Atractie pt un barbat insurat

Nu m-am gandit sa scriu in ideea de a primi motive pro sa incerc, ci poate a reusi sa inteleg de ce se naiba se intampla astfel de cazuri?
Sunt innebunita dupa un barbat, care culmea imi si da semnale f evidente k ar vrea ceva.. Dar nu ma lasa inima sa fac asa ceva, sa distrug o casnicie.. Am o retinere la capitolul insa...Sunt atat d frustata pe tema asta..Pt k nu as vrea sa ajung la altfel d relatii cu el, insa imi doresc nush doar lucruri ~nevinovate~ sa zicem..Il vad zilnic, suntem colegi de munca..Nu e un barbat fatal, e mai degraba genul baietel..Dar mi-e drag felul lui de a fi, de a vorbi..Cum sa scap de dorinta asta? Nu vreau sa fiu judecata
Kathrine
Postat pe 24 Ianuarie 2015 16:28
''Am o retinere la capitolul insa''

Nevinovate , apoi treci la alte capitole!
Promit că o să mă gândesc, de ce naiba se întâmplă astfel de cazuri.
Axl_R
Postat pe 24 Ianuarie 2015 17:16
De la: Axl_R, la data 2015-01-24 17:16:52Promit că o să mă gândesc, de ce naiba se întâmplă astfel de cazuri.


Nu gîndi prea mult.... lasă asta pe seama altora.... tu eşti prea mică pt asta.
VasileDinNuc
Postat pe 25 Ianuarie 2015 01:25
" Nu m-am gandit sa scriu in ideea de a primi motive pro sa incerc, "

" Nu vreau sa fiu judecata "

Da` ce vrei ? Sectia "periaje" e cu un etaj mai sus. Tot acolo dar la stanga , se tine si un curs de scriere corecta a limbii romane.
Rotty
Postat pe 25 Ianuarie 2015 05:52
Vasile, din nuc se vede inaltimea?

Gandirea umana nu tine de varsta ci de capacitate!

Chowderina, incearca sa-ti faci ordine la propria mansarda! Timpul este foarte pretios pt. ambii, stii bine ce spun!
Poate ca intr-o buna zi sau dupa ploaie, o sa-mi multumesti in vre-un fel!
Si da, Limba Romana ar fi bine sa te procupe mai intens, in masura in care gresesti ai un buton de corectare, timpul este suficient, asa ca...spor!
Neata! :)
arco_iris
Postat pe 25 Ianuarie 2015 07:22
Oileuuu, Vasile, te-ai dat jos din nuc, doar ca să mă pupi?!
Axl_R
Postat pe 25 Ianuarie 2015 13:59
So, cred ca atunci cand te grabesti e posibil sa gresesti..Nu iau la suflet toate lucrurile spuse din ”bunatate” de voi..S-a intamplat sa articulez un cuvant..Eh se mai intampla..Speram sa aud niste sfaturi eventual..Nu am spus ca as fi genul care face asa ceva..Stiu ca tot ce faci se intoarce impotriva ta la un moment dat.
Oricum multumesc pentru raspunsuri, chiar si cele ironice
Kathrine
Postat pe 25 Ianuarie 2015 14:55
Pfffiiiii! M-am logat de 3 ori pt un sfat!


Fără grabă, scris/bărbați!
Vezi că mere mai bine, dacă ești mai ''liniștită.''
Axl_R
Postat pe 25 Ianuarie 2015 19:43
O profesoara rabdatoare, intotdeauna-i binevenita!


Kathrine, graba strica treaba si este valabil in orice in viata!
Daca ai timp suficient cat sa-ti permita sa-l pierzi inutil, ii alegerea ta, daca acel timp il folosesti in scop de-a te edifica ce vrei tu nu ce-ti spun "ceilalti"
ii (la fel)alegerea ta. Liberul arbitru sa vb. Succes si numai bine!

...sunt mereu cu tine! :)

arco_iris
Postat pe 26 Ianuarie 2015 13:20
Fugi! Cat te tin picioarele de el! Evita orice contact cu el. Atractia e doar inceputul si e cea mai dulce. Apoi intervin sentimentele si apoi rauri de lacrimi. Tu, el si apoi nevasta lui. Toti veti suferii ca si cainii cada nu pui capat acestei atractii acum. Foarte usor treci de la atractie la ceva mai mult. Si apoi toti veti suferii cum nu-ti imaginezi.
garbo_396204
Postat pe 26 Ianuarie 2015 14:37
De la: Axl_R, la data 2015-01-25 13:59:36Oileuuu, Vasile, te-ai dat jos din nuc, doar ca să mă pupi?!


