Amic/Iubit

Buna. As vrea sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu un prieten.
Eu am 20 de ani si l-am cunoscut pe acest prieten al meu acum doi ani. Ne-am cunoscut la facultate. El este cu doi ani mai mare decat mine. Ne stiam din vedere dar nu vorbisem niciodata.
Initial am inceput sa vorbim pe un grup, dupa aia mi-a cerut numarul de telefon si am inceput sa vorbim la telefon iar mai apoi am inceput sa si iesim in oras.
La inceput ieseam doar noi doi, dupa un timp am inceput sa iesim si cu alti prieteni de-ai lui.
Ma simteam bine cand vorbeam cu el si cand ieseam cu el si pot sa spun chiar ca imi placea foarte mult de el dar niciodata nu am avut curajul sa ii spun lucrul acesta. Si nici el nu mi-a spus niciodata ca i-ar placea de mine sau ca ar vrea sa fie ceva mai mult decat o prietenie intre noi.
Adevarul e ca ma speria un lucru la el. Era foarte curtat de catre fete pentru ca arata foarte bine.( Aveam multe colege indragostite de el.) Si daca el nu a facut niciodata niciun pas in privinta asta am zis ca e mai bine asa si trebuie sa ma multumesc sa ii fiu amica.
Am continuat sa iesim, sa ne plimbam,si cateodata mergeam la el acasa sa ne uitam la filme impreuna. Pana intr-o zi cand in timpul filmului, el dintr-o data ma tras spre el si m-a sarutat.
Dupa vreo 2 zile m-a sunat si am continuat sa ne intalnim. Dar de fiecare data cand ne intalneam, indiferent daca eram la el acasa sau in public, el ma imbratisa, ma lua de mana, ma lua in brate si ma saruta de fiecare data cand avea ocazia. Dar ma intriga faptul ca nu imi zicea niciodata nimic. Nu trebuia sa imi spuna ceva? Eventual ca ii place de mine? (In cazul in care chiar ii place bineinteles). Nici acum nu stiu daca ii place, sau i-a placut de mine vreodata.
Ce a fost asta? Eram amici? Eram iubiti? Ce naiba eram?
O sa imi ziceti sa il intreb pe el. Nu stiu de ce nu vreau sa il intreb. Poate ca nu mi-a conveni raspunsul, nu stiu.
Ma rog, sa continui cu povestirea.
Dupa o perioada in care ne-am tot intalnit, pupat, imbratisat etc ( fara sa fim iubiti, sa zic asa) s-a ajuns un pic mai departe. Ca un fel de preludiu dar eu nu eram pregatita ( imi intrase in cap ca el o sa isi faca iubita si raman cu ochii in soare) asa ca l-am refuzat. El m-a inteles si nu a insistat. Am continuat sa ne vedem. El ma suna din ce in ce mai des. Venea cu mine in oras si cand ieseam cu fetele.
Dupa un timp eu m-am mutat la o distanta considerabila fata de el si nu am mai avut posibilitatea sa ne vedem. Ne-am mai revazut ocazional dar doar am stat de vorba in treacat.
De curand am reluat legatura si mi-a propus sa facem un plan sa ne intalnim ca ii e dor de mine. Nici nu stiu cum sa ma comport cu el. Nici macar nu stiu ce sunt si ce am fost eu pentru el. Poate ca ma gandesc prea mult si despic prea mult firul in patru.
Poate o sa spuneti ca era clar ca ma placea. Dar nu trebuia sa imi si spuna chestia asta? Sau nu ii placea de mine. Daca nu ii placea de ce se comporta asa cu mine? Asa fac baietii de obicei?
El mi-a spus de vreo 2 ori ca sunt frumoasa. Si asta dupa cateva beri. Toti prietenii pe care i-am avut inaintea lui si dupa el imi ziceau in permanenta ca ma iubesc, ca le place sa mine etc etc
Conteaza sa ti se spuna ca te iubeste, Sau sa te faca sa simti? El nu mi-a spus niciodata. Nici macar ca ma place d-apai ca ma iubeste. Dar ii suprindeam de multe ori privirea. Cand nu eram atenta la el, il vedeam cum sta si se uita fix. Era si foarte atent si protectiv fata de mine. Era un dulce :)
Va rog sa nu radeti de mine.. pare un subiect stupid, stiu..
Dar nici macar nu stiu ce imi este el acum. Amic sau fost iubit?
garbo_472576
Postat pe 15 August 2017 18:06

Mai sinteti multe?!?

