ii plac dar fuge de mine

Am sau nu stiu cum sa o numesc o relatie cu un tip
Ce nu inteleg la el e ca atunci cand suntem impreuna totul e ok cum plecaca din oras si nu ma mai vede 2-3 zile nu mai imi raspunde la telefon sau pur si simplu se ascunde daca vede ca nu il mai caut incepe sa ma caute Cand i-am cerut o explicatie mi-a spus ca lui nu ii vine sa creada ca eu vreau sa stau cu el si ca imi place de el si ca ii este frica sa se apropie de mine pentru ca o sa sufere din cauza mea Nu il inteleg e prima oara in viata mea cand cineva fuge de mine si chestia asta ma dispera Cand suntem impreuna nu ne certam ne complectam reciproc din toate puctele de vedere Nu i-am impus nimic niciodata i-am lasat posibilitatea de a alege Ori eu sunt prea blonda si nu inteleg ori individul asta isi bate joc de mine
design_blue
Postat pe 18 August 2011 18:24
De la: design_blue, la data 2011-08-18 18:24:30Am sau nu stiu cum sa o numesc o relatie cu un tip
Ce nu inteleg la el e ca atunci cand suntem impreuna totul e ok cum pleca din oras si nu ma mai vede 2-3 zile nu mai imi raspunde la telefon sau imi vine cu texte cum ca el nu poate sa puna sentimente in relatie Cand i-am cerut o explicatie mi-a spus ca lui nu ii vine sa creada ca eu vreau sa stau cu el si ca imi place de el si ca ii este frica sa se apropie de mine pentru ca o sa sufere din cauza mea Nu il inteleg nu inteleg ce il sperie la mine si chestia asta ma dispera Cand suntem impreuna nu ne certam ne complectam reciproc din toate puctele de vedere Nu i-am impus nimic niciodata i-am lasat posibilitatea de a alege Ori eu sunt prea blonda si nu inteleg ori individul asta isi bate joc de mine
design_blue
Postat pe 18 August 2011 18:30
Simt nevoia de PUNCT. Macar unul.
ufishor
Postat pe 18 August 2011 18:30
poate in trecut a suferit mult dupa o relatie sau poate este insurat?
garbo105786
Postat pe 18 August 2011 18:36
.macar o virgulita...un punct si o virgulitza sau puncte puncte sau doua puncte....

LILO
Postat pe 18 August 2011 18:38
eu simt nevoia sa dau click pe abuz de limbaj
nu stiu, incerc sa ii gasesc scuze, ca e suparata, ca e nervoasa, dar chiar asa?
nu suntem pe forumul academiei romane, da' totusi...

in fine, ca sa fiu on topic...as spune ca nenea ala nu vrea sa se implice, parerea mea
sau cel putin, mie asa imi pare din ce povestesti tu
ce nu inteleg, este, de ce persisti tu in chestia asta...lasa-l sa-si linga ranile de unu' singur, daca tot moare de frica...

next!
michelle_
Postat pe 18 August 2011 18:57
E doar un individ, de ce-i mai dai atentzie?
garbo217612
Postat pe 18 August 2011 20:08
De la: garbo105786, la data 2011-08-18 18:36:19poate in trecut a suferit mult dupa o relatie sau poate este insurat?



roby_cado
Postat pe 19 August 2011 01:49
Poate se crede inferior sii... probabil acesta este motivul... dai un timp sa se lamureasca, sa se acomodeze...
garbo088037
Postat pe 19 August 2011 02:13
sau ce spune roby cu o mica completare, poate nu-i plac femeile...
garbo088037
Postat pe 19 August 2011 02:17
poate este insurat...Sau poate are alta prietena,,,sau mai multe pe langa..Nu mai fii asa naiva sa iti deschizi inima la toti indivizii pe care nu ii cunosti cu adevarat ce fel de oameni sunt,,,ca de asta suferiti.Eu zic sa te interesezi bine ce fel de persoana este....si nu de la prietenii lui ci de la persoane care il cunosc..sau daca vrei sa afli tu personal ce fel de om este,,poate are profil pe net date alta persoana alta foto si afla ce fel de baiat este,trage-l de limba cu grija fara sa isi dea seama ca esti tu..multa bafta
ingerasulluptator
Postat pe 19 August 2011 11:11
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-19 11:11:09afla ce fel de baiat este,trage-l de limba cu grija fara sa isi dea seama ca esti tu..multa bafta