DA !
VasileDinNuc
Postat pe 26 Ianuarie 2015 16:56
Fa ce iti cere inima ca viata e scurta
garbo_408076
Postat pe 26 Ianuarie 2015 21:36
De la: Kathrine, la data 2015-01-25 14:55:48So, cred ca atunci cand te grabesti e posibil sa gresesti..Nu iau la suflet toate lucrurile spuse din ”bunatate” de voi..S-a intamplat sa articulez un cuvant..Eh se mai intampla..Speram sa aud niste sfaturi eventual..Nu am spus ca as fi genul care face asa ceva..Stiu ca tot ce faci se intoarce impotriva ta la un moment dat.
Oricum multumesc pentru raspunsuri, chiar si cele ironice
...


este incitant pentru tine pentru ca nu esti tu acolo langa el ...dar daca ai fi zi de zi , daca ar trebuii sa ii suporti nervii si urletele , sa ii gatesti , sa ii speli ciorapii si chilotii si sa vezi ca ii fug ochii dupa toate pitipoancele nu ti-ar mai place garantat!In afara de toate astea traiul langa cineva pe care nu il cunosti indeajuns se poate transforma in ceva foarte neplacut , tu vezi acum doar ce vrei tu sa vezi , daca insa l-ai vedea si nervos , sau beat sau daca i-ai cere bani pentru ceva ce trebuie platit dar el prefera sa amane si si-ar varsa toti nervii pe tine ti-ar trece toata atractia !
garbo_19362
Postat pe 6 Februarie 2015 14:18
PAI DECIZIA ITI APARTINE NUMAI TIE.
ASA CA...TU ALEGI....VIATA E SCURTA
garbo065706
Postat pe 7 Februarie 2015 02:40
Se intampla des asta,din cauza timpului petrecut impreuna,zilnic.Viata mea e plina de exemple,multe prietene de ale mele s-au indragostit de sefi,sau de colegi de serviciu.Una singura din toate,a stricat casnicia sefului,si s-a casatorit ea cu el.Celelalte au iesit foarte ranite la sfarsitul relatiei.
cam toate relatiile au perioada de inceput,atractia,apoi perioada in care esti indragostit si poti trece cu vederea defectele celuilalt,apoi perioada in care apele se mai linistesc,si atunci se vede daca relatia va supravietui.
Fiecare fapta are si consecinte...si adevarul iese intotdeauna la iveala...ce se va intampla cand ea va afla,sotia lui?
daniilia
Postat pe 7 Februarie 2015 03:48
Draga mea,este o vorba ;Ce tie nu-ti place,altuia nu-i face. Pune-te in locul sotiei . Cu siguranta nu ti-ar fi pe plac.
Rodica_Tuzson_1
Postat pe 7 Februarie 2015 04:03
gindeste cu capul nu cu ............alt ceva ,vei produce multa suferinta. sunt destui barbati singuri cu care poti avea o relatie
garbo337236
Postat pe 7 Februarie 2015 06:34
Nu fa asta, adica nu distruge o casnicie, doar ca sa-ti satisfaci tu un moft si gandeste-te ca daca tu ai fi fost nevasta lui si nevasta lui sa-i fi fost colega de munca, i-ar fi facut ei avansuri. Nu e indragostit de tine, sau ce stiu eu ce crezi tu, vrea doar sa se culce cu tine si atata tot.
garbo082745
Postat pe 7 Februarie 2015 07:23
BRAVOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo_10371
Postat pe 7 Februarie 2015 07:52
de obicei, barbatul incearca. si tot de obicei gastele reactioneaza asa ca tine, apoi se trece mai departe, iar aceasta " incercare" nu se opreste la tine.
barbati liberi n-ai gasit pana acum?
garbo058213
Postat pe 7 Februarie 2015 07:57
Pentru ca barbatii insurati au totusi alte maniere, alt mod de a se comporta cu o femeie, dar indifirent care va fi situatia, nu-si va parasi familia, mereu vei fi a 2-a, chiar daca se va ingriji de tine, la inceput lucrurile sunt ok, mai apoi, totul se va reduce doar la intimitate, familia va ramane pe primul plan.
Este doar decizia ta ce vei face, nu mi se pare firesc ca cineva sa te judece, tu vei fi in masura sa hotarasti daca va fi bie ori nu sa ai o astfel de relatie..........