Dintr-un singur punct de vedere ai totusi mare dreptate:

Chiar asa,...

...stupid rau subiectu'!


E - MEEE - TIIIII - RAAAAAAA - LUUUUUUUUU !!!

garbo101426
Postat pe 15 August 2017 18:34
Da,e stupid stiu. Tocmai de-asta am scric aici, ca sa nu fiu luata in ras in real-life.
garbo_472576
Postat pe 15 August 2017 18:41
Ce sa fac daca nu am experienta cu diferite tipologii de baieti. Am avut un singur model de iubit.
garbo_472576
Postat pe 15 August 2017 18:44
De la: garbo_472576, la data 2017-08-15 18:44:24Ce sa fac daca nu am experienta cu diferite tipologii de baieti. Am avut un singur model de iubit.



Ideea e ca esti inca tinara si ai tot timpul in fatza sa iti gasesti barbatul cel mai potrivit. Sau mai bine zis sa va gasiti reciproc...


Si cea mai mare problema e insa cum sa faci asta fara sa gresesti si sa regreti mai tirziu?

Iar la intrebarea asta nu exista ABSOLUT NIMENI care sa-ti dea raspunsuri si solutii miraculoase!


Trebuie sa accepti ca in incredibiulul de complicat, intricat si imposibil de descifrat proces al cunoasterii reciproce intre un barbat si o femeie, doar intuitia, inteligentza si extrem de multa rabdare de a nu ajunge 'din prima' ... in pat (si din motive DOAR hormonale) face diferentza intre o relatzie ADEVARATA bazata EXCLUSIV pe dragoste si respect reciproc, si...

...un ESEC !


garbo101426
Postat pe 15 August 2017 19:34
Tu ai traume multe pe chestia asta, cu sexul, ai si scarba si fascinatie morbida pt. sex.
catalina_doroftei
Postat pe 15 August 2017 19:42
Garbo101426, asa e. Nu prea am experienta dar nici nu m-am lasat niciodata condusa de instincte hormonale. Tocmai din aceasta cauza nu am facut sex cu el atunci pentru ca nu imi era (si nici acum nu imi este) clara situatia si relatia care a fost sau va fi intre noi. Si nu am vrut sa fac sex doar pentru ca vrea el sau sa il fac sa se simta obligat fata ce mine.
La fel si acum, vreau sa imi clarific in cap sentimentele pe care le am fata de el si sa imi dau seama si ce isi doreste el de fapt. Bineinteles ca nu imi fac planuri de maritis cu el. Si eu sunt foarte tanara, si el e foarte tanar. Dar macar daca este sa fie, sa fie o relatie serioasa. Nu sa facem sex de 3 ori si sa ne despartim. Relatiile pe care le-am avut pana acum au fost cat de cat serioase, atat cat ne permite varsta. Oricum nu am de gand sa ma casatoresc asa devreme. :)
Acum sa vedem, cand ne vom revedea ce va fi.
garbo_472576
Postat pe 15 August 2017 20:25
De la: catalina_doroftei, la data 2017-08-15 19:42:13 Tu ai traume multe pe chestia asta, cu sexul, ai si scarba si fascinatie morbida pt. sex.

