viata de cosmar nu gasesc iesire

multumesc celor de la gargo ptr ajutorul dat de fiecare data.Am 2 copii majori ,fata la facultate casatorita iar baiatul 19 ani casatorit asteapta un bebe Oricine zice ca e ok dar totul e mult mai complicat Dupa o casnicie de 21 de ani cu multe indurate doar sa aiba copii un tata si traind o viata fericita in fata lumii sa nu injosesc copii,sotul a dat divort ,dar dupa nnnn problemeStateam cu copii in alt oras in chirie ca de unde suntem noi nu erau locuri de munca nu ne descurcam am plecat in italia sa muncesc cu contract din tara toti banii veneau in tara eu nu primeam nimic ,a fost si sotu plecat in spania 2 ani dar nu a resit sa stringa bani ,eu aveam de cheltuiala doar 200 e el cistiga 2000 Dupa plecarea mea el a scos copii din casa de vreo citeva ori scandal certuri etc ,nam mai suportat si am pus punct dar el ma amenintat cu moatea ,a trimis niste indivizi dubiosi care au vrut sa ma rapeaca ptr prostitutie ,dar noroc cu politia ca am scapat Am fost data afara de la lucru din italia din cauza problemelor,el ma ameninta cu moartea n aveam unde sa ma duc Am cunoscut un om pe net care era parasit de copii si am hotarit sa dispar din tara sa nu mai ma urmareasca .eram distrusa nu stiam ce cale sa aleg decit strainatatea sa pot intretine copii ,problema ca aici nu am gasit de lucru decit periodic ,actualul sot ma ajuta enorm trimitem bani la copii,am avut baiatul aici sa gaseasca ceva de lucru dar e greu ca el dupa 18 ani a facut scoala de soferi si nu a luat carnetul din prima si tatal bun ia cerut banii si el a furat sai dea bani si a primit pedeapsa cu suspendare si sa urmeze probatiune din 2 in 2 luni si sa plateasca daune morale,n te angajeza nimeni ptr 1 luna jmate apoi sa meri in tara
neco
Postat pe 2 Aprilie 2013 01:28
ma scuzati dar vreau sa intelegeti situatia sa puteti sa ma ajutati Acum ca fiul meu asteapta un copil ma dispera nu lucreaza decit ocazional si continu cere bani a ramas in cas mea nu plateste cheltuieli am datorii enorme curent regie a trebuit sa platesc daune la tribunal neavind bani am luat din amanet Pe fata nu am mai ajutato face facultatea si lucreaza CE POT SA FAC SAL CORECTEZ SAL INDRUM PE O CALE BUNA sa plec de linga actualul sot sa ma ocup de copii sau ce sa fac ca daca nam sa trimit lui fiumiu bani ma ameninta ca se duce sa fure CE SA FAC VA ROG UN SFAT
neco
Postat pe 2 Aprilie 2013 01:37
vrei un sfat? Sa il lasi in pace. Sa se duca sa fure daca atit il duce capul.
Tu ai incercat - pardon, VOI ati incercat - sa il cresteti cum ati putut si a iesit ce a iesit, dar acum e major deci responsabil de deciziile proprii.
In situatia in care n-ai putut tu sa il educi, lasa autoritatile sa il educe, s-ar putea ca ele sa reuseasca.
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2013 02:34
Sincer,imi e mila de viitoarea mamica si de pruncul inca nenascut. In rest,se pare ca tatal si fiul sunt trasi pe acelasi calapod (dupa cum relatezi tu situatia). Nu in ultimul rand,observ ca nu i-ai fost alaturi in anii adolescentei,asa ca nu te mira ca a luat-o pe cai gresite.
