TENUL SI FAZELE LUNII

Ati constatat cu siguranta si dvs. ca tenul este uneori mai trandafiriu,ca pielea pare mai hidratata si mai dornica sa absoarba substantele nutritive din cremele sau mastile pentru
fata bogate in vitamine.
Este un semn ca va aflati in faza cand luna e in crestere,o perioada a regenerarii, a asimilarii si acumularilor.
Tot ce ii oferiti pielii dvs. in aceste zile actioneaza mai intens.Este momentul ideal pentru masajele cu uleiuri aromate,al impachetarilor, al bailor cu aburi si al cataplasmelor calmante.
Pe scurt : nu ratati prilejul de a va rasfata pielea
acum, cu tot ce o hraneste, o regenereaza si o linisteste.
Cand luna se rotunjeste, adica este plina, puterea ei atinge apogeul.Pielea dvs. se afla intr-o stare de asimilare perfecta,
iar efectul plantelor medicinale sau al bailor, creste ori uleiurile parfumate este optim.
In schimb, faza lunii in descrestere este o perioada
favorabila pentru reducerea excesului de apa din tesuturi si eliminarii toxinelor, astfel incat toate procedurile de curatire
si de drenaj, tratamentul anti-celulita,drenajul limfatic, masajul au acum o perioada sporita.Efectul acestei faze se face simtit
in cazul epilarii sau al pensarii, prin in inlaturarea
partiala sau chiar anularea senzatiei dureroase atat de neplacute.In plus, in zonele sensibile, cea inghinala -
pielea nu se mai umfla, nu se mai inroseste si nu mai formeaza cicatrice.
Punctele negre se scot si ele, mai usor , iar mastile aplicate
pe fata, gat si decolteu au un efect astrigent si purifiant. Momentul culminant al eliminarii toxinelor este atins cand luna
este noua, perioada ideala pentru curatirea in profunzime, masajul zonelor reflexe, bai de abur si peeling.
Fiecare faza a lunii impune un program special de
intretinere si ingrijire a pielii, o "terapie de infrumusetare" realizabila fara prea mare efort, ci tinand pasul pur si simplu
cu ritmul " selenar ".

Efectul il veti observa singure: un ten frumos,neted
si catifelat.
ConsultantBeauty
Postat pe 28 Mai 2009 22:46
si tu la ce produs faci reclama si ce vinzi???
tutankhamon
Postat pe 28 Mai 2009 22:56
Nu fac reclama la nici un produs si nici nu vand.Citeste printre randuri si ai sa decodifici unde am vrut sa ajung.
ConsultantBeauty
Postat pe 28 Mai 2009 23:07
scumpo...tocmai...ca am citi printre randuri...si chiar nickul tau de garbo duce undeva...hai zi...la ce companie din turcia sau din china....sau pe ce vapor...
tutankhamon
Postat pe 28 Mai 2009 23:15
Titanic..
gabitzza
Postat pe 28 Mai 2009 23:17
Gabotzzo, dupa ce ca estu urita, saraca si vicioasa mai esti si hazlie
Auzi la ea, Titanic.Pai ce fata asta o fi vreo fantoma?
Aemulus
Postat pe 28 Mai 2009 23:49
nu mai...cred ca vicioasa noastra se refera la faptul ca produsele cosmetice pentru fazele lunii sunt alea de pe taitainicu'....din 1912 parca....luna lui april...
tutankhamon
Postat pe 29 Mai 2009 00:11
Hihihihi, Tuta iar n-ai somn?
Aemulus
Postat pe 29 Mai 2009 00:13
bu hu hu...asa patesc de ceva timp....la ora asta sunt mai e-recta decat coloana infinitului.....
tutankhamon
Postat pe 29 Mai 2009 00:14
Ti-ai dat bioritmul peste cap.La ce ora te trezesti dimineata?Vezi ca pe linga fazele lunii si nr. orelor de somn influenteaza aspectul pielii.
Aemulus
Postat pe 29 Mai 2009 00:17
ete paula...am la 35 de ani un ten de invidiat....pentru ca nu m-am spurcat cu fonduri de ten si pudre...ma culc la 1-2-3 noaptea si ma trezesc pe la 10-11....deocamdata imi pot permite.....iar in weekend mai trag de piele pana pe la 13-14 in pat....
tutankhamon
Postat pe 29 Mai 2009 00:22
Bag seama ca n-ai copii si lucrezi dupa amiaza.Bravo tie!
Vezi , de aia nu ma invidiaza nimeni pe mine...ca tenul meu....
Aemulus
Postat pe 29 Mai 2009 00:29
pai na...mai profit si eu sa mai lucrez cand imi place - dupa amiaza ca dupa ce vine un borac.....aleluia.....imi deschid firma.....si stau acasa toata ziua....
tutankhamon
Postat pe 29 Mai 2009 00:31
De la: tutankhamon, la data 2009-05-28 22:56:24si tu la ce produs faci reclama si ce vinzi???
garbo023253
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stergere cu laser TATUAJ SPRANCENE 1 De la: garbo255560 18 Decembrie 2011 15:08
DEPILARE DEFINITIVA,WWWDEPILARE.RO 1 De la: garbo184956 3 Februarie 2011 07:55
plictisita de net!! 25 De la: hermosa20 20 Iunie 2012 10:39
Produse profesionale pentru par Tigi Fudge Joico 1 De la: Robrom 11 Aprilie 2010 18:21
Crema antirid de 4 săptămâni a Mariei Lagrend 5 De la: garbo057515 7 Iunie 2014 10:09
Setari Cookie-uri