Asta e de pus in rama.
anakin
Postat pe 19 August 2011 12:16
De la: design_blue, la data 2011-08-18 18:24:30Am sau nu stiu cum sa o numesc o relatie cu un tip
Ce nu inteleg la el e ca atunci cand suntem impreuna totul e ok cum plecaca din oras si nu ma mai vede 2-3 zile nu mai imi raspunde la telefon sau pur si simplu se ascunde daca vede ca nu il mai caut incepe sa ma caute Cand i-am cerut o explicatie mi-a spus ca lui nu ii vine sa creada ca eu vreau sa stau cu el si ca imi place de el si ca ii este frica sa se apropie de mine pentru ca o sa sufere din cauza mea Nu il inteleg e prima oara in viata mea cand cineva fuge de mine si chestia asta ma dispera Cand suntem impreuna nu ne certam ne complectam reciproc din toate puctele de vedere Nu i-am impus nimic niciodata i-am lasat posibilitatea de a alege Ori eu sunt prea blonda si nu inteleg ori individul asta isi bate joc de mine
Pai, chiar ca nu intelegi (n-are legatura cu culoarea parului ), ti-a spus clar ca "nu pune sentimente", poate va completati ca prieteni. Daca pleaca din oras si vine schimbat, si mai clar ca vede "ceva" in care ar investi sentimente, nu crezi?
oktaviatdy
Postat pe 19 August 2011 12:29
jesus maria, irinuco!
da' tu esti cu capu' rau de tot, parol...ori esti beata turta
cum adica sa nu-si dea seama ca e ea?
michelle_
Postat pe 19 August 2011 12:45
De la: design_blue, la data 2011-08-18 18:30:05
De la: design_blue, la data 2011-08-18 18:24:30Am sau nu stiu cum sa o numesc o relatie cu un tip
Ce nu inteleg la el e ca atunci cand suntem impreuna totul e ok cum pleca din oras si nu ma mai vede 2-3 zile nu mai imi raspunde la telefon sau imi vine cu texte cum ca el nu poate sa puna sentimente in relatie Cand i-am cerut o explicatie mi-a spus ca lui nu ii vine sa creada ca eu vreau sa stau cu el si ca imi place de el si ca ii este frica sa se apropie de mine pentru ca o sa sufere din cauza mea Nu il inteleg nu inteleg ce il sperie la mine si chestia asta ma dispera Cand suntem impreuna nu ne certam ne complectam reciproc din toate puctele de vedere Nu i-am impus nimic niciodata i-am lasat posibilitatea de a alege Ori eu sunt prea blonda si nu inteleg ori individul asta isi bate joc de mine
Faptul ca tu-l iubesti, nu inseamna ca el ti-e dator cu ceva, nu te poate iubi si ....gata. Nu are rost sa-ti mai pui si sa pui si altora intrebari, da-i libertate si...mergi mai departe, nu are rost sa mai insisti, poate mai tarziu va fi si mai rau . Unde dragoste nu e, nimic nu e. ASTA-I VIATA !
oktaviatdy
Postat pe 19 August 2011 12:53
Buna !
Ca psiholog am intalnit destule cazuri in care unul din parteneri incerca sa iasa din relatie in momentul in care constata ca se implica emotional mai mult . In structura personalitatii pot fi elemente de personalitate evitanta , sau chiar poate avea o tulburare de personalitate evitanta. Cineva din trecutul lui la care a tinut foarte mult l-a dezamagit (poate fi un parinte, bunic, prietena, etc.).O evaluare psihologica ar lamuri problema. Asta in varianta in care e sincer, pentru ca exista si posibilitatea de a avea pe altcineva .
CiupercaNiculina
Postat pe 22 August 2011 16:30
e adevarat,am avut si eu ,doua prietene,care pateau la fel.
cand un tip se simte complexat,asa face,are impresia ca ai mai multe calitati,decatr el.
e simplu,ajuta-l sa cunoasca si slabiciunile tale,si da-i incredere in el,spune-i dece iti place de el,ce gasesti deosebit la el.
orice problema are cel putin doua solutii,si asta poate fi una din ele.
cu siguranta poti gasi altele,poate si mai bune.
d
daniilia
Postat pe 26 August 2011 10:45
miselino.

