barbat fecioara- femeie scorpion

ce parere aveti,merge sau nu,de multe ori exceptia confirma regula.de fapt depinde de cine isi baga coada.........
daniapostiu
Postat pe 10 Iulie 2008 13:18
nu inteleg, chiar nu este nimeni in acesta situatie.....vreau si eu o parere
multumesc
daniapostiu
Postat pe 22 Iulie 2008 07:46
MERGE....GARANTAT.EU SUNT SCORPIOANCA SI SUNT CASATORITA DE 15 ANI CU O FECIOARA.NE IMPACAM F.F. BINE.....MAI LASAM SI UNUL DE LA ALTUL...DAR NE POTRIVIM..SI...SI...MA INTELEGI?BAFTA!
cararecristina
Postat pe 22 Iulie 2008 19:59
...ce sa zic...acusica fac 25 de ani de casatorie(chiar nu stiu cand au trecut...)....merge!!!...dar cu eforturi de ambele parti...cu calm si incredere.Char daca uneori Fecioara din el mai vrea sa "tempereze" lucrurile...dar pana la urma ...scorpionul da tonul!!!
6scorpio6
Postat pe 25 Iulie 2008 08:57
si eu sunt scorpion iar el feciaora si pot spune ca avem 18 ani de casnicie si 2 copii frumosi.Este drept ce se spune ca cu rabdarea treci marea si in cazul meu mai lasam unul ,mai lasa altul dar in ultima vreme am cam luat in greutate si tot timpul imi atrage atentia ca sunt grasa.la inceput am crezut ca are pe alta dar citind si din comentarile voastre cred ca fecioara este un tip calm dar prefera femeia de langa el cu forme frumoase
danyela99
Postat pe 12 Septembrie 2008 08:25
si eu sunt FECIOARA si el scorpion,2copii minunati o casnicie super de aproape 20 de ani,(intradevar amindoi mai lasam)si eu m-am ingrasat si-mi reproseaza uneori,asa ca e boala generala!!!
BanagaAdriana
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:15
Buna, eu sunt leoaica iar el este fecioara....si suntem impreuna de 11 ani! Sincer,nu cred ca suntem diferiti de alte "combinatii", uneori suntem la cutite, alteori ne intelegem de minune, depinde de context. Da, e un tip dificil, incapatanat,inchis,tacut,cateodata mincinos, uneori egoist...dar ne iubim ENORM si mai e si frumos, sexy, misterios, amuzant....etc etc!!!
Concluzia este ca nu conteaza in primul rand zodia, ci sentimentele, atractia si decizia de a avea sau nu o relatie de lunga durata.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 18:51
eu sunt scorpion dar nu am fost cu un barbat fecioara,in schimb mai multe din prietenele mele sunt fecioare si ne intelegem super bn
silviadana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:28
As vrea sa intalnesc si eu o 'scorpie' In primul rand e o combinatie letala... pana la un anumit punct ...cel in care unul minte ..atunci celalalt isi pierde increderea total ....si incepe razboiul...asta e partea cea mai indezirabila
la prima vedere pare o combinatie de 5 stele , insa cum se intampla peste tot tine pana la proba contarie
in plan sexual e foarte incitanta, in plan financiar excelenta, iar in plan profesional foarte buna .....deci in concluzie sunt sanse de 90%...
si totusi combinatia poate fi fierbinte , ...sau rece
oricum iubiti va mult
Fecioria la putere!

DaMarkus09
Postat pe 2 Februarie 2009 03:07
intr-adevar combinatia letala....eu fecioara cu ascendent in scorpion, el scorpion cu ascendent in fecioara....
ne stim de o luna, insa de fiecare data e altfel
ideea e sa lasi scorpionul sa fie sef...el trebuie sa simta constant ca detine controlul asupra a tot ceea ce se intampla....
tu, fecioara, trebuie sa ai grija mereu sa impresionezi...prin vestimentatie, atitudine, eleganta etc....
partea cea mai interesanta este sexul.....sunt niste pasionati dinamici de sex, sex de buna calitate, mistuitor, continuu
este o relatie mistuitoare din multe puncte de vedere, insa si usoar dureroasa pentru fecioara mereu stapana pe situatie mare fan al lucrurilor clare si concise
o adevarata provocare.....succes
diddy
Postat pe 23 Iunie 2009 11:10
De la: diddy, la data 2009-06-23 11:10:39 intr-adevar combinatia letala....eu fecioara cu ascendent in scorpion, el scorpion cu ascendent in fecioara....
ne stim de o luna, insa de fiecare data e altfel
ideea e sa lasi scorpionul sa fie sef...el trebuie sa simta constant ca detine controlul asupra a tot ceea ce se intampla....
tu, fecioara, trebuie sa ai grija mereu sa impresionezi...prin vestimentatie, atitudine, eleganta etc....
partea cea mai interesanta este sexul.....sunt niste pasionati dinamici de sex, sex de buna calitate, mistuitor, continuu
este o relatie mistuitoare din multe puncte de vedere, insa si usoar dureroasa pentru fecioara mereu stapana pe situatie mare fan al lucrurilor clare si concise
o adevarata provocare.....succes

