Experienta kidsshops. Ce sa fac??

Vreau sa va spun si eu de o experienta neplacuta cu cei de la kidsshops.. i-am descoperit de curand si mi se parea ca arata foarte bine carucioarele lor si hainutele, vroiam sa iau destul de multe de la ei. Am cumparat un carucior pana la urma, caruia i s-a stricat un picior dupa 2 saptamani si rotile scartaiau intruna. Cand m-am dus la magazin cu garantie, sa mi-l schimbe, vanzatoarea m-a refuzat, a zis ca defectele de genul asta nu’s din vina lor si ca nu poate sa mi-l schimbe. I-am explicat ca in doua saptamani nu aveam cum sa-i stric atatea parti, dar degeaba...am dat si o gramada de bani degeaba. Ce ma sfatuiti sa fac mai departe?
garbo_385367
Postat pe 21 Iulie 2014 12:59
Mergi la Protectia consumatorului cu plangerea scrisa, seroxeaza garantia pe care ai primit-o la cumpararea obiectului, copie dupa BI si datele pers. ale tale si depune-le la ei, apoi, astepti. Daca in termen de 6 zile nu primesti niciun raspuns de la ei, du-le obiectul la usa, daca se pliaza, ambaleaza-l in folie si pune-l pe birou si ureaza-le plimbare placuta! Iar tu, cumpara-ti altul nou de la alt magazin. Desfa-l in fata lor si probeaza-l in magazin(data urmatoare) sa auzi macar daca scartaie, bine? Si daca da, pune-i sa-l unga
iar daca nu vrea, renunta din start la el si sa-ti dea banii inapoi, niz-nai, ceeeee?
pitiTa_
Postat pe 21 Iulie 2014 15:04
protectia consumatorilor. ai sanse 100% . mergicu incredere. poti sa accesezi si dupa net dar sa ai actele doveditoare si poza la carut. asa am fk eu
vax
Postat pe 24 August 2014 06:36
Ori il repari , ori il duci la fabrica de unde l-ai cumpartat la magazin , dar cu hartiile primite de la magazin .
garbo_405328
Postat pe 6 Septembrie 2014 10:22
Mai pitiTa_, nu se scrie seroxeaza ci xerocseaza!
pitiTa_
Postat pe 6 Septembrie 2014 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
protectia copiilor pe internet 69 De la: Dor_marunt 7 Aprilie 2010 20:55
Care este cea mai frumoasa amintire? 18 De la: quasaria 1 August 2012 14:47
Probleme cu cel mic la gradinita. 26 De la: nicoleta26 6 Septembrie 2013 14:12
Miting impotriva cainilor maidanezi! 134 De la: b727ana 30 Septembrie 2013 18:25
sarcina 1 De la: garbo216665 8 August 2011 11:10
Setari Cookie-uri