M-a inselat sotia.. Ce sa fac?

Buna numele meu este A.C. si de o vreme am simtit o schimbare in comportamentul sotiei de aprox 2 luni, i-am comunicat ca simt ca ma inseala la care mi-a raspuns ferm cum ? si unde? precizez ca avem o fetita de 2ani ea e casnica iar eu am o cafenea proprie la aprox 1 km de locuinta, ea mai meregea pe acolo si in luna septembrie s-a indragostit de un individ care lucreaza la noi in loc.el fiind din ploiesti, revenind la povestea noastra in noaptea de revelion inainte de miezul nopti am facut dragoste de 2 ori iar la 12 noaptea am iesit pentru sampanie si artificii in strada, iar dupa care am intrat in casa ea s-a dus la toaleta eu am fumat, dintr-o data a iesit dar nu am auzit apa, si-a pus telefonul pe masa dupa care telefonul s-a luminat cu un msg. eu din reflex am deschis mesajul pe care scria, ' si eu m-am rugat sa putem fi impreuna, mi-e dor de tine rau de tot' am intrebat ce este cu mesajul respectiv mi-a raspuns ca probabil e o greseala. a doua zi respectiv 1 ian am zis sa ma uit pe istoricul calculatorului unde sa vad ca era plin de individul respectiv cum vb pe un site de socializare, am intrebat-o si mi-a raspuns ca da m-a inseala de aprox 4-5 luni si e mai bn sa ne divortam, precizez ca in 5 ani de casnicie m-a mai inselat o data dar a fost chiar o aventura si am iertat-o, nu mi-am batut sotia nici macar o data nu am jignito nu am inselato, si i-am oferit absolut tot, vacante masina afacere tot ! acu eu am introdus divortul iar cand mi-am vizitat fata intr-o zi, ea mi-a spuns ca vrea sa ramanem impreuna si l-a sunat pe individ si au rupt legatura, m-a mutat inapoi acasa dar eu tot in bratele individului mi-o imaginez stind faptul ca il iubea dupa spusele ei, eu chiar nu mai stiu ce sa fac va rog sa ma ajutati
garbo_474028
Postat pe 7 Septembrie 2017 01:42
Un proverb romanesc spune ca “ciorba reincalzita isi pierde gustul”,
iar tu ai reincalzit-o de doua ori.
In mod normal, in loc sa ne povestesti de cite ori ai facut dragoste cu sotia intr-o noapte, (na ca si barbatii isi mai pun poalele in cap si dau din dormitor) mai bine stateai de vorba cu ea la modul serios. Poate are niste nemultumiri legate de casnicia voastra, poate e prea tinara sau poate e pur si simplu “rea de musca”, cum se zice si atunci ai avut ghinion si asa o s-o duci toata viata.
Oricum, decit o postare pe garbo, mai bine o discutie tete-a-tete cu sotia sau in 3 cu un consilier marital.
Bafta!
Tommy_Boy
Postat pe 7 Septembrie 2017 09:23
Ti-ai spus oful pe net. Asa ai ales tu ca e bine pentru tine. Daca esti de pe mail Dambovitei stii ce trebui e sa faci
In genere femeia cu copil nu trage la altul ,doar din anumite motive. Sigur le stii.Nu-ti fie frica sa-ti recunosti greselile.
Cococo
Postat pe 7 Septembrie 2017 14:36
Alt troll trimis sa faca trafic cu fraierii; ignorati subiectele stupide, ca sa nu mai bagati bani in buzunarele postacilor de serviciu de pe Garbo! Unul tocmai mi-a marturisit ca e tocmit sa atraga fraieri, postand subiecte imaginare ca sa apara trafic pe forum!
Sassette
Postat pe 7 Septembrie 2017 15:26
De la: Sassette, la data 2017-09-07 15:26:57 Alt troll trimis sa faca trafic cu fraierii; ignorati subiectele stupide, ca sa nu mai bagati bani in buzunarele postacilor de serviciu de pe Garbo! Unul tocmai mi-a marturisit ca e tocmit sa atraga fraieri, postand subiecte imaginare ca sa apara trafic pe forum!


