Femeia la 20 de ani,la 45 ani ,la 65 ani......

Femeia , ca si barbatul , sufera schimbari de-a lungul anilor, atat fizice cat si psihice. Unele doamne, se schimba asa de tare ca esti tentat sa le intrebi daca nu ai gresit persoana?!!!!!!!!! Dar sunt si exceptii, desigur, dar ele intaresc regula. Care este parerea dumneavoastra in leg










atura cu acest subiect?
elenacuartz6
Postat pe 12 Februarie 2015 10:59
E logic sa te schimbi, acum, in ce fel depinde de multe aspecte. N-ai cum gandi sau arata la 45 ca la 20. Acum, nu stiu exact ce te frapeaza la acest aspect,firesc al vietii.Si care sunt exceptiile alea?
Schmetterling
Postat pe 12 Februarie 2015 11:32
Probabil Cher care are "n" operatii estetice ?
Rotty
Postat pe 12 Februarie 2015 12:00
Exceptand "interventiile".
Schmetterling
Postat pe 12 Februarie 2015 12:08
Eu nu ma refer la femeia care este avida dupa medicul estetician, mai binsi sa atraga ete zis dupa talentul acestuia de a modela trupuri. Din contra, ma refer la femeia la cele trei stadii prezentate, care are o oarecare experienta a vietii, care este sotie si mama, dar care este preocupata si de felul cum arata. Ea nu uita, sau asa ar trebui, ca este urmasa a Evei , ca trebuie sa fie cocheta sa lase in urma ei un miros fin de parfum, sa zambeasca ,etc.
elenacuartz6
Postat pe 12 Februarie 2015 21:08
Elena , tu in care "categorie" te incadrezi ?
Rotty
Postat pe 13 Februarie 2015 07:37
Prea complicat! O fi din cauza ca nu mi-am baut a doua cafea?!
Schmetterling
Postat pe 13 Februarie 2015 08:11
Eu tot n-am inteles...Vrea sa stie cum si ce facem de aratam asa de bine in ciuda anilor care trec si a preocuparilor cotidiene ?
Rotty
Postat pe 13 Februarie 2015 08:19

Schmetterling
Postat pe 13 Februarie 2015 08:23
ai vazut cit de interesante sint portretele oamenilor in virsta, comparativ cu cele ale persoanelor de 20 de ani? Se schimba pentru ca au o istorie. Fiecare expresie, emotie sau eveniment din viata lor ii schimba ireversibil intr-un fel sau altul: ii face absolut unici. Mie mi se pare fascinant. Nu gasesc nimic interesant intr-o simetrie estetica fara nici o poveste.
Astea fiind spuse, probabil ncii n-am virsta la care incep regretele, dar nu cred ca o sa imi para vreodata rau ca "nu arat ca la 20 de ani" pentru ca mi se pare ca am vevenit femeie cumva dupa 30, pina atunci eram o forma evolutiva spre stadiul de femeie. Si criteriile de "frumusete" comerciale oricum ma lasa rece. Frumusetea e emotie. Oamenii de 80 de ani pot fi dp asta de vedere la fel de frumosi ca bebelusii.
quasaria
Postat pe 20 Februarie 2015 21:11
Este adevărat că se produc modificări profunde cu trecerea timpului. La început nu prea înțelegi, apoi crezi că sunt aspecte care apar datorită unor chestiuni pe care, sau la care nu ai dat importanță, ori pe care le-ai neglijat.
Mai târziu, nu se mai potrivesc opinii sau viziuni asupra realității, iar când poate este prea târziu, ai impresia că ești cu o persoană atât de schimbată încât doar seamănă cu cea pe care o știai, în toate modalitățile ei de exprimare. Depinde de nivelul și starea relației pentru o evoluție împreună sau de felul în care se petrece schimbarea, dacă se mai poate produce, ori intervine ruptura. O spun din experiență ....
garbo_407689
Postat pe 22 Februarie 2015 10:09
am revenit in comunitate dupa o pauza de 4 ani :)

