Club de conversatie - limbi straine

Acum 8 ani predam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe Engleza .
Voi ce parere aveti?

julianacocor
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:03



dar in romaneste nu tot asa se preda ,fara gramatica?ma intelegi ..sper, ca mata esti mai priceputa in lingvistici precum se vede,lasa magazinele si apuca-te de vechea meserie mai Pitzulina...
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:11
good luck
garbo_393478
Postat pe 2 Februarie 2014 18:14
De la: julianacocor, la data 2012-04-19 12:03:18Acum 8 ani predam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe Engleza .
Voi ce parere aveti?



Daca "pui accent pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica" cred ca esti superficiala tu, cursul il poate invata oricine, oriunde pentru a cunoaste engleza cat sa dea cu matura pe strazile Londrei, sa ingrijeasca batranii, sa spele masini, si sa plimbe cateii. (despre club- limba )
Un castig la "f*tui masa" nu-l avantajeaza cu nimic pe cursant iti ingrasa tie buzunarul si UK il exploateaza tot dupa potential luandu-i la "bani marunti". Ramai cu magazinele mai bine!
pitiTa_
Postat pe 2 Februarie 2014 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Minecraft errori 3 De la: garbo_405501 6 Octombrie 2014 09:29
credinta 1 De la: garbo178990 9 Decembrie 2010 03:14
carti normale 103 De la: AMELYY 20 Septembrie 2010 18:10
Cititul mintii 32 De la: fluturas_kidz 27 Octombrie 2010 23:27
timp liber 16 De la: marianamirela 27 Februarie 2011 23:51
Setari Cookie-uri