Rotty
Postat pe 2 Aprilie 2013 06:54
nu inteleg de ce trebuie sa pleci de omul cu care esti acum ,ce treaba are una cu alta .si baiatul tau faca ce vrea ce lo taia capul ,nu te ai chinuit destul ptr ei ? daca el nu stie sa aprecieze e treaba lui .nu il ajuta pe el ajuta fata care este insarcinata el nu merita ,sa nu faci greseala sa ramai singura ,imbatranesti si nu o sa ai niciun sprijin ,acum esti mama buna ca poti muncii dar mai tarziu .... cum crezi ca te va ajuta el daca acum nu e in stare de nimic ,stai si judeca la rece ,scuze e fiul tau dar e om de nimic ,ca si tatal lui ,pacat de copil!! ssfatul meu e sa ai grija de tine si daca vrei sa ajuti ajuta cand si cum poti dar pune si ptr tine deoparte ptr zile grele
garbo_8408
Postat pe 7 Aprilie 2013 05:22
Vrei un sfat? E foarte simplu. Singura responsabila de viata pe care o traiesti, esti tu. N-ai facut nimic toata viata decat "ai indurat" ... ba sotul, ba copilul .... spui ca nu gasesti iesirea din asta. Si iesrea este foarte simpla .... sa faci schimbari in viata ta. Atata timp cat o sa continui cu "induratul" nici nu o sa gasesti iesirea. Fiecare e responsabil pt. viata lui, nu pt. a celorlalti, inclusiv fiul tau. Tata si fiu s-au luptat o viata intreaga sa te invete ca si tu contezi, insa in loc sa vezi asta, te-ai postat in rolul de victima. Insa esti singura in masura sa iei o decizie. Intrebarea e, care rol ti-l place mai mult, cel de victima sau cel de invingator? Invingatorul schimba lucrurile, victima doar se plange .... TU ALEGI!
alinaadi
Postat pe 7 Aprilie 2013 07:06
Stiu ca te doare ca e copilul tau ,dar crezi ca pe tine te va ajuta atunci cind nu vei mai putea?nu e o solutie sa lasi ceva bun din viata ta pentru ce nu vei putea repara ,stai linga omul care te-a acceptat asa cum esti si pentru ce esti ,el iti va fi sprijin ,si in plus are si tata si cred ca mai in masura sa faca el ceva pentru fiul lui .Ai indurat destul atatia ani si cred ca meriti si tu ceva pentru tine ,nu renunta la bine pentru suferinta ,nimeni nu va plinge daca nu mai esti ..aI O VIATA si meriti sa te bucuri si tu de ea ,
silvyc
Postat pe 7 Aprilie 2013 08:13
Eu sunt mai in varsta decat tine, ca sa nu zic mai batrana. Iti dau un sfat: nu lua in considerare amenintarile, mai bine zis SANTAJUL fiului tau. Daca atat il duce mintea atunci asa sa faca, o sa stea toata viata in inchisoare. Pacat de fata cu care o sa aiba copilul, ea are mai mult de suferit. Tu ai fost foarte buna, chiar daca nu ai fost acasa cu ei, le-ai trimis mereu bani, au fost obisnuiti cu banii tai si acum cand trebuie sa lucreze, li se pare cam grea munca. De ce trebuie sa fure, cand putea foarte bine sa mearga intr-o tara unde putea sa castige ceva bani. Era mai usor de stat acasa si sa nu faca nimic. Viata merge inainte, nu renunta la viata ta, esti fericita, ai grija de tine, pentru ca in momentul cand ajungi la o varsta inaintata, fi sigura ca el n-o sa se uite la tine sau sa te ajute. Va trebui pana mori tu sa-l ajuti si cand n-o sa mai poti, iarasi o sa te ameninte ca fura. Nu uita un singur lucru SINGURATATEA ESTE BOALA CEA MAI GREA. Nu-ti distruge viata, nu renunta la viata ta, lasa-l sa invete sa traiasca pe picioarele lui. Si eu m-am casatorit la 18 ani, la 19 ani aveam primul copil. A trebuit sa muncesc pentru a putea trai dar niciodata nu m-am gandit la furat, chiar daca au fost zile in care am mancat numai o bucata de paine. Despre sotul tau, pot sa zic ca e ultimul om din lume. Un tata fara inima. Am mai cunoscut oameni de acest fel, si nu merita nici cea mai mica atentie. Asa ca asculta sfatul tututot NU RENUNTA LA VIATA TA. Traiesti bine cu omul cu care stai, atunci FI FERICITA, asta conteaza. Eu iti doresc mult noroc.
