femei...amante...iubite

Am o cunostinta buna care are o viata mai iesita din "firesc". E casatorit de peste 30 de ani! De mai bine de 15 ani nu mai are relatii intime cu sotia. Ea a avut ceva probleme de sanatate si ar fi pus capat atunci relatiilor intime...zice el! Oricum, nu au divortat! Traiesc mai mult separat! Ii leaga copilul pe care il au, si mai nou nepotica pe care a o au! Aparent sunt amandoi doi oameni cumsecade, linistiti. Dar viata lui personala e foarte spectaculoasa. Are cam 10 relatii...variaza numarul lor....in acelasi timp. Femei frumoase, cu pregatire...peste medie. Unele stiu ca nu sunt unice in viata lui, altele nu! Unele sunt de ani de zile intr-o relatie cu el! Altele vin si pleaca rapid din viata lui. Culmea e ca el este cel care renunta la ele si nu invers. Cum va explicati asa ceva? ce fel de om e? ce sentimente are omul acesta?
garbo_5596
Postat pe 15 Iulie 2012 16:11
nu te uita in gradina altuia!...nu fi invidios pe succesurile lui! cum spunea politicianul ala....cere-i reteta de succes! daca ti-o doresti....
caleidoscop
Postat pe 15 Iulie 2012 16:32
1.Cred ca tu esti cunostinta buna...
2.Ca sa nu te mai recunoasca lumea, eviti sa mai lasi spatiu inainte de "...", dar nici dupa...
3.Chiar daca ti-ai creeat un nou cont astazi, lumea stie deja cine esti, pentru ca ai un mod aparte de a pune problemele...
4.Inca ma mai gandesc daca mai are rost sa-mi exprim punctul de vedere cu privire la parerea mea despre... cunostinta ta!
Ophiuchus
Postat pe 15 Iulie 2012 16:39
ce parere... Un loser care a trecut prin viata fara sa fi inteles nimic din ea. Ca gasca prin apa. "Cite" relatii are? Nici una. Pentru ca e incapabil sa perceapa diferenta dintre o femeie si o gaura in gard. Asa ca are niste gauri in gard. Atit. Nu relatii, nu iubite, nu amante.
Nu e nimic spectaculos sau iesit din "firesc", e doar un handicap.
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2012 16:49
De la: caleidoscop, la data 2012-07-15 16:32:17nu te uita in gradina altuia!...nu fi invidios pe succesurile lui! cum spunea politicianul ala....cere-i reteta de succes! daca ti-o doresti....


am vaga impresie ca domnul e clona unui alt curios in ale dragostei.... invidia ii roade pe amandoi cu aceeiasi intensitate... de fapt... doua id-uri, aceeiasi persoana.... lipsa de preocupare.... e cald si le bubuie.... cum nu prea are ce, caci s-a clocit neuronul, sau ce-a mai ramas din el, isi pun frustrarile pe tapet... doar, doar.....
AURA__
Postat pe 15 Iulie 2012 17:06
posibil.
intrebarea mea era ipotetica si adresata in general : ce poate intelege unul din 10 "relatii" pe luna, nici macar sa retina cum le cheama pe alea.... Deci... sa invidiezi...ce?
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2012 17:12
De la: _AURA_, la data 2012-07-15 17:06:26
De la: caleidoscop, la data 2012-07-15 16:32:17nu te uita in gradina altuia!...nu fi invidios pe succesurile lui! cum spunea politicianul ala....cere-i reteta de succes! daca ti-o doresti....


am vaga impresie ca domnul e clona unui alt curios in ale dragostei.... invidia ii roade pe amandoi cu aceeiasi intensitate... de fapt... doua id-uri, aceeiasi persoana.... lipsa de preocupare.... e cald si le bubuie.... cum nu prea are ce, caci s-a clocit neuronul, sau ce-a mai ramas din el, isi pun frustrarile pe tapet... doar, doar.....
...o fi ala _966 din Ploiesti?
caleidoscop
Postat pe 15 Iulie 2012 17:35
De la: _AURA_, la data 2012-07-15 17:06:26
De la: caleidoscop, la data 2012-07-15 16:32:17nu te uita in gradina altuia!...nu fi invidios pe succesurile lui! cum spunea politicianul ala....cere-i reteta de succes! daca ti-o doresti....


