ce ziare sau reviste mai cititi?

in era internetului si a programelor news tv , mai cititi revite sau ziare, sau doar in format electronic va informati?Va amintiti , cum devoram revista Femeia , sau Cinema, sau Pentru patrie!?? dar Lumea sau Magazin istoric?? Iar cand eram copii Cutezatorii sau Arici pogonici??va amintiti??
garbo_19362
Postat pe 14 Septembrie 2013 00:08
Da, citesc. Baia e plină de reviste...Economie. Nu mai cumpăr hârtie igienică.
Axl_R
Postat pe 14 Septembrie 2013 09:56
sunt prea scumpe si totusi aspre pentru zona delicata, am citit de curand un nr a revistei cosmopolitan si m-a dezamagit , era chiar maculatura cu poze mari photoshopate .
garbo_19362
Postat pe 14 Septembrie 2013 14:03
Tu mereu înţelegi altceva. Ori te prefaci, ori...
Axl_R
Postat pe 14 Septembrie 2013 14:15

Io citesc"ghimpele" !


Numai ghine!
Fss_ssu
Postat pe 14 Septembrie 2013 14:16
Axl_R
Postat pe 14 Septembrie 2013 14:17
http://www.ghimpele.ro/....
ladyDY
Postat pe 14 Septembrie 2013 15:58
merci pt idee am citit si eu ghimpele acum ! alta propunere ?
garbo_19362
Postat pe 14 Septembrie 2013 21:53
Asteptand pentru niste rezultate intr-un cabinet medical am rasfoit revitele Mami , si Bebe si am fost uimita cate lucruri importante erau scrise frumos acolo si explicit sa intelega si o mamica mai neinstruita daca vrea sa stie lucrurile cu adevarat importante in cresterea si educatia micutilor! Si ma gandeam cat de putin cunosteam in anii 80 cand am fost insarcinata si am avut un copilas prematur, apoi si la al2lea ce lipsa acuta de informatie era . Nu stiu ce as fi facut fara mama sau asistenta de la dispensar care m-au invatat atatea lucruri importante . Inca poti gasi lucruri cu adevarat importante de citit daca esti interesat sa afli !sa te instruiesti !
garbo_19362
Postat pe 23 Septembrie 2013 15:37
acum mi-am luat Femeia de azi... sper sa gasesc ceva interesant !
garbo_19362
Postat pe 30 Septembrie 2013 18:53
Vreo reteta....vreo masca de fata...?
Rotty
Postat pe 30 Septembrie 2013 19:03
da cu struguri !dar este o reteta de zacusca pe care nu o stiam ...
garbo_19362
Postat pe 30 Septembrie 2013 19:07
mai cititi "Catavencu ?'intr-un timp consideram umorul lor destul de incisiv!
garbo_19362
Postat pe 3 Octombrie 2013 18:43
Ghimpele si Catavencu de ce nu?....citesc orice-mi pica in mana!....inclusiv acasa,la prieteni ,rude si la servici...cat mai diversificat ca-i mai bine si mai consistenta informatia...si la biblioteca cateodata, de ce nu?
caleidoscop
Postat pe 4 Octombrie 2013 19:28
De la: caleidoscop, la data 2013-10-04 19:28:09Ghimpele si Catavencu de ce nu?....citesc orice-mi pica in mana!....inclusiv acasa,la prieteni ,rude si la servici...cat mai diversificat ca-i mai bine si mai consistenta informatia...si la biblioteca cateodata, de ce nu?


