Buna ..

Stiu ca dupa ce ve ti citi tot ceea ce voi scrie acum, ma ve ti considera o femeie proasta.. dar simt nevoia sa ma descarc.. pentru ca nu am la cine, sunt singura de felul me.
Iubesc de 2 ani acelasi baiat( tipul de baiat golan si fioros care te face cum vrea el si stie sa te faca sa l iubiesti orbeste..vrajeala multa..)Ce sa zic.. e genul care ar face orice pentru bani.. asa cred eu mai noi. A ajuns sa se duca cu cel putin 2 femei pe tot parcursul relatiiei noastre doar ca sa faca bani, intelegeti voi.. ma simt o femeie in plus in momentu asta.. Sunt disperata,, a ajuns sa stea in paralele cu una un an intreg.. in timp ce era si cu mine. Nu mai stiu daca este iubire sau obsesie.. sau pur si simplu frica de a ramane singura.. Nu mai stiu ce sa fac Imi doresc asa de mult sa trec peste tot ceea ce mi se intampla.. Chiar am nevoie de ajutor, macar mental sa ma linistesc.. Nu cred ca mai am lacrimi.. Nu reusesc sa trec peste idiotenia mea de oarba sa ma gandesc si la tot ceea ce face..
Mereu zice ca face sa ne fie noua bine, ce sa mai cred..

Nu mai pot.. am scazut psihic nu pot dormi bine.. debea de mai mancat.. ma distrug singura si cu toate astea nu ma pot vedea fara el..
Va rog putin ajutor..
garbo_386312
Postat pe 14 Octombrie 2013 23:55
Mda, cam greu pentru tine sa te desprinzi de el. Stii si tu ca este toxic pentru tine. Stiu prin ce treci. Dar trebuie sa faci cumva sa te desparti de el. N-o sa ai decat mizerii de la el. O alta relatie te-ar ajuta sa faci asta. Nu e cea mai buna solutie ( nu e bine sa te pripesti sa alegi pe altcineva, desi, cu putin noroc, poate dai de cine trebuie) , dar este cea mai eficienta.
Stii expresia: "cui pe cui se scoate".
Numai ca sunt convinsa ca nu o te lase el asa usor din mana. Si atunci, tu va trebui sa fii tare, sa nu-i mai asculti vorbele mincinoase.
Sa ai bafta!
mamamiamea
Postat pe 15 Octombrie 2013 01:00
"a ajuns sa stea in paralele cu una un an intreg"

Pana nu a fost la barna sau la sol tot e bine....
Acum trecand de gluma , tu ce astepti ? Sa-ti dea o mama de bataie ca sa te trezesti la realitate ?
Rotty
Postat pe 15 Octombrie 2013 08:15
noi nu putem decat sa iti deschidem putin ochii, de decis tu trebuie sa o faci si cat mai repede ! nu lasa lucrurile sa degenereze cum spune si Rotty si sa ajunga sa te si loveasca ...,eu nu iti dau sfaturi doar cateva ganduri de ghidaj daca te regasesti in ele bine daca nu ia masuri urgente si lasa obisnuinta treci la etapa urmatoare ! nu ai decat o viata Atat ! traieste-o frumos g

Dragostea inseamna sa spui fraza perfecta pentru a face ca o imbratisare solemna sa se dizolve in chicoteli.
Este umor..
Dragostea inseamna sa ti se spuna “Opreste-te sau o sa te omor”.
Este dorinta...
Dragostea inseamna sa vezi cum arata persoana iubita cu adevarat pentru prima data.
Este adevar...
Dragostea inseamna sa stii cat este ceasul si sa nu-ti pese.
Este bucurie...
Dragostea inseamna bratele care te-au inconjurat strangandu-se si mai tare in jurul tau.
Este extaz...
Dragostea inseamna un masaj al spatelui care incepe aproape de linia parului si se termina in jurul talpii.
Este explorare...
Dragostea inseamna sa-i spui unei persoane ca, daca trebuie sa pleci, o sa o lasi sa doarma, si ea sa iti spuna ca ar prefera mai degraba sa o trezesti.
Este tandrete...
Dragostea inseamna sa te trezesti si sa descoperi protagonistul visului pe care l-ai avut dormind pe umarul tau.
Este acolo unde fantezia intalneste realitatea...
Dragostea inseamna sa fii acolo sa trezesti persoana iubita… incet.
Este senzualitate...
garbo_19362
Postat pe 19 Octombrie 2013 22:05
De la: garbo_19362, la data 2013-10-19 22:05:55noi nu putem decat sa iti deschidem putin ochii, de decis tu trebuie sa o faci si cat mai repede ! nu lasa lucrurile sa degenereze cum spune si Rotty si sa ajunga sa te si loveasca ...,eu nu iti dau sfaturi doar cateva ganduri de ghidaj daca te regasesti in ele bine daca nu ia masuri urgente si lasa obisnuinta treci la etapa urmatoare ! nu ai decat o viata Atat ! traieste-o frumos g