garbo120577
Postat pe 7 Februarie 2015 08:34
Respect pt toate mesajele mature adresate de doamnele sau domnisoarele care au avut ceva de zis...Sunt bucuros ca mai exista principii..Ce se intampla dupa casatorie....e treaba fiecaruia sa hotarasca daca merita sau nu sa ...”derapeze”...,dar admir sfaturile sanatoase date unei tinere nelinistite si gata de a produce ”stricaciuni” unui cuib... Sa fiti sanatoase si fericite !
garbo001422
Postat pe 7 Februarie 2015 08:47
POATE ITI VEI AMINTI MAI TIRZIU CE POTZI TU SA PATESTI DACA TI SE VA INTIMPLA ASA CEVA.CIND VEI FI MARITATA .
retine ca in viata inprumutul se da inapoi.
Dorinta si placerea ta trebuia sa le infrinezi in clipa care ai aflat ca e vorba de un barbat insurat.
Nu ai nici o scuza controleazati simturile mai bine.Succes.
garbo_399163
Postat pe 7 Februarie 2015 08:54
Nu avem dreptul sa judecam, e clar. Insa daca tot ne-a cerut opinia sunt pentru a "fugi" acum cat esti lucida. Autocontrolul este foarte important pentru a evita suferintele ulterioare. E clar ca nu o sa-ti poti cladi fericirea, pe nefericirea alteia. Este parerea mea! Bafta!
manuelagheorghe
Postat pe 7 Februarie 2015 09:00
Hai să ne , pt ''alt ceva'' și ''controleazăți simțurile''!
Axl_R
Postat pe 7 Februarie 2015 09:05
Ai un feedback pozitiv la atentia lui. Chestie de empatie. Dar daca ai fi avut un prieten pe care sa il iubesti, ai fi avut acelasi feedback?
svrotea
Postat pe 7 Februarie 2015 09:34
Esti nedumerita....te gandesti,probabil,sa nu iti para rau ca nu ai incercat,ceva....orice,cu el...ca doar iti da atentie,te face sa te simti bine,spunandu ti ca esti frumoasa etc ,probabil iti tresare inima de cate ori il vezi,fluturasi si tot tacamul,situatii de viata,pe care la un moment dat cu toate sau cu totii le intalnim.Daca esti nemaritata si singura,fara batai de cap...de ce sa iti complici existenta?de ce sa iti faci rau singura?de ce sa ii faci rau femeii care il asteapta acasa?daca ai fi tu in locul ei?viata ni le intoarce....cumplit de dureros!daca imi permiti un sfat,desi tu esti singura care tre sa discearna ce e bine sau rau,fugi!!!macar nu o sa fii vinovata moral pt ce se intampla in casnicia lor....
brunette
Postat pe 7 Februarie 2015 09:34

comaneen
Postat pe 7 Februarie 2015 09:35
De la: garbo120577, la data 2015-02-07 08:34:10 Pentru ca barbatii insurati au totusi alte maniere, alt mod de a se comporta cu o femeie, dar indifirent care va fi situatia, nu-si va parasi familia, mereu vei fi a 2-a, chiar daca se va ingriji de tine, la inceput lucrurile sunt ok, mai apoi, totul se va reduce doar la intimitate, familia va ramane pe primul plan.
Este doar decizia ta ce vei face, nu mi se pare firesc ca cineva sa te judece, tu vei fi in masura sa hotarasti daca va fi bie ori nu sa ai o astfel de relatie.........


Unora le place să fie roata 2 sau roata de rezervă. N-ai ce să le faci.... Se duc şi fac nebuneli cu astfel de prăpădiţi (indivizii căsătoriţi care-şi înşală soţiile) prin tot felul de locuri ascunse, dar, cînd ajung seara acasă, patul e tot gol, nu e nimeni să le ureze bun venit şi să le aştepte cu drag, etc....
VasileDinNuc
Postat pe 7 Februarie 2015 10:08
"Been there, done that!" sau mai bine zis am fost intr-o situatie simlara cu a ta....in facult. m-am indragostit de un "tip" care era clar atras de mine....dar avea memorie "scurta"....el era implicat intr-o relatie de lunga durata, care in cele din urma s-a transformat intr-o casnicie, deci nu trebuie sa-i dai nici o atentie lui, taie raul de la radacina...E singura modalitate sa nu ajungi sa suferi.
Ioana_camelia_Olteanu_1
Postat pe 7 Februarie 2015 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cat timp sunteti intr-o relatie fara sa fiti casatorite? 31 De la: aalexa 23 Septembrie 2014 09:46
vreau sa ma insor! 64 De la: grigoo 3 August 2014 06:20
CASATORIA ESTE INVESTITIA VIETII. 216 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
Buchetele de flori la mana domnisoarelor de onoare? 6 De la: Roxxynela 20 Iulie 2009 15:29
Feedback "Casatoria,investitia vietii" 94 De la: heaven2010 2 Martie 2012 21:30
Setari Cookie-uri