Floricapop
Postat pe 7 Aprilie 2013 08:47
-l sa faca ce vrea ...tu vezi-ti de treaba si viata ta .i-ati mina dupa el ,lasa-l sa se descurce
mmiriam
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:24
draga mea problema este ca, aceste doua finite despre care imi vorbesti sunt adulti, nu copii. In special fiul tau. daca asteapta un copil inseamna ca a cantarit din toate punctele de vedere situatia si a ajuns la concluzia ca il poate intretine. Nu mai cede santajului sau ,,ca se duce sa fure". daca atat il duce capul, sa se duca , apoi va suporta si consecintele. De multe ori este mai bine sa iei mana de pe copii si sa ii lasi pe propriile picioare. incearca asta. Du-te si stai cu sotul tau si nu mai da nici un semn de viata. (va fi greu dar nu imposibil). Se va descurca. Va allege ori calea buna ori cealalta. numai bine
pirania_1960
Postat pe 7 Aprilie 2013 11:32
neco, de ce "te ameninta pe tine" ca se duce sa fure? E strict problema lui. Sa faca ce considera... e adult, major, vaccinat. Si acum probabil vorbeste mostenirea mea genetica: mie sa fac strict ce consider mi-a zis maica-mea pe de la 11 ani, ai impresia ca la virsta aia ma puteam intretine? Sau aveam unde sa stau, ce sa maninc, si capacitatea sa am grija de mine? Ei bine, nu - si totusi n-am murit, nici n-am ajuns la zdup Dar mi-am invatat bine lectiile care tin de selectia naturala: cit mai multa nesimtire, in special fata de diverse neamuri care, atunci cind vine vorba de bani, devin extrem de afectuoase....si belicoase, daca cioc-cioc la corazon nu da rezultatele dorite. Probabil fiu-tau e cam aceeasi specie.
quasaria
Postat pe 7 Aprilie 2013 11:42
Daca calea lui e sa se apuce de furat, chiar daca ii trimiti bani el tot o sa fure asa ca vezi-ti de viata cu noul sot si lasa in urma in tot . nu poti schimba nimic daca nu ai facut nimic cat ai avut control asupra liberului lor arbitru. ajuta-i in continuare . iubeste-i in continuare dar iubeste-te si pe tine insuti ca acusi ajungi la o varsta in care o sa-ti para rau de viata pe care ai avut-o. Tine minte ca Dumnezeu ne-a dat copiii si nu noi i-am ales, noi avand doar sqarcina sa-i canalizam in viata, si ca orice am face sa-i schimbam daca asa le-a fost scris ( de exemplu sa faca puscarie ), o va face.
tockys
Postat pe 7 Aprilie 2013 12:02
Imi pare rau pentru ceea ce ti se intampla si pentru ce ai patit! Dar intreaga ta viata doar tu o cunosti cu adevarat. Care este relatia ta cu Dumnezeu? Te spovedesti, impartasesti, ai duhovnic? Deoarece acest lucru este foarte important in viata noastra dar noi din pacate apelam la Dumnezeu doar cand avem necazuri. Dar timpul nu e pierdut si El ne primeste mereu cu bratele deschise. Cauta o biserica, un parinte duhovnic si fa o spovedanie generala si marturiseste toate pacatele pentru ca in mod sigur s-au adunat destule daca nu ai fost la biserica de mult timp.
