Vor sa ma mute in Timisoara

Compania la care lucrez are birouri si in Bucuresti, si in tara si vor sa ma mute in alta localitate. Motivul pentru care banuiesc ca vor sa faca asta este pentru ca de curand am inceput o relatie cu un coleg, un coleg care a fost ceva vreme impreuna cu una dintre directoare. Pot sa imi fac treaba bine si din Bucuresti si ideea de a pleca in Arad sau Timisoara mi se pare infricosatoare. Nu mi-au dat un motiv clar pentru plecarea mea, doar ca e nevoie chipurile de mine acolo. Ce sa fac?
ioanagg
Postat pe 1 August 2008 13:03
cred ca-ti trebuie multa diplomatie aici. poate e bine sa 'lucrezi "putin mai sofisticat. incearca sa vezi cine ar putea sa te sustina la seful cel mare - daca exista unul si cu putere de decizie mai mare decat a directoarei geloase. apoi, mergi la el si spune-i ca ai vrea sa ramai, avand argumente solide , fara sa faci barfa, fara acuze, fara sa aduci in discutie banuiala ta.



si, pentru un timp, incearca ca relatia ta cu acel coleg sa fie mai putin vizibila. daca se poate, explica-i omului ce si cum si ascundeti-va de ochii colegilor. sigur sunt pe acolo persoane care se duc si raporteaza totul pentru a se pune bine cu sefa. nu te plange la colegi, nu fa valuri sau istericale. cred ca e mai eficient sa iei legatura direct cu cei ce au puterea de a schimba o astfel de hotarare. iti trebuie tact si eleganta pana iesi din impas . mult noroc !
si_totusi
Postat pe 5 August 2008 10:48
Buna! eu te astept la timisoara

SPER totusi sa nu se ajunga acolo... Cum zicea si totusi, trebuie sa te porti cu manusi cu sefa cea geloasa... Vezi cum trazi sforile in favoarea ta la firma
Daca nu se poate decat sa te muti(dar nu-ti doresti nici un pic asTa)... cauti alt job :D doar esti desteapta! (in felul asta ramai si cu prietenul tau si nici probleme cu serviciul nu mai exista)

In caz ca ajungi la Timisoara... te invit la "turul orasului" (si eu m-am mutat din bucuresti in timisoara si sunt foarte multumita de alegerea mea)

Mult NOROC !!!
Angelli
Postat pe 8 August 2008 03:08
Iti dau eu un sfat bun si frumos. da-mi , te rog, request pending pe messenger ramon.gonzales36@yahoo.com

Postat pe 4 Septembrie 2008 13:59
n-am primit nici un feedback pe mes. ti-ai rezolvat problema cu mutatul?

Postat pe 30 Septembrie 2008 23:41
marita-te cu colegul:)!...
lauracris
Postat pe 1 Octombrie 2008 18:52
De la: Falcone, la data 2008-09-30 23:41:24n-am primit nici un feedback pe mes. ti-ai rezolvat problema cu mutatul?

Gikule , pari cam disperat,...normal k nu ti a dat add...daca tu nu prezinti vreo importanta pt ea...ai pierdut o si pierduta e
ca un sfat , eu zic sa te resemnezi ...si sa accepti situatia...probabil s a mutat in Tm, si si a inceput o noua viata...la fel ca majoritatea de altfel
DaMarkus09
Postat pe 3 Decembrie 2008 12:36
Ciao
Nu te speria ca Timisora ii faina cu oameno faini
si eu am fost speriata atunci cind am venit la tm in urma cu 7 ani.Depinde si de relatia pe care o ai cu accel coleg,daca tu crezi ca merita stai si lupta pt ceea ce vrei in viata daca nu schimpa pagina ,schimbati viata si la prosima sunt sigura ca nu ai sa m-ai faci aceeiasi greseala .Te salut de la timisoara
narci_03
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:12
cauza si effect
maria1
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:27
evidentiaza-te prin ceva. promoveaza ,mergi la conducere si fa-i sa creada ca esti indispensabila...nu stiu , cat de mult iti doresti ?
cercelmarilena
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:41
din august si pana acum, fata o fi fost mutata si rasmutata
si_totusi
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:53
Salut!

