Iulie 2009 05:29
Tanti, intimplarea face ca toata lumea de pe forum a luat titlul ala destept cu un singur i la "ti" ca pe o intrebare (ca de aia ai pus semnul intrebarii nu?) si atunci cum ar fi sunind intrebarea ta cu acel "sa"???? Ar fi trebuit sa pui un semn de exclamare si o virgula dar e grele cu gramatica asta bat-o vina.
In plasa ta ai picat singura ca stii vorba aia "cind sapi groapa altuia cazi singur in ea".
Atit eu cit si alte persoane de pe forum ti-au sugerat sa nu mai cazi in penibil, ba chiar ti s-a spus si "mai usor cu alcoolul", e oricum foarte bine sa fie si un bufon pe forum.
Tu ai toate calitatile, si uite eu te declar Bufoana Regina.
Continua dragutzo, ca daca nu am altceva de ce sa ma amuz intr-o zi iti citesc tie postarile si zimbetul pe fata mea e garantat.
Si da, am sa continui sa-ti raspund ca e tare antrenant, imi creste adrenalina pe bune. Si stii ca atunci cind nivelul adrenalinei creste se ard calorii si uite asa, cu ajutorul tau ma mentin eu manechina, tinara si frumoasa la aproape ...50 de ani
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 05:37
nu te da mareata.ai inghitit-o ca si corbul cand s-a intalnit cu ,corbul.in ironie te mai intreb odata :tu sa ti post mcabis?fara semne de exclamare fara virgule .unde e greseala?aaaaaaa scz micabis*-rectificare.trebuia sa v-o fac.si v-am facut-o.daca stiati gramatica ,va dadeati seama dupa titlu.asta ste aipapat lapticul.ce sa iti fac?mai invatati,voi cei din grupul micabis.referitor la persoana cu ce ma supara ,ii raspund aici:PROSTIA UNORA.
allexanndrra
Postat pe 11 Iulie 2009 06:10
rctific catre micabis,cind s-a intalnit corbul cu vulpea. iar povestea ca altii s-au strest si ei pt ca nu au fost atenti,ma lasa total indiferenta.aveti topic unde sa va spuneti supararile.haaaaaaaa v-am facut eu unul mai tare cu stresul.vrei reteta antistres?data viitoare.acum plec sa scot catelusul meu,care chiar merita atentie.bye.mai cititi inainte sa criticati,printesa plaselor.
allexanndrra
Postat pe 11 Iulie 2009 06:26
Greseala e in continuare la acel "ti"
Dar continua, trebuie sa ma destind inainte de a merge la nani pui.
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 07:20
De la: allexanndrra, la data 2009-07-11 06:26:01rctific catre micabis,cind s-a intalnit corbul cu vulpea. iar povestea ca altii s-au strest si ei pt ca nu au fost atenti,ma lasa total indiferenta.aveti topic unde sa va spuneti supararile.haaaaaaaa v-am facut eu unul mai tare cu stresul.vrei reteta antistres?data viitoare.acum plec sa scot catelusul meu,care chiar merita atentie.bye.mai cititi inainte sa criticati,printesa plaselor.



auzi, draga mea, asta cu topicele tari, ai cumva impresia ca o sa se oboseseasca cineva sa citeasca toate prostiile pe care le scrii, cand tu reusesti sa bati campii cu succces? crede-ma, nu reusesti decat sa cazi in ridicol cu tampeniile astea; mai intai, rezolva-ti problemele pe care le ai cu complexele si dupa aceea vino sa stam de vorba. Nu te mai lua de toata lumea pe aici, pentru ca aici nu vine nimeni sa se certe, ai fost luata peste picior datorita faptului ca, dupa ce ca esti agramata, mai esti si cu gura mare. Atat am avut de spus si nu-ti mai scriu niciodata!
ana02
Postat pe 11 Iulie 2009 07:36
Fata mea. Eu aici intru sa ma destresez. Daca tu crezi ca m-ai stresat cu mesajul ala kilometric, chiar cred ca ai lumea ta micuta acolo, in care presupun ca tu esti fericita. Nici eu n-am reusit si nici nu m-am straduit sa citesc vreodata vreo aberatie scrisa de tine. Dar, lasa. Considera ca ai fost tu cea desteapta si ne-ai dus unde ai vrut tu, desi cred ca nici tu nu stii unde ai vrut sa ne duci, si continua sa fii fericita in lumea ta micuta. E bine asa pentru tine. Serios.
