femeie pesti-barbat fecioara

este cineva in situatia mea? voi cum va intelegeti?

Postat pe 24 Iulie 2008 15:36
eu am fost. cred ca cea mai neinspirata alegere. feciorul nu e deloc cum scrie la zodiace si horoscoape. fugi , daca mai poti si cauta un rac. astia-s buni pentru pestisoare :)
si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2008 10:32
Pestii sunt buni la gratar si in tigaie...trebuie incinsi bine si sa nu ii scapi din mana....
Bogdan38
Postat pe 3 August 2008 18:34
bogdane, asta daca-i prinzi. :))
si_totusi
Postat pe 3 August 2008 23:21
da femeia pesti si barbatu varsator? cam complicat...eu nu prea inteleg varsatoru meu deloc:)

Postat pe 4 August 2008 14:08
femeia-pesti, barbat-fecioara=cea mai proasta combinatie din tot zodiacul.La inceput(in primii 2 ani) sunt fascinati unul de altul,femeia "pesti",sensibila,poate prea sensibila,sufletista iar barbarul "fecioara",realist,tipicar,incapatanat.Cand timpul trece si relatia devine serioasa se poate produce ruptura iremediabil.
mioara_piscociu
Postat pe 7 August 2008 12:42
Poate ai dreptate, inca nu stiu. Sunt cu o fecioara de cateva luni, momentan e ok, ne intelegem binisor, e cam incapatanat, nu prea suntem pe aceeasi lungime de unda si ma cam enrveaza uneori. Dar sa vedem cum merge relatia in cotinuare.

Postat pe 8 August 2008 16:07
Salut!
Din pacate cea mai buna prietena a mea are un "Fecioara" si se inteleg ca si la usha cortului si totusi nu se poate hotara sa faca pasul decisiv de a se desparti de el.Se chinuie in relatia asta de 5 ani.Am incercat sa o lamuresc de multe treburi dar mi-am dat seama ca prea se complace in situatie si poate ii este frica de singuratate (?).Nu stiu ce sa fac ca sa pot sa o ajut sa iasa din relatia asta.Tin la ea si ma doare cand ma suna si imi povesteste ca el iar a fleznit-o cu vorbe aspre.De ce nu este in stare sa puna capat relatiei?O zi,doua se inteleg si iar o supara cu ceva.
Daca stie cineva o solutie va rog sa imi spuneti si mie,poate reusesc cumva sa ii deschid ochii.
Multumesc!
pruni74
Postat pe 14 August 2008 08:47
Iubitul meu este fecioara si eu sunt geamana, imi poate spune cineva daca mai are o relatie la fel cum merge
merci
veronyca
Postat pe 19 August 2008 08:59

Eu sunt pestoaica, iar sotul meu e ..."fecior". Daca mai esti curioasa, da un semn si o sa-ti povestesc...
vero_manea
Postat pe 29 Septembrie 2008 01:01

Scuze, am uitat sa specific, pentru Simonasss.
vero_manea
Postat pe 29 Septembrie 2008 01:03
sant intr-adevar curioasa sa vad cum o astfel de combinatie "astrala" se desfasoara in alte familii.
te astept cu ceva amanunte.
mersi

Postat pe 29 Septembrie 2008 16:32
buna! ce parere aveti de un sagetator si o capricoarna? crede-ti ca se potrivesc/
green_eyes
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:14
Buna, si prietenul meu cu care am o fata este fecioara,stau cu el de 5 ani, nu ne intelegem deloc, poate ca de aia l-am si inselat,dar amantul este si el fecioara,am vazut ca sunt la fel incapatanati , nu stiu sa se distreze, parca nu stiu ce-i viata, am impresia ca se comporta ca niste mosi,vreau sa ma despart de el dar nu stiu ce sa fac pentru ca am o fata,dati-mi va rog un sfat.(cu amantul am incheiato )

Postat pe 2 Octombrie 2008 18:48
dar femeia scorpion si barbatul fecioara?

