prietenii,nostri romani,plecati dupa un trai mai bun

am intrat pe youtube,pe stanobabano.am plans,cand mi-am vazut,prietenii,departe in alte zari,dupa un trai mai bun.as fi vrut sa-i vad in vacanta.de ce votam,maine?aveti o solutie,pt schimbarea acestei situatii?
allexanndrra
Postat pe 6 Iunie 2009 18:35
Ce votam maine nu are nici o legatura cu situatia asta. De fapt marea majoritate nu au habar ce se voteaza maine. Nu se trimit la Parlamentul European oameni care sa sustina Romania, ci oameni care fac parte din Parlamentul Europei, institutie care se ocupa de UNIUNEA EUROPEANA. Europarlamentarul trimis de romani nu se ridica sa vorbeasca despre Romania.
Faza cu prietenii care au plecat din tara... pai hai s-o luam cu inceputul. Nu ne-am zbatut ani de zile sa intram in UE? Ba da. Faceam clabucei la guri si ieseam in strazi urland ca vrem Nato, dupa aia ca vrem UE. Acuma avem si Nato, avem si UE. Dar nu vrem sa avem soldati in randurile trupelor Nato ca, inimaginabil, unii dintre ei mor. SI nici UE nu ne prea mai place, ca pentru ceva mai bun trebuie sa mergem 2-3 ore cu avionul.
Nu va inteleg, zau asa. I-ai fi preferat in Romania, cu 500 de lei pe luna, bugetari, cu morcovul infipt in dos si tremurand ca s-a auzit un zvon la coltul institutiei, despre restructurari?
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 18:51
alexandro, mami...tu esti aia de la avatar ?

bata-te norocu', ce bine arati...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
medic naturist 2 De la: AMETYST 20 August 2009 18:31
DE CE TREBUIM SA SUFERIM SI SA NU FIM MULTUMITI:((( 86 De la: buna01 11 Februarie 2010 21:43
un ajutor mic..... 2 De la: Dubluritza 6 Noiembrie 2009 10:23
Sex 6 De la: Mihaela_Alina_Petraru_1 11 Ianuarie 2018 17:35
Brbatul balanta un introvertit 1 De la: garbo020369 10 Septembrie 2010 17:05
Setari Cookie-uri