iubesc pe adi constantin

BUna il iubesc ca are sufletul mare Adi constantin il lcer io in casatoriea daca domnu va dori sa fim pe veci in preuna il iubesc as cum este il voi face fericit si ma face fericita iubirea noastra sa junga la ceer t ca asa a dat bunu nos DUMNEZEU FIUL LUI DUMNEZE ISUS HRISTOS SA FIE IUBIRE PE PAMIT IL IUBESC PE ADI CONSTANTIN IL IUBESC FOARTE MULT IL ASTEPT
garbo391110
Postat pe 22 Decembrie 2016 15:04
Tulai Silvie!
Eu nu vă zic pe cine iubesc, na!

Toate agramatele, adunarea!
Axl_R
Postat pe 22 Decembrie 2016 15:29


5-HTP?...


Xanax??...


SAM-e???...


Prozac????...


Amitriptilina?!?!?...


Ia fiti sincere si spuneti, fetelor, cam de cite ori v-am spus eu pina acum ca agramatismul, anal-fabetismul si incultura ... zero-asimptomatica au intotdeauna legatura directa si indisolubila cuuu...

...prostia, IQ-ul cit nr. de la pantofi, inadecvarea sociala, lipsa acetilcolinei si tzesutul glial total 'incompetent'?!?


Da' voi nici ca vroiati sa ma credeti!...
garbo101426
Postat pe 22 Decembrie 2016 15:49
http://www.curentul.net/2010/09/16/lectia-de-limba-romana-5/
Axl_R
Postat pe 22 Decembrie 2016 15:56
De la: Axl_R, la data 2016-12-22 15:56:44http://www.curentul.net/2010/09/16/lectia-de-limba-romana-5/


Mea culpa, asa zic cartile ca ar fi corect!

Mea maxima culpa, da' parca nu asta era ... ontopicul, nu-i asa?!?


Da' ce mai conteaza cind e musai sa ne aratam 'intransigente'...


Numai ca, lingvisticiana lui mama, nu e prima data in istoria lingvistica multi-milenara a oricarei limbi de pe planeta asta cind ... 'consensul' nestiintific al strazii ajunge sa impuna forme lexice sau gramaticale!

Si e bine sa stii ca pina si Iorgu Iordan critica cu vehementza si cu argumente fonematice stiintifice cealalta forma, cica corecta, 'vreati'!


Oricum, sa nu-mi spui ca 'vreati' ti-ar suna teribil de romaneste sau ca l-ai auzit folosit in vorbirea curenta fie si macar o singura data in viata ta!
Oricit de corecta forma ar fi...

Asta in timp ce ... 90% dintre cetateni gresesc constant cu forma, evident gresita, 'vroiati'!
Iar genul asta de greseala (gresala?!?) e infinit mai benign si mai putin periculos decit...

...votarea cu 'consecventza' a post-comunistilor in Romania!


Parol!...

garbo101426
Postat pe 22 Decembrie 2016 16:32
''Voiam să pleci, voiam şi să rămâi.
Ai ascultat de gândul ce-l dintâi.
Nu te oprise gândul fără glas.
De ce-ai plecat? De ce-ai mai fi rămas?''

Place, mie îmi, Arghezi.
Înțelege, cine ce vrea/poate.

Votarea e on.
Eu nu votez de f mult timp.

Pauză.

Voiam să văd și eu o reclamă, s-o băgat un film!
Axl_R
Postat pe 22 Decembrie 2016 16:45
Who the f.... e Adi asta ?
Rotty
Postat pe 22 Decembrie 2016 19:10
Contează cine e, de unde si de ce?! Fata il iubeste, e fericită si il asteaptă.. Sper sa si ajunga
Schmetterling
Postat pe 22 Decembrie 2016 20:10
Ajunge, ajunge...la toata lumea...
Uite, Ax il place pe Arghezi, sper ca nu-l si asteapta, ca ala sigur nu mai vine...
Rotty
Postat pe 23 Decembrie 2016 05:56

"Votarea e on.
Eu nu votez de f mult timp."


Pai poate si asta e unul dintre motivele pt. care tzara asta s-a 'pricopsit' cu astia pe vecie!


Nu crezi?!?...
garbo101426
Postat pe 23 Decembrie 2016 08:49
Şi tot aştept pe cineva, de nu mai vine...