Sa nu crezi ca te judec, Doamne fereste, toti avem pacate si gresim dar de multe ori nu ne dam seama ca Dumnezeu ne poate ajuta atat de mult, dar trebuie sa-i cerem si sa ne curatim sufletul de pacate! De multe ori pacatele noastre se rasfrang asupra copiilor nostri, de exemplu daca facem avorturi si ucidem copilasii, acest lucru ii va afecta pe ceilalti copii si vom suferi de pe urma lor. Asa ca, de multe ori ceea ce ni se intampla e din vina noastra, a pacatelor nespovedite sau poate fi doar o cruce pe care o purtam.
Apropie- te de Dumnezeu, spovedeste-te si roaga-te sa te ajute El, roaga-te pentru copiii tai caci rugaciunea mamei e puternica!
Dumnezeu sa te lumineze, sa te ajute si pe tine si pe familia ta!
Fie ca postul Pastelui sa fie prilej pentru tine de apropiere mai multa de Dumnezeu si de dobandire a linistii si a pacii!
garbo_11594
Postat pe 7 Aprilie 2013 12:02
Incearca sa traiesti cat de cat linistita alaturi de Omul pe care l-ai intalnit!Parerea mea e ca a sosit timpul sa-ti vezi putin si de viata ta!!!!Ajuta-ti nora sa iasa din impas,iar in ceea ce-l priveste pe fostul sot,apeleaza daca e cazul si la justitie.Pe langa faptul ca nu v-a ajutat,mai are si curajul de a cere bani copiilor?!Asta se chiama SANTAJ si din cate stiu eu,daca este probat,poate fi pedepsit...Lasa in urma toata tristetea,tot ce inseamna trecut si mergi mai departe pe drumul pe care esti ! Nu rata si putinul care ti-a ramas...Iti doresc mult noroc si deschide ochii inainte de-a ajunge la batranete !
BtiBti
Postat pe 7 Aprilie 2013 12:15
De la: quasaria, la data 2013-04-02 02:34:22vrei un sfat? Sa il lasi in pace. Sa se duca sa fure daca atit il duce capul.
Tu ai incercat - pardon, VOI ati incercat - sa il cresteti cum ati putut si a iesit ce a iesit, dar acum e major deci responsabil de deciziile proprii.
In situatia in care n-ai putut tu sa il educi, lasa autoritatile sa il educe, s-ar putea ca ele sa reuseasca.

Oricat de dureros ar fi pentru o mama sa accepte asta...probabil ca acum ar fi singura solutie!
LLisa
Postat pe 7 Aprilie 2013 13:59
Nici eu nu o dun prea bine dar chiar nu am ce face nu gaesesc servici copilul meu nici el dar nu disperam cautam in continuare
garbo243069
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:28
Multe femeii sunt in situatia ta...dar nu au curaj sa recunoasca, merg mai departe pentru copiii....Dar oare cand vom ajunge batrane si fara vlaga, ei vor mai fii langa noi ???Cred ca si noi avem dreptul la fericire, nu crezi ?? Acum copii au viata lor...de ce nu ai putea si tu sa ai propia ta viata, sa fii fericita langa acel om minunat care este langa tine dupa cat ai indurat....Ei se vor descurca...cum ramane cu tine ?? Mergi mai departe, stiu ca te doare este fiul tau...dar daca acum se poarta asa...cum va fi mai tarziu ???? Nu crezi ca poate decide singur ce drum sa aleaga ????...Nu-i putem tine legati de fusta noastra o viata intreaga....Si noi meritam sa traim, viata este asa fragila, incat nu stim niciodata ce ne va aduce ziua de maine...si curand ne vom trezi la capatul calatoriei noastre prin viata...si vom regreta ca nu am stiu sa o pretuim de-ajuns....
Dana_Sipeanu_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:49
Neco, o sa incep prin a te cita : " Dupa o casnicie de 21 de ani cu multe indurate doar sa aiba copii un tata si traind o viata fericita in fata lumii sa nu injosesc copii,sotul a dat divort......."