Eu nu am traume legate de sex dar nu imi place nici sa ma bag ca berbecul cu capul inainte in orice fel de relatie
garbo_472576
Postat pe 15 August 2017 20:27
Cred ca te place dar nu e pregatit de o relatie si lasa, vorba aceea, sa vada ce ii pica dar sa nu se implice prea mult. Mai are timp de copilarit iar tu daca vrei o relatie serioasa cu el poti sa deschizi subiectul cand va vedeti. Nu te astepta la minuni, mai bine ca nu ai facut sex cu el caci acum ai fi regretat
Maria802
Postat pe 15 August 2017 21:40
De la: Maria802, la data 2017-08-15 21:40:36Cred ca te place dar nu e pregatit de o relatie si lasa, vorba aceea, sa vada ce ii pica dar sa nu se implice prea mult. Mai are timp de copilarit iar tu daca vrei o relatie serioasa cu el poti sa deschizi subiectul cand va vedeti. Nu te astepta la minuni, mai bine ca nu ai facut sex cu el caci acum ai fi regretat


Asa este. De fapt nu m-am asteptat la minuni inca de la inceput cand l-am cunoscut prima data. Si ma bucur ca totusi la momentul respectiv am reusit sa raman cu capul pe umeri si sa reactionez rational si sa nu ma las condusa de sentimente.
As vrea sa il intreb, sa deschid eu subiectul dar mi-e ca o sa para ca trag de el sau ca il strang cu usa. Pe de alta parte ma gandesc ca daca e sa nu il intreb poate mai tarziu o sa imi para rau. Nici nu stiu cum sa deschid subiectul si ce sa ii spun..daca e sa il deschid.
garbo_472576
Postat pe 15 August 2017 22:08
`Neata 576 :) Relatia sau povestea (nu stiu cum sa-i zic) prin care treci tu, e ceva normal la varsta ta. Ceva normal si frumos. Toate am trecut prin asa ceva, desii unele au cam uitat si incearca sa judece totul cu mintea de acum. Subiectul nu-i stupid absolut deloc, ci e cat se poate de adecvat varstei tale.

"Conteaza sa ti se spuna ca te iubeste, Sau sa te faca sa simti? El nu mi-a spus niciodata. Nici macar ca ma place d-apai ca ma iubeste. Dar ii suprindeam de multe ori privirea. Cand nu eram atenta la el, il vedeam cum sta si se uita fix. Era si foarte atent si protectiv fata de mine. Era un dulce :)"

Tu ce crezi ? ... Eu cred ca te place al naibii de mult, dar nu e omul vorbelor aruncate oricand si oricum. Pana si faptul ca ti-a respectat dorinta de a nu face sex e o dovada ca te respecta (parerea mea).
Daca te face sa te simti mai bine, intreaba-l. Desii.....unele lucruri se lamuresc de la sine fara intrebari inutile...Zic eu acum cand am o varsta si am trecut deja prin multe...Tu faci cum crezi ca e mai bine pentru sufletelul si linistea ta.
Zi buna sa ai
Rotty
Postat pe 16 August 2017 08:27
De la: garbo_472576, la data 2017-08-15 20:27:07
De la: catalina_doroftei, la data 2017-08-15 19:42:13 Tu ai traume multe pe chestia asta, cu sexul, ai si scarba si fascinatie morbida pt. sex.

Eu nu am traume legate de sex dar nu imi place nici sa ma bag ca berbecul cu capul inainte in orice fel de relatie


Bine faci.
Nu stiu insa de unde ai inteles ca vorbeam cu tine.
catalina_doroftei
Postat pe 16 August 2017 12:10

Mare grija, @576, esti f. tinara si la virsta ta trebuie sa inveti sa fii deosebit de atenta la sfaturile firesti, bine intentionate, critice chiar ca sa stii sa le diferentiezi de ... umorile jegurilor alea pretins umane care n-au nimic a spune ontopic la nici un subiect pt. ca lipsa caracterului la ele e chiar conditia lor sine qua non de existentza!


Si ma refer strict la acele internaurtice euglene bok-o-trofe 'de cariera' care or sa te 'umple' de flegmele lor opinionale care mai de care mai imbecile, retarde, grobiene, mitocanesti, imunde, puerile, inutile, sterile si futile!


Sub-specimene cu ... expectoratzii low&less a_caracteriale facute prin auto-intromisionarea 'cool'-ta in viatza si parerile oamenilor aidoma laborioasei 'munci' a Calliphorei Luciliini verzi a carei unic ideal de viatza e sa ... ascensioneze perpetuu 'miasmatic' fix in ... koorul vacilor!


