Va rog, am nevoie de un sfat!

Revin cu un subiect sensibil pentru mine: implantul de gambe. Din pacate, mama natura a fost vitrega cu mine si mi-a oferit picioare "paranteza", nu pot purta fuste scurte sau pantaloni mulati. Daca sunteti femei, veti intelege prin ce trec. Sa recurg sau nu la implantul de gambe? Stiti pe cineva care a facut deja operatia?
Camelia1
Postat pe 29 Octombrie 2008 18:11
Buna, si eu am aceasi problema si din cate stiu eu nu se poate asta...eu am 23 de ani si tot la fel ca tine....am picioarele cu paranteza....ce sa fac??? asa a fost sa fie....sunt strambe dar am ajuns sa le iubesc....adica se compenseaza in alta parte....am degetele frumoase si talpa, pot sa-ti spun chiar ca mai port si fuste scurte doar pentru iesirile in oras, la plimbare, etc nu imi iau saboti, sandale, pantofi cu toc foarte inalt ci doar sa ma ridice un pic, am doar 1,63m si na sa nu fiu scunda....asta accentueaza foarte mult, fustele scurte le port cu slapi, saboti si sandale cu talpa cat mai joasa, in fustita scurta ma imbrac de obicei cand merg la iarba verde, gratar, la strand, sau prin vizita la prieteni, acolo nu are cine sa zica ceva de picioarele tale, fiindca cine te iubeste te iubeste asa cum esti si mai mult conteaza cum te simti tu asa imbracata, normal ca se vede ca sunt strambe dar ce sa fac??? daca ar fi dupa anumiti oameni noi nu am mai purta deloc fuste scurte fiindca avem picioarele strambe....ma bucur ca sunt totusi sanatoasa si nu este problema foarte mare fiindca pot sa merg, am vazut cazuri in care din cauza parantezelor foarte accentuate unele persoane nu pot sa mearga. Normal k as vrea sa pot purta fuste oriunde as merge si sa nu-mi fie rusine cu picioarele mele...nu mi-e rusine cu ele....sper sa treci si tu peste asta cu am reusit eu sa trec...
dienutzamanu
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:21
problema se poate rezolva la clinica ladisten din kiev, ucraine. interventia cred ca e putin cam scumpa si trebuie sa stai internata in clinica cel putin 2 saptamani.saitul oficial este http://www.ladisten.com. sper sa-ti fie de ajutor
aila
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:02
din cate stiu eu nici un implant nu este bun.mai rau iti fac .pe primul lok e sanatatea si apoi frumusetea.PAREREA MEA

Postat pe 27 Mai 2009 14:51
draga mea,cunosc pe cineva f apropiat,care desi este frumoasa,cocheta,merge in baston.pe strada nu se poate deplasa,decat cu masina.oboala la coloana,ii provoaca ameteli,dureri si inconfortul cel mai dureros pt ea,faptul ca merge in baston.sti cum e femeia,cea care reprezinta sexul frumos,gingas si fara cusur;cine ma mai place pe mine,cu un baston?isi pune ea mereu intrebarea.draga mea,picioarele cu un format neplacut le ascunzi printr-o imbracaminte,adecvata.o croitoreasa profesionista iti poate da un sfat.dar fata cu bastonul,precum fetita cu chibrituri?ea cum isi poate ascunde,bastonul,durerea sufleteasca si trupeasca?cred ca urmeaza .....fara comentarii!adaug ca nu se gaseste remediu medical.
allexanndrra
Postat pe 6 Iunie 2009 19:00
draga mea cu multi de ll,nn si rr...ce legatura are durerea si bastonul cu faptul ca fata a intrebat, pur si simplu....daca exista remediu?????
tutankhamon
Postat pe 6 Iunie 2009 20:15
trebuia sa fie si-o morala pe undeva, nu ?
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 20:40
yeap......era legata de baston.....
tutankhamon
Postat pe 6 Iunie 2009 21:07
prin chirurgie estetica se poate orice .trebuie sa dispui de resuse fin solide pt ca te costa .ia legatura cu o clinica de specialitate din buc sau galati cauta pe net vei obtine adresele succes si nu renunta cind ti se ofera o sansa
dama_cu_camely
Postat pe 7 Iunie 2009 09:27
de curand sora monicai columbeanu a facut operatie la gambe.....sincer nu am urmarit-o sa vad cum a fost inainte si dupa.....dar se pare ca e bine...ca a cam inceput sa agate milionari.....
tutankhamon
Postat pe 7 Iunie 2009 14:11
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 14:21
mai, ia mai lasati-ma cu uratele astea de columbence si surori de columbence. niste schiloade.
proaste si cu aere de mari vedete. li se ceteste in ochisori intelegenta
si_totusi
Postat pe 7 Iunie 2009 14:24

