Adultul dislexic

Stim cu totii de copilul dislexic si mai stim ca dislexia nu depinde de nivelul de inteligenta, este vorba despre o modalitate speciala de prelucrare a informatiei, diferita de cea obisnuita dar care este cauzata de o dezvoltare si functionare aparte a sistemului nervos central Dislexia nu este o boal deci nici nu se poate vindeca. Un copil dislexic va rmne dislexic i n viaa de adult iar semnele care rmn n viaa de adult pot ngreuna viaa de zi cu zi a acestor persoane.Eu sunt una dintre aceste persoana si am simtit superioritatea cu care am fost tratata aici pe garbo si nu numai, dar evident fara a se cunoaste felul meu de a fi.Vroiam doar sa va intreb daca cunoasteti asemenea persoane si cum reactionati in preajma lor....
sorryDanae
Postat pe 16 August 2011 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata persoanei institutionalizate 23 De la: garbo017686 21 Martie 2010 18:51
DECE TOTI NEGHIOBII DIN VEST SPUN CA ROMNII SUNT UN POPOR FARA IDENTITATE ? 114 De la: VOIAJOR 28 Iunie 2012 12:10
Cum sa ignoram specimenele care ataca in haite? 5 De la: garbo027119 1 Ianuarie 2010 14:38
Ce inseamna,,,fericiti sunt cei saraci cu duhul?Ce canta mereu popa la biserica? 18 De la: xenaluptatoareainimoasa 24 August 2010 22:53
am nevoie de ajutor... 5 De la: iasomia 3 Februarie 2010 11:27
Setari Cookie-uri