Deci ai stat cu el atatia ani ca sa aibe copiii un tata, nu?! Cea mai mare greseala!!! Ai stat cu u nemernic si te-a abuzat pentru ce? Crei ca cei doi copii ai tai nu stiau ce se intampla in casa voastra? Crezi ca era un mediu sanatos in care sa creasca? Se pare ca nu din cate se vede.

Cam tarziu sa ceri sfaturi, se pare ca baiatul l-a luat de model pe tac'su, sincer cred ca va sta mai mult in puscarie decat pe-afara.
adeline
Postat pe 7 Aprilie 2013 16:53
Pacat...e greu sa fii mama..mai ales in situatii de genul asta.E foarte greu sa iti vezi copilul cum isi greseste drumul in viata..probabil va fi timpul sa iti iei mana dupa el..ma gandesc ca acea amenintare poate fi o simpla amenintare ..sa forteze mana..poate nu va duce la cap acel lucru..Incearca sa ai grija de tine!!!
julia_itl
Postat pe 7 Aprilie 2013 17:16
Te rog sa ma ierti daca ce-ti voi scrie aici nu-ti va place ,dar o fac ca te te trezesc un pic din cosmarul pe care-l traiesti si din pacate care a fost acceptat si construit si cu participarea ta.Ca ai acceptat 21 de ani sa fii folosita si torturata psihic si fizic de dragul copiilor sau de gura lumii ,culegi acum rezultatele a ceia ce ai semanat si acum rasare.Din lasitate si teama de viata de-a o lua de l-anceput foarte multe femei sa afla in situatia ta.Daca ti-a trimis D-zeu un om in viata ta cu care traiesti in armonie si te pretuieste,respecta acest dar ca altfel il poti pierde.Copii tai au viata lor si daca pina acum nu au inteles ca nu mai pot fi intretinuti de tine,nu-i nimic detaseazate de ei si le spui ca a venit vremea sa se intretina singuri ,sa-si construiasca un viitor si mai tirziu sa te poata si ei la rindul lor sa te ingrijesca sau sa te intretina.Sa te sacrifici pentru copii si la batrinete sa fii singura si poate ca nu vor dori sa aiba timp pentru tine,e o decizie foarte proasta si cu urmari catastrofale.Respecta ce-ai primit in dar si pe scumpul tau fiu informeazal ca daca va fura va sta acolo unde stau hotii si daca va muncii va avea si el o viata in care va fi multumit ,fericit sau nenorocit,va culege ce va semana.Iti doresc multa intelepciune,sanatate si claritate in tot ce vei face in viitor.S-auzim de bine!
garbo255960
Postat pe 7 Aprilie 2013 17:39
Eu zic sa te calmezi nitel si sa inveti sa scrii corect romaneste.Daca si viata ta e asa cum scrii,nu ai nicio salvare.Incepe sa pui punctul acolo unde trebuie...in propozitie...si in viata.
Nu pot sa-ti dau eu sfaturi ca nu am intelepciunea care trebuie pentru asta...dar,la o prima vedere...viata ta e o mare varza care s-a acrit si miroase urat,asadar trebuie aruncata.
Si-apoi..nu inteleg de ce mai pui in calcul copiii...din cele spuse,am vazut ca sunt destul de mari...daca baiatul tau va avea un copil..de ce nu ii spune sotiei lui toate necazuril;e si ti le spune tie?...Tu ai sotul tau si viata ta.Daca vei putea sa-i mai ajuti cu bani pe copii,bine..daca nu,nu.Ti-ai facut datoria de mama,i-ai crescut si educat.Mult noroc!