deja, look... amutesc pe loc cand vine vorba de...ele
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 14:27
totushico........si unde e inteligenta aia???? ca la vidul alaaaaaaaa......nu se vede nici luminita de la capatul tunelului....
tutankhamon
Postat pe 11 Iunie 2009 22:34
Nu stiu eu cit de paranteza sunt picioarele tale, dar sa stii ca barbatilor le plac fetele putin ...cracanate...si asta nu a fost gluma!
Asa ca daca nu vrei sa devi fotomodel eu zic sa stai linistita pe picioarele tale.
Aemulus
Postat pe 11 Iunie 2009 22:38
cum cracanate fata? care n-am avut noroc
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 23:10
Cracanate un pic de la natura,dar nu prea mult ca nu mai iese spagatul bine...
valentino
Postat pe 11 Iunie 2009 23:14
tot n-am bafta...
in alta ordine de idei, unde iti duci familia in wk ?
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 23:16
Daca e drept ce spune meteo,merg iar la mare.De data asta familia completa.Asa o sa pun poze in haina de popa,ca nu-mi place sa ma depilez...
valentino
Postat pe 12 Iunie 2009 00:05
Hai gabitzzo, ca intelegi tu ce spun.Putin cracanate cica e misto pt. dinsii.
Acum eu nu stiu ca eu nu sunt deloc dar daca spun bajetii....si uite ca si Valentino confirma.
Aemulus
Postat pe 12 Iunie 2009 00:38
hm...ce de gusturi...eu i-am auzit pe toti razand...sau intorcand capu' din directia respectiva...cand vad fete dintr-alea, sa nu specific termenu' ca-i usor lipsit de poezie...
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 18:13
Mia draga, dar de ce crezi tu ca intorc ei capul????? Pentru ca deja isi imagineaza cum e cu o fetita putin....
Berbantii e banditi, asculta-ma pe mine.
Aemulus
Postat pe 12 Iunie 2009 19:04
toate femeile isi doresc sa fie perfecte ,sa fie atragatoare...avem atatea exemple de femei care candva au fost urate iar acum sunt perfecte in urma unor operatii...totul este posibil daca ai bani...e adevarat ca poti fi mai fericita dar crede-ma ca cei care te iubesc si te apreciaza nu o fac pt felul in care arati ci pt ceea ce esti...nimeni nu e perfect fara operatii dar asta nu inseamna ca nu pot fi fericiti...nu toate femeile frumoase poarta fuste scurte si sunt apreciate si curtate de barbati...de fapt daca iti doresti ca barbatii sa fluiere dupa tine ca sa te admire poate se merita sa risti pt ca este totusi un risc dar daca iti doresti doar sa fii tu fericita si apreciata nu vad de ce ai nevoie de asa ceva...cunosc o tipa care avea probleme mari...dupa nastere au revenit problemele si au fost cateva operatii ,bani f multi cheltuiti...pana la urma s-a acomodat cu corpul ei asa stramb si crede-ma ca este iubita si apreciata nu pt picioarele ei strambe si cracanate ci pt ceea ce este ea...mi-ar placea si mie sa arat ca nu stiu ce model perfect dar nu as mai fi eu ,nu as mai fi apreciata pt ceea ce sunt ci doar pt corpul meu ...si cat timp crezi ca dureaza frumusetea,perfectiunea daca nu-i data de la D-zeu?crezi ca merita multimea de barbati sa faci sacrificii doar pt a se uita dupa picioarele tale?...oricum ei se uita dupa fiecare femeie chiar daca arata beton sau nu ...cu ce ne incalzeste asta?
yzabela_03
Postat pe 15 Iunie 2009 08:09
am o prietena care are nste ochi superbi verzi si un par buclat natural de un rosu tizian, vesela si placuta...dar cu naevasul putin acvilin. s-a operat...nu mai este ea, ii lipseste ceva, nu mai are acelasi farmec...simte chestia asta si acum a devenit trista si fara haz...
bunica mea a avut casa de mode inainte de razboi si de cand eram mica m-a invatat cum sa merg si cum sa ma imbrac sa-mi ascund acest defect...care de fapt este putin vizibil si depinde de pozitia pe care o ai...nu merita sa te operezi pentru asa ceva. de fapt nu merita in general sa te operezi. dumnezeu ne-a echilibrat, n momentul in care strici echilibrul nu mai esti tu...
nebuna
Postat pe 15 Iunie 2009 18:46
corect!!!!daca tu te placi...e ok....cine te iubeste sigur nu va vedea ca esti cu picioarele strambe sau cu nasul coroiat....
tutankhamon
Postat pe 15 Iunie 2009 22:44
eu cred ca e bn sa ramai cum te-a lasat D-zeu..am o prietena si e la fel ca tine dar acum are sot si copil asa ca nus ce ar mai conta ..ce zice lumea sau??
dera36
Postat pe 27 Iunie 2009 02:05
sunt de acord cu garbo cine te va placea sigur te place si asa nu?? si sanatatea ta e inainte de toate gandestete bine ...
dera36
Postat pe 10 Iulie 2009 16:53
Camelia, nu e un defect enorm ceea ce zici tu.

