Cand un om e prea bun...


Da, stiu ca e culmea...dar sunt absolut convinsa ca la un moment dat in viata voastra ati cunoscut un om care era atat de bun ca va calca pe toti nervii. Eu am cunoscut un astfel de om si nu stiu cum sa scap de el. Mereu se baga in seama si incearca sa ma faca sa ma simt mai bine (nu stiu de ce dar mereu ma intreaba parca numai despre problemele pe care le am) si nu reuseste decat sa ma faca sa ma simt mai rau! mereu imi spune ce persoana buna sunt. as prefera sa imi spuna ca sunt o tampita la unele faze si sa imi dea un sut in fund... fiecare din noi are nevoie de un sut in fund din cand in cand
garbo_1399
Postat pe 19 Aprilie 2012 17:15
399 un sut in fund il poti cere oricand/ de la oricine...
dar sa nu crezi ca inseamna intotdeauna :Un pas inainte!
...multumestete cu bunatatea....esti o norocoasa !(doar parerea mea)
Fss_ssu
Postat pe 19 Aprilie 2012 19:25
DA!! Uniii sunt "prosti" de ..buni..!! am cunoscut,cunosc si ma folosesc de aceasta bunatate!!Recunosc ca nu e ..prea cinstit..nu dau cat primesc...dar e nevoie si de acesti "prosti de buni!"
Si de ce te deranjeaza? Foloseste-l ..lui ii place!!Ii faci un bine!!
Si vei vedea ca si tie!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Aprilie 2012 09:31
Pai.....daca bunatatea te face sa te simti rau......cauta o jigodie!!!!!!
mitiduk
Postat pe 21 Aprilie 2012 01:18
Uneori bunatatea seamana cu mamaliguta. Unora le place mai tare, altora le place mai moale.
garbo_1713
Postat pe 21 Aprilie 2012 08:46
OK,esti o tampita,pacat ca nu am cum sa-ti trag suturi in fund !!!
3u93n
Postat pe 21 Aprilie 2012 10:06
de ce nu ii spui cu frumosul ca te face sa te simti mai rau,ca sa inteleaga ca nu stii sa apreciezi intentia lui buna.
va gasi alte persone,si putine vor sti sa aprecieze.
cine tine la noi vede partea buna,si defecte avem toti,suturi poti si singura sa iti dai,nu sa astepti de la altii.
daniilia
Postat pe 27 Aprilie 2012 22:09
...poate te-ai saturat de prea multa bunatate?!...iti cunoaste indeajuns de bine aspiratiile tale?...te cunoaste destul de bine sau incearca sa te cunoasca de acum in colo?...crezi ca incearca sa te manipuleze, chiar si mental?...ia cauta tu raspuns la toate acestea si trage singura concluziile!...ca de sfaturi ,observi ca nu duci lipsa!...
caleidoscop
Postat pe 28 Aprilie 2012 07:12
...poate te iubeste de te sufoca cu un asemenea comportament, de ce esti "salbatica"?...redau din spusele tale : "se baga in seama..."si ce-i rau in asta?...mai rau ti se face tie ca nu esti in stare sa-i spui, ce te deranjeaza la el!..."esti salbatica?, atunci asteapta ca te va domestici el"atat la propriu cat si la figurat...cred ca m-ai inteles!
caleidoscop
Postat pe 28 Aprilie 2012 07:20
ai dreptate..te plistisesti de oameni ,,prea buni,, sunt plictisitori, lipseste sarea si piperul. dar cred ca nu il iubesti, altfel nu ai sesiza nici defectele. stai cu el ca e un om bun si atat. iti trebuie clar altceva, nu e iubirea vietii tale, e clar.
MARILENA_25
Postat pe 28 Aprilie 2012 08:52
Bunatatea nu face totdeauna casa buna cu inteligenta ,din aceasta cauza poate fi de-a dreptul plictisitoare..Iti doresti un partenet de dialog care sa-ti dea- solutii nu sa te compatimeasca din aceasta cauza te simti aiurea atunci cand aduce vorba mereu de tine si de problemele tale.Tu sti si singura ce probleme ai,nu ai nevoie de cineva care sa-ti reaminteasca in permanenta de ele.Probabil ca te place si incearca sa-ti intre in gratii cu orice pret,se face util facand pe baiatul bun la toate oricand.Cand te simti inconfortabil sau plictisita in prezenta cuiva este bine sa-l eviti.Nu are rost sa intreti o relatii de orice natura cu aceste caracteristici.
garbo265966
Postat pe 28 Aprilie 2012 09:54
...hai, ca a inceput sa-mi placa discutia pe aceasta tema!...cred ca-i place si deschizatoarei acestui subiect!...si de ce sa nu recunoastem ca este si de actualitate, la ordinea zilei....schimbam tot....masina, nevasta,prieteni, aparatura casnica...ca de! ce e prea bun uneori strica!...c'est la vie!
caleidoscop
Postat pe 28 Aprilie 2012 10:22
...oameni buni, iesiti afara si va plimbati zilele acestea, profitati din plin de aceste zile superbe de 28, 29, 30, 01mai....eu am sa ies sa ma plimb cu bicicleta, daca se poate de la Bucuresti la Constanta!...petreceti frumos si sanatos!
caleidoscop
Postat pe 28 Aprilie 2012 10:27
mda. O sa ies si eu sa ma plimb cu bicicleta da' inainte sa asta o sa recunosc ca inteleg problema... nu te plictiseste ca "e prea bun" - te plictiseste pur si simplu el, ca persoana. Sa vezi ce nasol e cind te plictiseste el ca persoana si nici prea bun nu e, din contra, incearca sa conteste tot ce spui ca sa para interesant. Sa se bage in seama. Combinatia aia chiar te calca pe nervi.
quasaria
Postat pe 28 Aprilie 2012 11:30
Sa vezi cand o sa iti faca ochii maro cu dragostea lui impetuoasa. Ma refer la mamaliguta tare.
garbo_1713
Postat pe 28 Aprilie 2012 15:38
zi ca el si fa ca tine!...vechea zicala, ...sau da-i de inteles ca esti de acord cu el si fa tot cum crezi tu de cuviinta!...nimeni nu-i desteptul sau desteapta Pamantului!....oare tu faci exceptie?!
caleidoscop
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:55
De la: quasaria, la data 2012-04-28 11:30:45mda. O sa ies si eu sa ma plimb cu bicicleta da' inainte sa asta o sa recunosc ca inteleg problema... nu te plictiseste ca "e prea bun" - te plictiseste pur si simplu el, ca persoana. Sa vezi ce nasol e cind te plictiseste el ca persoana si nici prea bun nu e, din contra, incearca sa conteste tot ce spui ca sa para interesant. Sa se bage in seama. Combinatia aia chiar te calca pe nervi.
...iesim si azi la o plimbare cu bicicleta?...schimbam, insa traseul!!!...alege tu!
caleidoscop
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:57
Mare iti este gradina doamne dupa cum se observa multi chiar foarte multi sar gardul.Multi au cap doar ptr k sau nascut k el k ceva prin el nu salasuieste
garbo249023
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:38
caleidoscop - Ascot Park?
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:47


