Cafenea de primavara

S-a incalzit vremea si cum cafeneaua virtuala nu avea si terasa, s-a deschis acum cafeneaua de primavara. Ovidiu ne ajuta cu narghileaua, avem si un mic spatiu pentru fumatori, iar cocktailurile se servesc numai seara
AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 12:25
ANDRA suna tare frumos cafenea de primavara

eu scrisesem acolo dar vad ca lumea nu vazut , proiectele de voluntariat ce credeti despre ele ?
cinezee
Postat pe 11 Martie 2009 12:28
pupa-ti-as cafeaua!
buna precum o adiere de primavara!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 12:28
De la: cinezee, la data 2009-03-11 12:28:45ANDRA suna tare frumos cafenea de primavara

eu scrisesem acolo dar vad ca lumea nu vazut , proiectele de voluntariat ce credeti despre ele ?


voluntariat despre ce!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 12:30
ok !

bine ne-am regasit !!!!
rasarit
Postat pe 11 Martie 2009 12:31
salutare!
tutankhamon
Postat pe 11 Martie 2009 12:34


Se simtea nevoia unei schimbari..!

Tuta, nu pleca ...! Mai intai cafeaua si pe urma scarbiciu...
Ella34
Postat pe 11 Martie 2009 12:35
De la: geo32, la data 2009-03-11 12:25:13

[quote

asta era explicatia ca nu era deschisa o alta cafenea? era vorba despre afinitati!
vai , nu postez acolo ca-i deschisa de ala sau alalaltu'!!!!


ce ai bre??????????????..io ma gandeam ca poate vor si altii sa citeasca din cafeneaua virtuala...sau sunt membrii vechi care vor sa vada ce s-a mai intamplat si nu au mai intrat de mult....baghera, bebelusha, melimeli, anana, needforspeed, angelli, lulutza, nebuna...si mai sunt inca o gramada.....ce sari asa de fund in sus...ai venit si tu la pagina 380 si acuma te dai mare si tare si faci legea pe-aici...unii dintre noi suntem cunostinte vechi...ne stim durerile si necazurile, bucuriile....am vorbit in privat....deci?????????????...unde e problema....sau, mai bine, care e problema ta ca noi suntem uniti pe aici?????
tutankhamon
Postat pe 11 Martie 2009 12:35
....pai sa-mi mearga mai bine cafeaua ,chiar am sa ma asez pe terasa ,,ca e un soare caldut ,,,de primavara.
dar am si o rugaminte : andra ,ce zici daca-ti schimbi poza aia ca-mi ramane cafeaua-n gat !!!
rasarit
Postat pe 11 Martie 2009 12:36
Bine ne-am regasit! Cinezee, da-ne linkul blogului tau.
AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 12:36
De la: Ella34, la data 2009-03-11 12:35:01

Se simtea nevoia unei schimbari..!

Tuta, nu pleca ...! Mai intai cafeaua si pe urma scarbiciu...



trebuie sa plec la scarbici, nu am ce face, dar uite ca ne-am regasit....sper numai sa ne gaseasca si ceilalti.....wife, cand o veni, army, vera, superbus, nicole, persida, walki, ovi si toti cei care au mai postat prin cafeaneaua veche....offf...
tutankhamon
Postat pe 11 Martie 2009 12:37
pentru khamon:
draga mea, nu inteleg de ce trebuie ajutorul unui admin pentru deschiderea unui topic!??
dupa cum ai vazut bine , oricine poate deschide un topic, chiar si o cafenea.
si stai linistita, topicul cafenelei virtuale ramane acolo. inchis , da' ramane!
pentru ca generatii si generatii de oameni si useri in acelasi timp , sa poate citi ce s-a scris de-a lungu' timpului.
deci...ajungi intrun fel la concluzia mea!?
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 12:38
Miaunuka, vin si eu acolo. Si pe mine ma batea gandul sa il schimb ;)) Ia sa vedem daca gasesc si eu o poza cu pisica pe care o adoptasem o perioada in redactie.
AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 12:39
De la: miaunuka_68, la data 2009-03-11 12:36:04....pai sa-mi mearga mai bine cafeaua ,chiar am sa ma asez pe terasa ,,ca e un soare caldut ,,,de primavara.
dar am si o rugaminte : andra ,ce zici daca-ti schimbi poza aia ca-mi ramane cafeaua-n gat !!!

Heheheh
Laso sa-l pastreze daca vrea mie una mi se pare comic.
persidadamian
Postat pe 11 Martie 2009 12:41
acesta este linkul blogului meu

http://adapostcai-cinezee.blogspot.com/

am creeat de alrtfel si unul asemanator si pe GARBO

http://www.garbo.ro/comunitate/cinezee/blog/view/1070/PROIECTELE-DE-VOLUNTARIAT-la-care-particip-.html


poate printre voi sunt doritori /oare sa citeasca sau si mai bine sa si participe
cinezee
Postat pe 11 Martie 2009 12:42
Geo, nu era nevoie de ajutorul meu, dar mi s-a sugerat sa fac eu asta ca sa nu mai pierdem timpul gandindu-ne cine sa deschida. Si rugamine mare, nu imi spuneti admin, ca suna asa urat si impersonal

AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 12:43
buna primavara, buna cafenea, buna dimineatza la amiaza.
susidallyama
Postat pe 11 Martie 2009 12:45
...pai geo , stii de ce a fost nevoie de ajutorul unui admin?
ptr ca noi nu am fi reusit sa ne punem de acord...
suntem aici toata paleta de "firi "...greu am fi cazut la pace..
eu am scris si in cealalta cafenea ...pe la pagina 10 am aparut ,,,
si sper sa fiu cu voi in continuare.
rasarit
Postat pe 11 Martie 2009 12:46
De la: cinezee, la data 2009-03-11 12:42:34acesta este linkul blogului meu

http://adapostcai-cinezee.blogspot.com/

am creeat de alrtfel si unul asemanator si pe GARBO

http://www.garbo.ro/comunitate/cinezee/blog/view/1070/PROIECTELE-DE-VOLUNTARIAT-la-care-particip-.html


poate printre voi sunt doritori /oare sa citeasca sau si mai bine sa si participe



la cai nu ma bag , ca mi-e frica, da' de plantat as planta vreo 10.000 de puieti in mijlocul orasului.
serios!!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 12:46
De la: geo32, la data 2009-03-11 12:38:40pentru khamon:
draga mea, nu inteleg de ce trebuie ajutorul unui admin pentru deschiderea unui topic!??
dupa cum ai vazut bine , oricine poate deschide un topic, chiar si o cafenea.
si stai linistita, topicul cafenelei virtuale ramane acolo. inchis , da' ramane!
pentru ca generatii si generatii de oameni si useri in acelasi timp , sa poate citi ce s-a scris de-a lungu' timpului.
deci...ajungi intrun fel la concluzia mea!?


cred ca a fost un moment ...si cred ca toti suntem de acord... cand am simtit lipsa wifei....pe care, incontestabil....am socotit-o toti sefa...poate vroiam ca sa fie deschis de ea...dar, pentru ca ea nu e in tara.....ne codeam....acuma intelegi?????ajungi la concluzia mea?
tutankhamon
Postat pe 11 Martie 2009 12:47
Cinezee, foarte fain blogul, o sa vorbesc sa preluam si noi de la tine ca sa il facem mai cunoscut
AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 12:48
...cum spuneam ....fiecare cu parerea lui ....
eu nu am sefa !
rasarit
Postat pe 11 Martie 2009 12:48
De la: tutankhamon, la data 2009-03-11 12:47:06
De la: geo32, la data 2009-03-11 12:38:40pentru khamon:
draga mea, nu inteleg de ce trebuie ajutorul unui admin pentru deschiderea unui topic!??
dupa cum ai vazut bine , oricine poate deschide un topic, chiar si o cafenea.
si stai linistita, topicul cafenelei virtuale ramane acolo. inchis , da' ramane!
pentru ca generatii si generatii de oameni si useri in acelasi timp , sa poate citi ce s-a scris de-a lungu' timpului.
deci...ajungi intrun fel la concluzia mea!?


cred ca a fost un moment ...si cred ca toti suntem de acord... cand am simtit lipsa wifei....pe care, incontestabil....am socotit-o toti sefa...poate vroiam ca sa fie deschis de ea...dar, pentru ca ea nu e in tara.....ne codeam....acuma intelegi?????ajungi la concluzia mea?



nu. ajung la alta conlcuzie.
si crede-ma , nu-i o imagine prea frumoasa!
e ceva cu transhumanta si plaiuri verzi!!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 12:49
O sa mai anunt din cand in cand pe aici si noutatile pe care le pregatim. Una dintre ele este un parteneriat cu Humanitas, prin care recomandam anumite lecturi din colectia Raftul Denisei, de altfel colectia mea preferata de la Humanitas Fiction. Prima carte recomandata este Viata amoroasa http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/viata-amoroasa. Daca o rasfoiti prin librarii sau o cititi, o sa observati ca semnul de carte are si logoul Garbo
AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 12:53
da ...buna treaba asta a ta cinezee..
imi place sa spun ca sunt ecologista ,,,dar sunt convinsa ca trebuie sa SI fac ceva !!!

si andra,,,unde iti e fatza ??? sub coif ??
vezi ce greu sunt de multumit ???
rasarit
Postat pe 11 Martie 2009 12:54
Ma durea capul, petrecusem toata noaptea
AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 13:05
moooamaaaa ce buna e cafeaua pe sezlong, la soare.......nu mai plec la munca.......ooooffffff, viata mea.....
tutankhamon
Postat pe 11 Martie 2009 13:07
Am primit mesaj de la wife...!!!

A ajuns cu bine!

Michelle...
Ella34
Postat pe 11 Martie 2009 13:24
mai da cineva cafea la ora asta!!?
ca-mi arde buza de una mica si dulcica!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 13:24
asa copilasi!

sa va fie intr-un ceas bun!

andra! descrie un pic mobilieru'...

vezi aia doi copaci din fundu' curtii? sunt ai mei!imi agat un hamac acolo,ehe,he,he...poate va prind in el!!

hai ca va las si pe voi ,da' numai cand nu sunt eu...



pana una-alta luati de la mine branzoaice si poale in brau,ca doar este pranzul.. va arde cafa pe gat...
iasomia
Postat pe 11 Martie 2009 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat scorpion femeia leu 6 De la: quasaria 17 Noiembrie 2009 00:34
PROPUNERE : O INTALNIRE REALA A CELOR DIN BUCURESTI 504 De la: cinezee 14 Februarie 2010 15:10
BUna lume.... 8 De la: tutankhamon 30 August 2009 23:16
ce mai vb fetele....... 62 De la: alexsutsa 3 Octombrie 2009 02:13
legislatia pt producerea lumanarilor atat decorative cat si cele pt cult 10 De la: Iryna_Iry 31 Octombrie 2016 16:12
Setari Cookie-uri