Incredibil s-au oparit "doamnele rele de gura"

Cand am vazut enormitatile spuse cu subiect si predicat de anumite doamne pe care le numesc asa numai din buna crestere ,am incercat sa le suplinesc lipsa crunta de cultura cu cateva informatii simple si ce credeti ca s-a intamplat?? A sarit doamna ca arsa ca cica nu mi-a cerut citez "sa o evaluez",de parca eu i-as fi cerut vreodata dansei sa ma jigneasca cu prietenii domniei sale.M-a amenintat deasemenea ca imi da citez "direct delete",ceea ce m-a amuzat teribil deci sa inteleg distinsa Q ca nu suporti sa fii luata in balon ,atunci distinsa doamna de ce nu stai in banca ta ?Este placut sa faci glume proaste pe seama altora, dar cand tu esti tinta ironiilor brusc dai delete direct,pai de ce distisa doamna nu doreai tu sa interactionam sau nu te simti confortabil in lipsa prietenilor, care sa-ti sara in ajutor? De acum inainte tuturor celor care faceti glume proaste si vulgare va promit solemn ca va comentez personal in direct pe toate topicurile de cate ori este cazul sa vedeti si voi cum este si direct si public.Sa auzim de bine si de gramatica limbii romane nu-i asa draga mea Q?
garbo265966
Postat pe 20 Iunie 2012 01:12


nu "distinsule" - iti dau delete pentru ca noi 2 nu avem conversatii private. Intelegi? :-))
Nu cred ca intelegi, asa ca iti mai explic o data: daca imi mai scrii vreun mesaj il sterg fara sa il deschid. Pt ca nu ma conversez cu tine intre 4 oki. N-avem texte, noi 2.
Acu' ai priceput?

Vrei sa te jelesti pe forum, n-ai decit , aici e spatiu public. In plus, de ce sa ii vaduvesti pe ceilalti de talentele tale literare.... Nu pot pentru ca sa fiu asa de egoista si sa ma prapadesc de ris de una singura.
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 01:21
iar s-a trezit agramatul incoerent din caverna unde isi facea hibernarea?
Q, nu zicea prapadituul asta ca nu mai posteaza?
ce minte sucrta au cate unii!
asa coerent ai fost si cu amanta la munte jigodelus literatus semidoctus?
mai grmaticus, cate carti ai citit la viata ta, sau macar reviste, ca alea mai aveau si poze?
chiar n-ai fost in stare sa vezi acolo cum se scrie corect, daca pe langa scoala ai trecut precum Eminescu, pe langa plopii fara sot? prapaditule, inainte de-a veni sa dai cuiva lectii de gramatica, invata sa scrii tu corect si cu ortografia si cu punctuatia!
virgula adica "," se pune imediat dupa (lipit de) cuvantul care le precede, nu lipit de cuvantul care ii urmeaza!
asa nu:
...crestere ,am...;...balon ,atunci ...
asa da:
...crestere, am...; ...balon, atunci ... - ai priceput mai cultule?
semnul intrebari, punctul, semnul exclamarii, doua puncte, punct si virgula se pun si ele la fel lipite de cuvantul care le precede!
(nu mai zic de folosirea aleatorie a punctuatiei, pe care o folosesti, probabil, doar pentru ca se afla pe tastatura, altfel n-are vreo semnificatie pentru tine!)
acum treci tu frumos la caverna si mai roade vreo "doo" pagini de jurnal, ca ai ramas corigent si anul asta, dom-le Goe!
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2012 02:21
bit, nu stiu cum dreak l-a lasat pe asta marfaru' fix la usa mea...da' am zis sa fiu o doamna si sa il invit sa ii vad mersu' de la spate. Asa ca s-a simtit jignit, si si-a incalcat promisiunile lacrimogene: a zbierat in plen - na, ca aici nu pot sa ii dau delete...:-)))

Mi-as pierde timpul sa ii explic tontalaului ce inseamna gramatica... si pentru ce efortul?
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 02:27
la carul cu bou, tu ii zici marfar?
hai ca nu imi vine a crede!
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2012 02:32
da' a plecat de pipiron in vagonu' de guitz.... cum sa fi ajuns prapaditu' asta la car n-am idee! poate sa fi cazut pe drum.... in cap... din nou...
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 02:36
Q...chiar crezi ca...trebe martirizat?...merita atata efort?
ovidiu42
Postat pe 20 Iunie 2012 02:57
nu.
Dar ma plictiseam....
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 03:00
mda! asa....mai pricep!!!
ovidiu42
Postat pe 20 Iunie 2012 03:14
Neaa!

