Ati spart cani,borcane,farfurii...de furie...de neputinta?

Eu in seara asta am spart tot ce mi-a iesit in cale..sunt furioasa...Daca ti-ai luat viata in piept..daca ai decis sa lupti..ce te intereseaza parerile??Uite ca ma intereseza!Parerile voastre ma intereseaza!Nu conteaza daca ma judecati!Conteaza ca vorbiti....scrieti!
Am divortat dupa o casnicie de 22 de ani,,casnicie?? Ma mint singura! Si ma refer la casnicie...Quasaria...Tu sa-mi raspuzi!Esti pragmatica!Fostul sta in casa noastra eu....in chirie...cu trei baieti..Eu sunt cea puternica..pana cand???Spnune-mi...lupta asta..pana cand poate fi dusa???/
alida_67
Postat pe 14 August 2011 20:49
pai cu cine te mai lupti bre?
roby_cado
Postat pe 14 August 2011 20:52
De la: alida_67, la data 2011-08-14 20:49:08Eu in seara asta am spart tot ce mi-a iesit in cale..sunt furioasa...Daca ti-ai luat viata in piept..daca ai decis sa lupti..ce te intereseaza parerile??Uite ca ma intereseza!Parerile voastre ma intereseaza!Nu conteaza daca ma judecati!Conteaza ca vorbiti....scrieti!
Am divortat dupa o casnicie de 22 de ani,,casnicie?? Ma mint singura! Si ma refer la casnicie...Quasaria...Tu sa-mi raspuzi!Esti pragmatica!Fostul sta in casa noastra eu....in chirie...cu trei baieti..Eu sunt cea puternica..pana cand???Spnune-mi...lupta asta..pana cand poate fi dusa???/


in primul rind, cool down, ca nu inteleg. Daca TU ai divortat, de ce esti furioasa? Pentru ca sta in casa voastra? Sau de ce?
Pentru ca s-a terminat? Ca n-a mers?
Care e problema, de fapt?
quasaria
Postat pe 14 August 2011 20:53
furia asta de a sparge farfurii o avea fostul sot ca sa ma intimideze...toata viata am regretat ca atunci cand el spargea cate doua farfurii odata nu spargeam si eu dublu...ca asa se face ca m-a crezut vulnerabila cand eu eram doar econoama, tineam cu casa, deh...
sora_ilsi
Postat pe 14 August 2011 21:00
ehe...ce zorbe trageam si eu si ex... de ne innoiam zestrea de portelane la doua saptamini....
quasaria
Postat pe 14 August 2011 21:14
asta, ca sa va asigurati munitia pt next time, Q?

esme
Postat pe 14 August 2011 21:18
...ca sa nu mincam din punga. Ca munitie mai gaseam noi... Nici nu stii ce inventiv devine omu' in momente din alea... de extaz....
quasaria
Postat pe 14 August 2011 21:26
haim mai, Q ca aveau farmecul lor momentele acelea, recunoaste...
sora_ilsi
Postat pe 14 August 2011 21:32
au avut. Pina a aparut fie-mea si ne-a pus la punct.
S-a uitat de vreo doua ori bebelusul la noi de am amutit.
quasaria
Postat pe 14 August 2011 21:35
Alida...
ce nume frumos si delicat ca o floare de lotus...!?
eh ...
n-ai zobit si cioburile? Era necesar, in ele se ascundea dushmanul!!!
oare ce-au gresit acele recipiente?? au avut doar vina ca s-au aflat prin preajma ta?
cel putin te-ai clamat?
vedeti mai fetili... de-ai recomand eu vesela si recipiente din plastic!
sunt durabile, nu se sparg asa usor ... daca vrei sa le dai foc, degaja miros neplacut si mai rishti sa vina si pomperii sa-ti decoreze ei casa cu tarnacopul in stil hruba, grota sau caverna...!
adevarul e ca, vorba lui Birlic... (doua loturi) - auzi cucoana, io cand sparg, sparg al dracu'!
dar oare de ce?
http://www.youtube.com/watch?v=KsFTVMuc1Ag&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=osaYWdd_I-g&feature=related
have a nice fun!
alfheim
Postat pe 14 August 2011 22:12
eu am incercat o singura data , dar am ales gresit : un borcan de 400 ; dupa ce ca nu s-a spart , era sa mi-l mai si dau peste picior .
pana cand vei duce lupta ? cat va fi nevoie . vei mai avea momente cand vei sparge tot ce-ti pica in mana , sau vei plange pana vei crede ca nu mai ai lacrimi sau vei crede ca ai ajuns la capatul puterilor ; dar te vei ridica si vei matura cioburile , iti vei sterge lacrimile sau vei manca o portie de spanac si o vei lua de la capat . pentru ca esti o femeie puternica iar asta nu se schimba de la un ceas la altul .
PS. nu stiu care au fost conditiile in care ai parasit domiciliul conjugal , totusi ai dreptul la o parte din casa . de ce nu- ti ceri drepturile in instanta ?
perce1
Postat pe 20 August 2011 21:03
ei..,nu fi asa sigura..
roby_cado
Postat pe 21 August 2011 16:53
offff, cica cioburile aduc fericirea...! (cica si cioaba e foarte fericit!!!!)
insa bag seama ca nu la toata lumea!
alfheim
Postat pe 21 August 2011 16:56
E un serial pe Disney Chanel in care o fetita spune - Mi-a frant inima, asa ca i-am spart fatza!
nathalie
Postat pe 22 August 2011 02:41