Zici bine. Sa-i lasam sa se desfasoare.Poti fi studiati, sa vezi cu cine ai de-a face.
M am uitat pe statistica flux Garbo, Kudica. Sunt pe faras. Nu stiu sa menegerieze comunicarea, articolele sunt rasuflate.Au nevoie de prospetime. de persoane inovatoare, cu viziuni moderne..
Ai vazut ca dupa orice atentionare apar brusc s ubicte despre ovucite, ferilizari, sa treaca tema ce nu le convine.
Cococo
Postat pe 7 Septembrie 2017 15:46
O sa ma intromisionez si eu in topic mergand, pana la proba contrarie pe premisa ca e un subiect real si nu unul pentru trafic.Povete nu dau, nu sunt in masura, neavand de a face cu asemenea situatie, dar o sa dau un citat, care mie, cel putin imi spune multe: "Un divort nu e o tragedie. O tragedie este sa ramani intr-o casatorie nefericita, aratandu-le copiilor lucruri gresite despre iubire". Copilul trebuie sa fie pus pe primul loc, el trebuie format ca adult sanatos emotional.Daca tu crezi ca ai sa poti sa o ierti deplin si sa treci peste aceasta etapa, fara certuri si implicit un mediu ostil si traumatizant pentru copil si, mai ales daca ea o sa termine cu relatiile adultere, mergeti mai departe-si vedeti ce anume a dus la acest aspect.Daca nu, fiecare pe drumul sau.Multa intelepciune si sper sa reusiti sa aveti o casnicie lunga si frumoasa, in ciuda furtunilor care au fost.
Schmetterling
Postat pe 7 Septembrie 2017 15:56
Daca fraierii sunt nu naivi, ci prosti din nastere, si topicele prind. Depinde care-i punctul sensibil al stupizilor. Articolele postate sunt bune, dar unii, cocalarii care urmaresc forumul pentru a face mahala nu le citesc, citesc doar picanteriile.
Damiana_Sararu
Postat pe 7 Septembrie 2017 16:47
Sa inteleg ca dvs. doamnelor faceti parte din gasca celor care frecventeaza numai Ateneul si asculta doar operele lui Wagner, Mahler, Stravinski &co si nu ati ascultat in vietisoara dvs o manea?!?!
Oricum constat ca urmariti cu aceeasi "naiva" "prostie" congenitala asemeni celorlalti useri aceste subiecte de doi lei.
Va pun si dvs. aceeasi intrebare pe care am mai pus-o si altei persoane cu veleitati intelectuale dar cu limbaj de Zabrauti, daca va deranjeaza atit de mult aceste propuneri de discutie, de ce nu va mutati pe un forum academic unde subiectele sint cu totul altele

Tommy_Boy
Postat pe 8 Septembrie 2017 08:56
trec printr-o perioada grea iar voi imi spuneti ca inventez acest subiect.. nici nu stiu de ce am mai postat aici
garbo_474028
Postat pe 8 Septembrie 2017 20:03
Grava eroare, @028...


Foarte grava eroare sa expui unui public majoritar habarnaut in ale analizei obiective, total incult 'morfogenetic', eminamente sub-mediocru caracterial, lipsit total de empatie, mishtocar sau grobian dincolo de orice limite, fara valori umane si morale la standard fie si minim, imbecil si needucat, nesimtzit si vulgar, offtopic-ist 99,9(9)% si care-si imagineaza ca sub aparentza anonimatului poate calca pe oricine in picioare numai si numai pt. ca in viatza lor reala sint zerouri umane si de fapt chiar si victime ale aceluiasi gen de comportament deviant.
Victimele devenind nu de putine ori agresori la rindul lor...


Nu uita, aparentzele nu sint doar citeodata altceva decit se-arata in mod direct.
Aparentzele sint chiar intotdeuna inselatoare!...


Indiferent de unde sint oamenii care iti pot da un sfat - nu minune ci macar ... cu valoare adaugata -, din Rahova, din Cotroceni, Din Katanga, din Primaverii, din Zabrauti, din Kisseleff sau din ... Otopeni, e cel mai corect si self-protectiv, s-o faci direct, personal, face-to-face, si niciodata in cel mai mare loc de 'joaca' din spatele celei mai descreierate ... case de nebuni, aka internetul!

Daca as fi stiut din timp ce ai de gind sa postezi aici, te-as fi sfatuit in mod categoric sa nu faci asa ceva.
Niciodata!...



garbo101426
Postat pe 8 Septembrie 2017 22:20
Tu nu ai nevoie de sfaturi, deja stii ce sa faci. De cate ori te inseala, o ierti si treci mai departe. Cred ca realizezi si tu ca asta va fi viata ta, ar fi si fraiera sa nu mai faca, cand are un sot atat de intelegator acasa. Si te rog, cand ai o problema...nu e necesar sa divulgi cheatii intime dintre voi..e chestie de bun simt. In rest...multa rezistenta la socuri de gen!
MARILENA_25
Postat pe 9 Septembrie 2017 08:43
ÎNŞEAL-O ŞI TU ! "Cui pe cui se scoate"...şi dacă vine cu vreun " chiriaş" sau vreo blenor.....acasă, CAUTĂ ALTA !
Ana_Andreina
Postat pe 9 Septembrie 2017 12:52
De la: Ana_Andreina, la data 2017-09-09 12:52:36 ÎNŞEAL-O ŞI TU ! "Cui pe cui se scoate"...şi dacă vine cu vreun " chiriaş" sau vreo blenor.....acasă, CAUTĂ ALTA !