Zic şi eu ca Garcea: Fac ce vrea muşchii mei.
E dreptul meu să nu votez.
Acum vreo şase ani, cred, m-am dus cu fostul în altă localitate, el fiind de acolo, (insista să mergem) surpriză, votase deja, era şi semnat în locul lui.
Axl_R
Postat pe 23 Decembrie 2016 10:35
Hai, mai, chiar asa?!?


Ti-ai pus macar vreodata intrebarea ca de cite ori nu te duci e posibil ca altii sa 'voteze' in locul tau???
Asa ca te-ai suparat ... aristocratic pe 'sat' si te-ai hotarit sa le dai cu tifla, nuuu?!?
Chiar nu sesizezi ca prin 'logica' asta ciudata nu faci decit jocul nemernicilor?!?


Nu-ti mai reamintesc ca noi suferin de o ciudata 'boala' a democratiei:
Vrem sa ne fie respectate drepturile, da' pe noi ne doare-n 14 de faptul ca toate drepturile incep chiar cu cel de vot!
Dpmdv exercitarea votului nu e doar un drept, ci e si cea mai mare obligatie pe care o avem fatza de noi si fatza de societate!
Indiferent pt. cine ar fi acest vot si indiferent cit de strimba e societatea.
Sau poate tocmai de asta...


Si cind ma gindesc ca exact pt. ceea ce aproape ... desfidem noi atit de 'nonsalant' in ziua de azi, nu cu f. mult timp in urma (istoriceste vorbind) chiar au murit oameni de-adevaratelea!

Nashpa...
garbo101426
Postat pe 23 Decembrie 2016 15:52
Să ştii că nu-i obligaţie.
Logica...mda. Sunt bună să votez, să plătesc impozit, să plătesc o grămadă de bani pt simplul fapt că respir. Dar drepturi niema.

Dacă îmi arată cineva un politician, care nu minte o să fiu prima care votează.
Până atunci, vreau să fiu lăsată în pace!
Dintre unul rău şi unul mai puţin rău, nu aleg pe niciunul.
Nu fac parte din niciun partid, nici măcar din UDMR.
Punct, am fost iar off, ofofofooooffffff.


Axl_R
Postat pe 23 Decembrie 2016 16:04
De la: garbo391110, la data 2016-12-22 15:04:49BUna il iubesc ca are sufletul mare Adi constantin il lcer io in casatoriea daca domnu va dori sa fim pe veci in preuna il iubesc as cum este il voi face fericit si ma face fericita iubirea noastra sa junga la ceer t ca asa a dat bunu nos DUMNEZEU FIUL LUI DUMNEZE ISUS HRISTOS SA FIE IUBIRE PE PAMIT IL IUBESC PE ADI CONSTANTIN IL IUBESC FOARTE MULT IL ASTEPT


Să fiți fericiți împreună!
Maria802
Postat pe 23 Decembrie 2016 19:18
Eu adusesem aminte si de datoria de respect pt. cei care in decursul istoriei si-au sacrificat chiar viatza proprie pt. ca noi sa avem dreptul de a vota!
Si te anunt ca au fost ... f. multe mii!
Daca nici asta nu inseamna nimic, atunci poate ca ar trebui sa ne intoarcem in ... secolul 19.
Cel putin noi, femeile...

Genul asta de, sorry, ignorantza democratica in care drepturile sint tot ceea ce eu merit iar obligatii sint doar ceea ce merita ceilalti dupa ce mi-au fost mie 'satisfacute toate drepturile, este un fel deee ... autism social!

Bref, e f. trista aceasta ... sigurantza ca votul e doar drept, nu si o obligatie.
Si arata cit de putin am invatzat despre democratie in mai mult de ... 2000 de ani!
Da' parca si Hristos s-a lasat crucificat acum 2000 de ani.
Si cam tot degeaba de vreme ce tot n-am inteles mai nimic din sacrificiul lui dupa doua milenii!
Nuuu?!?...

Pina vom pricepe cu adevarat ce-i aia democratie si se va inventa si o ... hirtie de turnesol care sa ne arate in mod clar nivelul de intelegere a acesteia, eu personal as opta fara retinere pt...

...VOTUL OBLIGATORIU!

