durere la sani

Eu am observat ca stressul imi afecteaza grav tot corpul si in special, organele genitale si sanii. Cand ma enervez sau sunt stressata, am o durere puternica in sanul stang. I se mai intampla cuiva?
Poate daca as lua niste ceaiuri de plante...
garbo_405853
Postat pe 4 Noiembrie 2014 08:57
Pe mine ma dor sanii numa' cand mi-e pofta sau sunt la ciclu, cand sunt stresata, nu ma doare nica, las totul in asteptare si ma relaxez/odihnesc....sa astepte!
Fa si tu la fel!

Mda, ce_ai antistess?
pitiTa_
Postat pe 4 Noiembrie 2014 14:45
De la: garbo_405853, la data 2014-11-04 08:57:33Eu am observat ca stressul imi afecteaza grav tot corpul si in special, organele genitale si sanii. Cand ma enervez sau sunt stressata, am o durere puternica in sanul stang. I se mai intampla cuiva?
Poate daca as lua niste ceaiuri de plante...

SUNT SIGURA CA INTELEGI CA ORICE ZI PIERDUTA POATE INSEMNA CEVA GRAV NU EZITA !nu amana in nici un fel vizita la un endocrinolog , este viata ta in pericol !
garbo_19362
Postat pe 4 Noiembrie 2014 20:13
Buna,
Stresul nu provoaca dureri la sani...sunt alte cauze care trebuiesc investigate serios.O zi buna!
monidragu
Postat pe 22 Noiembrie 2014 12:38
mi-a spus odata cineva ca atunci cand se enerveaza ii apare o durere la nivelul unui testicul (deci se intampla si barbatilor). nu stiu ce sa iti zic. incearca sa consulti un medic. eu cand eram stresata, anxioasa luam niste pastile, Antistres, de la Dacia Plant. simteam ca ma ajuta (sau o fi fost doar efect placebo?). partea proasta era ca mie mi se pareau cam mari acele pastile si fiind facute din prafuri de plante, mi s-au oprit in gat de vreo doua ori, a fost foarte neplacut. dar daca n-ai probleme din punctul asta de vedere, poti sa incerci.
garbo_3567
Postat pe 22 Noiembrie 2014 13:51
Foloseste Mameldin unguent
garbo121395
Postat pe 22 Noiembrie 2014 16:18
Sexul,
este o arta, o arta ce dezvolta autocontrolul.
Cine e capabil sa o simta, e capabil sa traiasca
placerea chiar si inainte de a-l atinge pe
celalalt. Cuvintele, privirile, tandretea, toate
tin de secretul dansului. Marea placere nu consta
in sex , ea consta in pasiunea cu care se
infaptuieste. Cand aceasta pasiune este intensa,
sexul intervine ca sa desavarseasca dansul, sa-i
aduca un final
garbo186228
Postat pe 22 Noiembrie 2014 19:57
De la: garbo186228, la data 2014-11-22 19:57:44Sexul,
este o arta, o arta ce dezvolta autocontrolul.
Cine e capabil sa o simta, e capabil sa traiasca
placerea chiar si inainte de a-l atinge pe
celalalt. Cuvintele, privirile, tandretea, toate
tin de secretul dansului. Marea placere nu consta
in sex , ea consta in pasiunea cu care se
infaptuieste. Cand aceasta pasiune este intensa,
sexul intervine ca sa desavarseasca dansul, sa-i
aduca un final
bine spus! Din pacate sunt putini cei care accepta ideea ca sexul rezolva foarte milte probleme de sanatate!
roza_mimoza_13
Postat pe 23 Noiembrie 2014 10:51
buna cu durea de san nui de joaca .Eu am avut am mers la endocrinolog si am descoperit ca aveam o tumoare si in prezent ma-m operat am urmat tratamentul si totul e ok acum .Sfatul meu e sa mergi cat mai repede la medic
rmioara
Postat pe 24 Noiembrie 2014 14:31
Buna ziua.Unele persoane somatizeaza foarte usor anumite emotii disfunctionale, stres.Sunt remedii naturale pentru anxietate cum sunt capsulele Confort emotional sau Antistres.Pentru echilibrarea productiei de estrogeni, rogesteron sunt capsulele Suport premenstrual.Pentru tratament adecvat este necesar un consult la un cabinet de fitoterapie.In unele situatii sunt necesare si anumite analize care nu trebuie sa fie neglijate.
Medic_Fares
Postat pe 27 Noiembrie 2014 13:08
De la: monidragu, la data 2014-11-22 12:38:51Buna,
Stresul nu provoaca dureri la sani...sunt alte cauze care trebuiesc investigate serios.O zi buna!


Asa este. Daca este o mastodinie sau o mastopatie, confirmata de un doctor, poti sa incerci un tratament cu Femicur (intreaba-ti doctorul stie despre ce este vorba, pentru ca produsul se vinde doar prin farmacii), un medicament nemtesc din plante (cu agnus castus) care si-a dovedit eficacitatea de multi ani deja.
ralucutz
Postat pe 27 Noiembrie 2014 18:39
BUna, acum vreo 2 ani am facut o ecografie la sani si mi sa spus ca glma pe care o simteam e pentru ca laptele pregatiti de canalele existente in san nu s-a scurs. Adica organismul se pregateste de alaptare si si canalele s-au obturat. Acum ma doare din nou, dar as vrea sa consult alt doctor. Ma puteti indruma spre un doctor cele care ati fost? multumesc...un decembrie frumos!
Raluca
zlatanoviulia
Postat pe 1 Decembrie 2014 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse naturiste 2 De la: Medic_Fares 5 Ianuarie 2014 08:05
Dureri de sani 7 De la: Astridutzu 20 Mai 2011 20:54
HPV,,, displazie...... 4 De la: garbo_410225 25 Iunie 2015 18:04
"FITNESS-COFFEE"un produs 100% natural prezent la ALIMENTEXPO-2012,Bacau 1 De la: fittnescoffe 3 Aprilie 2012 16:47
Produse naturale pentru sarcina si alaptare 1 De la: Medic_Fares 12 Martie 2015 15:58
Setari Cookie-uri