destin/soarta/Providenta

V-ati intrebat vreodata de ce viata noastra ia o cu totul alta turnura decat ne-am dorit? De ce nu putem obtine lucrurile/persoana la care visam, de ce ramanem mai singuri, mai deznadajduiti sau trebuie sa o luam de la 0? Are Dumnezeu un plan cu fiecare dintre noi? Suntem pedepsiti sau fortati de imprejurari sa ne invatam lectiile de viata?
garbo_woman
Postat pe 19 August 2016 16:53
asta este subiectul de aur care va asigura un maxim de vizualizari pentru reclama cu bebelusul... ;)
londonwalk
Postat pe 19 August 2016 17:33
De la: garbo_woman, la data 2016-08-19 16:53:43V-ati intrebat vreodata de ce viata noastra ia o cu totul alta turnura decat ne-am dorit? De ce nu putem obtine lucrurile/persoana la care visam, de ce ramanem mai singuri, mai deznadajduiti sau trebuie sa o luam de la 0? Are Dumnezeu un plan cu fiecare dintre noi? Suntem pedepsiti sau fortati de imprejurari sa ne invatam lectiile de viata?


Pai trebuie sa fim atenți sa alegem ceva care ni se potrivește,
!
spre exemplu sa alegem lucruri care putem sale facem ne place sa facem, sau persoane trebuie sa fim atenți sa alegem persoane potrivite, care sa te potrivești, sa fiți prieteni la început vezi ce interese are, ce gândire, necesita timp, dar numai schimbi aașa bărbații,
Spre exemplu și eu sunt dezamăgita emozional, când o persoana te dezamăgește, dar importat ca nu mai culc cu toții idiotii de barbati,
ingerasulluptor1
Postat pe 19 August 2016 18:44
Daca inca nu a inceput sa vi se zbata in mod incontrolabil o pleoapa, daca nu simtiti inca ca va ia cu cald la lingurica, daca pulsul si tensiunea arteriala sint la locul lor, daca ficatul si colecistul nu va inghiontesc de sub rebordul costal sau daca migreana ai salbatica de 3 zile nu si-a fluturat inca aura pe la timplele voastre, atunci inseamna ca inca mai aveti suficient timp saaa...

...FUUU - GIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII - TZI !!!


garbo101426
Postat pe 19 August 2016 19:52
Nu incerca sa schimbi lumea, schimba-te pe tine.
Deliaaa
Postat pe 19 August 2016 22:02
De la: londonwalk, la data 2016-08-19 20:21:47
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-19 18:44:57
De la: garbo_woman, la data 2016-08-19 16:53:43V-ati intrebat vreodata de ce viata noastra ia o cu totul alta turnura decat ne-am dorit? De ce nu putem obtine lucrurile/persoana la care visam, de ce ramanem mai singuri, mai deznadajduiti sau trebuie sa o luam de la 0? Are Dumnezeu un plan cu fiecare dintre noi? Suntem pedepsiti sau fortati de imprejurari sa ne invatam lectiile de viata?


Pai trebuie sa fim atenți sa alegem ceva care ni se potrivește, O
!
spre exemplu sa alegem lucruri care putem sale facem ne place sa facem, sau persoane trebuie sa fim atenți sa alegem persoane potrivite, care sa te potrivești, sa fiți prieteni la început vezi ce interese are, ce gândire, necesita timp, dar numai schimbi aașa bărbații,
Spre exemplu și eu sunt dezamăgita emozional, când o persoana te dezamăgește, dar importat ca nu mai culc cu toții idiotii de barbati,


stai mai fata linistita. dupa experientele pe care le tot vehiculezi esti trecuta bine de 40 de ani. la varsta asta nu se mai inghesuie nimeni sa iti deranjeze paianjenii de la putzulica. nici aia de 40 nici aia de 60, exista marfa pe piata. poate aia de 20, contra cost. asa ca nu ai de ce sa iti faci griji, esti safe
j.
Ce bine o sa merg cu ea în rai
ingerasulluptor1
Postat pe 19 August 2016 23:18
Ce bine ca nu mă mai caută idiotii de barbati, sa mă streseze sa ii satisfac și sa mă comport frumos și sa fiu afectuoasa chiar dacă îmi vine sa vomit când îi văd
ingerasulluptor1
Postat pe 19 August 2016 23:20
Eu sa fiu afectuoasa cu scarbosii de barbati care se comporta frumos doar când au profit,plus n ca ca sunt amabila cu ei, la n început, sa mai fiu și afectuoasa ce scârbos
ingerasulluptor1
Postat pe 20 August 2016 01:02
Nu vreau sa fiu afectuoasa cu bărbații, ei sunt dușmanii mei, nu toți dar majoritatea, ,sa le n ofer afecțiune, eu vb frumos dar distanta cu cu bărbații care nu îi cunosc, numai ca la bărbați nu le m place ei vor pasiune, sex, sau relație cu cineva care nu știi cum gândește, sau cred ca eu sunt o n papa lapte ca sa mă las manipulata de niște cacaciosi de barbati
ingerasulluptor1
Postat pe 20 August 2016 01:06
De la: garbo_woman, la data 2016-08-19 16:53:43V-ati intrebat vreodata de ce viata noastra ia o cu totul alta turnura decat ne-am dorit? De ce nu putem obtine lucrurile/persoana la care visam, de ce ramanem mai singuri, mai deznadajduiti sau trebuie sa o luam de la 0? Are Dumnezeu un plan cu fiecare dintre noi? Suntem pedepsiti sau fortati de imprejurari sa ne invatam lectiile de viata?