"esus maria, irinuco!
da' tu esti cu capu' rau de tot, parol...ori esti beata turta
cum adica sa nu-si dea seama ca e ea?"

pe net,sufletel...isi face un id nou,se imprieteneste,chestii d-astea de deranjati mintal,sau sa-i bage un virus d-ala destept,sa stie tot ce face ala,ma gandesc....
ca auzii ca asa se poarta,iti planteaza dracia,si da-i spionaj....

ce-mi auzira urechile mie,da' deh...si netul are dementii lui...ca peste tot...

cat despre intrebarea initiatoarei,o fi omu' insurat,ca atunci au ei asa o aura de mister,
tata le baga in draci pe toate,maestru era...
iasomia
Postat pe 26 August 2011 16:52
De la: garbo105786, la data 2011-08-18 18:36:19poate in trecut a suferit mult dupa o relatie sau poate este insurat?


Nu "poate", mie-n suta e insurat
carcotasha
Postat pe 27 August 2011 12:31
Eu cred ca are ceva de ascuns si nu vrea sa dea explicatii. Nu cred ca e complexat. Daca era, ti-ai fi dat seama si cand erati impreuna.
prezbiteros
Postat pe 28 August 2011 20:13
pai daca te mai cauta spune-i stii ce honey, m-am gindit ca aveai tu dreptate, suferi prea mult din cauza mea.... ia, sa-ti vad mersul de la spate... ca ma tem ca faci vreo depresie, ceva...
quasaria
Postat pe 28 August 2011 20:44
da, dansul fetelor de la capalna
Freya__
Postat pe 28 August 2011 21:17
La fel mi se intampla si mie....L-am cunoscut cu o luna inainte sa vin in Italia....Si el a plecat in Franta...Vorbim lla telefon sau prin email dar o data vad ca totul e bine, odata vad ca da inapoi....Nu mai inteleg nimic din ceea ce vrea.....Si cand eram acasa cand eram impreuna totul mergea bine,dar cand nu nu ma suna, tot eu il sunam...Nici nu stiu cum sa mai reactionez pt ca numai el este in mintea mea...si as putea sa am atatea relatii dar nu vreau...nu pot....ceva nu ma lasa.....dar ceea ce nu inteleg este de ce nu imi zice sa ii dau pace....imi raspunde inapoi la mailuri...imi spune ca se gandeste mult la mine si la multe cu mine,dar in primul rand trebuie sa isi faca o situatie finaciara si pe urma eu... nu stiu cum sa mai reactionez fata de el...daca puteti sa imi da-ti un raspuns?....
garbo219448
Postat pe 29 August 2011 14:29
De la: garbo219448, la data 2011-08-29 14:29:14La fel mi se intampla si mie....L-am cunoscut cu o luna inainte sa vin in Italia....Si el a plecat in Franta...Vorbim lla telefon sau prin email dar o data vad ca totul e bine, odata vad ca da inapoi....Nu mai inteleg nimic din ceea ce vrea.....Si cand eram acasa cand eram impreuna totul mergea bine,dar cand nu nu ma suna, tot eu il sunam...Nici nu stiu cum sa mai reactionez pt ca numai el este in mintea mea...si as putea sa am atatea relatii dar nu vreau...nu pot....ceva nu ma lasa.....dar ceea ce nu inteleg este de ce nu imi zice sa ii dau pace....imi raspunde inapoi la mailuri...imi spune ca se gandeste mult la mine si la multe cu mine,dar in primul rand trebuie sa isi faca o situatie finaciara si pe urma eu... nu stiu cum sa mai reactionez fata de el...daca puteti sa imi da-ti un raspuns?....