credeam ca numai la mine se mai uita lumea cuidat ca inca mai cumpar ziare si reviste ...
garbo_19362
Postat pe 4 Octombrie 2013 20:02
pentru "hrana spirituala" oricand se gasesc bani!.....pe mine chiar nu ma afecteaza cu absolut nimic ce spune si ce crede lumea despre mine....eu stiu una si buna .....trebuie sa ne iubim mai mult pe noi si sa ne satisfacem orice placere oricat de mica ar fi ea...nu vreau ca maine sa mor si sa afirm ca am trait degeaba si chiar nu am lasat nimic in urma pe unde am trecut!
caleidoscop
Postat pe 4 Octombrie 2013 20:15
Perfect de acord cu tine!
garbo_19362
Postat pe 5 Octombrie 2013 22:36
Saptamana asta o sa caut Gazeta sporturilor din 2 motive , vreau sa citesc un comentariu pertinent asupra meciului din finala turneului de tenis de la BEIJING,unde Djockovoci l-a batut in doua seturi pe Nadal si cu toate aste tot Nadal stationeaza pe locul intai mondial!???Nu i s-au acordat puncte ATP pentru ca a mai castigat odata turneul respectiv ????? si pentru ca vine la pachet cu o carte pe care as vrea sa o recitesc de Rodica OJOC Brasoveanu: Furtul statuii din parc!Mai va place stilul ei ???
garbo_19362
Postat pe 7 Octombrie 2013 07:38
Eu imi amintesc doar cit de multe carti am citit la lumina lampii iar acum prefer cele de sanatate ,despre amenajari gradini,flori,si retete ......urmeaza cautarea unui loc de veci deh viata merge doar inainte....daca nu iau in seama predictiile doamnei Doina Ionel despre cutremurecare care sa le rezolve pe toate.Sa fim optimisti viata e frumoasa !
fengari
Postat pe 8 Octombrie 2013 20:13
desigur , eu una astept luna asta o publicatie minunata Goblenul arta si pasiune ,mai am Lucrul de mana si multe altele pe care as vrea macar sa le rasfoiesc ..
garbo_19362
Postat pe 9 Octombrie 2013 10:08
Si ce te impiedica ?
Rotty
Postat pe 9 Octombrie 2013 11:28
....mutra ta!, o impiedica!.....cea din poza de la avatar,desigur....
caleidoscop
Postat pe 9 Octombrie 2013 22:37
De la: garbo_19362, la data 2013-10-07 07:38:51Saptamana asta o sa caut Gazeta sporturilor din 2 motive , vreau sa citesc un comentariu pertinent asupra meciului din finala turneului de tenis de la BEIJING,unde Djockovoci l-a batut in doua seturi pe Nadal si cu toate aste tot Nadal stationeaza pe locul intai mondial!???Nu i s-au acordat puncte ATP pentru ca a mai castigat odata turneul respectiv ????? si pentru ca vine la pachet cu o carte pe care as vrea sa o recitesc de Rodica OJOC Brasoveanu: Furtul statuii din parc!Mai va place stilul ei ???
.........................OJOG se numeste scriitoarea!.....mie imi place, de ce nu? e de-a noastra din RO, si scrie bine!
caleidoscop
Postat pe 9 Octombrie 2013 22:42
Oi fi mai rau ca un cosmar...
Rotty
Postat pe 9 Octombrie 2013 22:42
....merge si asa cum ai spus tu, cainii maidanezi din RO au mai facut o victima....stii ce nu pricep eu?.....simt javrele astea ceva? de le cad victime numai oameni buni si destepti.....ionut si medicul veterinar, de exemplu, am inteles ca domnul muscat de acei maidanezi si internat in spital este de profesie medic veterinar.....deh!...traim alte vremuri si nimic nu ne mai mira in RO!...orice-i posibil!
caleidoscop
Postat pe 9 Octombrie 2013 22:53
Nu am nici o legatura cu asta... Imi pare rau ca se intampla ceea ce se intampla pe acolo.
Noapte buna
Rotty
Postat pe 9 Octombrie 2013 23:03
...of,of,of!....uite cum ma provoci!.....am inteles ca nu ai nici o legatura cu stirea ce ti-am dat-o eu,.....am spus cainii maidanezi ! sau fiindca tot am facut eu o gluma cu mutra mutrei lui asta tot nu presupune ca ai avea vreo legatura, deci nu vreau sa dau la nimeni de banuit ....am si eu catei si stiu sa mi-i educ, chiar nu mi-e rusine cand ies in societate cu ei.....in comparatie cu alte patrupede!
caleidoscop
Postat pe 9 Octombrie 2013 23:14
Stai linistita ca nu-i suparare Eu m-am obisnuit sa intoarca lumea capul pe strada dupa rottycel...sunt destul de rari pe aici , cu toate ca sunt rasa germana. Adevarul este ca legea nu permite oricui sa aiba unul. Iti trebuie cazier , si dai examen pentru permis ca sa circuli cu un rottweiler. Scoala e obligatorie , plus inca un curs si examenul ca sa nu poarte botnitza. Toate astea costa o gramada de bani si timp.
Rotty
Postat pe 10 Octombrie 2013 07:39
Rodica Ojog-Braşoveanu îmi place, deşi era vb de ziare/reviste. Cartea preferată, Bărbaţii sunt nişte porci.
Axl_R
Postat pe 10 Octombrie 2013 07:53
Mai tre sa citesti si cartea ca sa-ti dai seama ?
Rotty
Postat pe 10 Octombrie 2013 07:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vorbeam cu mama mea 19 De la: m_ada 9 Iulie 2010 19:41
Si totusi e adevarat... :sml-confused0024: 97 De la: blondina_X 22 Octombrie 2010 22:21
de ce un barbat distruge caracterul unei femei...Din cauza ca femeia asimileaza prostiile barbatului care o obliga sa mearga pe drumul lui apoi o judeca ca este curva si rea. 19 De la: ingerasulluptator 24 Aprilie 2013 13:18
Veste trista in ajun de Martisor 8 De la: me_reloaded 15 Martie 2011 00:09
HEii 24 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 13:02
Setari Cookie-uri