Expozitie de artizanat romanesc in Italia

Lansez un apel tuturor celor care vor sa ma ajute sa deschid o expozitie de arta populara romaneasca in Italia (Sicilia). In primul rand pentru a schimba cat de cat parerea italienilor despre noi (dupa ultimile evenimente neplacute care s-au petrecut aici si care ne-au pus intr-o lumina proasta), iar in al doilea rand, pentru a populariza frumoasele noastre traditii si indemanari artistice. Eu am cateva obiecte originale de arta populara, dar m-ar interesa sa gasesc persoane dispuse sa colaboreze chiar la o posibila comercializare a obiectelor pe care le pot face. Astept propuneri si chiar idei.
lilione
Postat pe 8 Aprilie 2009 22:05
Ce se mai aude de expozitia din Sicilia? Sunt producator de tesaturi traditionle romanesti... daca am cu ce te ajuta te rog sa imi spui, daca mai esti interesata.

Cistian Nicora

www.nicoratex.ro
criscora
Postat pe 25 Ianuarie 2010 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce nu a 'prins' terorismul in Romania... 7 De la: garbo101426 16 Iulie 2017 16:04
Expozitie de produse naturiste & Bio la Suceava 1 De la: fittnescoffe 25 Iunie 2012 16:47
expozitie de pictura la Radauti,jud.Suceava 1 De la: Cristiania 5 Septembrie 2010 02:52
Expozitie de artizanat romanesc in Italia 3 De la: criscora 25 Ianuarie 2010 18:53
Setari Cookie-uri