nu stiu ce simt!

e prima oara cand scriu despre mn si cred k nu ma prea descurc.sunt casatorita de 15 ani,am 2 baieti si de cateva luni vb cu un alt barbat,doar k nu prea stiu ce simt si ce sa fac mai departe.relatia cu sotu nu merge deloc,am vrut de nenumarate ori sa pun capat dar el nu accepta asa ceva iar cu celalalt a avut suficienta rabdare,mia suportat toanele si de vreo 2 luni ne intalnim,si el e insurat la randu lui si am fost amandoi de acord sa ne intalnim fara sa amestecam familiile.copii.numai ca nu stiu ce simt,nu ma inteleg nici eu.Cateodata zic ce rost are si nu mai vreau sa ma intalnesc cu el ,el nu renunta ma lasa k pe mn dupa mie imi trece si o iau iar de la capat.E prima oara cand ma intalnesc cu cineva si nu stiu ce sa fac.PROBABIL O SA MA JUDECATI E NORMAL SI EU MA JUDEC SINGURA DE MULTE ORI.dak ati trecut prin asa ceva spunetimi si mie parerea voastra oricare ar fii,eu singura nu prea stiu ce sa cred
garbo258767
Postat pe 24 Martie 2012 08:04
Nu am trecut prin asa ceva dar cred ca, privind din afara totul se vede altfel. Nimeni nu te poate judeca, nici macar tu. Cred ca cel mai bine ar fi sa iei o foaie de hartie si sa o imparti in doua, apoi sa scrii ceea ce ai (cu bune si rele) si ceea ce ai putea avea in aceasta relatie (cu bune si rele). Sa te gandesti daca in cazul in care nu ar exista aceasta relatie ai renunta la ceea ce ai. Ai spus ca oricum relatia cu sotul nu mai merge. Daca este asa de ce simti nevoia sa te arunci intr-o alta relatie?? Esti sigura ca aceasta ar merge mai bine??? Poate la inceput dar............. esti dispusa sa treci din postura de nevasta in cea de amanta? Daca intr-devar mariajul tau nu mai merge cred ca ar trebui intai sa inchei intai acest capitol din viata ta si doar dupa aceea sa deschizi un altul. I-mi cer scuze ca mi-am spus parerea si sper sa nu fi suparat pe nimeni..............e doar parerea mea si atat. Fiecare este in masura sa faca ceea ce crede sau ce vrea cu viata lui.
roxana3377
Postat pe 24 Martie 2012 10:36
la relatie cu sot nu renunt k nam incotro,am 2 copii stam in aceiasi casa doar k nas avea unde sa ma duc,nu depind de sot dar el vine pleaca,e egoist,la copii nu se gandeste,nare nici o responsabilitate,Am pus in balanta de multe ori am icercat sa nu mai vb cu celalalt doar k nam reusit,si eu imi ziceam de multe ori k nu are rost sa continui,ii spuneam sa ma lase in pace dar dupa iar insista si am vb.relatia mea cu celalalt nu are nici un viitor asta stiu sigur,amandoi de la inceput am fost de acord sa nu implicam familiile in asta.Nu mia vorbito niciodata pe sotia lui de rau,la randu meu nici eu nu iam spus problemele mele.Cand ne intalnim suntem doar noi.Am incercat sa il intreb odata ce cauta de vb cu mn si mia zis sa nul amarasc siam lasato asa.noi neam cunoscut pe un site de socializare si el fiind plecat am tinut legatura pe mess 2 luni vb zii si noapte.De cand a venit acasa ne intalnim de 2 luni si vb prin mesaje zilnic si la tel.cred k deja sunt in postura de amanta doar k nu stiu dak sa continuii sau nu.Cand ma gandesc sa renunt deja vad totu in negru si nu mai am chef de nimic.