Multa minte iti trebuie sa oferi un asemenea sfat. Nu rezolva ceva daca o insala. Mai bine pune capat casniciei, nu se potrivesc. In plus, razbunarea e arma prostului!
garbo_023578308
Postat pe 9 Septembrie 2017 13:34
Puține sunt de spus. Dacă se întâmplase și anterior, iar acum mai stai pe gânduri cerând sfat pe internet, îți meriți soarta.
IREALLEON
Postat pe 9 Septembrie 2017 16:39
Jos pălăria, Ireal...!
Axl_R
Postat pe 9 Septembrie 2017 18:51
Ai uitat sa ne spui ce e cel mai important : o iubesti ? De ce mai stai cu ea ? Pentru copil, de dragul casniciei sau chiar o iubesti si de aia ai iertat-o cand te-a inselat ? Raspunde-ti singur la intrebarile astea si apoi ia o decizie. Noi nu putem sa-ti oferim solutii sau sa-ti spunem ce sa faci. E viata ta, decide si asuma-ti decizia. Tu stii cel mai bine ce simti si ce vrei.
garbo_463939
Postat pe 9 Septembrie 2017 20:52
Părerea mea e să-ţi cauţi alta care te merită şi are nevoie de atenţia ta.
garbo233027
Postat pe 9 Septembrie 2017 21:49
Este cam greu sa raspunzi la acest mesaje pt.ca Reiese .ca sotia nu are aceleasi sentimente fata de tine,e foarte greu sa stii ca nu mai face acelasi lucru si altadata.Iar faptul .ca o da in stanga si dreapta nu cred .ca e persoana cu care o sa fii pe veci.Incearca de dragul copilului sa face-ti relatia sa mearga dar in viata mai sunt si oameni sinceri,ea se joaca cu sentimentele,sa nu uite .ca intr-o so tragi linie si vezi partile bune cu partile rele,atunci cand nu mai ai sentimente e greu ca doi oameni sa mai piata fi impreuna.Dragostea nu inseamna doar sex ci:prietenie,respect,sinceritate,loyalitate.Tu singur i-ti Poti raspunde la intrebarea ta.
garbo340640
Postat pe 10 Septembrie 2017 06:01
640, mâine începe școala, poate înveți și tu ceva despre cratimă!
Axl_R
Postat pe 10 Septembrie 2017 12:24
Nu fi asa de 'aspra', @Axl_R!


Nu de alta, da' am cunoscut in viatza f. multi cetatzeni ale caror 'deprinderi' lingvistice, gramaticale sau de ortografie erau cel putin ... lamentabile da', ca si oameni, erau perfect normali, mediu dezvoltati intelectual, cu bun simtz la locul lui si cu un caracter absolut placut.


Si tot la fel am avut parte de o gramada de oameni f. inteligenti, culti si rafinati chiar, perfect cunoscatori ale minunatelor exceptii lingvistice cit si impecabili la limba romana, da' al caror caracter era pur si simplu atit de mizerabil incit iti venea s-o iei la sanatoasa fara sa te mai uiti inapoi!...


In principiu educatia corespunzatoare se obtine doar pe doua cai:
Shcoala (facuta temeinic, desigur) si ... auto-didacticismul cel mai serios.
Daca insa le-ai ratat pe amindoua, atunci in mod categoric...

