Vreau sa slabesc


Am incercat cu soiul de cure, ma duc si la sala si parca nu mai merge. Aseara am fost si am probat niste haine si imi vin oribil.. m-a deprimat groaznic. atat de tare incat m-am gandit sa iau pastile de slabit.

imi puteti spune toate partile negative ca sa pot sa ma calmez? nu am fost niciodata adepta pastilelor dar acum am cam ajuns la capatul rabdarilor.
garbo_1399
Postat pe 27 Martie 2012 10:11
legumele nu ingrasa.
mananca dimineata doar un pahar cu alpte si o felie paine,un fruct mic,sau ceai si restul.
la pranz,o felie paine,salata,legume,si putina carne.
fasolea verde,varza,morcovii,vinetele,sunt legume si nu ingrasa deloc.
seara mananca un iaurt,o felie branza,u fruct mic,o felie paine.
nu paste fainoase,nu orez,nu cartofi,nu dulciuri.
eu cu dieta asta am dat jos cinci kg lunar,
a fost greu in primaluna,pana am obisnuit sa mananc cantitati mici,mi-era foame tot timpul.
apoi m-am obisnuit.
nu pastile,ci cantitati foarte mici,chiar daca ti-e foame tot timpul.
si-asa sotul meu a incercat tot felul de pastile,si tot nimic nu a facut,pana a inceput si el dieta mea.
mie cand imi era foame,mancam cate un castravete,sau ardei capia,sau salata de varza cu morcov.
spor la slabit!
acum o luna am avut o gripa,de nu am mancat doua zile minic....atunci am pierdut trei kg in doua zile.....
ca sa vezi ce mi-a dat elan sa slabesc si eu!
daniilia
Postat pe 1 Aprilie 2012 01:15
Fa un sport gen aerobic, tae bo, kangoo jumps. La sala de fitness nu arzi suficiente calorii si faptul ca mergi singura si ca nu ai un program clar nu te ajuta. Vorbesc din proprie experienta. Fara sport nu are rost sa te apuci de diete sau de pastile. In plus pastilele iti pot distruge metabolismul, acestea iti pot da stari de ameteala si mai rau de incurca. Fa un sport, asa cum ti-am spus, poti lua L-carnitina inainte de fiecare sedinta (grabeste arderea caloriilor si incearca sa renunti la paine, paste, prajeli si nu mai manca seara. Nu trebuie sa renunti la mancarurile care iti plac, dar trebuie sa le consumi cu simt. Doar cura de slabire nu iti va garanta rezultate pe termen lung, in timp ce sportul te tonifica, iti grabeste metabolismul si te si relaxeaza. Eu asta am facut si fac. De fiecare data cand am observat sa incep sa iau proportii, m-am dus la sport si mi-am controlat alimentatia.

Bafta!
garbo186330
Postat pe 1 Aprilie 2012 14:28
In primul rand ai nevoie de multa incredere in fortele proprii, propune=ti si vei reusi.Fa ce vrei (sport, diete etc.),dar numai pastile de slabit nu luaaaa!!!
Bea ceai vrede, de ala cu ginseng poate te ajuta la ceva.
deea89
Postat pe 1 Aprilie 2012 17:33
Eu am slabit fara nicio cura miraculoasa. Sfatul meu este sa folosesti lingura cea mica (daca inainte mancai 2 fripturi, acum sa mananci numai 1), sa mananci mere multe, sa beai apa multa si dupa ora 18.00 sa nu mai mananci deloc, deloc. Si dupa un an, sa imi spui si mie rezultatul. Spor!
garbo199013
Postat pe 2 Aprilie 2012 09:54
cauta pe net : dieta atkins....e bazata pe proteine..si da rezultate...voita multa iti trebuie...iti spune o pers care a pierdut 30 de kg (nu in totalitate cu aceasta dieta, insa...cu multe sacrificii). Fara vointa ffff multa nu rezolvi nimic. Bafta!
depika
Postat pe 2 Aprilie 2012 10:24
De la: garbo199013, la data 2012-04-02 09:54:25Eu am slabit fara nicio cura miraculoasa. Sfatul meu este sa folosesti lingura cea mica (daca inainte mancai 2 fripturi, acum sa mananci numai 1), sa mananci mere multe, sa beai apa multa si dupa ora 18.00 sa nu mai mananci deloc, deloc. Si dupa un an, sa imi spui si mie rezultatul. Spor!