Pe garbo.ro, ti-ai gasit sa intrebi? In afara de rautate, vulgaritate patologica, misto-uri si acreala, f. rar ceva macar neutru, n-ai ce sa gasesti pe rahatul asta de forum. Inconjoara-te de oameni buni si intregi la cap (cati or mai fi) ca de scarbe vezi si tu ca-i plina lumea.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 23 August 2016 19:37
Pai aici oamenii își arata adevărată fata, când îivezi npe strada apar aamabili, dar dacă începi sa ii cunoști vezi ce gândire de jigodii au,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 00:50
Oamenilor nu le pasa decât de ei, eu cred ca din cauza sentimentului de invidie, ura, oamenii sunt așa indiferenți unii fata de alții, invidia este un sentiment universal la om,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 00:53
Buna dimineata! Urmaresc acest forum de discutii doar atunci cand subiectul este comun cu preocuparile mele. Cert este ca nu se discuta nimic concret, rar sunt oamenii punctati pe subiect, realisti si practici. Dar. totusi, cine este aceasta Ingerasulluptor ... whatever! Sigur ai schizo, daca nu esti diagnosticata, ar fi cazul sa te tratezi, fata mea! Esti plina de ura si nimicuri! Pondereaza-te si gaseste-ti o alta preocupare, constructiva, nu ceea ce semeni! Zi buna si fiti mai pragmatici, fara sentimentalisme, ci doar iubire! Viata este scurta! Va salut!





















































































































Rusu_Florentina_Cosmina_1
Postat pe 24 August 2016 10:36
De la: Rusu_Florentina_Cosmina_1, la data 2016-08-24 10:36:45Buna dimineata! Urmaresc acest forum de discutii doar atunci cand subiectul este comun cu preocuparile mele. Cert este ca nu se discuta nimic concret, rar sunt oamenii punctati pe subiect, realisti si practici. Dar. totusi, cine este aceasta Ingerasulluptor ... whatever! Sigur ai schizo, daca nu esti diagnosticata, ar fi cazul sa te tratezi, fata mea! Esti plina de ura si nimicuri! Pondereaza-te si gaseste-ti o alta preocupare, constructiva, nu ceea ce semeni! Zi buna si fiti mai pragmatici, fara sentimentalisme, ci doar iubire! Viata este scurta! Va salut!



garbo101426
Postat pe 24 August 2016 13:47
De la: Rusu_Florentina_Cosmina_1, la data 2016-08-24 10:36:45Buna dimineata! Urmaresc acest forum de discutii doar atunci cand subiectul este comun cu preocuparile mele. Cert este ca nu se discuta nimic concret, rar sunt oamenii punctati pe subiect, realisti si practici. Dar. totusi, cine este aceasta Ingerasulluptor ... whatever! Sigur ai schizo, daca nu esti diagnosticata, ar fi cazul sa te tratezi, fata mea! Esti plina de ura si nimicuri! Pondereaza-te si gaseste-ti o alta preocupare, constructiva, nu ceea ce semeni! Zi buna si fiti mai pragmatici, fara sentimentalisme, ci doar iubire! Viata este scurta! Va salut!













pai tu de ce nu oferi iubire, ?







































































































ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 15:11
Voi de ce nu oferiti iubire?
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 15:12
Sau voi mergeți pe principiulasa faci ce zic eu nu ce fac eu,

ar trebui și voi sa oferiți iubire, dar voi doar va bateți joc de oameni
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 15:14
Depinde fiecare ce înțelege prin cuvântul iubire,
iubirea trebuie sa fie reciproca, ca doar cele 10 porunci sunt pt toată lumea nu doar pt fraieri care cred prostiile voastre de 2 bani,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 21:53
Depinde fiecare ce înțelege prin cuvântul iubire,
iubirea trebuie sa fie rreciproca, ca doar cele 10 porunci sunt pt toată lumea nu doar pt fraieri care cred prostiile voastre de 2 bani,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 21:53
Intra pe zodiacool.ro si fa un calcul al coloanelor destinului. Cred ca acolo o sa gasesti raspunsuri la ceea ce te intereseaza. Spor! :)
https://www.zodiacool.ro/astrologie/destin
garbo_493614
Postat pe 12 Noiembrie 2018 14:40
Ce fumezi?
Moirat
Postat pe 12 Noiembrie 2018 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai am o problema 44 De la: Laura_M 23 Septembrie 2010 18:57
Zile senine si sarbatori fericite ! 11 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:20
Greu, dar nu imposibil?... 257 De la: nucu1 6 Iulie 2011 08:00
De bunatatea este vazuta ca o slabiciune? Pt ca oamenii buni nu se impun si ii lasa pe oamenii rai sa ii domine 76 De la: garbo174243 22 Mai 2011 01:47
UNDE NE ASCUNDEM ATUNCI CAND FUGIM DE NOI ??????????? 184 De la: eu2009 30 Mai 2013 18:53
Setari Cookie-uri