...NU MAI E NIMIC DE FACUT !

garbo101426
Postat pe 10 Septembrie 2017 13:43
La un om care nu stie sa scrie, nu prea ai ce caracter sa vezi. E o chestiune probata. Uscaturi sunt peste tot intr-adevar si printre analfabeti si printre titrati, dar balanta inclina mai mult in partea nescolitilor. Nu de alta, dar unde nu-i o minima elevare, nu exista respect pt. ceilalti, idealuri, echitate, si nici bunul-simt autentic.
Educatia mai slefuieste firea umana subiectiva, si cu siguranta dezvoltarea intelectuala medie permite insusirea cunostintelor gramaticale, cel putin de nivel gimnazial. Macar pt. a nu se face de ras si tot ar invata ceva, acesti analfabeti functionali, insa pur si simplu, nu au capacitatea s-o faca.
garbo_023578308
Postat pe 10 Septembrie 2017 15:32
De ar fi asa cum spui, ca educatia iti garanteaza faptul ca ai caracter ce simpla ar fi viata. m
Prin educatie inteleg insusirea unor notiuni asa cum se face la noi in scoala.
Deliaaa
Postat pe 10 Septembrie 2017 18:49
N-am spus ca garanteaza, e necesara nu suficienta. Prin educatie intelegi invatarea a ceea ce se cere la scoala.
Prin caracter ce intelegi?
garbo_023578308
Postat pe 10 Septembrie 2017 20:20


https://dexonline.ro/definitie/caracter

garbo101426
Postat pe 10 Septembrie 2017 20:42
Ce intelege ea, lasa definitia standard. Ca educatia o intelege ca notiuni insusite in scoala.
garbo_023578308
Postat pe 10 Septembrie 2017 21:48
Scrisul se invata la scoala. Este viziunea ta asupra educatiei nu a mea altfel nu precizam. Sa faci pe desteptul in ochii mei nu e dovada de caracter ci de altceva.
A fi prost nu e chiar asa de rau cum e sa fii lipsit de caracter. Si daca mai ai si inteligenta si nu ai caracter... Prostimea...nu e deloc proasta.. Daca inca nu stii asta este pentru ca nu te-a intesat.

Deliaaa
Postat pe 10 Septembrie 2017 22:20
De la: delada, la data 2017-09-10 22:20:43Scrisul se invata la scoala. Este viziunea ta asupra educatiei nu a mea altfel nu precizam. Sa faci pe desteptul in ochii mei nu e dovada de caracter ci de altceva.
A fi prost nu e chiar asa de rau cum e sa fii lipsit de caracter. Si daca mai ai si inteligenta si nu ai caracter... Prostimea...nu e deloc proasta.. Daca inca nu stii asta este pentru ca nu te-a intesat.



Nu e viziunea mea. De altfel ai extras cam tot ce te interesa din "precizarile" mele, ca sa faci o caracterizare... Dovada de caracter. Nu inteleg insa de unde nevoia de a apara "prostimea"(cuvant folosit de tine).
Natura pune in toata lumea instinctul de supravietuire... asa cum tu ai gasit o modalitate de a iesi din casnicia ta pt. a nu-ti pune viata in pericol, tot asa si prostimea inteligenta, pt. a-si perpetua existenta, se adapteaza in maniera proprie, la mediu. Foarte simplu.
garbo_023578308
Postat pe 10 Septembrie 2017 22:46
Nu te am caracterizat pe tine. Despre tine erau
doar primul rand.
Este evident ca prostii enerveaza. Faptul ca citesc aici depsre prosti ca si cand ar fi ultimii oameni ma revolta. Au si prostii drepturile lor. Si calitatile lor. Oamenii simplj, care nu stiu sa scrie, si au facut doua sa trei clase...eu cunosc. Si imi e dor de ei. Au intelepciunea vietii cu mult diferita de teoriile inteligente.
O seara frumoasa l!
Deliaaa
Postat pe 11 Septembrie 2017 00:02
Fao si tu la fel
garbo_463088
Postat pe 11 Septembrie 2017 19:44
De la: garbo_463088, la data 2017-09-11 19:44:06Fao si tu la fel



Mishto 'sfat', n-am ce zice!
Oare ce-am mai putea adauga?...



De-aia se duce de ripa lumea asta, ca sintem djuvarieni care consideram ca nedreptatzii, inselaciunii, abuzului sau proastelor obiceiuri trebuie musai sa le raspundem cuuu...

...aceeasi 'moneda'!

garbo101426
Postat pe 11 Septembrie 2017 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rezista o femeie sa faca sex(dragoste)doar cu barbatul sau toata viata dupa casatorie?' 2 De la: lady_corina 6 August 2009 18:13
de ce nu...???? 35 De la: cely 11 Decembrie 2009 13:31
FERICITI SUNT BARBATII LA BATRINETE ,AU MAI MULT TIMP PENTRU DRAGOSTE SI SEX ! 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
invitatie la dans 94 De la: zazaq 16 Ianuarie 2013 22:32
CANTITATE VS CALITATE 97 De la: lady_corina 10 August 2009 00:56
Setari Cookie-uri