Foarte adevarat! Apa multa face minuni....
depika
Postat pe 2 Aprilie 2012 10:25
99 uite si eu vreau sa pierd ceva kg si cm, inainte de a lua medicamentele alea, hai sa incercam amandoua si daca nu merge incerci altceva, vrei?
Imi place de tine ca ai spus ca faci sport
Persia
Postat pe 2 Aprilie 2012 10:28
Trebuie sa te abti sa iei pastile de slabit,sunt extrem de periculoase si compl
et inutile.Fa sport in continuare ,in aer liber daca este posibil,efort de intensitate medie si durata lunga.Asculta in timp ce faci miscare muzica ca sa nu te plictisesti,sau ia-ti un partener de fitness.
Trbuie sa ai multa rabdare cu slabitul si sa respecti niste reguli clare:fara dulciuri,fara carbohidrati,fara paine,multe legume(varza,spanac,urzici,loboda,salata verde,etc.),fructe-mere,
apa plata cat poti de multa ,carne de pasare fiarta,fripta,etc.Nu te gandi tot timpul la greutate ,nu te infometa niciodata,nu te cantari tot timpul,fii optimista nu te panica si vei incapea in orice fel de haine vei dori.Perseverenta si disciplina sunt esentiale in aceasta batalie a kilogramelor.Vrei sa arati f.bine trebuie sa lupti continuu cu poftele si cu tine insuti.Mult succes.Adrian.
garbo265966
Postat pe 2 Aprilie 2012 15:42
dansez zilnic,si mananc putin,asa am slabit 15 kg dupa nastere.
acum dansez zilnic nosa-nosa.
dupa ce ma plictisesc de asta,bely dance,sau altceva,nu conteaza ce,macar o melodie pe zi.
te binedispune,faci miscare,mananci putin...
la inceput iti va fi tot timpul foame,dar te vei obisnui.
bei ceai fara zahar,cand ti-e foame,intre mese.
d
daniilia
Postat pe 5 Aprilie 2012 10:17
dieta cu legume si fructe crude si atit. In orice cantitate vrei si orice amestec. Dar doar crude, fara absolut nimic altceva: nu zahar, nu sare, nimic. Poti sa o tii bine merci o luna fara probleme - eu am tinut-o sase. Si nu ca sa slabesc. Dupa sase luni de fructe si atit - fructele in sine, sucuri de fructe la storcator sau creme din diverse fructe la mixer - a fost singura data cind mi-au iesit analizele perfecte (dupa ce le-am avut un dezastru)

E xtreme, dar dp meu de vedere merita efortul. Si elimini tesutul adipos precis.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:05
Q,...respect! As vrea sa pot face asta macar o saptamana.Si eu nu ca sa slabesc (3 kg minus nu ar strica) Si analizele mele sunt catastrofa
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:40
Rotty, nu e chiar asa de greu cum pare, poti sa maninci orice fructe iti plac, in orice cantitate . Bine, si legume (ex. salate) dar eu prefer fructele, totusi.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 20:15
De fapt eu mananc f multe fructe si salate.De ex,la prima ora dimineata,inainte de cafea mananc o banana.Ceea ce ma sperie e :NUMAI asta?
Eu printre mese mananc cativa samburi de migdale.
Si painea mea prajita ???
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2012 20:29
eu am baut si cafea... desi nu e ok, dar ma prelingeam altfel. Fara zahar. Si am mai si fumat. Si totusi a avut efect.
Si gindeste-te ca poti sa maninci trei banane, nu una, inainte de cafea.
Si zece, chiar.