interesanta tema dar din punctu meu de vedere sunt mii de femei care sunt mai superbe si cu un sexapplea mai ridcat si dupa 40+
Cineze
Postat pe 27 Februarie 2015 20:07
Din pacate am o experienta trista in acest sens. Sotia mea la 62 de ani a divortat si-i ploua si ninge tot timpul. S-a acrit de tot.Lla 25 de ani era o fiinta foarte vesela, dar la 45 se considera batrana.
garbo055178
Postat pe 28 Februarie 2015 05:50
PROBABIL ATAT A MAI PUTUT SUPORTA, te saturi si lasi totul in urma si vine un moment si iti zici "dar cat si de ce trebuie sa suport anumit comportament pana mor mai bine divortez sa traisc linistita la batranete. Eu am suportat 24 de ani si am avut buna idee de a divorta si ma simt implinita singura, este atat de bine.
garbo273075
Postat pe 28 Februarie 2015 06:49
De la: Schmetterling, la data 2015-02-12 11:32:21 E logic sa te schimbi, acum, in ce fel depinde de multe aspecte. N-ai cum gandi sau arata la 45 ca la 20. Acum, nu stiu exact ce te frapeaza la acest aspect,firesc al vietii.Si care sunt exceptiile alea?


Sunt de acordcu cele scrise mai sus
gavril
Postat pe 28 Februarie 2015 07:31
De la: Rotty, la data 2015-02-13 08:19:13 Eu tot n-am inteles...Vrea sa stie cum si ce facem de aratam asa de bine in ciuda anilor care trec si a preocuparilor cotidiene ?


Sunt de aceeasi parere cu tine Rotty.
gavril
Postat pe 28 Februarie 2015 07:35
De la: quasaria, la data 2015-02-20 21:11:24ai vazut cit de interesante sint portretele oamenilor in virsta, comparativ cu cele ale persoanelor de 20 de ani? Se schimba pentru ca au o istorie. Fiecare expresie, emotie sau eveniment din viata lor ii schimba ireversibil intr-un fel sau altul: ii face absolut unici. Mie mi se pare fascinant. Nu gasesc nimic interesant intr-o simetrie estetica fara nici o poveste.
Astea fiind spuse, probabil ncii n-am virsta la care incep regretele, dar nu cred ca o sa imi para vreodata rau ca "nu arat ca la 20 de ani" pentru ca mi se pare ca am vevenit femeie cumva dupa 30, pina atunci eram o forma evolutiva spre stadiul de femeie. Si criteriile de "frumusete" comerciale oricum ma lasa rece. Frumusetea e emotie. Oamenii de 80 de ani pot fi dp asta de vedere la fel de frumosi ca bebelusii.


Cat adevar in cele scrise de tine Quasaria!!!!!
gavril
Postat pe 28 Februarie 2015 07:41
De la: Cineze, la data 2015-02-27 20:07:08am revenit in comunitate dupa o pauza de 4 ani :)

interesanta tema dar din punctu meu de vedere sunt mii de femei care sunt mai superbe si cu un sexapplea mai ridcat si dupa 40+


Asa este
gavril
Postat pe 28 Februarie 2015 07:43
De la: garbo055178, la data 2015-02-28 05:50:48Din pacate am o experienta trista in acest sens. Sotia mea la 62 de ani a divortat si-i ploua si ninge tot timpul. S-a acrit de tot.Lla 25 de ani era o fiinta foarte vesela, dar la 45 se considera batrana.


Si tu ce ai facut pt ea???? I-ai spus ca arata bine pt varsta sa???? I-ai spus ca si tu ai imbatranit odata cu ea??? I-ai spus ca nu fizicul te tine alaturi de ea???

Astept raspunsurile tale
gavril
Postat pe 28 Februarie 2015 07:53
Bingo Gavril !
Neata :)
Rotty
Postat pe 28 Februarie 2015 07:56
Dupa indelungi "cujetari", am ajuns la concluzia urmatoare, tineti-va bine
eu sunt frumoasa, ori imi zice cineva ori nu.Am fost si la 20, sunt si acum si ma mai fac!
Daca noi, ca femei, nu ne vedem frumoase, atat interior, cat si exterior, poate sa ne zica cineva din minut in minut asat, in van! Anii trec,insa depinde de fiecare cum accepta asta!
Gavril,
Schmetterling
Postat pe 28 Februarie 2015 08:37
Ptiu , ptiu , sa nu te deochi minunato ! Mi-ai citit gandurile.
Rotty
Postat pe 28 Februarie 2015 08:58
Depinde de starea ta interioara si de evenimentele din viata ta, daca te pretuiesti, te ingrijesti indiferent de situatie dar ac lucruri se invata, doi daca stai intr-o relatie toxica, te tragi singura in jos, ajungi din om neom, asa ca mai bine te ingrijesti si rupi cu factorul negativ.
Am vazut ,o gramada de femei frumoase chiar si la 47 de ani dar din cauza unei casnicii care nu prea e roza, sunt triste, cu ochii in lacrimi, singura lor motivatie e copilul si grijile casei, nu au respect, caldura, ajutor, intelegere din partea partenerului, le demotiveaza, se rastec la ele, nu le respecta si le desconsidera.
Ce oferi aia ai, primesti. Aceasta e situatia. Femeia tb sa aibe puterea sa se rupa si sa se ingrijeasca, nu e usor dar merge daca ai vointa.
Viata e cum e dar tb sa lupti.
garbo200651
Postat pe 28 Februarie 2015 12:06
De la: Cineze, la data 2015-02-27 20:07:08am revenit in comunitate dupa o pauza de 4 ani :)