P.S. Corecte observatiile tale, @Rotty, numai ca subiectul chiar devine stupid tocmai prin reiterarea/expunerea lui atit de frecventa pe net!
Subiectul in sine, povestea reala adica, nu e stupida da' exista in atitea ... zeci si sute de milioane de exemplare in viatza de zi cu zi incit s-a ajuns in cyberspace la o ... inflatie repetitiva absolut nefolositoare, depreciatoare si extrem de obositoare...


garbo101426
Postat pe 16 August 2017 13:14
De la: Rotty, la data 2017-08-16 08:27:08`Neata 576 :) Relatia sau povestea (nu stiu cum sa-i zic) prin care treci tu, e ceva normal la varsta ta. Ceva normal si frumos. Toate am trecut prin asa ceva, desii unele au cam uitat si incearca sa judece totul cu mintea de acum. Subiectul nu-i stupid absolut deloc, ci e cat se poate de adecvat varstei tale.

"Conteaza sa ti se spuna ca te iubeste, Sau sa te faca sa simti? El nu mi-a spus niciodata. Nici macar ca ma place d-apai ca ma iubeste. Dar ii suprindeam de multe ori privirea. Cand nu eram atenta la el, il vedeam cum sta si se uita fix. Era si foarte atent si protectiv fata de mine. Era un dulce :)"

Tu ce crezi ? ... Eu cred ca te place al naibii de mult, dar nu e omul vorbelor aruncate oricand si oricum. Pana si faptul ca ti-a respectat dorinta de a nu face sex e o dovada ca te respecta (parerea mea).
Daca te face sa te simti mai bine, intreaba-l. Desii.....unele lucruri se lamuresc de la sine fara intrebari inutile...Zic eu acum cand am o varsta si am trecut deja prin multe...Tu faci cum crezi ca e mai bine pentru sufletelul si linistea ta.
Zi buna sa ai


Multumesc foarte mult pentru mesajul incurajator. :*
Adevarul e ca nici eu nu i-am spus lui niciodata dar la mine dar eu aveam un motiv intemeiat, din punctul meu de vedere cel putib. Era vorba de teama ca ma voi atasa de el prea mult si il voi pierde si din cauza asta cateodata sa ma departam de el.
Ma gandeam ca oricand ar putea aparea o alta pe care chiar o sa o placa sau o sa o iubeasca si pe mine ma va ignora.
Si totusi in perioada in care am iesit nu a avut nicio prietena. Desi era si banuiesc ca inca mai e foarte cautat, e genul tacut, care nu vorbeste foarte mult poate si din cauza asta nu mi-a spus niciodata nimic.
Oare un baiat s-ar comporta asa cu o fata pe care o vede doar ca o amica?
Si eu la randul meu am incercat sa nu fiu genul lipitoare mai ales ca eu initial credeam ca suntem doar amici. Inainte de a ne saruta prima data, eram o data la el acasa cand i-a sunat telefonul. Dupa cum vorbea mi-am dat seama ca era o fata. M-am gandit sa nu il fac sa se simta prost, sa stau langa el cand vorbeste la telefon asa ca mi-am luat paharul si am iesit pe balcon, dar totusi inca il auzeam . Fata respectiva probabil il invita in oras dar el a zis ca este acasa si nu are chef de iesit. Dupa aceea a inchis telefonul si a iesit pe balcon dupa mine, s-a asezat pe scaun si m-a luat in brate. Am stat ceva timp asa pe genunchii lui. Si desi eram in bratele lui, in naivitatea mea sau in realismul meu - nu stiu- inca il consideram amic. nu l-am intrebat cine l-a sunat si de ce si nici el nu mi-a zis nimic.
Cand o sa iesim iar, la fel, nu cred ca o sa il intreb nici de data asta. Cum ai zis si tu, unele lucruri se rezolva de la sine, fara prea multe intrebari inutile :)
garbo_472576
Postat pe 16 August 2017 15:19
De la: catalina_doroftei, la data 2017-08-16 12:10:35
De la: garbo_472576, la data 2017-08-15 20:27:07
De la: catalina_doroftei, la data 2017-08-15 19:42:13 Tu ai traume multe pe chestia asta, cu sexul, ai si scarba si fascinatie morbida pt. sex.