966, io acu suflu n ceai.
Mulam, mai treci pe lng poart, zvoru-i mare.
Axl_R
Postat pe 20 Iunie 2012 08:15
De la: heartbit, la data 2012-06-20 02:21:17

iar s-a trezit agramatul incoerent din caverna unde isi facea hibernarea?




asta imi aduce aminte de: "Christos a-nviat"... !!! parca tot dintr-o grota a inviat si EL, nu ? sau ma rog... asa umbla vorba !!!

hai ma bit.... multa lume, doamne mai mult, si-au exprimat dorinta sa afle sfarsitul ... nu stiu cum sa-i zic... sa folosim titlul original: "Poveste de dragoste"... parca ! in fond si eu am un interes, sa vad daca e asa cum am prevazut. asa ca, hai sa-l reprimim cu bratele deschise ! (in felul asta, nici Jojolina nu se mai ia de mine... !!!! ) (am baut cam multa bere azi... sa nu patim ca exemplul tau de mai devreme... !!!!! )
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2012 08:40
De la: barboneli, la data 2012-06-20 08:40:16... nu stiu cum sa-i zic... sa folosim titlul original: "Poveste de dragoste"... parca ! in fond si eu am un interes, sa vad daca e asa cum am prevazut. asa ca, hai sa-l reprimim cu bratele deschise !


da' reprimiti-l dumneavoastra, distinsa doamna....
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 08:54
Axl_R
Postat pe 20 Iunie 2012 08:58
sa nu se inteleaga gresit.
nu am nimic impotriva si nici in comun cu acest personaj.
si nu am nimic de zis legat de el ca om, ci de felul in care se exprima si pune problemele.
este abject sa incerci sa dai lectii de gramatica, atunci cand de-abia reusesti sa scrii inteligibil zece cuvinte din care doua le mai scrii si agramat.
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2012 09:14
De la: Axl_R, la data 2012-06-20 08:58:51


ahaaaa... radeti de doamne... !!! ... las'ca va fugaresc eu prin ograda.... acushica !!!
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2012 10:29
Mi ...mi, ce-o s fie cnd se mai nclzete oleac...afar.
Axl_R
Postat pe 21 Iunie 2012 13:25

asta e, frustrarile il DOARE.... Nu l-au apreciat "doamnele distinse" pentru "conversatii delicate", na.

Am scris zilele trecute ca ma deranjeaza campania agresiva a personajului pt ca nu m-am inscris pe site de matrimoniale sa suport textele de imperechere ale libidinosului - da' mi-a sters garbo mesajul, de unde deduc ca poate m-oi fi inscris si nu stiu.
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 13:32
Nu merit efortul.
N-are dect s se tvleasc n noroi.
Un ignore doare mai mult. Io de acum chiar nu-l mai iau n seam.
Axl_R
Postat pe 21 Iunie 2012 13:38
Boala asta n-are leac.
C el tot scuip? Mai punem un 6 i scuipm n sn.
Am fost rea.
Axl_R
Postat pe 21 Iunie 2012 13:51
zero, mai curind....
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 13:55
gata... imi copiez toate postarile !!! iar mi-au sters cea de acum 34 de minute... ! probabil ca 66 are un rol pe aici... !!! nu ca era ceva interesant... dar am pierdut 4 minute din viata mea, ca s-o scriu !!!!
barboneli
Postat pe 21 Iunie 2012 16:05

scriem ceva si dupa aia stam cu okii pe cronometru, sa vedem cit rezista. Si proclamam postarea campioana - uraaa! Asta a supravietuit 35 de minute!
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 16:10
59 de minute... !!!
barboneli
Postat pe 21 Iunie 2012 17:04
si multe secunde
Eugenia_
Postat pe 21 Iunie 2012 17:10
ups, am intrat oleaca pe aici si imi dau seama ca am revenit prea devreme.
Ma intorc peste o luna, poate se mai racoreste lumea.