Bicicleta?......am si io!...da nu-s / ruta aia
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:46
...da! am fost, m-am plimbat si m-am intors, a fost superb!...am marcat tot itinerariul parcurs!...incearca si vei vedea avantajele unei pedalari in aer liber!
caleidoscop
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:47
De la: suparatu_, la data 2012-04-29 15:46:17

Bicicleta?......am si io!...da nu-s / ruta aia
ba da! ba da! ba da!
caleidoscop
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:54
Si pe mine de ce nu m-ai chemat ??? Si eu am bicicleta si 2 caini care ma ajuta sa cad daca nu sunt atenta
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:55
marchezi si tu itinerariul parcurs?!...?
caleidoscop
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:59

Smiley, dap' de unde stii /ruta mea , ha?
Rotty....bicicleta numa'... fara catzei....
Q...cu tine chiar voiam sa fac o plimbare cu bicicleta !...da mancam si inghetata ?
....eu prefer urcusul la deal cu bicicleta....gafai mai putin....voi?
Zi fr!
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 16:02
Apai...io nu am dealuri pe aici...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 16:12
...mai avem nevoie de zile frumoase (2)...suntem bugetari, nu?!
caleidoscop
Postat pe 29 Aprilie 2012 16:12
Rotty hoatzo....ba ,ai...ai de tate'/ aici/ esti la locu potrivit/ compania placuta/ bicicleta....(h)ai, da la pedale....nu te plange....acus se-ntuneca....nu umbla la " bunatatea din mine" ...X tu servesti mamaliga tare?
Pana la urma: lucrurile se pot schimba in bine/ placut ,daca unul din doi cedeaza.... si mai ales cel bun.....dar ma "tem"ca tot de mamaliga v-a fi considerat...in fine!
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 16:33
Nu mai poci... Vreau pauza de ...sau nu ??? ....mamaliga is io acuma...
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 16:47
Da pauza?...pe'n ce?...de tzagara?...chiar de nu ma consideri om bun, eu zac s-o dai dreaq..de tzagara ...de asta obosesti si mai poluezi si aeru'....ghini?
...dap' smiley cela' .....numa s-o laudat....ai vazut?
...daaa ,am "bomboana,vrei si tu, nu tz-o dau".....si pa!....iote na!

Si ce daca?! ...singuratatea din mine ma face om bun!
Fss_ssu
Postat pe 29 Aprilie 2012 17:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oamenii se schimba din dragoste? 56 De la: garbo_1567 18 Mai 2012 08:37
Vorbe de duh despre barbati, femei si nu numai ... 1940 De la: charmelen 3 Februarie 2012 15:27
Un cuvant frumos 3 De la: garbo_1568 16 Aprilie 2012 12:02
Femeile 81 De la: garbo_4047 5 Iulie 2012 11:06
ce parere aveti despre articolul ,,,Salvati-ne dragostea! M-am maritat cu fratele meu 15 De la: ingerasulluptator 19 Iulie 2012 18:29
Setari Cookie-uri