Postat pe 2 Octombrie 2008 18:49
si eu sunt pestoaica si sunt maritata cu un fecior de aproape 10 ani.Avem un pusti de 5ani si 9luni si ne intelegem foarte bine.Suntem exact opusi, contrastele se atrag, nu? temperamentele sunt diferite dar tocmai acest lucru echilibreaza balanta cuplului.In genere este bine spre foarte bine, poate si pt. ca el are ascendent in pesti.
anca_zota
Postat pe 17 Octombrie 2008 09:28

Poate ca am intarziat cu raspunsul, Simonass, scuze, n-am mai apucat sa scriu aici.
Nu stiu daca ar trebui sa ti se intample la fel. Poate ca doar al meu are probleme de comunicare. Cert este faptul ca, desi il consider perechea mea, prefera sa isi petreaca mult timp cu prietenii si pare mai fericit si mai volubil in preajma lor. Pe mine nu are rabdare sa ma asculte. Este gelos, nu pot sa-i povestesc intamplari banale de la serviciu. Si nu incearca sa invete lucruri noi, despre orice domeniu. Cred, totusi ca, la batranete, isi va da seama ca aproape a trecut viata pe langa el... Dar ce folos atunci...
Tu ce probleme ai cu "feciorul"?
vero_manea
Postat pe 20 Octombrie 2008 23:35
SUNT PESTE SI IN RELATIE CU UN BARBAT FECIOARA. RELATIA ESTE DE DOAR OPT LUNI DAR AM IMPRESIA CA ACEST OM S-A NASCUT PENTRU A FI IMPREUNA CU MINE.RELATIA ESTE UNA DE INTELEGERE RECIPROCA SI DE COMPLETARE. TREBUIE SA AIBA SPATIU PENTRU PRIETENI IAR EU IL ACORD CU PLACERE,TREBUIE SA SE SIMTA RASFATAT, EU IL RASFAT PENTRU CA MERITA.NICI O RELATIE NU ESTE VESNICA SI MAI ALES SUNT CONSTIENTA CA FIECARE AVEM NEVOI CARE TREBUIE SATISFACUTE.
ACUM SA INLOCUIM "A TREBUI"CU "A VREA" SI AVEM TABLOUL UNEI RELATII ASUMATE SI MATURE.EU SUNT FERICITA.
mihalache_carmen2001
Postat pe 21 Octombrie 2008 18:22
Carmen, si eu am crezut si cred in continuare faptul ca el este perechea mea; am multe confirmari in aceasta privinta. In primul an a fost chiar mai mult decat descrii tu; multi ani a fost rasfatat si s-a intalnit cu prietenii fara probleme. Eu sunt foarte intelegatoare, dar da, nu-mi place atunci cand el prefera sa se duca in Delta, la pescuit cu prietenii, dar nu s-ar duce la munte cu copilul. Atunci cand iti petreci prea mult timp liber cu amicii, este alt aspect.
In fine, descurc eu situatia, pana la urma.
Iar tie multa bafta. Am scris si mai sus, nu trebuie sa fie la fel toate relatiile Pestoaica - Fecior, suntem indivizi diferiti. (Apropos de durata relatiei tale, noi dupa sapte luni ne-am casatorit).
vero_manea
Postat pe 22 Octombrie 2008 23:11
sunt asemanari cu relatia lui vero dar cel mai mult si mai mult urasc simtul critic pe care cu fiecare ocazie il afiseaza atat de relaxat. uneori chiar ne intelegem bine dar uneori, situatia devine foarte tensionata pentru ca eu avand un temperament vulcanic incep sa ma enervez si iese destul de urat.
sa auzim numai de bine pestoaicelor!!!

