Cum se impaca si ce sorti de izbanda are o Fecioara cu o Fecioara?

Eu Fecioara, el Fecioara. Suntem de zece ani impreuna, am trecut si prin bune si prin rele, dar suntem impreuna.Fiecare am avut, in trecut, o casnicie din care rezulta copii. Toti sunt la casele lor. Inca nu ne-am mutat impreuna si nu ne-am casatorit... Cred ca lui ii este teama de a se lega prin casatorie, probabil ca s-a obisnuit sa fie singur, in ce-a mai mare parte a timpului, si se complace asa. Va rog sa-mi spuneti daca o fecioara cu o fecioara pot face casa impreuna.
luciana67
Postat pe 12 Ianuarie 2013 10:59


stiu eu ce sa zic.... ???? teoretic, da ! o casa, e greu insa sa faca numai 2 fecioare... ! e mai usor daca le ajuta si un "fecior", totusi... ! si vrei sa-mi spui tu mie... ca dupa 1o ani de covietuire impreuna... mai e vreunul din voi "fecioara"... ??? m-as mira....
barboneli
Postat pe 12 Ianuarie 2013 11:06
Cu ascendent in Taur,mai ca se face casa
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 11:24
Ar trebui sa functioneze bine un astfel de cuplu: aceleasi calitati, aceleasi defecte. Eu gasesc barbatul fecioara unul dintre cei mai ciudati/dificili barbati ce exista. Exact ce spui tu aici ma enerveaza la ei, nu se leaga nu se dezleaga, vor si cuplu si singuratate, vor si casatorie si amanta (am cunoscut multi feciori cu amante). Mie personal nu-mi plac barbatii fecioara.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 11:45
Luna, si reciproca e valabila... cum sunt barbatii din fecioara sunt si femeile! nu ies cu nimic in afara cadrului. singurul aspect care diferentiaza nativii din fecioara, fie ca sunt femei, fie ca sunt barbati, este ascendentul... in rest cum sunt ei sunt si ele! in general le plac chestiile incurcate.
heartbit
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:25
Ahaaa ??? ....Merci
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:26
heart, eu am ce am cu barbatii... ...sormea e fecioara si nu-mi pare deloc iubitoare de incurcaturi (dar da, ascendentul e fundamental!), dimpotriva, ma nauceste cu claritatea ei in toate. Eu is varsatoare si se uita la mine ca la un extraterestru!
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:32
Rotty, esti fecioara? Inca?
Zi buna, iubita! N-am timp sa vin azi la restaurant, casa mi-e intoarsa cu susu' in jos.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:34
Oricum...ma dixtrez uneori pe forumuri de iubiri clandestine...cum sunt iubitoare de astrologie ma uit in primul rand la zodie. Ghiciti care e zodia cea mai cautatoare de aventuri! Aveti dreptul la o singura incercare: FECIOARA! Urmeaza berbecul in pas vioi...Stranamente, leul care se tot povesteste ca e un cuceritor prin def, mai rarutz il vezi.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:37
Cltoresc cu bilet. i dac n-am lei, zmbesc...naului.
Axl_R
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:41
si gemenii?? stiu unele lucruri.insa daca si cand avet itimp as vrea sa mi spuneti parerea dvs pers..multumesc
Iryna_Iry
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:44
De la: Luna_in_capricorn, la data 2013-01-12 12:34:05Rotty, esti fecioara? Inca?
Zi buna, iubita! N-am timp sa vin azi la restaurant, casa mi-e intoarsa cu susu' in jos.



Da Luna....sunt si voi fi toata vaita fecioara ....In zodiac
Pup si io Spor la trebi
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:46
De la: Luna_in_capricorn, la data 2013-01-12 12:37:51Oricum...ma dixtrez uneori pe forumuri de iubiri clandestine...cum sunt iubitoare de astrologie ma uit in primul rand la zodie. Ghiciti care e zodia cea mai cautatoare de aventuri! Aveti dreptul la o singura incercare: FECIOARA! Urmeaza berbecul in pas vioi...Stranamente, leul care se tot povesteste ca e un cuceritor prin def, mai rarutz il vezi.