Dragostea inseamna sa spui fraza perfecta pentru a face ca o imbratisare solemna sa se dizolve in chicoteli.
Este umor..
Dragostea inseamna sa ti se spuna “Opreste-te sau o sa te omor”.
Este dorinta...
Dragostea inseamna sa vezi cum arata persoana iubita cu adevarat pentru prima data.
Este adevar...
Dragostea inseamna sa stii cat este ceasul si sa nu-ti pese.
Este bucurie...
Dragostea inseamna bratele care te-au inconjurat strangandu-se si mai tare in jurul tau.
Este extaz...
Dragostea inseamna un masaj al spatelui care incepe aproape de linia parului si se termina in jurul talpii.
Este explorare...
Dragostea inseamna sa-i spui unei persoane ca, daca trebuie sa pleci, o sa o lasi sa doarma, si ea sa iti spuna ca ar prefera mai degraba sa o trezesti.
Este tandrete...
Dragostea inseamna sa te trezesti si sa descoperi protagonistul visului pe care l-ai avut dormind pe umarul tau.
Este acolo unde fantezia intalneste realitatea...
Dragostea inseamna sa fii acolo sa trezesti persoana iubita… incet.
Este senzualitate...




Super !
Asta este Dragostea de fapt !
Nu aceea sa fi la "paralele"(LOL) si inconjurat de oameni de nimic sau nulitati golanesti de tot feluL.Ce scurta este viata si cum nu STIU SA O APRECIEZE unii ! Pacat !
Andrada54
Postat pe 20 Octombrie 2013 05:06
garbo, cred ca iti dai seama ca urmatorul pas e sa te scoata pe tine la produs... in fond, daca el sta cu cite una (cite un an, LOL) - de ce n-ai sta si tu cu cite vreunul cite doi, nu? Tot ca sa va fie voua "bine".
E absolut deviat. Si deviant. Daca tii cit de cit la tine, pleaca acum. Pentru ca va fi din ce in ce mai tirziu, pina va deveni prea tirziu....
quasaria
Postat pe 20 Octombrie 2013 08:04
De la: quasaria, la data 2013-10-20 08:04:13garbo, cred ca iti dai seama ca urmatorul pas e sa te scoata pe tine la produs... in fond, daca el sta cu cite una (cite un an, LOL) - de ce n-ai sta si tu cu cite vreunul cite doi, nu? Tot ca sa va fie voua "bine".
E absolut deviat. Si deviant. Daca tii cit de cit la tine, pleaca acum. Pentru ca va fi din ce in ce mai tirziu, pina va deveni prea tirziu....


foarte adevarat si de viata , nu trebuie sa stai in ceva ce te compromite si te anuleaza ca persoana cu drag iti dorim sa iti deschizi larg ochii!
garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:55
Garbo,

Oricine face greseli si oricine merita iertat si cand spun asta ma refer la tine si nu la el. Atunci cand ai sa te iubesti pe tine neconditionat, cu tot cu greseli, atunci vei avea forta de a lua distanta de cineva care nu iti face decat rau. Asa ca incepe cu tine, mergi si fa-ti o bucurie astazi, o bucurie maine, si cand vei simti ca esti gata, pleaca de langa el!
Nu va fi usor, dar eu cred in tine si cred ca poti! Refuza sa fii o victima si incepe sa vezi cat de mult valorezi! Mult noroc!
garbo246500
Postat pe 20 Octombrie 2013 19:54

Sorry, la astfel de " peste" trebuie sa pui un carlig mai gros!
Nu-i de gluma cu ce spui tu 312.
Ca sa poti reveni la stare de echilibru trebuie mai intai sa afli cat vei putea rezista fara dezechilibru, 'ntalegi ce zic?

Ai un moment de ratacire in astfel de relatie dar nu-i o relatie sanatoasa si nu merita sa-ti
consumi tineretea cu ea. Ar fi bine sa nu fi inceput sa te droghezi.
Mergi la un psiholog si te va lamuri cel mai bine :(
Numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 21:06
cauta-ti alte activitati, iesi cu prietenele (daca ai, o prietena sincera si devotata te-ar ajuta), scufunda-te in munca pentru o perioada, fa-ti abonament la sala, la cursuri de dansuri, orice, ia-ti o vacanta, du-te la rude, fa orice te va tine departe de el, iar la telefon..... poti sa-ti setezi o melodie caraghioasa pentru apelurile lui sau reject din start si..... nu uita, daca tu pentru tine nu valorezi nimic, pentru altii nici atat, caleste-te singura, e o experienta in viata ta, o sa mai ai parte de multe, numai de tine depinde sa fie frumoase!!
bafta multa!
edelweiss_3881
Postat pe 31 Octombrie 2013 12:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexy interviu 18 De la: Vidar 25 Iunie 2009 23:00
Foarte util in cazul in care iti pierzi portofelul! 7 De la: fleurdelis 19 Iunie 2010 13:24
Un sfat va rog!!! 3 De la: liviu25 26 Iunie 2011 15:51
BUNA ZIUA TUTUROR 6 De la: pik_nik 28 Septembrie 2009 23:17
Amantele....in triunghiul conjugal! 271 De la: Mihrimah 18 Octombrie 2014 08:14
Setari Cookie-uri