am vaga impresie ca domnul e clona unui alt curios in ale dragostei.... invidia ii roade pe amandoi cu aceeiasi intensitate... de fapt... doua id-uri, aceeiasi persoana.... lipsa de preocupare.... e cald si le bubuie.... cum nu prea are ce, caci s-a clocit neuronul, sau ce-a mai ramas din el, isi pun frustrarile pe tapet... doar, doar.....
Draga aura, pe ala tu il ai la lista cu prieteni....scuze daca am fost indiscreta....insa ramane sa te convingi singura, ce tip e!
caleidoscop
Postat pe 15 Iulie 2012 17:42
De la: caleidoscop, la data 2012-07-15 17:42:30
De la: _AURA_, la data 2012-07-15 17:06:26
De la: caleidoscop, la data 2012-07-15 16:32:17nu te uita in gradina altuia!...nu fi invidios pe succesurile lui! cum spunea politicianul ala....cere-i reteta de succes! daca ti-o doresti....


am vaga impresie ca domnul e clona unui alt curios in ale dragostei.... invidia ii roade pe amandoi cu aceeiasi intensitate... de fapt... doua id-uri, aceeiasi persoana.... lipsa de preocupare.... e cald si le bubuie.... cum nu prea are ce, caci s-a clocit neuronul, sau ce-a mai ramas din el, isi pun frustrarile pe tapet... doar, doar.....
Draga aura, pe ala tu il ai la lista cu prieteni....scuze daca am fost indiscreta....insa ramane sa te convingi singura, ce tip e!


.... un nume pe o lista nu inseamna nimic pentru mine..... ma indoiesc de toate cele scrise de el... e ca si cum ar fi din ALTA LOCALITATE.... cum se practica pe aici... si n-am de gand ca intalnesc in viata de zi cu zi asemenea oameni..... sunt lucruri mai importante decat sa auzi aberatii si sa intalnesti narcisisti
... si da, ma refeream la el, are acelasi stil in scriere..... posteaza si nu mai apare.... caci realitatea-i dura si nu suporta, cred....
AURA__
Postat pe 15 Iulie 2012 18:24
5596..sentimentele..ca sentimentele... dar daca e adevarat...sa vezi cand o lua vreo boala..si nu stie de la care din cele ..10... Atunci sa vezi ..CIRC ..si spectacol ,si poate chiar ..paruieli...
Oricum nu sunt iubite-NU,nu sunt -amante-NU,dar femei-femei..sunt.. Pacat..ca ne fac genul de..ras...
Prietenul tau nu are NICI O SCUZA ca sotia lui are pb,s-au casatorit la bine si la rau!! Si mai sunt si doctori....pe lumea asta...S-au vindecat oamenii de cancer,de ce nu s-ar vindeca si o frigiditate..asta am inteles eu ca ar avea sotia prietenului tau...
elisabeta_boia
Postat pe 15 Iulie 2012 20:03
Nu sunt nici un domn de nu stiu unde care posteaza sub alt nume! A fost si este o problema reala. Nu sunt eu cel cu problemele. Nu am curiozitati perverse. Am deschis si eu un subiect V-am ridicat si eu o intrebare pe care eu mi-o ridic de mult. Voiam sa aflu parerea voastra! Nu se ascunde nimic sub postarea mea. Va multumesc celor care ati acceptat sa raspundeti si sa va spuneti parerea. Si celorlalti , deasemenea.
garbo_5596
Postat pe 15 Iulie 2012 21:28
Quasaria...alea 10 relatii nu sunt noi, in fiecare luna altele! Sunt de durata mai lunga, doar ca ocazional mai apar si altele. Unele raman, tot asa pe banca de rezerve, altele dispar asa cum au aparut.
garbo_5596
Postat pe 15 Iulie 2012 21:32
Pot s te ntreb, de unde ai aflat nr exact, cum sunt amantele...etc?
Axl_R
Postat pe 15 Iulie 2012 21:38
5596, 10 "iubite" in paralel inseamna ca, daca vede in fiecare zi una, admitind ca are si familie si job si nu e speedy gonzales, se intilnesc cam de trei ori pe luna? Deci nici macar o data pe saptamina nu se vad la ochi, si aia inseamna "relatie"?
Daca e sa imi amintesc de toate idilele mele platonice de cind aveam 15 ani pina acum, as putea sa zic ca am si eu multe "paralele", ca in fond nu a declarat nimeni in mod explicit si fara echivoc ca s-art fi terminat "relatia", nu? Ca nu ne-am mai vazut de 10 ani... ce conteaza...
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2012 22:09
vezi, draga mea Caleidoscop..... geografia-i ca la bac..... a confuntat Ploiestiul cu Suceava.... n-avea busola la el.... maine -poimaine spune ca sunteti vecini.... sau sta la Cotroceni....
AURA__
Postat pe 15 Iulie 2012 22:37
Nu e numarul exact! Cu aproximatie am spus 10! Iar pe femei, le vad! Suntem vecini si oarecum prieteni. Si pentru doamna obsedata cu Ploiestiul....nu am nici o legatura cu ce tot spune ea.
garbo_5596
Postat pe 15 Iulie 2012 23:19
da, ar cam trebui sa venim cu sotiile si cu amantele concrete...
alea "multe rau"...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Iulie 2012 23:43
ana, asa, si?
solutia concreta la pb. dlui? Aud? Daca tot platesti netul?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 00:16
De la: garbo_5596, la data 2012-07-15 23:19:13Nu e numarul exact! Cu aproximatie am spus 10! Iar pe femei, le vad! Suntem vecini si oarecum prieteni. Si pentru doamna obsedata cu Ploiestiul....nu am nici o legatura cu ce tot spune ea.
deci,...daca tot ti-ai permis intr-un mod grotesc si GRATUIT sa ma jignesti atat pe mine cat si pe altele...ti-ai dat arama pe fata necioplitule...nemanieratule...nu asa se discuta cu DOAMNELE pe GARBO!...DAR nu ma cobor la latitudinea ta!....raman cu inteligenta mea!....si altadata fii politicos si nu te baga in seama mai mult decat trebuie!
caleidoscop
Postat pe 17 Iulie 2012 16:37
caleidoscop, hai sa nu facem vinatoarea de vrajitoare acum... nu merita. E vorba de identitati virtuale, nu reale, nu sintem vecinii de pe scara.
Nr asta 5596 te-a jignit? Probabil nu.
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 16:45
Aici iar s-o fcut curat! Postarea Anei s-o evaporat. Np! Erau doar argumente, preri...
Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2012 16:46
Io chiar ma miram,de ce i se adresa Q lui Ana...???
Rotty
Postat pe 17 Iulie 2012 16:58
De la: quasaria, la data 2012-07-17 16:45:23caleidoscop, hai sa nu facem vinatoarea de vrajitoare acum... nu merita. E vorba de identitati virtuale, nu reale, nu sintem vecinii de pe scara.
Nr asta 5596 te-a jignit? Probabil nu.
...citeste te rog cu atentie si nu printre randuri sau numai ce-ti convine...deoarece "eu cand vreau sa fluier, am sa fluier!"....incet, incet incepi sa ma cunosti de-acum!...vorba aia, am ceva vechime!...insa nu pot tolera cand el ma numeste OBSEDATA....am scris cu majuscule sa poti observa mai repede acest epitet in adresarea lui. Acest lucru eu nu pot tolera, din start...sa fim intelese!...lasa de dorit caracterul acestui om....si ca sa nu uit esentialul dl. se baga unde nu-i fierbe oala deoarece ceea ce am postat eu era pentru aura, nicidecum pentru el....chiar nu mi-am propus sa fiu spargatoare de gasca!....c'est la vie!....scuze!
caleidoscop
Postat pe 17 Iulie 2012 17:02
nu citisem aia cu obsedatul.... sorry.

