Ce sa ma fac cu astenia?

Ti-a slabit imunitatea. Cel mai bine este sa te prezinti la cabinetul medicului de fam. de care apartii sa-i spui tot ce te doare si sa te indrume sau sa-ti prescrie tratamentul adecvat corpului, durerilor, sezonului si bugetului tau personal.Vezi sa-i specifici si lipsa banilor,
in caz ca ii spui ca ai multi o sa-ti prescrie multe. sanatate si un ceai cald!
pitiTa_
Postat pe 7 Februarie 2014 15:22
Ai auzit de praf de lucerna' de ovaz? orz?Capsule de chorella?Multe fresh-uri si odihna!Asta recomand ...mai e si tinctura de lavanda!Sper sa te ajute,daca nu actioneaza pe alte planuri,dar vezi ca medicamentele nu fac casa buna cu plantele!Succes!
vickybeaty
Postat pe 7 Februarie 2014 15:52
un dus fierbinte, un masaj din cap pina la piciare, un somn bun si pe urma disutam
lllorena
Postat pe 8 Februarie 2014 20:20
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2014 20:56
Vezi semnătura! Şi nu te mai
Axl_R
Postat pe 8 Februarie 2014 21:45
Natural si profund .
Rotty
Postat pe 9 Februarie 2014 07:40
De la: lllorena, la data 2014-02-08 20:20:27un dus fierbinte, un masaj din cap pina la piciare, un somn bun si pe urma disutam


sti ce... ? fac eu masajul si pe urma discuti cu mine... nu cu.. nu stiu sa-i pronunt numele, ceva cu orena la sfarsit ! bine ?
barboneli
Postat pe 9 Februarie 2014 09:06
Eu as fi luat vitmax,la doua zile,unul,ca e cea mai puternica vitamina,apoi as incepe plimbari pe jos,in aer rece si liber,apoi as incepe sport prin casa....cate putin zilnic....
daniilia
Postat pe 9 Februarie 2014 17:38
Daca ai timp, inscrie-te la dansuri! sigur o sa te simti mai bine si nu au nici un efect advers. Cat timp am mers la sala, eu m-am simtit foarte bine, dar din pacate nu mai am timp. Numai bine!
garbo_395091
Postat pe 16 Februarie 2014 00:15
grepfrut, mult grepfrut, in fiecare zi, pe mine asta m-a ajutat, nici macar n-am mai racit
garbo285435
Postat pe 16 Februarie 2014 10:45
incearca royal jelly , laptisor de matca , propolis. ginseng.... produse naturale !
garbo_19362
Postat pe 21 Februarie 2014 14:42
Daca urmezi toate sfaturile , te scoala si din mormant...
Rotty
Postat pe 21 Februarie 2014 16:19
Cred ca daca iti faci analizele de sange si afli intai ce anume iti lipseste si /sau iti prisoseste... atunci medicul de familie iti poate recomanda ceea ce este cel mai bine sa iei sau pur si simplu o imbogatire a alimentatiei !
garbo_19362
Postat pe 21 Februarie 2014 17:36
da, incearca: prazu', spanac, urzici, grausor, fasole, salata verde, varza de Bruxeles si radacinoasele fierte! ciuperci ai macat pana acuma, ajunge ! vezi sa nu arunci zeama si sa o bei dimineata pe stomacul gol, nu toata, cate un pahar! O saptamana te indopi si daca nu inseamna ca rezisti pana la vara fara "buline", bine?
pitiTa_
Postat pe 21 Februarie 2014 19:59
Sunt impotriva medicamentelor! Iti recomand ce am folosit si te asigur ca da rezultate. Cu medicameltele repari o problema si strici altceva in organism.
"Life Impulse cu NONI BIO este un supliment alimentar din fruct de Noni, un fruct exotic cu multiple proprietati si beneficii de combatere a stresului, oboselii, este imunostimulent, antioxidant, antibacterian si energizant. Fructul de Noni ajuta la mentinerea starii de sanatate generala, combate radicalii liberi si imbatranirea, regleaza ritmul biologic si somnul, confera mai multa energie ai atenueaza simptomele alergice. Este si o excelenta bautura pentru elevi, studensi sau intelectuali, deoarece ajuta la o mai buna concentrare."
Daca te intereseaza scrie-mi un mesaj.
michu61
Postat pe 22 Februarie 2014 08:45
Draga mea am suferit de astenie cronica ani buni de zile incat nu mai aveam puterea sa traversez nici strada!Medicii m-au suspectat de proces expansiv la cap iar in 1987 am facut tomograf unde totul a fost ok. si atunci si-au dat seama ca sufar de oboseala cronica!Nu mi-au indicat niciun medicament ,si acum imi dau seama cat de intelepti au fost acei medici!Singura lor recomandare a fost statiunea Tusnad (pana atunci am crezut ca aceste statiuni sunt un moft) dar pot spune cu mana pe inima ca dupa o baie carbogazoasa,proceduri,masaje dormeam ore intregi zi si noapte! Si cum cu o floare nu se face primavara am repetat aceste cure 9 ani !La sfarsit totul a fost f.bine si eu ca nou nouta!Ador si acum Tusnadul dar familia mea nu vrea nici sa mai auda de ea ptr, ca s-au plictisit atatia ani!Te pu si numai bine tuturor!
garbo328761
Postat pe 22 Februarie 2014 10:15
MAGNE B6 FACE MINUNI
garbo106424elena500
Postat pe 22 Februarie 2014 15:16
Sunt foarte bucuroasa ca am scapat de simptomele asteniei cu Enerion, un medicament pe baza de sulbutiamina, mi-a redat energia si pofta de viata! Trecusem printr-o perioada in care nu imi convenea nimic, iar starea mea generala era deplorabila. II sunt recunoscatoare medicului meu pentru recomandare, iar daca aveti si voi astfel de probleme, il recomand si eu mai departe!
garbo_398202
Postat pe 3 Martie 2014 15:30
Draga mea eu iti recomand utilizarea preparatelor naturale in
combaterea asteniei si a efectelor acesteia:
1.Zen Thonic (1-1-1 linguri inainte de masa, 2 luni continuu; creste tonusul fizic si psihic, inlaturand astfel oboseala musculara si tulburarile de dispozitie des intalnite in astenie).
2.- Panax Ginseng (1-1-0 dupa masa, 3 luni continuu; produce o revigorare a intregului organism, mentinand crescute puterea si pofta de viata).
3.MagneZi B6 (1-1-0 dupa masa, 3 luni continuu)
Ti-as recomanda aceasta combinatie care chiar face minuni.
Pentru mai multe detalii pusha_dany@yahoo.com.
SANATATE MAXIMA!!!!
pusha_dany
Postat pe 12 Aprilie 2014 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PSIHOTERAPIA MODIFICA FUNCTIILE CREIERULUI UMAN 6 De la: tutankhamon 11 Septembrie 2009 21:47
dischinezie biliara 3 De la: Danac 12 August 2009 10:39
despre diabet 3 De la: deceflor 18 Mai 2009 13:02
Corectarea miopiei 4 De la: tomaioana 21 Iulie 2011 15:36
depresia-anxioasa 3 De la: deceflor 18 Mai 2009 12:54
Setari Cookie-uri