Eu nu am traume legate de sex dar nu imi place nici sa ma bag ca berbecul cu capul inainte in orice fel de relatie


Bine faci.
Nu stiu insa de unde ai inteles ca vorbeam cu tine.


Mi-am dat seama ca nu mi-ai zis mie dar am zis sa raspund si eu :)
garbo_472576
Postat pe 16 August 2017 15:20
De la: garbo101426, la data 2017-08-16 13:14:14
Mare grija, @576, esti f. tinara si la virsta ta trebuie sa inveti sa fii deosebit de atenta la sfaturile firesti, bine intentionate, critice chiar ca sa stii sa le diferentiezi de ... umorile jegurilor alea pretins umane care n-au nimic a spune ontopic la nici un subiect pt. ca lipsa caracterului la ele e chiar conditia lor sine qua non de existentza!


Si ma refer strict la acele internaurtice euglene bok-o-trofe 'de cariera' care or sa te 'umple' de flegmele lor opinionale care mai de care mai imbecile, retarde, grobiene, mitocanesti, imunde, puerile, inutile, sterile si futile!


Sub-specimene cu ... expectoratzii low&less a_caracteriale facute prin auto-intromisionarea 'cool'-ta in viatza si parerile oamenilor aidoma laborioasei 'munci' a Calliphorei Luciliini verzi a carei unic ideal de viatza e sa ... ascensioneze perpetuu 'miasmatic' fix in ... koorul vacilor!


P.S. Corecte observatiile tale, @Rotty, numai ca subiectul chiar devine stupid tocmai prin reiterarea/expunerea lui atit de frecventa pe net!
Subiectul in sine, povestea reala adica, nu e stupida da' exista in atitea ... zeci si sute de milioane de exemplare in viatza de zi cu zi incit s-a ajuns in cyberspace la o ... inflatie repetitiva absolut nefolositoare, depreciatoare si extrem de obositoare...




Multumesc :* :) voi incerca sa filtrez din mesake.
Subiectul este stupid in sine pentru ca este banal pentru persoanele mature si cu o anumita experienta de viata. Sunt constienta de chestia asta. Dar privind din punct de vedere individual, pentru mine este dilema vietii mele :)
garbo_472576
Postat pe 16 August 2017 16:17

Fato, roaga-te Bunului Dumnezeu ca asta sa fie...

...singura dilema a vietzii tale!


Nu vreau sa te sperii sau sa te deprim ininte de vreme, da abia de-acum, de la virsta asta, incep in viatza fiecarui adult...

...adevaratele dileme si dezastre urmare a nedeslusirii lor la timp!


Iti poate confirma asta orice biped trecut prin viatza si/sau macar de virsta de 50 de ani...


garbo101426
Postat pe 16 August 2017 17:37
De la: garbo101426, la data 2017-08-16 17:37:17
Fato, roaga-te Bunului Dumnezeu ca asta sa fie...

...singura dilema a vietzii tale!


Nu vreau sa te sperii sau sa te deprim ininte de vreme, da abia de-acum, de la virsta asta, incep in viatza fiecarui adult...

...adevaratele dileme si dezastre urmare a nedeslusirii lor la timp!


Iti poate confirma asta orice biped trecut prin viatza si/sau macar de virsta de 50 de ani...




Pai nu e normal ca la varsta asta sa am dileme din astea? :) Doamne ajuta ca am o viata normala si dileme decente :) bineinteles ca peste cativa ani o sa rad probabil de cum gandesc acum.
garbo_472576
Postat pe 16 August 2017 19:02
Sa te ajute Dumnezeu sa ai o viata frumoasa, cum zici tu cu dileme decente, simpatica exprimare. Esti o fata cu capul pe umeri, destul de natură si cu siguranta o sa discerni bine, cel putin asa iti doresc.Si eu cred ca băiatul te place sincer si are gânduri serioase, decente. Eu iti doresc o viata frumoasa, cu putine dileme, iubire adevarata si multa înțelepciune!
Schmetterling
Postat pe 16 August 2017 20:46
De la: Schmetterling, la data 2017-08-16 20:46:56 Sa te ajute Dumnezeu sa ai o viata frumoasa, cum zici tu cu dileme decente, simpatica exprimare. Esti o fata cu capul pe umeri, destul de natură si cu siguranta o sa discerni bine, cel putin asa iti doresc.Si eu cred ca băiatul te place sincer si are gânduri serioase, decente. Eu iti doresc o viata frumoasa, cu putine dileme, iubire adevarata si multa înțelepciune!


