Am fost parasit.

Salut, am si eu o problema mai delicata sper sa ma ajutati cu niste sfaturi utile.
Am inceput o relatie serioasa cu o fata cand ea avea 16 ani si eu 18, dupa 6 luni de relatie am decis sa ne mutam impreuna in chirie, totul a fost foarte frumos la inceput amandoi provenim din familii cu o situatie financiara acceptabila, relatia noasta a inceput foarte frumos ne-am iubit foarte mult la inceput cu timpul dragostea dintre noi a inceput sa dispara, devenise monotonie, eu fiind major mi-am gasit un loc de munca si am tinut cu dintii ca ea sa isi termine scoala, ajutand-o financiar, moral etc. Din pacate nu a reusit sa o termine s-a oprit in clasa a 11, am fost foarte dezamagit atunci, a mai trecut ceva timp si am ajutat-o cu un loc de munca, exact unde lucram si eu, lucram pe aceeasi tura, eram nedespartiti unul de altul , de la un timp nu stiu ce ma facut sa ajung sa o neglijez, ma enervam din absolut tot ce zicea, si nu imi conveanea nimic din ceea ce ea facea,parintii dansei ne-au ajutat cu un loc de munca in germania, dupa 1 luna in germania, fiind aproape de parintii ei a decis sa ne despartim, l-a inceput mi s-a parut ceva normal ce trebuia sa se intample si ma bucuram ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu, acum avem 6 luni de cand suntem despartiti si stam in aceeasi casa, si ceva a tresarit in mine deodata, am ajuns sa o iubesc parca mai mult ca in timpul relatiei, i-am cerut sa ne impacam si a refuzat categoric spunandu-mi ca vrea sa ramanem doar prieteni si ca nu ma mai iubeste cum facea acum 6 luni, nu stiu ce sa fac o vad zilnic ma incanta absolut tot la ea, dar am ranit-o destul de mult cu neglijenta mea in trecut, am mai incercat de 2 ori sa o reusessc sa o aduc inapoi acelasi rezultat parca nimic nu ar putea sa o reintoarca, nu mai stiu ce sa fac sufar enorm dupa ea, imi tremura picioarele cand o vad, am incercat sa o uit dar nu pot pentru ca o vad si vorbesc cu ea in fiecare zi (nu despre noi), Ce sfaturi ati putea sa imi dati ?
Popa_Catalin_Andrei_1
Postat pe 16 Aprilie 2016 20:50


N-avem sfaturi pentru asa poveste in stoc ! Ne pare rau. Sau cel putin mie. Esti al miliard si nu stiu cat inca care patesti asa ceva, timpul le rezolva pe toate. Sunteti prea tineri ca sa-ti faci griji. Si putin timp ati fost impreuna. Pana si un cascaval bun trebuie sa stea 18 luni ca sa se coaca bine si sa capete gustul ala delicios. Voi n-ati capatat nici macar putin mucegai care sa faca sa nu va despartiti. Si nu e deloc o problema delicata intamplarea ta, e o problema care apare ca si cosurile pe fata in perioada pubertatii. curaj si cauta sa o uiti. Iti spun eu ca si ea o sa faca la fel. Hai noroc si sanatate...
barboneli
Postat pe 16 Aprilie 2016 21:47
bucura-te!
alinaadi
Postat pe 1 Mai 2016 06:26
Simplu mutate si o s-o uiti esti destul de tanar intai fa-ti o cariera si o stare financiara buna si dupa,o relatie stabila
garbo180094
Postat pe 1 Mai 2016 08:51
Salut !
In primul rand , faptul ca ai ajuns aici sa ceri sfaturi , dovedeste ca esti un barbat slab. daca tot ai facut-o am sa-ti dau sfatul ca in primul rand sa te muti , din locul in care locuiti in comun, sa nu mai traiesti cu amintirile cand a fost frumos. Toate au trecut si nu se vor mai intoarce . Iluzii. Si daca v-ati impaca cat ar dura ? 2-3 luni , asta ca ati juca teatru si ati mima ca e ok. apoi veti incepe sa fiti tot voi aia reali , ar incepe reprosurile tale sau ale ei ca , atat cat ati fost despartiti care cu cine si-a tras-o. Muta-te in alt mediu si o vei uita incetul cu incetul. Fa ochii "roata" si observa persoanele de genul feminin care ti-ar place . Arunca navodul si daca ai al saselea simt, vei observa la care ar tine sa incerci sa te apropii de ea . Cu siguranta macar una va prezenta afinitati fata de tine .
Bunica mea spunea ca si daca un barbat ar umbla pe strada cu o piele de femeie in bat , tot se va gasi una care sa il iubeasca si sa fie cu el.
Sa ai cuvintele la tine , ca la femei , este mai important ceea ce aud , decat ce vad . Spunei cat se poate de sincer ceea ce ar vrea sa auda , dar sa fie ceva real sa si simti ceea ce zici , ca te va mirosi daca o spui doar de dragul de a spune .
In rest chiar ieri stand de vorba cu una , am intrebat- o de ce se intampla nu stiu ce . Stii ce mi-a zis ? ...." pentru ca noi femeile suntem niste proaste , multe multe nu recunosc asta , uite Victor , eu am curajul sa recunosc asta ".
Iti doresc un Paste fericit , succes sa-ti faci o noua relatie.
Ciorba reincalzita nu e nici pe de parte ca una proaspata , ba adeseori va fi cu mult mai acra decat ar trebui sa fie.
jvchpsony
Postat pe 1 Mai 2016 09:04
Fa tot ce poti si iti cere sufletul...este iubirea ta si trebuie sa lupti pentru ea.
Totusi, in viata orice e posibil...doar LASII nu lupta !
gvo1967
Postat pe 1 Mai 2016 09:52