Migdale cred ca sint ok. Important e sa nu fie nimic trecut prin foc si nimic de origine animala... Paine prajita...erase. Cancel. Delete.
Oricum, e un regim de tinut o perioada, nu permanent... Eu ma consolez cu ideea ca dupa aia pot sa bag cite 10 ciocolate mari pe zi, tigari la greu, stress, nopti nedormite, si n-am nici o treaba.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 21:12
Am slabit 25 kg in vreo 7 luni fara nici o dieta.Trebuie sa te cunosti pe tine si sa aplici ce consideri tu ca merge.Eu am slabit cu cartofi fierti,de exemplu.La tine s-ar putea sa nu dea rezultate.cei drept in circumferinte am dat jos cu sport, adica am inlocuit volanul cu ghidonul,adica mi-am cumparat bicicleta.Pedalez zilnic cam 20-25km.Face minuni bicicleta crede-ma!Picior,sold de nota 10 si colacei adio!
monaparaschivu
Postat pe 8 Aprilie 2012 22:43

cred ca e cea mai placuta cura, asta cu bicicleta.
De multe ori o prefer masinii si nu pentru ca as vrea sa slabesc.
quasaria
Postat pe 9 Aprilie 2012 01:43
Aceeasi persoana, dupa doi ani.
Asistent medical.
- (am scris "minus"! ) 62 kg

Detalii pe site-ul meu,

http://www.elinaagroup.eu/62kg


----------------------------------------
elinaagroup
Postat pe 10 Aprilie 2012 08:00
Draga garbo_1399 iti recomand o dieta f eficienta data de un nutritionist unei colege care a slabit 30 kg in cateva luni. Este testata si de alte persoane ( 20 kg din dec pana acum).
Eu mi-am facut curaj si deja sunt la saptamana 4 si intr-adevar da rezultate. Dupa primele 3 saptamani ieri aveam mai putin cu 3 kg. La mine ritmul se pare ca este de 1 kg/saptamana.

Succes!
Ionela_Georgescu
Postat pe 10 Aprilie 2012 08:23
De la: Ionela_Georgescu, la data 2012-04-10 08:23:11Draga garbo_1399 iti recomand o dieta f eficienta data de un nutritionist unei colege care a slabit 30 kg in cateva luni. Este testata si de alte persoane ( 20 kg din dec pana acum).
Eu mi-am facut curaj si deja sunt la saptamana 4 si intr-adevar da rezultate. Dupa primele 3 saptamani ieri aveam mai putin cu 3 kg. La mine ritmul se pare ca este de 1 kg/saptamana.

Succes!


Dieta o gasesti aici: http://doarluka.wordpress.com/2012/03/10/cum-sa-slabesti-usor/
Ionela_Georgescu
Postat pe 10 Aprilie 2012 08:24
Vechea poveste: Cum slabesc?

Simplu:
Cauta pe net:
Regimul 7 Oshawa sau regimul cu cereale si ai sa te convingi...
perfect_woman
Postat pe 17 Aprilie 2012 18:13
Ma numesc Elena ,am 59 de ani In urma cu 5 ani aveam surplus de greutate si multe probleme de sanatate.Dupa multe incercari esuate am reusit sa slabesc 26 de kg in 8 luni fara prea mult efort si fara sa evit mincarea.Ma mentin cu usurinta de atunci si ma simt foarte bine.Daca esti interesata contacteaza-ma.
garbo253189
Postat pe 2 Mai 2012 17:43
Buna ziua,
va recomand pentru a realiza o cura de slabire sanatoasa sa folositi trusa de slabit Daphne, care are incluse in ea atat produse necesare primei etape de detoxifiere cat si pentru etapa de ardere a grasimilor si in plus mai contine si 2 produse pentru controlul apetitului si pentru eliminarea nevoii de dulce pentru cei care se confrunta cu o astfel de problema.In afara de aceste produse, pentru o modificare sanatoasa si stabila a metabolismului, este necesar sa fie realizate exercitii fizice zilnic, cel putin 30 minute, sa fie eliminate din alimentatie e-urile, prajelile, reduse grasimile animale cat mai mult posibil si introduse in alimentatie sucurile de fructe, cerealele, legumele, introo proportie echilibrata si care sa acopere o gama cat mai diversa de alimente.
Medic_Fares
Postat pe 27 Septembrie 2012 12:03
Buna fetelor!Intotdeauna am avut probleme cu greutatea... Dupa ce am nascut a fost si mai rau...De 2 luni am terminat cu alaptatul si m-am apucat serios de slabit In urma unei recomandari, am incercat Slim Duo Forte original formula. Pusa pe treaba, am comandat pachetul de 3 cutii, care sa imi ajunga pentru 3 luni de cura. Spre surprinderea mea, in urma unei chestionar pe care l-am completat (obiceiuri alimentare) am primit bonus un "program" cu indicii cu caracteristicile organismului si ale digestiei mele si cateva tips-uri pentru tot parcursul curei de slabire. Foarte profi! In momentul de fata, dupa o luna de cura, am slabit 11 kg. Ceea ce imi place cel mai mult este ca am slabit uniform Sunt foarte multumita de produs...d si in plus, se para ca nu voi avea nevoie chiar de 3 luni pentru a ajunge la greutatea pe care mi-o doresc de atat de mult timp.
Succes!
otiliagheorghe
Postat pe 24 Octombrie 2012 14:17
Eu beau 2 l de apa plata pe zi , nu mananc dupa orele 18.00 maxim 18.30 si n-am probleme cu greutatea ..... Evit mancarea tip fast food , sucurile iar carnea o pregatesc pe gratar , mananc legume multe si din cand in cand imi permit o prajitura .
Nu cred in pastilele "miraculoase" pentru slabit dar in schimb cred ca aceste pastile pot face mult rau .... E logic ca o persoana nu poate sa slabeasca inghitind o pastila, 2 , 3 pe zi stand in pat , mancand tot ce-i pofteste inimioara si sa slabeasca ...Astea sunt deja SF-uri
Fata_Morgana
Postat pe 12 Noiembrie 2012 20:17
Buna seara!