Multumesc la fel, pentru urarile de bine.
Si el este foarte decent. Sincer nu ma asteptam sa fie asa pentru ca am mai vazut la alte prietene si colege de iubiti care devin vulgari si violenti in limbaj mai ales cand era vorba de sex. Mai exact cand era vorba de refuzul in materie de sex.
La acest baiat, Recunosc ca in primul rand el m-a atras din punct de vedere fizic, dar dupa ce i-am cunoscut si caracterul( atat cat am reusit sau cat m-a lasat el sa il cunosc ce-i drept) a inceput sa imi placa din ce in ce mai mult.
Deci in concluzie sunteti de parere ca si el ma place. Nu imi place sa pierd timpul cu baieti neseriosi si cand ma refer la asta nu ma refer la faptul ca vreau sa ies numai cu baieti care vor sa se insoare de exemplu. O relatie serioasa nu se sfarseste neaparat prin casatorie. Vreau ca prietenul meu sa fie serios, adica sa ma iubeasca si sa ma aprecieze, sa ma respecte, sa am incredere in el si sa nu ma vada ca pe un obiect sexual, ca pe o rezerva sau ca pe un trofeu. In rest totul vine de la sine.
garbo_472576
Postat pe 16 August 2017 22:59
" Era vorba de teama ca ma voi atasa de el prea mult si il voi pierde si din cauza asta cateodata sa ma departam de el.
Ma gandeam ca oricand ar putea aparea o alta pe care chiar o sa o placa sau o sa o iubeasca si pe mine ma va ignora. "

Incearca sa lasi temerile astea deoparte si traieste prezentul cu ceea ce-ti ofera. Bucura-te de ceea ce ai acum, iar daca/ cand se va sfarsi pastreaza ceea ce a fost frumos in amintire.
Si 576...imi place cum gandesti.
Buna dimineata si o zi buna sa ai.
Rotty
Postat pe 17 August 2017 08:03
Cu mare drag, 576! Mult succes, pe toate planurile!
Schmetterling
Postat pe 17 August 2017 08:28
De la: Rotty, la data 2017-08-17 08:03:22" Era vorba de teama ca ma voi atasa de el prea mult si il voi pierde si din cauza asta cateodata sa ma departam de el.
Ma gandeam ca oricand ar putea aparea o alta pe care chiar o sa o placa sau o sa o iubeasca si pe mine ma va ignora. "

Incearca sa lasi temerile astea deoparte si traieste prezentul cu ceea ce-ti ofera. Bucura-te de ceea ce ai acum, iar daca/ cand se va sfarsi pastreaza ceea ce a fost frumos in amintire.
Si 576...imi place cum gandesti.
Buna dimineata si o zi buna sa ai.

Buna dimineata Rotty o zi buna, la fel
Asta este..chiar si atunci cand se va sfarsi, daca se va sfarsi voi fi fericita cand imi voi aminti de el si de momentele petrecute impreuna.
Sunt prapastioasa de obicei si pun raul in fata dar sper totusi sa mai am si alte amintiri placute cu el si de acum incolo
garbo_472576
Postat pe 17 August 2017 10:29
De la: Schmetterling, la data 2017-08-17 08:28:15Cu mare drag, 576! Mult succes, pe toate planurile!