"Cred că aici nu vei primi prea multe răspunsuri care să nu fie încărcate de sarcasm și răutăți gratuite. Țin să menționez cu riscul de a contrazice un membru al site-ului, că nu ești un bărbat slab. A reuși să-ți manifești și să-ți exteriorizezi sentimentele este un lucru cât se poate de firesc și normal într-o lume care a uitat cum să facă asta."

... cu mentiunea ca, asa stand lucrurile, nici nu ai vreun motiv de "abatere".
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 1 Mai 2016 12:13
Este frumoasa povestea voastra de dragoste, dar nu am inteles un lucru de ce ai neglijat-o, probabil pt ca a lasat scoala zic eu si de acolo a inceput si restul povestii. In situatia de fata lucrurile nu se mai pot repara asa de usor stii cred ca de la dragoste la ura este doar un pas si din pacate ea probabil a trecut in partea cealalta acum,dar daca vrei sa repari ceva cred ca trebuie sa fii romantic trandafiri, bomboane de ciocolata lasai-le prin camera ca sa te ierte si spune-i ca nu trebuie sa-ti vorbeasca neaparat si ca ai rabdare sa o astepti toata viata daca este nevoie,eu zic ca e romantic si o sa cedeze la un moment dat daca a mai ramas putina iubire, dar nu trebuie sa fortezi lucrurile ca sa nu degenereze in ceva mai rau.
Daca dupa un timp tot se incapatineaza inseamna ca e o tipa foarte increzuta si nu numai cred ca ar trebui sa lamuriti inpreuna cum v-ati indepartat unul de altul din ce motiv,l-a un moment dat banuiesc ca se va intoarce la scoala si se vor lamurii lucrurile daca nu asta-i motivul si mai sunt si altele si nu iese nimic bun in final cred ca trebuie sa te gindesti si la binele tau si ai putea sa pui distanta sa te gindesti ca mai sunt si alte fete care te asteapta sa fii cu ele.
Oricum eu cred ca sunteti foarte imaturi amindoi la varsta asta,intradevar dragostea la varsta asta este curata. sincera, dar plina de pericole pt ca ambele persoane atat fata cat si baiatul sunt foarte lipsiti de experienta deci puteti sa iesiti din relatia asta sifonati amandoi si sa nu va reveniti mult timp asa ca aveti mare grija sa ramaneti prieteni in caz ca nu o sa mai formati un cuplu si daca o iubesti asa de mult si ea nu te mai vrea sub nici o forma atunci va trebui sa iesi cu alte fete ca sa o poti uita mai usor si cu cat ai sa cunosti mai multe persoane si ai sa iesi in multe locuri atunci o sa-ti dai seama ce vrei cu adevarat si daca merita sacrificiul.
Sper ca iti va fii util sfatul meu si sa auzim de bine.
garbo_403198
Postat pe 3 Mai 2016 18:13
sfaturile costa!
cum stai cu finantele?
heartbit
Postat pe 12 Iunie 2016 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre barbatul ideal? 81 De la: nuti_vio 28 Mai 2010 16:05
si totusi ce ramane de facut..... 67 De la: nela_1972 16 Martie 2011 13:02
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
Femei Rac 5 De la: cineva1 17 Iulie 2011 11:01
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
Setari Cookie-uri