mi se pare echitabil.
quasaria
Postat pe 22 August 2011 04:00
fiecare se descarca cum ii vine,eu prin plans,bocesc,apoi sunt mai bine.
conteaza sa te simti mai bine,dupa.
doar asta conteaza.
e foarte greu dupa o casnicie de atatia ani...nu e usor nici cand te desparti dupa putini ani,trei patru!!!!
Tu ai castigat copii,ei vor fi sprijinul tau sufeletsc,daca stii sa ii apropii,sa nu se indeparteze sufleteste cu timpul.
Sfatuieste-i fara sa le impui,discuta deschis cu ei,fii prietena lor si mama lor.
Daca ai sanatatea ta,esti de doua ori bogata.sanatate,si copii sanatosi.
d
daniilia
Postat pe 22 August 2011 06:11
Draga Alida...asbia astazi am citit mesajul...disperat , presupun. Foarte bine ca ai spart ce ti-a iesit in cale, dar nu stim pe cine esti furioasa , pe farfurii sau pe "fostul", sau pe casnicia ce a durat 22 de ani ? Fiecare dintre noi are modalitatile personale de a-si manifesta furia. Presupun ca dupa aceasta isprava s-a rezolvat ceva in viata ta.
Briana_G
Postat pe 25 August 2011 15:35
DE CE AI PLECAT TU ? MI SE PARE CIUDAT, EL STA SINGUR IN CASA VOASTRA , IAR TU CU TREI COPII IN CHIRIE ? PRIMA INTREBARE CARE IMI VINE IN MINTE ESTE CU CE AI FOST CASATORITA ? PT. CA UN ASTFEL DE PERSONAJ NU POATE FI NUMIT OM . ORICUM , USOR NU O SA-TI FIE ! DAR DACA AI REZISTAT 22 ANI CU UN ASEMENEA SPECIMEN , CU SIGURANTA VEI REZISTA INCA MULT TIMP FARA EL . SUCCES ! SAU S-O CITAM PE INTELIGENTA STATULUI MULTE SUCCESURI !
garbo174849
Postat pe 25 August 2011 19:49
zici ca stai cu chirie...sparge ce/ti iese in cale doar daca sunt lucrurile proprietarului
elodia
Postat pe 25 August 2011 20:14
Nu intelegem de ce tu stai cu chirie si cu trei copii, iar el sta in casa? Nu trebuia sa plece el si sa va lase casa, iar tu ii dadeai diferenta pana la 50%?
Noua ni se pare ca esti furioasa din aceasta cauza. Nu e rea ideea de ati refula furia in obiectele din casa. Te decarci, nu faci comotie, dar asta numai daca ai cum sa le inlocuiesti.
prezbiteros
Postat pe 28 August 2011 20:29
De la: prezbiteros, la data 2011-08-28 20:29:28. Te decarci, nu faci comotie, dar asta numai daca ai cum sa le inlocuiesti.


daca nu ai cum sa le inlocuiesti, mai bine faci comotie....
quasaria
Postat pe 28 August 2011 20:39
De la: sora_ilsi, la data 2011-08-14 21:00:39furia asta de a sparge farfurii o avea fostul sot ca sa ma intimideze...toata viata am regretat ca atunci cand el spargea cate doua farfurii odata nu spargeam si eu dublu...ca asa se face ca m-a crezut vulnerabila cand eu eram doar econoama, tineam cu casa, deh...


poate era la origine grec shi tu nu shtiai?!
carcotasha
Postat pe 30 August 2011 11:29
ori sarb, chiar daca aia sparg si paharele, nu numai farfuriile
Thor_again
Postat pe 30 August 2011 11:45
fazele astea mi-aduc aminte de filmul Mr. & Mrs. Smith
dupa ce au distrus tot prin casa si-au dat seama ca se iubesc
Persia
Postat pe 30 August 2011 11:52
dragoste cu nabadai!

ma gandesc ce bucurosi tre sa fie producatorii astia de vesela... cand munca lor e apreciata intr-o veselie generala!
dar la drept vorbind, altfel ar cam muri de foame!
deci lady and gentelman purcedeti in hora spargatorilor de farfurii, castroane, becuri, cani, pahare, vaze, lustre si tot ce mai intalniti prin cale
aveti grija la ferestrele q-fort sunt proiectate sa reziste, sa reziste, sa reziste
alfheim
Postat pe 30 August 2011 13:37
iete ce va aduce taica voua...
am pus eu si la mine pe topic, dar se cere si acilea!
cata frumusetze, cata daruire!!!

http://www.youtube.com/watch?v=2AzpHvLWFUM

http://www.youtube.com/watch?v=JXFv4t2XkOs
alfheim
Postat pe 30 August 2011 13:56
http://youtu.be/hFO0Nrr5z-U

nu am spart farfurii .....dar , am aruncat cratita cu mancare de pe foc odata ......
jeanette40
Postat pe 30 August 2011 14:03
deci esti off-topic jenny!
macar sa fi fost vreun vas de sticla termorezistent... te-ai fi incadrat... dar asa... pffff ai stricat toata distractzia bre!
alfheim
Postat pe 30 August 2011 14:17
de atunci nu se mai hlizeste nimeni la televizor cand muncesc eu
jeanette40
Postat pe 30 August 2011 14:19
nici eu nu am spart farfurii....... am dat cu el de perete
tusi_Oli
Postat pe 30 August 2011 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
1martie 4 De la: ysa30 4 Martie 2010 13:11
Relatiile prin intermediul internetului.Credeti in ele? 131 De la: tusi_Oli 21 Noiembrie 2011 14:49
Egoismul este o forma de altruism? 16 De la: Lingura_si_Strachina 26 Mai 2013 16:13
Va rog sa ma ajuta-ti 4 De la: alex2007 25 Martie 2010 10:29
va rog sa ma ajutati daca stiti ceva despre aceasta doala 2 De la: Celleste_ 10 August 2010 12:24
Setari Cookie-uri