interesanta tema dar din punctu meu de vedere sunt mii de femei care sunt mai superbe si cu un sexapplea mai ridcat si dupa 40+


Ce-i aia, "sexapplea" ?

Sexu' lu' apple ?
VasileDinNuc
Postat pe 28 Februarie 2015 17:05
De la: garbo055178, la data 2015-02-28 05:50:48dar la 45 se considera batrana.


Tu ce ai făcut ca să-i alungi aceste gînduri.... ?
VasileDinNuc
Postat pe 28 Februarie 2015 17:08
De la: garbo273075, la data 2015-02-28 06:49:27Eu am suportat 24 de ani si am avut buna idee de a divorta si ma simt implinita singura, este atat de bine.


Biata de tine.....


Da' am aşa o întrebare din nucul meu...

De ce te-ai mai căsătorit, dacă tot aveai de gînd să divorţezi ? Sau pentru tine jurămîntul de cununie din biserică nu are importanţă deloc ?

Aşa-i că ai niscai mîţe sau căţei pe lîngă tine, care dorm cu tine-n pat şi te ţin în braţe aşa cum făcea fostul tău.... ? Şi-ţi dau astea o împlinire....fabuloasă....niciun pămîntean n-a avut nici măcar o clipă ce împlinire trăieşti tu în fiecare zi.... Aşa-i ?
VasileDinNuc
Postat pe 28 Februarie 2015 17:18
recunosc la 20 de ani eram vesela, cu speranta, acum la 38 de ani multe din visurile mele au fost taiate, cu multe griji pentru ziua de miine, sper ca la batranete sa nu devin o rautate intruchipata!
lllorena
Postat pe 28 Februarie 2015 18:30
Si unii si altii aveti dreptate , Eu una la 55 de ani ma simt mindra de anii pe care ii am si ma simt la fel de ok si plina de viata ca la 20 de ani . Ba mai mult ma simt chiar mai frumoasa pt virsta pe care o am si mult mai implinita . Ce cred eu ca e lucrul cel mai import




ant e sa va iubiti si sa iubiti viata pt ca e scurta . Zimbiti ,iubiti si rideti cit mai mult .
editast2004
Postat pe 28 Februarie 2015 21:06
Mai bine stai acolo, in nuc, mai Vasile.....mai bine, decit sa pui intrebari aiurea.....parerea mea......
Pai de ce crezi ca atunci cind s a maritat avea de gind sa divorteze?????Si de ce esti sarcastic?????
Cum cind????Asta daca intrebi, normal.....atunci cind vorbesti despre animalele alea......Intreb, de ce esti sarcastic? Pentru ca asta e cel mai usor, nu i asa??? Muuult mai usor decit sa vii cu niste argumente rezonabile.........
ank7
Postat pe 28 Februarie 2015 22:39
De la: lllorena, la data 2015-02-28 18:30:21acum la 38 de ani multe din visurile mele au fost taiate


Mulţi înainte ! :)

De ce şi de cine au fost tăiate... ?
VasileDinNuc
Postat pe 1 Martie 2015 00:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ARANJAMENTE FLORALE 1 De la: laura33c 27 Mai 2012 20:02
casatorie 21 De la: si_totusi 27 Iulie 2009 16:28
EGOISMUL= "INGER" SAU "DEMON"? 9 De la: moment31 16 Octombrie 2009 13:08
Scoala cinica... 25 De la: fleurdelis 15 Decembrie 2009 08:40
sot indragostit 50 De la: garbo248182 4 Decembrie 2017 09:06
Setari Cookie-uri