Schmettering .
Multumesc la fel. Si pentru sfaturi, si pentru tot.
garbo_472576
Postat pe 17 August 2017 10:34
Eu zic sa vorbesti cu el. Daca va vedeti in continuare si daca vrei o relatie cu el. Chiar daca nu ti-ar conveni raspunsul, mai bine sa stii clar. Ori aveti o relatie, ori daca nu, il lasi balta de tot si cauti pe altcineva.
lucia_i
Postat pe 17 August 2017 14:38
Hi,hi,hi, cum naiba ai putut sa stai doar in stadiul de preludiu cu un barbat asa de dulce si curtat de fete, doar in pupaturi si imbratisari?Inseamna ca ca esti o zana din povesti
De ce intrebi cum trebuie sa se comporte un barbat, ce trebuie sa spuna daca ai avut prieteni inainte si dupa el? Nu ai capatat experienta?

Cococo
Postat pe 17 August 2017 19:42
Hi,hi,hi, cum naiba ai putut sa stai doar in stadiul de preludiu cu un barbat asa de dulce si curtat de fete, doar in pupaturi si imbratisari?Inseamna ca ca esti o zana din povesti
De ce intrebi cum trebuie sa se comporte un barbat, ce trebuie sa spuna daca ai avut prieteni inainte si dupa el? Nu ai capatat experienta?

Cococo
Postat pe 17 August 2017 19:44
De la: lucia_i, la data 2017-08-17 14:38:35Eu zic sa vorbesti cu el. Daca va vedeti in continuare si daca vrei o relatie cu el. Chiar daca nu ti-ar conveni raspunsul, mai bine sa stii clar. Ori aveti o relatie, ori daca nu, il lasi balta de tot si cauti pe altcineva.


Sa vorbesc inainte sa ne intalnim? Ma gandeam sa ne intalnim prima data, sa vad cum decurg lucrurile. Poate s-a schimbat intre timp si o sa fie mai vorbaret si el.
garbo_472576
Postat pe 17 August 2017 19:53
De la: garbo_471131, la data 2017-08-17 19:42:10Hi,hi,hi, cum naiba ai putut sa stai doar in stadiul de preludiu cu un barbat asa de dulce si curtat de fete, doar in pupaturi si imbratisari?Inseamna ca ca esti o zana din povesti
De ce intrebi cum trebuie sa se comporte un barbat, ce trebuie sa spuna daca ai avut prieteni inainte si dupa el? Nu ai capatat experienta?



De fapt a fost mult mai mult decat un preludiu. Eram la el acasa si tot asa ne uitam la o comedie. El se intinsese pe pat iar eu stateam la masa de calculator cand m-a luat de mana si m-a tras spre el spunand ca e mai comod sa ma uit din pat. M-am asezat langa el si dupa cateva imbratisari nu stiu cum de ne-am trezit dezbracati si eu peste el. Dar totusi nu eram pregatita si nu stiu cum s-a ajuns la asta ca nu era ceva planificat. Dupa cum am spus imi era neclara situatia si mie nu imi plac situatiile neclare. Oricum nu aveam cum chiar in acel moment sa incep sa ii pun intrebari legate de noi si sa continuam in functie de raspunsurile lui. Sunt prea cerebrala si nu stiu daca e bine sau nu. Cand i-am zis ca nu vreau sa continuam nu a insistat, desi i-a fost greu. Stiu cat de greu e pentru un baiat sa se opreasca dupa ce a devenit asa dornic. :) Am stat asa imbratisati vreo 15 minute pana s-a calmat, ne-am imbracat si am continuat filmul. Consider ca a reactionat normal, asa cum trebuie sa reactioneze un baiat cand i se spune stop. Recunosc ca a fost si vina mea ca nu trebuia sa las sa se ajunga atat de departe daca nu aveam de gand sa finalizez dar m-am lasat dusa de val in momentul respectiv.
Privind din afara s-ar zice ca am experienta in legatura cu baietii, pentru ca am in preajma multi baieti de obicei. Dar asta nu inseamna si ca am si o relatie cu toti. Sau ca am avut multe relatii. Par foarte deschisa si comunicativa, privita din afara, dar de fapt sunt foarte cerebrala si distanta cand vine vorba de relatii. Si cum am zis si in alta postare, pana acum prietenii pe care i-am avut erau cam la fel toti. Chiar si fizic se aseamana unul cu altul. Sunt atrasa de acelasi tipar? Sau asa s-a nimerit sa fie? Nu stiu. Si el seamana cu ceilalti cu care am iesit pana acum, dar pana la un anumit punct. Si acel punct e subiectul topicului de fapt. :)
garbo_472576
Postat pe 17 August 2017 21:40
De la: garbo_472576, la data 2017-08-17 21:40:00
De la: garbo_471131, la data 2017-08-17 19:42:10Hi,hi,hi, cum naiba ai putut sa stai doar in stadiul de preludiu cu un barbat asa de dulce si curtat de fete, doar in pupaturi si imbratisari?Inseamna ca ca esti o zana din povesti
De ce intrebi cum trebuie sa se comporte un barbat, ce trebuie sa spuna daca ai avut prieteni inainte si dupa el? Nu ai capatat experienta?