garbo258767
Postat pe 24 Martie 2012 11:06
nam cautat asta la incepu doar vorbeam amandoi fara sa cautam ceva anume pana cand dupa vreo luna el mia zis k vrea sa continuam si cand vine sa ne intalnim
garbo258767
Postat pe 24 Martie 2012 11:19
DRAGA MEA,GARBO,cum descrii povestea ta,te simt ca esti foarte speriata si nesigura pe tine si pe situatia ce s-a creat,binenteles cu acordul amindorura.Sigur ca intre voi s-a infiripat o idila de iubire si daca tu simti ca asa ti-e bine,inseamna ca trebuie sa te eliberezi de frustare si sa mergi mai departe.Intr-o casnicie in care ceva scirtiie,se anunta deja un dezechilibru de armonie,ce seamana cu o ruptura intr-o haina si mai mereu trebuie s-o cirpesti.Dupa parea mea ,tu nu gresesti cu nimic,atita timp cit ptr. sotul tau nu mai existi decit ca o menajera si mulltiple griji fata de casa si copii.Important este sa stii tu ce vrei si daca amindoi doriti acelasi lucru,mergeti inainte si nu uita!!! intr-o casnicie cu probleme copiii au mult de suferit si cad victime nevinovate.Sa-ti fie de bine si ne mai auzim.
ladyyoso
Postat pe 1 Aprilie 2012 03:10
E incurcata rau treaba!!!Te inteleg,nu ai unde sa pleci si trebuie sa simti ca traiesti si tu!!!!Dar unul neinsurat nu gaseai si tu?
mitiduk
Postat pe 1 Aprilie 2012 14:30
ms.cred k ai reusit sa vezi mai bn k mn ceea ce simt.multumesc k nu mai judecat!
garbo258767
Postat pe 1 Aprilie 2012 18:37
de fapt nam cautat de nici un fel pur si simpu sa intamplat...si cred k neinsurat in nici un caz probabil miar fii facut probleme iar eu am 2 copii care nau nici o vina k eu am cam luato razna!
garbo258767
Postat pe 1 Aprilie 2012 18:39
Daca nu sti ce simti,ori esti nesimtita,ori du-te la doctor sa te caute ca-i fi paralizata
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 18:42
ce tare ai fost!la comentariul tau chiar am stiut ce simt!
garbo258767
Postat pe 1 Aprilie 2012 18:50
Toate (mai mult sau mai putin) am dat cu capul in viata,de pragul de sus ca sa il vedem pe cel de jos.Incearca sa privesti in interiorul tau si vei gasii solutia.
Sari peste comentariul de mai adineauri.... Doar sunt Rotty si marai de multe ori
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 19:00
nu mam suparat.era normal ...stiu k sunt pers care vad diferit si fiecare are dreptul la propia parere!! tocmai k am privit sin interiorul meu ,pe sot nul iubesc de loc doar e tatal copiiilor mei iar cu celalalt nu stiu dak nu cumva eu nu confund atractia sexuala cu iubirea!!!
garbo258767
Postat pe 1 Aprilie 2012 19:06
pe sot nu lam iubit absolut niciodata ,neam casatorit doar k ia spus mamei mele k am avut o relatie impreuna iar atunci la 18 ani mia lipsit curajul sa zic nu!timp de 15 ani nici nu mam uitat in jurul meu si nici acum daca celalalt nar fii insistat iar eu am acceptat k tot timpul fiind singura incepuse sa imi placa sa vb cu el
garbo258767
Postat pe 1 Aprilie 2012 19:09
Asta numai timpul si experientele o vor dovedi
Hop! ca am trecut la comentarii serioase desii am promis sa o fac doar cu cei din cercul privat.Scuze...ma retrag
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 19:11
k ...oricum ms pt k teai oprit si la mn!!
garbo258767
Postat pe 1 Aprilie 2012 19:14
Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau,dar am intrat pe forumul asta sa ma relaxez (am mai spus-o).Poate tocmai de aceea evit sa ma implic in a da,sau a primii sfaturi.Viata e oricum (vrem,sau nu vrem)complicata.Ma bucur ca te-am cunoscut si daca vrei sa vb cu mine,(personal)stii unde sa ma gasesti.
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 19:30
nu mam suparat,eu am intrat aici doar sa citesc prob altora si asa sa mai uit de ale mele,cand am scris despre mn a fost asa nici nu mam gandit ca cineva sar putea oprii sa citeasca povestea mea...iar personal nu deranjez pe nimeni,e suficient ca teai oprit si tiai spus parerea,nu incerc sa impovarez pe nimeni.......
garbo258767
Postat pe 2 Aprilie 2012 21:08
si personal habar nam cum functioneaza aici sa vb cu cineva....
garbo258767
Postat pe 2 Aprilie 2012 21:10
767, cum stai cu stima de sine?