nelutza_darjan
Postat pe 7 Aprilie 2013 17:54
ca sa ti se dea sfaturi este usor..ca sa le urmezi este mai greu ,,eu iti zic pentru ca stiu sigur cum este sa traiesti fara copii si mai ales sa mai ai si de rezolvat diferite probleme....ai invatat in timp cum sa traiesti cu durere..cu dor de copii...invata sa traiesti langa persoana care te iubeste si este cu tine acum sa traiesti cu altele ,,baiatul tau este adult .tu ti ai facut datoria pana la o varsta,,cea in care a devenit adult ,,nu crezi ca ar trebui sa-si aleaga singur acum ce vrea sa faca?acum trebuie sa mai traiesti si tu,,,eu stiu sigur ca daca voi avea probleme cu copii mei dupa varsta de 18 ani si ii voi lasa sa faca ce vor ,,educatie le am dat ,,grija de ei am avut ,si inca mai am,,dar nu pot fi tot timpul langa ei ,,fiecare cum ne asternem ,asa dormim.
dmnalaura
Postat pe 8 Aprilie 2013 00:19
Roaga-te! Dumnezeu e cel care alina si binecuvanteaza, citeste o carte de genul "NE VORBESTE PARINTELE CLEOPA"..."...ARSENIE BOCA,...PAPACIOC..."Nimic nu e pierdut!
cercelmarilena
Postat pe 8 Aprilie 2013 00:50
"Iubeste-te pe tine insuti" - Daphne Rose Kingma.
Gaseste timp pentru a citi aceasta carte, gaseste timp pentru tine. In mod cert vei gasi multe raspunsuri care te vor ajuta.
Singurul lucru concret si real pe care il avem in viata este prezentul, asa ca nu-l irosi lasand sa treaca pe langa tine frumusetea vietii. Viitorul nu ni-l poate garanta nimeni, insa fericirea ne-o putem garanta noi insine. Depinde doar de tine din ce unghi doresti sa-ti privesti viata.
Si inca un lucru...invata sa pui limite! Tu contezi!
Fiecare avem povestea noastra de viata, fiecare invatam anumite lectii si ne imbogatim cu experintele traite...insa oricat de greu ti s-ar parea nu exista 'viata de cosmar'.

O viata frumoasa in continuare
bretonel
Postat pe 8 Aprilie 2013 09:11
n e inca de cosmar viata ta acum,asa mi se pare mie.
cosmar e sa aiba cinevA din familie cancer,sau sa iti moara cineva drag.
in situatia ta,fiecare oaie trebuie sa incerce sa isi duca lana.Lasa-l putin pe baiat chiar daca cere bani,ca nu ai ce face,concentreaza-te doar pe viata ta,ca daca gasesti undeva munca stabila,ii vei ajuta apoi si pe copii.Roaga-te,si spune-le si lor sa inceapa sa se roage,si mai bine sa caute ajutor la vreo biserica,si sa manance la cantina bisericii,decat sa fure....
daniilia
Postat pe 8 Aprilie 2013 16:54
„LV7, adică videotelefonie şi internet...”.: „Cautam colaboratori in domeniul telecomunicatilor!
Ce oferim:
1. PENTRU PARTENERI: o afacere proprie, la cheie (in franciza), devenind, astfel, dealeri cu licenta internationala (activitate exclusiv on-line) pagina web, suport, fara target lunar, pana la 9 surse de venit in companie, venit pasiv cat si bonusuri.
2. PENTRU INVESTITORI: posibilitatea de a investi in pachete de optiuni/actiuni (firma urmand a fi listata la Bursa din New York)
3. PENTRU CLIENTI : servicii de teleconferinta, videoconferinta, telefax, voicemail, convorbiri telefonice gratuite si nelimitate in reteaua proprie (interna si internationala), convorbiri internationale fara taxa roaming catre alte retele, precum si posibiltatea de a deveni, daca doresc, parteneri ai firmei. ESTI CURIOS??? http://PENE-CASOTA.lv7global.com/ Aici daca vrei, poti. Nu trebuie sa aveti experienta. Din partea mea veti avea tot sprijinul. Nu trebuie sa aveti experienta.” MAI ALES CA TOTI FOLOSIM NET SI TEL!!!
NELAMURIRI SAU INTREBARI???