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 08:26
De la: Micass, la data 2009-07-11 08:26:45Fata mea. Eu aici intru sa ma destresez. Daca tu crezi ca m-ai stresat cu mesajul ala kilometric, chiar cred ca ai lumea ta micuta acolo, in care presupun ca tu esti fericita. Nici eu n-am reusit si nici nu m-am straduit sa citesc vreodata vreo aberatie scrisa de tine. Dar, lasa. Considera ca ai fost tu cea desteapta si ne-ai dus unde ai vrut tu, desi cred ca nici tu nu stii unde ai vrut sa ne duci, si continua sa fii fericita in lumea ta micuta. E bine asa pentru tine. Serios.



ana02
Postat pe 11 Iulie 2009 08:28
micass, imi poti face un rezumat foarte succint la tot ce spune fata asta pe aici? probabil ca saracia ei in idei te va ajuta sa scrii doar cateva cuvinte.
allexo, vezi ca te agiti fix degeaba. aici nu premiem pe nimeni pentru nimic. ai chef de lupta? du-te afara. noi am venit aici tocmai pentru a scapa de ea. allexo, ai muschi? we don't care at all!
arata-i cui vrea sa ti-i vada. adica nu noua.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 08:32
Tocmai ce spusei ca nu prea citesc ce scrie. E lung, greoi si fara continut tot ce scrie. Asa ca...
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 08:33
micass, era retorica intrebarea. evident ca nu-mi faci rezumat! draga mea, eu tin prea mult la tine ca sa te supun la asa supliciu...
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 08:35
Multumes. Ma speriasem. Asta da factor de stres. Sa stai sa citesti ce a scris Alexandra. Doh!
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 08:37
micass, dar sunt atati oameni pe aici care merita cititi! stii, astia care vin sa-si arate muschii pe aici ar trebui sa navigheze - mai intai - pe forum. si ar da de stim noi cine. si uite asa le-ar piere cheful sa mai posteze porcarii.
eu insami am o mare jena cand postez poezii. cum sa ma compar eu cu Ion? insa postez si pentru ca am fost incurajata. probabil ca sunt tolerata caci altfel nu inteleg...
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 08:42
N-ai de ce. Important e ca incerci si cred ca si reusesti. Eu una nu prea le am pe partea artistica asa incat nu ma bag ca eu sigur as pica in penibil.
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 08:44
micass, aici e vorba de muze. si voi sunteti candidati perfecti. eu am mai incercat sa scriu teatru si poezii in tineretea mea revolutionara. dar eu eram fata cu stiintele exacte si m-am autosabotat pe linia artistica.
dar, dupa cum curge viata mea, pare ca as face mult mai multi purici ca o vocalista intr-o formatie rock, ca si hair&stylist si - poate - poeta. sau ... nu stiu. se pare ca tot simtirea duce lumea la performante.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 09:08
io am o nelamurire. asa, la prima ora, ca mai tarziu am si altele.
cine a inventat stresul asta, dom'le?
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 09:11
noi, pik. fiecare dintre noi. sau... poate ca inceput unul si apoi toti ne-am insushit chestia. sa fim in trend, nu de altceva!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 09:12
ia intreaba tu pe nana vasilica din aruncatii din deal despre stres, si o sa-ti spuna ca pe domnu asta nu-l cunoaste
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 09:15
ha. pai di aia, brie, io vrieu un bashi di pi munci. si mi rielaxez cu iel 100%.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 09:24
n-am inteleeees . giani pe cine-ai vrut sa chinuiesti
blanca
Postat pe 11 Iulie 2009 09:56
mielushor, mie nu imi place sa chinui. ci doar sa dau pe masura a ceea ce primesc. in cazul de fata, am vrut sa fac fericit - la schimb, bineinteles - un bace de la munte. ala relaxat.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
heartbreaker and heartbreaked 24 De la: Allegra 20 Februarie 2011 00:13
doar o vorba sa-ti mai spun 33 De la: elisabeta_boia 28 Octombrie 2011 20:20
95 LA SUTA DIN BARBATI SUNT FARA CARACTER..sau mai degraba 99 la suta fara caracter si doar 1 la suta este cumsecade 68 De la: roramona 5 August 2011 04:42
hemangioame 7 De la: aless_aura 9 Mai 2012 08:19
De ce oare apoape toti oamenii te invata lucruri rele...Oamenii se inraiesc unii pe altii.Greu gasesti pe cineva ca sa te invete ceva de bine,ca sa iti mearga bine.. 52 De la: ingerasulluptator 17 Martie 2012 21:12
Setari Cookie-uri