Am observat la datele profilului tau ca ai in jur de 30 de ani. Avand in vedere oportunitatile care le ofera Bucurestiul chiar crezi ca este cazul sa accepti acest transfer la Arad sau Timisoara???? Chiar ma faci sa rad!!!!
Sfatul meu: daca nu reusesti sa impiedici acest lucru, cauta-ti un alt job in alta parte.... sunt sigura ce se gasesc o multime!!! ... chiar si cu aceasta "criza financiara" ... tot exista
yioannna
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:23
nu te opune ci lasa ca firul vietii sa-si urmeze cursul. Niciodata nu sti precis (sigur)unde vei fi peste un timp si ce iti rezerva viitorul asa ca traieste intens prezentul!?
alter2ego
Postat pe 4 Februarie 2009 15:27
Per Angelli......spune mi ce sanse am la 48 ani sa lucrez in Timisoara.Acum sint la Milano, mai trec la Svizzera......am stat si lucrat mult timp la Roma ,am casa in Bucuresti , dar nu am familie.Romania pentru mine reprezinta cimitire si lacasuri sfinte.Am o verisoara la Timisoara profesoara , dar nu pot sta cu ea., dar as vrea sa ma reintegrez in Romania...pentru ca moartea mai imi da avize , faxuri ecc......Sint terapista ,italiana, engelza , masina ,bucatarie italiana romana,nu am obligatii......ti am dat o tema .....cred ca ma poti ajutascrie mi la mirili61@yahoo.it
bucarestaaa
Postat pe 4 Februarie 2009 15:46
pai e bine in timisoara, tataie... eu m-as muta acolo, pe bune... decat sa ma duc la shopping la baneasa mai bine trag o goneta la unguri... basca buzias cand ai vreo sete d-asta bolnavicioasa...
zambil
Postat pe 4 Februarie 2009 15:52
draga mea ..sa sti ca ai veni din jungala de bucuresti ,intr-un oras ..vestic ,linistit ..dar nu uita i-a si colegul ..altfel precis aici te mariti cu ,un banatean ..dragut !bafta ..si nu uita ..serveste-i la sefa ta o situatie ,de compromis ..adica ..sa-i spui ca tu pleci dar iti iei si iubitul :))
si vino la timisoara ..basca ..mai vezi si tu lume buna .
garbo002993
Postat pe 12 Iunie 2009 16:06
haida si tu ,la Timisoara si la unguri mergi la bai termale super ieftine si cu condiii de cazare ,mult mai bune decat in tara ! anuta-ma daca vii!
garbo002993
Postat pe 12 Iunie 2009 16:09
de unde dezgropati topicurile astea, nene ?

wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 16:12
he,he,he...

bine ca nu vor s-o mute la marmacie...
zambil
Postat pe 12 Iunie 2009 16:21
mda...io nu pricep de ce se sperie asa lumea de alte orase...zici ca numai Bucurestiul exista in tara asta

zambilu', spune tu daca nu e faina Timisoara, ca tu ai stat ceva timp pe la Sacalaz, si stii ce vorbesc...

si ai dreptate cu ungurii aia...Szeghedul e aproape, fac aia un gulas traznet, de Balaton nu mai zic cat e de meserias
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 16:26
misto, mami, timisoara aia... gagici misto prin studentie p-acolo...
zambil
Postat pe 12 Iunie 2009 16:28
eu am stat in bucuresti ceva ani...si pot spune acum...ca oriunde e mai bine ...ca acolo, no offence...e un talcioc si bazar amestecat...iar oamenii, din pacate incep sa se comporte ca atare...so, bucura-te de astfel de orase...cluj, timisoara, oradea, iasi, tg mures...o splendoare
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 16:29
he...he...zambilica...ai ramas "studinte" intarziat...

mia, ideea generala a multora e ca daca nu esti in bucale, traiesti degeaba...ca acolo e pulsu' ala...cum e Washington pildu' politicii amerucane...DC de-ala...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 16:33
waifo...

pe vremea lu' saracu' ceasca era un banc, cu studentii la repartitie...

media 10, popescu - bucuresti
media 9, ionescu - ploiesti
media 8, georgescu - brasov

...

media 5, bula - munchen
zambil
Postat pe 12 Iunie 2009 16:36
wife, m-am reintors in iasi de doar 2 luni...era un iz bolnavicios de talcioc...mi-am dat demisia in plina criza si am plecat...acum de oriunde se da ceasu', daca stii ce vrei...or, dintr-un oras mare, cu atat mai bine
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 16:37
oh da...

auzi, apropos de repartitie...exu a terminat politehnica, la timisoara, si a refuzat repartitia, ca il trimiteau pe undeva prin moldova...si imi zicea ca la poli greu se luau note mari, nota maxima era 8, erau profii severi...de-aia ajungeau absolventii de pe la alte faculte in banat si astia din banat prin moldova
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESPRE LOCUL DE MUNCA 10 De la: eu_vio 13 Aprilie 2010 17:54
Sansa inedita de castig 5 De la: marceltuky 12 Ianuarie 2012 18:39
cum va descurcati cu stresul la servici 51 De la: garbo072160 31 Martie 2010 11:23
Vizioneaza Horoscop Saptamanal Urania - b1tv 2 De la: fleurdelis 8 Mai 2010 14:30
Habar nu am la ce facultate sa merg .HELPP 1 De la: garbo_861 27 Februarie 2012 22:48
Setari Cookie-uri