Excesul ponderal se poate preveni prin masajele de slabit, dar mult mai greu daca acest exces este deja de mult instalat. Masajul de slabit are n vedere n acest caz efectuarea i combinarea unor manevre ale masajului suedez avnd efect general de slabire. elul este influenarea metabolismului celular i a sistemului glandular, ntr-un consum accelerat de calorii n scopul scaderi n greutate. De aceea, manevrele de masaj alterneaza, de la manevre profunde la cele superficiale, de la cele rapide la cele cu efect relaxant, viteza este susinuta, marirea consumului de calorii se realizeaza cu micari active, pasive i active cu rezistena.

Masajul de slabit ii propune:
o imbunataire a circulaiei sngelui pentru o mai buna hranire a organismului
o activare a sistemului venos n scopul eliminarii mai rapide a reziduurilor de ardere de la nivelul fiecarei celule
o imbunataire a circulaiei limfatice pentru a produce o drenare susinuta
Efectele acestui tip de masaj sunt imbunataite de cremele i uleiurile folosite, de dieta i un regim alimentar adecvat.

Frecvena i numarul de edine de masaj se stabilesc n funcie de excesul ponderal al persoanei careia i se adreseaza.

Cit de util este masajul
Masajul este foarte des folosit de sportivi n curele de recuperare si se recomanda oricui, mai ales daca este asociat cu exercitiile fizice.
Daca pe lnga exercitiile pe care le facesi veti apela si la un maseur, veti descoperi ca muschii devin mai flexibili si mai puternici fara nsa a fi ncordati tot timpul sau fara a simti tensiune n muschii pe care i solicitati n timpul antrenamentelor. Pe lnga aceasta, veti obsera ca puteti prelungi durata exercitiilor fizice pentru ca muschii raspund mai bine, fiind mai bine oxigenati.
Nu numai muschii au de cstigat n urma masajului, ci si tendoanele. Prin combinarea exercitiilor de aerobica sau de la sala de fitness cu masaj, tendoanele castiga n elasticitate si astfel riscul accidentarii scade simtitor.
n plus, conditia fizica pe care mizati atunci cand recurgeti la dieta sau exercitii se va mbunatati simtitor, iar aceasta se va face simtita n ntreaga activitate, acasa, la serviciu sau la cumparaturi.
n cazul curelor de slabire se recomanda, in mod special, masajul
n cazul curelor de slabire se recomanda masajul chiar daca, sau mai ales daca, acestea nu snt asociate cu un program de exercitii.
Pe masura ce scade greutatea, corpul pierde din tesutul gras, dar se ntmpla ca si muschii sa se deshidrateze si sa si piarda din suplete.
O data ce apelati la masaj, muschii si recapata tonusul iar silueta se defineste, capatnd un aspect mult mai tineresc.
Pe lnga efectul pe care l are asupra aspectului corpului, masajul este si un excelent aliat n lupta cu stresul.
Cum n perioadele de dieta restrictiva este stiut ca anxietatea creste, masajul actioneaza si pe latura reechilibrarii psihice si restabilirii ncrederii de sine.