Ce draci sfaturi, ca shi asha nu ascultatzi de ele . Da' frecatzii,frate, nu-i mai cautatzi atata la telefon shi nu mai ceretzi explicatzii. Sa va caute ei daca nu...next!!!
carcotasha
Postat pe 30 August 2011 11:19
druguto...stai rau cu l romana...poate de aia fuge si baiatul...nu exista virgula, punct si virgula, doua puncte ceva, plus....,,complectezi,,. nu e de bine, serios
MARILENA_25
Postat pe 5 Septembrie 2011 18:30
De la: ufishor, la data 2011-08-18 18:30:46Simt nevoia de PUNCT. Macar unul.




lusel
Postat pe 6 Septembrie 2011 15:19
De la: ufishor, la data 2011-08-18 18:30:46Simt nevoia de PUNCT. Macar unul.




lusel
Postat pe 6 Septembrie 2011 15:19
De la: carcotasha, la data 2011-08-30 11:19:09
De la: garbo219448, la data 2011-08-29 14:29:14La fel mi se intampla si mie....L-am cunoscut cu o luna inainte sa vin in Italia....Si el a plecat in Franta...Vorbim lla telefon sau prin email dar o data vad ca totul e bine, odata vad ca da inapoi....Nu mai inteleg nimic din ceea ce vrea.....Si cand eram acasa cand eram impreuna totul mergea bine,dar cand nu nu ma suna, tot eu il sunam...Nici nu stiu cum sa mai reactionez pt ca numai el este in mintea mea...si as putea sa am atatea relatii dar nu vreau...nu pot....ceva nu ma lasa.....dar ceea ce nu inteleg este de ce nu imi zice sa ii dau pace....imi raspunde inapoi la mailuri...imi spune ca se gandeste mult la mine si la multe cu mine,dar in primul rand trebuie sa isi faca o situatie finaciara si pe urma eu... nu stiu cum sa mai reactionez fata de el...daca puteti sa imi da-ti un raspuns?....


Ce draci sfaturi, ca shi asha nu ascultatzi de ele . Da' frecatzii,frate, nu-i mai cautatzi atata la telefon shi nu mai ceretzi explicatzii. Sa va caute ei daca nu...next!!!


Ooooops, sa-mi bag picioarele ca nu mi-a luat cratima la "frecatzi-i". Imi sparg tastatura
carcotasha
Postat pe 6 Septembrie 2011 22:22
si pe urma o sa-ti bage de toate...
dor72_
Postat pe 6 Septembrie 2011 22:34
garbo214262
Postat pe 7 Septembrie 2011 08:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna, 2 De la: Claudia_Ciorogariu_1 16 Mai 2012 17:38
iHerb - suplimente naturiste slabit, cele mai bune cosmetice naturale + mostre gratuite !!! 0 De la: 12 Noiembrie 2012 15:37
Colon cleanse 29 De la: 16 Mai 2012 17:41
pastile de slabit insula tineretii 1 De la: alexandrapopa 17 Noiembrie 2009 23:33
NU VA MAI OTRAVITI ORGANISMUL CU TOXINE 3 De la: garbo269201 14 Martie 2012 11:10
Setari Cookie-uri