Eugenia69
Postat pe 2 Aprilie 2012 21:13
buna intrebare!cred ca la capitolul stima de sine stau bine,am acceptat,nu vb niciunul despre problemele din familie,iar intre mn si sotul meu nu mai exista nimic,,,,,,,,,,nu ma simt vinovata,,,,doar ca nu sunt sigura de ceea ce simt
garbo258767
Postat pe 2 Aprilie 2012 21:19
nu stiu daca sunt sentimente reale sau ma imbat cu apa de ploaie in rest nu regret nimic din ceea ce am facut,chiar daca nas mai vb cu celalalt pentru mine a fost o perioada frumoasa si pot sa spun ca nu au existat minciuni ,am stiut de la inceput si unul si celalalt care e situatia.
garbo258767
Postat pe 2 Aprilie 2012 21:27
dap Fluturi ?? /ici si colo..
...un gol imens in stomac/cand ti-e foame?....ceva din alta lume,nic?
Faliment se cheama!
Fss_ssu
Postat pe 4 Aprilie 2012 18:07
la naiba cu judecatul.
ce castigi tu din relatia asta cu insuratul?
nu poti face ceva mai bine pentru relatia cu sotul,ca sa mearga mai bine?
ca relatia cu altul,mai mult strica decat sa repare.
fa ceea ce te face fericita.
ce e mai bine ptr tine.
ia o pauza daca nu stii,ce vrei,pentru ca te va ajuta sa clarifici.
daca te-ai indragosti de cel insurat,ai avea de suferit.
probabil ca sotul tau te iubeste,de aia nu a fost de acord cu despartirea.
trebuie sa afli ce simti,si doar o pauza te va ajuta,nu il mai vedea pe insurat o vreme.
daniilia
Postat pe 8 Aprilie 2012 20:58
E posibil sa nu stii ce simti!Poate ca, lipsa de experienta ,nu spui ce varsta ai sau lipsa unui termen de comparatie.Eu,am stiut intotdeauna ce vreau si ,nu am stat nicio data langa un barbat pe care nu l-am iubit sau langa care nu m-am simtit iubita!Daca o relatie nu merge,pleci si vei sti ce ai de facut.Iti doresc sa te lamureti si sa iei o decizie inteleapta!
garbo271916
Postat pe 8 Aprilie 2012 21:44
Gandeste-te doar la copii tai!Pt un copil mama e sfanta...nu le face rau lor pt k n-au nici o vina...viata adulta depinde in mare masura de inceputul vietii al copilariei,adolescentei ...dak ii faci fericiti,si faci totul doar pt ei ,vor avea viitorul asigurat...iar "aventura"sa ramana "ascunsa"
AdrianaStoleru
Postat pe 12 Aprilie 2012 22:50
A trecut 1 an si ceva de cand am postat ,pot spune ca sau schimbat multe in viata mea,in acest moment sunt divortata,ambii copii sunt la mn,si pot spune ca ceea ce simteam atunci cu cealalta pers a fost ceva trecator,nici pe fostul sot nu il iubeam iar cu celalalt probabil k a fost o iluzie,am ramas prieteni
garbo258767
Postat pe 14 Octombrie 2013 15:21

Eu nu inteleg ce mai cautati la alti barbati. DACA AVETI SI COPII, VA GANDI CE EXEMPLE LE DATI , SAU IN CE POSTURA II PUNETI ?
Alte preocupari pentru o femeie exista . De ce nu va ganditi la alta preocupare , sau la alte preocupari ? Chiar nu va interereseaza nimic altceva , decat barbatii ?
Suint femei care sunt oameni de afaceri , care lucreaza diverse obiecte hand made , care citesc , care scriu carti . Sau puteti face actiuni de caritate .
V-am dat cateva exemple .
Argentina_Malcea_1
Postat pe 31 Ianuarie 2014 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma marit dar e deacord numai maicamia si taicamiu ma da la politi poate sami faca ceva 51 De la: eu_geminy 3 Decembrie 2010 02:59
iubitul meu, eu si fosta lui sotie 24 De la: garbo052438 19 Septembrie 2009 15:11
Sunt disperata.Viitorul meu sot m-a inselat 68 De la: garbo052318 21 Iulie 2010 22:02
Grup dezvoltare personala- inscrieri pana la data de 01 februarie 2012 7 De la: marian49 4 Ianuarie 2012 13:03
Dilema 51 De la: eu666 19 Martie 2010 17:13
Setari Cookie-uri