ce sa mananc pe zi ca sa slabesc sau sa nu ma ingras

Ma intrebam cum ar trebui sa arate meniul meu zilnic ca sa fiu supla. Am gasit pe net aceasta emisiune de nutritie: http://www.womantv.ro/tv/viewvideo/82/dieta/nutritie-ep8-meniul-zilnic.html
Explica clar ce sa mananci si in ce cantitate, la ce ore si cate mese sa ai pe zi! Cum vi se pare meniul pe care il propun ei? Sa incerc si eu?
Emisiunea e de la televiziunea aceea pt femei Woman TV.
garbo_7980
Postat pe 25 Octombrie 2012 11:18
iar minti! crezi ca asa atragi audienta?
fals! falsa si tu si falsa si televiziunea ta!
heartbit
Postat pe 25 Octombrie 2012 12:38


si in plus, fals si meniul... chiar daca nu m-am obosit sa-l citesc... !!!
barboneli
Postat pe 25 Octombrie 2012 13:03
MANINCA LITERE !

au aparut televiziunile ca facultatile in toate satele. toate ratatele si agramatele isi fac televizuini.
garbo_5862
Postat pe 25 Octombrie 2012 14:18
Draga mea,trebuie s ai u regim echilibrat, sa nu prea mananci dulce, doar o data pe saptamana sa papi o inghetata, ceva miscare, iti poti pune 3 melodii preferate si sa dansezi, pierzi din calorii cu siguranta, si sa nu te infometezi doar sa excluzi din carbohidrati, sa nu depaseasca 30,renuntza la nutella, snacs-uri si incearca sa ai un mod de viatza sanatos,aaa si la paine deasemeni, poti papa doar 2 feliutze pe zi. Cam asta e regimul low carbo si cand te trezesti un iaurtzel sau un lapte praf, e mai bn daca vrei sa slab lapte praf, nu prea multe zaharoase si nu lua produse care au grasimea redusa.te poti duce si la sala dar in prmul rand low carbo.Te pupik si succes!:)
RonnaGarbo117309
Postat pe 31 Octombrie 2012 05:13
uite un ex de meniu,de la un doctor bun si scump din rodos,care mi-a redat si sanatatea,nu numai silueta!
dimineata,un pahar lapte,doua felii paine ,un fruct mic cat pumnul,de oricare ar fi.
la pranz,salata,putina carne cu legume,un fruct,si doua felii paine.Daca e friptura cu cartofi prajiti,un singur cartof prajit,cat pumnul,si daca sunt macaroane cu branza,cantitatea de macaroane,sau de orez,e cat intra in o cana,cand sunt deja gatite,nu masurat nefiert,
seara,o felie de branza de care o fi,un iaurt doua felii paine,un fruct.
fasolea,cat intra in o cana.....
secretul sta in cantitati.corpul nostru are nevoie de cantitati mici,de mancare,si de 40 minute gimnastica zilnic.
noi mancam mult,si nu ne miscam.si nu mancam alimente hranitoare,ci din cele ce ingrasa fara sa fie folositoare ptr noi.adica dulciuri,paste fainoase,cartofi,orez,etc,astea se transforma in corp in grasime,daca nu facem sport.....curatenia in casa nu inseamana sport,si nici mersul la serviciu la birou.
Sport inseamna dans pe muzica,sau aerobic,40 min,ca se se schimbe respiratia,si sa trenspiram,atunci inseamna ca am am facut sport.
daniilia
Postat pe 2 Noiembrie 2012 05:31
de ce nu incerci regimul pe baza de proteine?

Ramona_Augusta_Rus_1
Postat pe 14 Noiembrie 2012 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine vrea sa ajute un om sa faca ce il rog eu mai jos...:D 1 De la: andyna 14 Iunie 2010 17:09
Cine ma ajuta si pe mine? 54 De la: yyoana_62 16 Iunie 2010 15:54
porcul normal vs porcul de mangalita 16 De la: alfheim 20 Iunie 2011 22:19
despre scolioza 1 De la: relu_eu2001 3 Noiembrie 2009 10:47
Exercitii pentru abdomen 14 De la: Rotty 12 Ianuarie 2013 14:09
Setari Cookie-uri