daca esti fecioara, inseamna ca Dumnezeu ti-a dat din plic "ceva"... si atunci ... daca prisoseste ... ce poti face?
e o zicala...
Dumnezeu ti-a dat-o, s-o dai, nu sa pleci cu ea in Rai!
heartbit
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:58
Iry, greu de suportat, iubit, inteles gemenii! Doar eu-adica varsatorul- le tinem piept. Semn dual, duplicitar, controversat, azi ii vezi intr-un loc, maine in altul, azi intr-un sentiment maine in altul. Sunt extraordinar de mobli , viata interioara miscatoare, doar ei stiu ce si cum si de ce. Au nevoie de stimuli- de preferat spirituali-si de schimbari. Dar sunt fascinanti!
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:18
heart, sa inteleg ca esti fecioara?
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:19
Rotty, si deci esti critica si pisaloaga? Maniaca de ordine si curatenie? Salutista? Sormea asa e. Nu e zi in care sa nu mi trimita ceva in legatura cu sanatatea. Vitamine, diete, colesterol, fumat...
Am scris bine salutista? Nu e de la salut ci de la sanatate...
Am pus la fiert niste conopida, aici se mananca cu pasta dar eu fac si panè.
Pup!
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:23
Luna...Am si io o curiozitate.Pe bune si sa nu razi. Nu stiu ce ascendent am.Cum pot sa calculez ? Sau....tre sa intreb pe una din aia ce citeste noaptea pe sus ? (cand e senin)
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:24
Cam asa sunt ,dar incerc sa ma corectez Stiu ca uneori exagerez...
Tincturi,uleiuri.....tot ce tine de sanatate ....Da`fumez ca un horn in toiul iernii...
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:26
Rotty, puiule, nu rad. Ca sa-ti cunosti ascendentul trebuie sa stii ora la care ai fost nascuta. Exista astrograma.on line, intri, iti scrii datele si-ti apare pe loc astrograma. Pozitiile tuturor planetelor, casele, interpretari etc. Cand spui ca esti fecioara spui ca soarele e in fecioara dar mai exista si luna...:)...si altele. Pozitia lunii e foarte importanta pentru femei. Dupa 30 de ani ascendentul devine mai important decat semnul principal-pozitia soarelui.
Eu, de ex, am ascendent in balanta. Gasesti totul pe net...Sunt curioasa ce ascendent ai...
Chestia asta cu criticismul la fecioare este cam nashpa- dar fiecare zodie exaspereaza prin ceva- sormea se lupta ceas de ceas si face noi promisiuni la fiecare inceput de an ca se va schimba...
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:32
De la: Luna_in_capricorn, la data 2013-01-12 12:32:23heart, eu am ce am cu barbatii... ...sormea e fecioara si nu-mi pare deloc iubitoare de incurcaturi (dar da, ascendentul e fundamental!), dimpotriva, ma nauceste cu claritatea ei in toate. Eu is varsatoare si se uita la mine ca la un extraterestru!



pai cam asa se uita toti la noi... !!! chiar parem... suntem niste "neintelesi"... !!!
barboneli
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:35
Luna, merci. Incerc sa gasesc astrograma cu pricina Si.....sa sti ca io nu fac nici o promisiune ca o sa ma schimb.
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:40
sotul meu este fecioara. profit, la maxim, cred eu, de mania lui pentru curatenie ;))
Eugenia_
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:41
Asta se cheama abuz de persoana....Pardon,zodie

Pup fata. Acum imi sun matusa sa vad daca stiu bine ora la care m-am nascut....Sau sun Luni la arhiva maternitatii...
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:43


parerea mea personala e buna ! traiesc cu o geamana ! de 42 de ani. poate nu e ceva general... dar eu personal cred ca numai un geaman poate suporta un varsator... !
barboneli
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:45
De la: Rotty, la data 2013-01-12 13:24:46Luna...Am si io o curiozitate.Pe bune si sa nu razi. Nu stiu ce ascendent am.Cum pot sa calculez ? Sau....tre sa intreb pe una din aia ce citeste noaptea pe sus ? (cand e senin)


ok... sa zicem ca ai sa aflii... la ce te ajuta ? crezi ca o sa te schimbi ? nu, tot asa ramai cum esti indiferent ce ascedent ai. apropo... ce e aia ascendent ?
barboneli
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:49
si o balanta ce poate suporta pe talere ei?
Eugenia_
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:50
Sloganu' meu: Suportai-m, altfel v fac viaa iad!

Iombi, o leoaic/taur.

Axl_R
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:50
De la: Eugenia_, la data 2013-01-12 13:50:26si o balanta ce poate suporta pe tarele ei?


Faina,zahar......un kg....doua kg....
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:51
De la: barboneli, la data 2013-01-12 13:49:11
De la: Rotty, la data 2013-01-12 13:24:46Luna...Am si io o curiozitate.Pe bune si sa nu razi. Nu stiu ce ascendent am.Cum pot sa calculez ? Sau....tre sa intreb pe una din aia ce citeste noaptea pe sus ? (cand e senin)


ok... sa zicem ca ai sa aflii... la ce te ajuta ? crezi ca o sa te schimbi ? nu, tot asa ramai cum esti indiferent ce ascedent ai. apropo... ce e aia ascendent ?


E doar o curiozitate. Nu am zis ca vreau sa ma schimb. Eu sunt Eu. ......Sau mai stii ce minune minunata o sa se intample ?
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:53
De la: Axl_R, la data 2013-01-12 13:50:50Sloganu' meu: Suportai-m, altfel v fac viaa iad!

Iombi, o leoaic/taur.




cu ascendent in racusor
Eugenia_
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EL BALANTA, EA LEU ???? 12 De la: adi68pop 15 Martie 2013 15:13
Bine 25 De la: garbo_431210 15 Iunie 2016 08:59
Cum sa te impaci cu un barbat din zodia Pesti? 2 De la: SSST28 21 August 2018 23:27
rac si berbec 21 De la: iasomia 14 Februarie 2012 09:56
barbatii varsator 17 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 16:38
Setari Cookie-uri