Va pot da cateva exemple de rezultate obtinute prin masajul facut de mine:
http://masajro.ivona.ro/images/big/a5a%20si%20a%2011a%20sedinta%20profil%20cenzurat.jpg

http://masajro.ivona.ro/images/big/1a%20si%20a%2011%20sedinta%20profil%20cenzurat.jpg

http://masajro.ivona.ro/images/big/Marian%201-10%20profil.jpg

http://masajro.ivona.ro/images/big/Aa.jpg

http://masajro.ivona.ro/images/big/1-7%20fata.jpg

Am clienti care nu au timp sa faca si sport si au grija doar la alimentatie si vin de cel putin 2 ori pe saptamana la masaj. Si rezultatele se vad. Nu la fel de repede ca in cazul unui client care face totodata si sport, insa rezultate remarcabile, avand in vedere circumstantele.

Se pot face oferte personalizate pentru persoanele care vin in grup. Sau pentru persoanele care vor abonamente mai mari de 10 sedinte intr-un interval de 40 zile (asta este valabilitatea unui abonament).

Nu ezitati sa ma intrebati orice in legatura cu raspunsul meu.
Seara minunata!
Ivona Untilov
0723 024 747
www.ivona.ro
http://www.facebook.com/pages/Ivona-Masaj-Bucuresti-ivonaro/356717831076381
Ivona_Masaj_Bucuresti100
Postat pe 4 Decembrie 2012 19:03
Buna seara,ma numesc Vikhy,si eu pot sa recomand produsele Herbanlife,pt persoanele ocupate care mananca cand apuca si nu fac sport,sau care pur si simplu sunt comode.Eu sunt si distrbuitor,dar la inceput le-am probat,sa vad ce ofer oamenilor,acum pe langa cele de mantinere,iau si pastile pt oase,articulatii si ceva pt arderea grasimilor.Sotul ia si el,nu pt slabit,dar vreau sa confirm ca sunt bune,au efect,si sunt din plante.Nu fac reclama,stiu ca sunt pareri impartite,mi-am spus doar parerea.Si,cu toate acestea,si la acest program trebuie vointa.Spor la slabit indiferent ce metoda alege fiecare.Cu respect,Vichy
garbo_395590
Postat pe 28 Ianuarie 2014 19:22
Pastile de slabit - http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=advandec Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.
garbo_410657
Postat pe 30 Martie 2015 08:57
Nu stiu cat de bune sunt pastilele de slabit... de fapt nu cred ca sunt atat de sanatoase. Sa nu uitam ca au fost cazuri de pilule carora li s-a facut o reclama foarte intensa si apoi s-au dovedit a fi foarte nocive. Cred ca cea mai buna solutie este sa mananci sanatos si sa faci multa miscare. Daca mergi la un medic si iti recomanda el, in urma unor analize, atunci e altceva, dar sa luam asa, din ce am auzit ca face bine la altii, nu e tocmai ok.
danieladana
Postat pe 10 Aprilie 2015 10:06
Eu cred ca o alimentatie echilibrata, bazata pe legume si fructe, hidratare corecta, miscare zilnica perseverenta si un ceai din plante medicinale care sa ajute putin la accelerarea metabolismului ar trebui sa dea rezultate.
garbo_383420
Postat pe 24 Iunie 2015 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat 40 De la: anonima20 16 Aprilie 2016 13:52
buna ziua 2 De la: littleana 5 Februarie 2011 16:51
Gano Garcinia de stabilizat silueta 1 De la: alex91 5 Aprilie 2011 18:00
capsula de slabit minune 245 De la: garbo105389 25 Aprilie 2010 18:24
buna, 2 De la: Claudia_Ciorogariu_1 16 Mai 2012 17:38
Setari Cookie-uri