de acord cu tine , mai putin ultima fraza , eu sunt stapan pe mine deci si pe relatie , dar la sfarsit eu ies ultimul din scena
DaMarkus09
Postat pe 25 Iunie 2009 21:07
MINUNAT,EU SUNT SCORPIE,EL FECIOARA, DE DESTUL DE ACCEPTABIL CA SA NU ZIC BINE.SUNTEM CASATORITI DE 30ANI SI AVE SI DOI COPII MARI DE 30 RESPECTIV 28 ANI.E ADEVARAT CA ESTE LOC SI DE MAI BINE, DAR... NU MA PLANG PT. CA NEMULTUMITULUI I SE IA DARUL.
garbo012046
Postat pe 12 August 2009 23:18
barbatul fecioara:
Fecioara plecata-n batalii
Cine ar fi zis ca o sa ma dea o fecioara in asemenea hal peste cap? O fecioara e feciorelnica, nu? Victima sigura. Imi inchipuiam ca o voi manca cu fulgi si un pahar de lapte in fiecare dimineata. Un fulg daca se barbiereste dimineata, altul felul de mancare de la pranz altul oamenii pe care sa ii vada si tot asa. Fecioara ar fi trebuit sa fie cu totul infranta de vointa mea incapatanata.
Dar fecioara, ce sa vezi, tacuta si fara mari drame, dovedeste ca are o vointa de fier. Pe fecioara nimeni nu o poseda. Si nici nu o mananca la micul dejun. Fecioara este impenetrabila:).
Ceva feciorelnic are totusi si aceasta fecioara masculina este de o politete pe care nimic nu o scutura. Nu isi pateaza ea pielea impecabila cu situatii indoielnice. Ca sa vezi fecioara tipand, nici un bat inrosit bine in foc si folosit pe post de arma nu te prea ajuta. Probabil va spune ceva de genul 'te rog, nu ma deranja chiar acum, nu vezi ca imi citesc ziarul?'. Vulgarul li se pare fecioarelor o crima de lezmajestate.
Din experienta mea indelungata cu o fecioara, in care am trecut de la expresii patimase la unele dure si apoi la indiferenta, va pot spune ca nimic nu o atrage pe fecioara mai mult decat ultima situatie. Daca te vede lipsita de interes incepe sa se vada ceva sange pe sub pielea sa alba. Si te impunge un pic cu degetul sa vada cam care e gradul de nepasare. Situatia nu il lasa indiferent, fecioara te vrea inrobita in timp ce el este nemuritor si rece. Si te va inrobi mai ales prin cuvinte.
Fecioarele au tot felul de lucruri de facut in afara cuplului. Care este pentru ei mai mult un accesoriu. Viata sa se petrece in alte sfere. Mandria nu ii da pace si il poarta in tot felul de batalii in care sa demonstreze ca el, fecioara, este pur si simplu mai bun. Daca i se pune asta la indoiala devine dramatic. Atat de dramatic incat chiar arunca cateva invective. Ceea ce inseamna ca s-a enervat pana peste poate. Si nu mai vorbeste cu tine pana nu se face ordine in lume.
Ce imi place mereu la fecioare e aspectul ingrijit. Si studiat cu mare atentie. Si cu o grija fantastica sa nu se prinda nimeni ca are astfel de preocupari. Asa ca si cel mai messy aspect e de fapt ceva elaborat. Daca le este aproximativ indiferent cum arati tu, nu acelasi lucru se poate spune si despre ei. Au ochiul format pentru detalii si nu obosesc niciodata sa le observe.
Lumea lor este un mozaic infinit de lucruri micute. Pe care in permanenta le critica. Nefiind suficient de bune pentru ele. Nici nu este de mirare ca nu mai au timp si de altceva.
Par sa fi zis de rau? Zau nu am vrut. Oricat de reci si critice ar fi ele, sa vrea numai o secunda, fecioarele fac sa iti zboare cu totul pamantul de sub picioare. Sa nu iti doresti altceva decat inca un pic mai mult din ceea ce numai ele pot sa iti dea. Si sa ramai asa, la infinit, tanjind dupa fecioara neinduplecata plecata sa cucereasca lumea.
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COMPATIBILITATE BAIAT SCORPION SI FATA TAUR??? 6 De la: Good_Boy 17 Noiembrie 2012 12:58
SAL 6 De la: aly_fab 7 Noiembrie 2010 21:59
Un alt fel de zodiac-ZODIA PESTI 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:33
femeia berbec/barbat capricorn 2 De la: Hydra 23 Noiembrie 2010 06:05
EL BALANTA, EA LEU ???? 12 De la: adi68pop 15 Martie 2013 15:13
Setari Cookie-uri