Asa cum prevede Constitutia Belgiei si cea a Bulgariei.
Si numai de la 21 de ani si doar pina la virsta pensionarii!
Cred ca nici nu e nevoie sa detaliez de ce...
garbo101426
Postat pe 24 Decembrie 2016 20:26
Nu înțeleg de ce vrei să mă convingi?
Nu poți.
Dacă aș intra în amănunte, mi-ai scrie un roman aici.

Poate în secolul 19. am fost noi femeile, femei.
Axl_R
Postat pe 25 Decembrie 2016 10:50
Pai. Dacă te simți satisfăcută sufletește atunci fiți împreună. Fericiți, și fal fericit dacă și el vrea sa te facă fericita, și se comporta frumos cu tine, și nu te jignește și te comanda, comportate cu el așa cum se comporta și el cu tine,
Ființele adică oamenii sunt făcuți sa fie împreună dacă vor sa se ajute unul pe altul reciproc, dacă nu vor sa se ajute reciproc atunci sa stea singuri, ca și câinii
ingerasulluptor1
Postat pe 25 Decembrie 2016 14:48
De la: Axl_R, la data 2016-12-23 16:04:09Să ştii că nu-i obligaţie.
Logica...mda. Sunt bună să votez, să plătesc impozit, să plătesc o grămadă de bani pt simplul fapt că respir. Dar drepturi niema.

Dacă îmi arată cineva un politician, care nu minte o să fiu prima care votează.
Până atunci, vreau să fiu lăsată în pace!
Dintre unul rău şi unul mai puţin rău, nu aleg pe niciunul.
Nu fac parte din niciun partid, nici măcar din UDMR.
Punct, am fost iar off, ofofofooooffffff.




Și eu vreau sa îmi arătați unde sunt barbati cinstiți care sa nu minta și sa însele pana atunci vreau sa fiu lăsat în pqce
ingerasulluptor1
Postat pe 25 Decembrie 2016 14:56
Iar je il iubesc pe schtrumphul cel coquet, inca de pe cand purtam pampersi.
Vremea a trecut si eu am crescut, dar tot il iubesc si m-as casatori cu el, dar mi-e teama ca o sa-mi fure fardurile si o sa ne certam pe oglinda.
Sassette
Postat pe 25 Decembrie 2016 15:11
De la: garbo391110, la data 2016-12-22 15:04:49BUna il iubesc ca are sufletul mare Adi constantin il lcer io in casatoriea daca domnu va dori sa fim pe veci in preuna il iubesc as cum este il voi face fericit si ma face fericita iubirea noastra sa junga la ceer t ca asa a dat bunu nos DUMNEZEU FIUL LUI DUMNEZE ISUS HRISTOS SA FIE IUBIRE PE PAMIT IL IUBESC PE ADI CONSTANTIN IL IUBESC FOARTE MULT IL ASTEPT


Dumnezeu, Isus Hristos si ceilalti sfinti nu cred ca citesc forumul garbo. Mai bine roaga-te la biserica!
Maria802
Postat pe 15 Ianuarie 2017 18:23

Dumnezeu si Iisus Christos, NEFIIND sfinti, cu sigurantza ca-si permit sa citeasca si Garbo!...
garbo101426
Postat pe 15 Ianuarie 2017 19:50
De la: garbo391110, la data 2016-12-22 15:04:49BUna il iubesc ca are sufletul mare Adi constantin il lcer io in casatoriea daca domnu va dori sa fim pe veci in preuna il iubesc as cum este il voi face fericit si ma face fericita iubirea noastra sa junga la ceer t ca asa a dat bunu nos DUMNEZEU FIUL LUI DUMNEZE ISUS HRISTOS SA FIE IUBIRE PE PAMIT IL IUBESC PE ADI CONSTANTIN IL IUBESC FOARTE MULT IL ASTEPT



Iubeste, dar iubeste pt. tine.

roxana1deac
Postat pe 16 Ianuarie 2017 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parinti adoptivi dificili 50 De la: GAMYCO 7 Februarie 2014 16:09
As vrea niste sfaturi 13 De la: garbo_12988 30 Noiembrie 2015 09:03
Un mesaj frumos! 4 De la: Mihaela_Tudora_1 14 Iunie 2013 23:45
va rog sa ma ajutati cu un sfat 12 De la: irina___ 30 Decembrie 2012 23:02
Ce se poate face ???? 39 De la: garbo_378700 5 Ianuarie 2014 23:52
Setari Cookie-uri