Am o prietena care ma omora (cand era pustoaica, pana pe la 20 si un piculet) ca ea este cracanata si are picioarele strambe si subtiri (eu le am mai sabtiri ca ea)... si uite ca i-a trecut si nu i se mai pare ca are defecte si chiar ii place cum arata chiar daca nu e o frumusete si o perfecta.

Eu cred ca trebuie sa iti schimbi putin garderoba....de ce neaparat fuste scurte? Dar le poti purta si pe acelea cu talpa jos, asa cum a zis cineva.

Pupici si ai grija de tine.

Tutankhamon, Allexanndrra se referea la faptul ca mai bine sanatoasa si cu picioarele strambe decat cu picioare perfecte si de fapt sa nu poti sa mergi si sa ai dureri tot timpul.

Ce o fi asa greu de inteles???
michelle_venus_21
Postat pe 14 Iulie 2009 09:25
iti dau in sfat prietenesc desi nu am decat 14 ani , In ziua de azi tineretul pune accent pe fizik decat pe pshic,oameni prefere pachete de muschi si abdomene plate si uita de caliatea care trebuie so ai in cap. Cu sigurantza k in adancul sufeltului nostru am dori sa fiu sarlete trebuie sa ne multumim cu ce avem si sa punem accent pe personalitate si caracter. te pup:* daca nu reusesti cu intervenita medicala urmeaza sfatul:cine te iubeste te iubeste si asa''
Alexandrutza_X
Postat pe 14 Iulie 2009 22:41
Draga mea,
Cred ca toata suflarea feminina isi doreste "craci" pana-n gat si sani cat mai frumosi. Dar, nu toata lumea beneficiaza de asa ceva.
Intamplarea face sa nu ma situez in categoria defavorizata in ceea ce priveste forma picioarelor si sanii. Dar am o alta problema si anume, atunci cand mananc mai multe dulciuri (ca mai mananc, recunosc) totul mi se pune direct pe abdomen (si fac putina burta). Ca sa maschez,in perioada respectiva pun o bluza mai decoltata (nu indecenta) fusta ddeasupra genunchiului si nimeni nu observa 1-2 kg in plus pana cand le dau jos.
In cazul tau sunt convinsa ca (in afara picioarelor) ai alte forme frumoase pe care le poti scoate in evidenta.
Cu fustele scurte poti merge la plaja sau la iarba verde, la munte poti pune pantaloni scurti. In alte locuri publice poti alege o tinuta adecvata (fusta la jumatatea genunchiului) sau fusta lunga. Crede-ma ca la birou (daca lucrezi) nu te poti duce cu fusta pana la fund. Adica te poti duce dar.... Nici la facultate nu te poti duce cu fusta pana la fundulet.
Daca vei putra niste jeans de calitate (de cei mulati vorbesc) atunci vei vedea ca nu-ti scoate asa in evidenta parantezele. Sau un pantalon mulat il asociezi cu un tricou peste fund.
La ce-ti trebuie operatie de implant de gambe?! Nici nu stii daca reuseste o astfel de operatie si te asigur ca ramai mutilata pe viata daca operatia nu reuseste. Stai linistita si scoate-ti in evidenta ceea ce ai tu mai frumos si cine te place, te place si asa!!!!!!!
adeline
Postat pe 28 Iulie 2009 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum va faceti frumoase si unde? si cat timp? 19 De la: rizi_bizi 16 Mai 2012 18:47
off 2 De la: pik_nik 6 Iulie 2009 09:01
am nevoie de ajutor,am nevoie de o sansa 1 De la: lorena08avon 17 Februarie 2010 08:04
epilare definitiva 6 De la: garbo_11140 26 Februarie 2013 16:06
Sapun 100% natural 1 De la: juliawithlove 20 August 2009 15:59
Setari Cookie-uri