Postat pe 23 Octombrie 2008 15:40
Buna, este cea mai proasta alegere a unei "pestoaice". Imi pare rau sa o spun dar sperati degeaba la o schimbare a acestor barbati fecioara. Egoist, plin de el, doreste atentie deplina din partea consoartei; cere mult dar daruieste putin; lungimi de unda diferite.
Clm
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:33
Da, cam asa pare situatia. Dar stii, pestii sunt toleranti si optimisti. Poate, cine stie? Isi da seama intr-o zi ca viata e frumoasa si din alte unghiuri...
vero_manea
Postat pe 11 Noiembrie 2008 23:39
De la: Clm, la data 2008-11-10 18:33:42Buna, este cea mai proasta alegere a unei "pestoaice". Imi pare rau sa o spun dar sperati degeaba la o schimbare a acestor barbati fecioara. Egoist, plin de el, doreste atentie deplina din partea consoartei; cere mult dar daruieste putin; lungimi de unda diferite.
cam are dreptate,dar mai conteaza i ascendentul foarte mult.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 01:56
Bine , chiar asa , subiectul asta il discuta numai fete ... :|
Nu cred ca dati dreptul sa va zica cineva din celalalt punct de vedere ... nu ?
Sunt fecioara si am o prietena pestioaica de 8 luni si 2 saptamani ...
Cand ne intelege , o facem in cel mai frumos mod ... dar cand ne certam ... Mai rar ce iese
Aveti dreptate , fecioara are o incapatanare rara , dar si pestioaica . Totusi , pestioaica e cea care intr-un caz de cearta face pasul decisiv , insa fecioara are ambitie multa , foarte multa , si chiar daca de fiecare data isi ia peste bot , o sa vina inapoi , si ceea ce este la mai mult de 80% din cazuri , pestioaica , care detesta singuratatea si are perioade in care nu detine siguranta necesara se impaca.
Cert este ca , chiar sunt 2 oameni total diferiti , sunt buni doar in pat , numai daca fecioara isi deschide ochii si isi mareste orizontul in aceasta materie . Dar totusi se atrag si fac lucruri mari impreuna deoarece sprijinul oferit de fecioara pestioaicei este tot timpul bine-venit.
fishb0n3zzz
Postat pe 16 Noiembrie 2008 19:38
Pt Mihalache Carmer: am si eu o curiozitate, doar tu il rasfeti? el te rasfata?
Relatia barbat "fecioara"- femeia "pesti" rezista mult timp in cazul in care, femeia il rasfata, este docila, ii face mereu pe plac, intr-un cuvant il pune pe el pe primul plan, iar ea se lasa la urma. Asa ceva vrea "feciorul" langa el si atunci normal ca relatia dureaza.
Parerea mea, aceste doua zodii se potrivesc doar daca ea tolereaza comportamentul lui, daca i s eimpotriveste, atunci liniste in casa nu va fi.

Clm
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:04
clm, asa e in cele mai multe cazuri. o fi existand si exceptii dar, ele confirma regula
si_totusi
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:09
bullshit....
ce stiti voi , ....ma enerveaza faptul k tarati prin mocirla voastra amoroasa p acest umil nativ ...
pareri si pareri , poi cum naiba vrei sa t iubeask dak tu esti distanta, si cu fumuri ...fite, si p deasupra materialiste majoritatea....kand fecioara numai ea stie cat d greu e sa tina in spate ink o gura d hranit...k deh..atentie & bani va trebuie..dar unde i multamul...
si daca zici.k.fecioara nu e cea care iubeste sincer ....inseamna ca nu vei afla vreodata ce inseamna sa fi fericita cu adevarat, cel putin nu in viata asta...
DaMarkus09
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:22
ma faci sa rad: umil nativ? , cred ca confunzi zodiile. E adevarat ca nu toti barbatii din fecioara sunt la fel, dar -umil nativ, e chiar de tot.
Clm
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:15

Frumos tablou!Apa si Pamantul,viata si pantecul naturii...senzualitatea cu performanta,un lac sau un izvor intr-o padure sau la munte...au mare nevoie unul de altul.Iubirea lor trece prin toate fazele.in acest caz barbatul vrea casatorie,musai...mai vorbim.
cercelmarilena
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:48
dar de relatia gemeni-pesti ce se poate spune
oniac22
Postat pe 4 Februarie 2009 00:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: cri_cat 29 Noiembrie 2011 22:54
femeie pesti-barbat fecioara 56 De la: garbo032800 20 Ianuarie 2010 14:00
Un alt fel de zodiac-GEMENII 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:25
visuri 4 De la: dor72_ 11 Februarie 2012 13:14
ajutor .... 47 De la: garbo178917 29 Decembrie 2010 20:38
Setari Cookie-uri