calitati umane..

ce este frumusetea? Frumusetea este o calitate absolut personala, se naste odata cu fiinta si o va nsotii pentru totdeauna deoarece provine din interior si ntotdeauna frumusetea sufletului se reflecta n expresia fizica si psihica, care mpreuna ntr-un amestec de amanunte, de duiosie si putere, de ntelegere, de seriozitate, optimism si spontaneitate dau o armonie ce emana liniste, echilibru, eleganta si modernitate naturala.
"Farmecul feminin, acest mod de a te purta fata de semenii tai, este un element de civilizatie si cultura, de respect pentru tine nainte de orice. Mai mult, este un element de sudura al vietii de familie, de educatie pentru copiii care, la rndul lor vor fi parinti si vor educa si creste oameni."
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Octombrie 2011 23:33
mdea!...mac-mac!
esme
Postat pe 30 Octombrie 2011 23:36
cu "insotii" cu tot Ge!
panty_C
Postat pe 30 Octombrie 2011 23:51
mda... ea ne vede pe toti cu negi pe nas si tuleie-n ceru` gurii, dar nici macar nu e capabila sa respire pe forumul asta fara copy/paste.

ratzo, din respect pt ala care mai are ceva creier sa produca ceva cinstit, pune-n pana mea niste ghilimele!
esme
Postat pe 30 Octombrie 2011 23:53
pai daca a vazut text scris de alti prosti, l-a luat de bun...
diferenta a sesizat-o si ea:
aia erau macar inspirati!:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 23:54
Esme, ai grija, ca pe mine m-a "afurisit" zile in sir ca am demonstrat ca plagiaza!

Imediat incepe cu blesteme si tot tacamul - ca deja a tesut scenarii demne de o paranoia in plina floare!
panty_C
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:15
pante, nu pune la inima... :))
e tuta.
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:20
Ge, ma vezi tu pe mine ca sufar?
haidi bre, doar ca ma incomodeaza si indispune sa citesc, zile, saptamani, luni (wow deja sunt ani!) in sir, tot felul de aberatii si variatiuni pe aceeasi tema
panty_C
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:21
lol,...pante...
pai ce, e singura trista care se zvarcoleste in chinuri groaznice pe-aici? altceva ce treaba are? :)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:24
pantera, asa e! insa stii tu treaba aia, caini latra, ursu` merge! cred ca o pot declara pe don_soara mac-mac o alta `luptatoare` d-aia cu multe ne-realizari la activ. ;)

:))))
esme
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:29
Ge, aaaa, nu - sunt, in momentul de fata, vreo trei bazaitoare, dar mie tare mi se pare ca seamana prea mult (in stil, caposenie, aberartii, frustrari, citari, atacuri, etc) - o fi aceeasi boala si simptome similare?
ei da, mai sunt si altii, dar astea trei, precum musca, dau senzatia ca-ti intra in ochi, in gura, in urechi...
Esme, chiar o fi "o alta"?
panty_C
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:30
...asa, si taman de "calitatile feminine" s-a luat si asta.
Pai ce drak altceva putea sa plagieze creieru' ei de maca-maca.... decit faptul ca "emana liniste"....
Cam asta fac si plantele. Asa ca decit una din asta la casa omului, nu mai bine iti iei un ficus?
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:34
corect Q, merci! m-ai facut sa rad!
panty_C
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:40
ma rog, am fost delicata... ratele emana si altceva.... in afara de liniste...
Dar, fiind metabolic, mama natura e de vina.....
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:48
De la: pantera_neagra, la data 2011-10-31 00:30:57Ge, aaaa, nu - sunt, in momentul de fata, vreo trei bazaitoare, dar mie tare mi se pare ca seamana prea mult (in stil, caposenie, aberartii, frustrari, citari, atacuri, etc) - o fi aceeasi boala si simptome similare?
ei da, mai sunt si altii, dar astea trei, precum musca, dau senzatia ca-ti intra in ochi, in gura, in urechi...
Esme, chiar o fi "o alta"?


sunt mai multe, te asigur...

dar dau bine intre ele...;)
:)))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:48
cand vb de calitati umane unii dintre noi chiar cred ca le si detin.in loc sa traiasca in armonie cu universul, ei traiesc in ura,invidie,rautate umana,avand o minte care gandeste cum sa faca rau semenilor.omul este ceea ce gandeste,ce spune si ce face.face rau primeste rau,isi judeca semenul crezand ca sunt neprihaniti.eu ma intreb daca omenirea mai are calitatile cu ,care s/a nascut?trebuie sa fii orb si sa nu observi mizeria sufleteasaca in care traieste azi umanitatea.unii o fac cu buna stiinta,altii din prostie .exista si neprihanitii care sunt fericiti ca nu realizeaza ce se petrece in jurul lor.Binecuvanteaza Doamne,si pe bogat si pe sarac,si pe prost si pe inteligent,si po omul bun si pe cel hain......si mai ales Binecuvanteaza Doamne pe copiii nevinovati veniti pe lume sa scape familia de pacate.multi dintre oameni nu stiu ca de fapt copiii ii aleg pe ei ca familie ,cand se nasc pt a le lua asupra lor pacatele si blestemele .Binecuvanteaza/ne Doamne si invata.ne sa fim bunu si iubitori cu semenii nostri.Amin!
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:48
amin, irinuca...
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:53
da, da, da, si sa fie primit!
esme
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:54
da, bogdaproste....
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:57
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-30 23:33:41 ce este frumusetea? Frumusetea este o calitate absolut personala, se naste odata cu fiinta si o va nsotii pentru totdeauna deoarece provine din interior si ntotdeauna frumusetea sufletului se reflecta n expresia fizica si psihica, care mpreuna ntr-un amestec de amanunte, de duiosie si putere, de ntelegere, de seriozitate, optimism si spontaneitate dau o armonie ce emana liniste, echilibru, eleganta si modernitate naturala.
"Farmecul feminin, acest mod de a te purta fata de semenii tai, este un element de civilizatie si cultura, de respect pentru tine nainte de orice. Mai mult, este un element de sudura al vietii de familie, de educatie pentru copiii care, la rndul lor vor fi parinti si vor educa si creste oameni."




de fapi nimic nu mai este valabil azi din tot ce s/a scris ieri! lasati copiii sa schimbe lumea si nu va mai laudati cu ceea ce nu mai aveti.. si nu sunteti .....Dumnezeu sa va binecuvanteze.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:00
bine. Ia s-o trimit pe fie-mea sa schimbe lumea.
Ca noi mai cu mani mani asa. Money, adica.
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre solar 2 De la: cinezee 16 August 2009 19:23
cicinel 100 De la: reyya 2 Februarie 2010 01:21
ajutatima sa scap de cosi 37 De la: Anouk 22 Decembrie 2009 19:25
sall sunt nou aici asa ca va rog cv:p 15 De la: alina41 3 Ianuarie 2010 15:49
masaj la domiciliu 1 De la: barbumirella 21 Februarie 2010 16:40
Setari Cookie-uri