gashka... nu stiu la care gashka te referi... ti se pare ca as constitui eu insami cu mine vreo gashka?
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 17:05
De la: garbo_5596, la data 2012-07-15 23:19:13Nu e numarul exact! Cu aproximatie am spus 10! Iar pe femei, le vad! Suntem vecini si oarecum prieteni. Si pentru doamna obsedata cu Ploiestiul....nu am nici o legatura cu ce tot spune ea.
fii mai explicit!....ca, quasaria intelege ceva iar eu altceva!....tu ce postezi?
caleidoscop
Postat pe 17 Iulie 2012 17:09
acum am inteles, na - nu am citit inainte .
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 17:20
Pn la prieteni vb cu mine...

Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2012 17:20
De la: Rotty, la data 2012-07-17 16:58:02 Io chiar ma miram,de ce i se adresa Q lui Ana...???
tu....ce vrei sau ai vrea?!
caleidoscop
Postat pe 17 Iulie 2012 17:22
De la: Rotty, la data 2012-07-17 16:58:02 Io chiar ma miram,de ce i se adresa Q lui Ana...???


aveam eu asa o obsesie....
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 17:27
Io???..Aaaaa.....O cafea mare si o salata de fructe
Rotty
Postat pe 17 Iulie 2012 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii care fac copii cu femei diferite 108 De la: AMELYY 18 Octombrie 2009 11:03
Infidel>titulara&infidel>secundara@sex in the city -Bucuresti 22 De la: amarezza 7 Ianuarie 2010 20:36
probleme 42 De la: moniq_ 13 Iulie 2010 21:44
23 august sa ne aducem aminte de el 24 De la: iasomia 13 Septembrie 2010 17:18
De ce doare atat de mult tradarea? 42 De la: roby_cado 29 Martie 2011 21:45
Setari Cookie-uri