De fapt a fost mult mai mult decat un preludiu. Eram la el acasa si tot asa ne uitam la o comedie. El se intinsese pe pat iar eu stateam la masa de calculator cand m-a luat de mana si m-a tras spre el spunand ca e mai comod sa ma uit din pat. M-am asezat langa el si dupa cateva imbratisari nu stiu cum de ne-am trezit dezbracati si eu peste el. Dar totusi nu eram pregatita si nu stiu cum s-a ajuns la asta ca nu era ceva planificat. Dupa cum am spus imi era neclara situatia si mie nu imi plac situatiile neclare. Oricum nu aveam cum chiar in acel moment sa incep sa ii pun intrebari legate de noi si sa continuam in functie de raspunsurile lui. Sunt prea cerebrala si nu stiu daca e bine sau nu. Cand i-am zis ca nu vreau sa continuam nu a insistat, desi i-a fost greu. Stiu cat de greu e pentru un baiat sa se opreasca dupa ce a devenit asa dornic. :) Am stat asa imbratisati vreo 15 minute pana s-a calmat, ne-am imbracat si am continuat filmul. Consider ca a reactionat normal, asa cum trebuie sa reactioneze un baiat cand i se spune stop. Recunosc ca a fost si vina mea ca nu trebuia sa las sa se ajunga atat de departe daca nu aveam de gand sa finalizez dar m-am lasat dusa de val in momentul respectiv.
Privind din afara s-ar zice ca am experienta in legatura cu baietii, pentru ca am in preajma multi baieti de obicei. Dar asta nu inseamna si ca am si o relatie cu toti. Sau ca am avut multe relatii. Par foarte deschisa si comunicativa, privita din afara, dar de fapt sunt foarte cerebrala si distanta cand vine vorba de relatii. Si cum am zis si in alta postare, pana acum prietenii pe care i-am avut erau cam la fel toti. Chiar si fizic se aseamana unul cu altul. Sunt atrasa de acelasi tipar? Sau asa s-a nimerit sa fie? Nu stiu. Si el seamana cu ceilalti cu care am iesit pana acum, dar pana la un anumit punct. Si acel punct e subiectul topicului de fapt. :)


Asta numesti tu sa fii cerebrala? Fatuco esti usoara, nu stii daca sa fii cu el, dar te dezbraci. Normal ca a reactionat cum trebuia, daca s-a oprit. Sau esti obisnuita cu baieti care n-o fac? Pt. ca nu le permiti tu desigur, desi ajungi dezbracata in pat cu ei, nu se stie cum...
Viana_N
Postat pe 18 August 2017 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu cine poata fi fericita o capricoarna? :p 3 De la: claudescu 4 Octombrie 2009 16:11
plang si barbatii .... 27 De la: anakin 16 Noiembrie 2009 22:02
de cate ori,,,, 66 De la: dor72 6 Aprilie 2011 21:06
il iubesc pe sotul meu dar ma loveste , imi vb urat, insa castiga f bine si nu duc lipsa de nimic, am insa un amant care ma iubeste si mi place sa fiu langa el, e tandru si iubitor insa castiga destul de putin, nu stiu ce sa fac :( 95 De la: zorideziua 12 Septembrie 2009 10:28
A reintoarce un barbat sau nu? 2 De la: Melanie 19 Octombrie 2009 16:45
Setari Cookie-uri