966 nu stiu care este disputa ta cu utilizatorii garbo si nici nu vreau sa o aflu, dar postarile tale de pe acest topic nu-mi fac placere. Esti in lista mea pentru ca am dat accept fara sa citesc ce se mai intampla pe forum. Daca continui sa ataci pe forum in acest fel ma simt nevoita sa schimb acest lucru.
Pe Q o stiu de multa vreme si nu e omul caruia sa-i adresezi astfel de vorbe.
cri_cat
Postat pe 21 Iunie 2012 20:01
cri, nu iti face probleme. Pentru putzulache asta chiar nu merita sa iti faci. Vroia si el sa se dea the hero, sa il aprecieze tot ce poarta fusta si na, ca nu i-a iesit pasentza... Stii tu, Maslow. :-)) Asa stie el sa se puna in valoare. Atit il duce.

quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 21:56
966. am o curiozitate perfida.
tu chiar ai facut umbra pamantului 50 de ani?
tragic pentru umanitate, cel putin acum imi explic criza mondiala, poluarea, dezastrele ecologice din ultimii 50 de ani. dispariatia uneor specii de pe Terra si probabil si din univers!
cred ca erai bun pe vremea ciumei lui caragea, sau chiar si mai departe in trecut. pe vremea lui Stefan, pe vremea lui Mihai Viteazul. ai fi fost foarte util. cand veneau navalitorii, te scoteau in fata si ii exterminai, nu mai era nevoie sa arda ogoarele. te scoteau pe camp si totul era calamitat, chiar si apa din fantani devenea otrava cu tine in preajma ei!
nu cumva esti ultimul experiment esuat de la Hiroshima?
imi pari cam radioactiv! dar nu te lasa. arata lumii ce poti! fii tu insuti. Go Planet! Go vine de la Gogo-Man!
heartbit
Postat pe 21 Iunie 2012 22:03
No, Q, nu-mi fac probleme, stii asta.

Postari cu astfel de limbaj au mai fost pe garbo... nicio noutate
cri_cat
Postat pe 21 Iunie 2012 22:19
Herlflit ai devenit carturar de marca .ai auzit si tu in sfarsit de ciuma lui Caragea si Hiroshima in timp ce nu te uitai in pantaloni cu mana, dar este adevarat ca acolo nu ai ce vedea.Pantalonii sunt pentru barbati ,ar trebui sa-i poarte domna Q prietena ta, ca arata ca atare si din pacate pentru ea avatarul este chiar poza ei si nu o replica dintr-un film cum ar fi cineva tentat sa creada.Cand esti femeie si nu te ajuta nici fizicul ,nici creierul iti ramane o singura solutie baga-te si tu singura in seama cu tupeu ,fa glume cretine,da-ti cu parerea si cand nu este cazul si habar nu ai,puneti o poza care sa socheze si fii cat se poate de vulgara si proasta.Ei cum mai dai delete
DILIO patetica??? Te-am prevenit nu ai vrut sa asculti.
garbo265966
Postat pe 21 Iunie 2012 22:21
fetili, va tzuc...ashe, printre..."taifune"
barboleana, da sa ti tzuc si pi mataluta...ca-mi fu cam...DOR
dor72_
Postat pe 21 Iunie 2012 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:54
tuberoza parfumata -reactii si comentarii.i 3 De la: garbo265966 16 Aprilie 2012 19:17
horoscop 14 De la: Gabriela_Apostol_1 11 Ianuarie 2014 16:28
platiti vaccinul de 12 luni? 1 De la: kidz007899_NADIA 12 Februarie 2011 15:44
Este un film..Pe programul plus..Cu un barbat indian si o femeie indiana foarte frumosi 6 De la: anaROBERT 14 Decembrie 2010 23:36
Setari Cookie-uri