ID SKYPE SI MES enecasotapavel
+40730306490
+40316609875
Ene_casota_Pavel_1
Postat pe 9 Aprilie 2013 19:15
De la: nelutza_darjan, la data 2013-04-07 17:54:21Eu zic sa te calmezi nitel si sa inveti sa scrii corect romaneste.Daca si viata ta e asa cum scrii,nu ai nicio salvare.Incepe sa pui punctul acolo unde trebuie...in propozitie...si in viata.
Nu pot sa-ti dau eu sfaturi ca nu am intelepciunea care trebuie pentru asta...dar,la o prima vedere...viata ta e o mare varza care s-a acrit si miroase urat,asadar trebuie aruncata.
Si-apoi..nu inteleg de ce mai pui in calcul copiii...din cele spuse,am vazut ca sunt destul de mari...daca baiatul tau va avea un copil..de ce nu ii spune sotiei lui toate necazuril;e si ti le spune tie?...Tu ai sotul tau si viata ta.Daca vei putea sa-i mai ajuti cu bani pe copii,bine..daca nu,nu.Ti-ai facut datoria de mama,i-ai crescut si educat.Mult noroc!


Si tu Nelule afla de la mine ca dupa punct se lasa spatiu. Deci invata sa lasi spatiu acolo unde trebuie! Femeia-si spune durerea asa cum stie ea. Ca nu e la lectia de gramatica, da?!

Si expresia cu varza.... un om asa instruit ca tine poate sa gaseasca si cuvinte mai rafinate, ce naibilor!
silfida
Postat pe 9 Aprilie 2013 19:57
tu crezi ca esti perfect?curioasa?ce note ai avut la limba romana in scoala ?
nici macar nu ai raspuns la subiect ,,si cred ca toti avem felul nostru de a fi ,,judeci dupa scris si gramatica-----?cand vei fi in locul dmnei atunci sa critici,,ea si -a scris necazul gandind ca poate va gasi un sfat ..nu o nota mica pt cum a scris.."rade ciob de oala sparta " referirea mea se face la ....raspunsul tau ....nelutza_darjan
dmnalaura
Postat pe 9 Aprilie 2013 23:55
E o vorba..."numai mama sa nu fii!!", dar ai si tu o viata, te-ai sacrificat destul ...are 19 ani e major, e viata lui...sa faca ce vrea, daca atat il duce capul ...sa fure...pai sa fure...o sa aiba cazare si masa asigurata !! Tu vezi-ti de viata ta...ajunge!!! Eu in locul tau nici nu as mai vorbi cu el..pana nu s-ar indrepta, iar scuza cu furatul a fost doar un pretext...sunt alti oameni care o duc mult mai greu si nu fura!!
Callyope
Postat pe 21 Aprilie 2013 07:50
baiatul asta al tau te santajaza emotional. Si daca ii vei da in continuare bani crezi ca-l vei ajuta?!
Doar profita de tine pentru ca stie ca poate... Iar sa incepi si sa reincepi sa-i explici ca nu e bine ce face ii inutil, oricum n-ai nici un pic de consideratie in fata lui. Daca vrea sa fure, foarte bine, s-o faca, atata poate... Oricum, nu merita sa-ti neglijezi fiica pentru o cauza pierduta cum e el, asta e: se mai intampla sa iasa copii "defecti"...tu nu mai ai ce sa faci in legatura cu el...
Amor_Aeternus
Postat pe 22 Aprilie 2013 05:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RUGACIUNE CATRE DUMNEZEU! 1 De la: allexanndrra 24 Noiembrie 2009 05:06
Incredere 74 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 23:22
daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara 160 De la: Sal_a_toi 23 Septembrie 2011 11:00
Pauza In Relatie 14 De la: dor72_ 23 Septembrie 2011 22:12
zice ca ma iubeste dar nu are curaj sa termine cu fosta! 38 De la: sophia 21 August 2010 08:57
Setari Cookie-uri