Gauri in urechi dupa vaccinul de 6 luni

Dragele mele, va rog ajutati-ma cu un sfat.Ieri fetita mea a facut vaccinul de 6 luni, iar astazi am mers la spital si i-am facut gauri in urechi, in seara asta mi-a facut febra 38 si nu stiu daca este efectul vaccinului sau este efectul inteparii in urechi.Pana acum nu mi-a facut febra la vaccinuri si nici aseara sau in dimineata asta.
sevand
Postat pe 26 Februarie 2011 23:12
de la unele vaccinuri copiii fac febra .......nu cred ca fetita ta are febra de la faptul ca a fost intepata in urechi
babydoly
Postat pe 2 Martie 2011 06:10
sunt convinsa k de la vaccin a facut febra, iar 38 e o febra usoara pentru un bebelus....chiar daca nu a facut pana acum febra, nu inseamna k nu va face la celelalte vaccinuri....pune-i un supozitor cu paracetamol sau da-i putin nurofen si sigur va trece...sanatate multa!!!
habibi
Postat pe 2 Martie 2011 07:35
De la: sevand, la data 2011-02-26 23:12:45 Dragele mele, va rog ajutati-ma cu un sfat.Ieri fetita mea a facut vaccinul de 6 luni, iar astazi am mers la spital si i-am facut gauri in urechi, in seara asta mi-a facut febra 38 si nu stiu daca este efectul vaccinului sau este efectul inteparii in urechi.Pana acum nu mi-a facut febra la vaccinuri si nici aseara sau in dimineata asta.
sigur nu este de la gaurile urechiuselor .....de obicei astea sant de la vaccinuri .Dupa ce faci vaccinul cand te intorci cu copilul acasa zdrobesti cu o sticla curata o foaie mai groasa de varza proaspata si pui pe rana.Sucul de varza retrage tot ...nu se inflameaza,roseste locul dureros pt bebe.Cand fetita mea facea febra punean un supozitor cu agocalmin sau in cazuri rare o picatura doua de agocalmin.9Stiu de la moasa)febra este cea mai pacatoasa la bebe
floare_cu_colti
Postat pe 2 Martie 2011 08:03
Cu siguranta ca de la vaccin a facut temperatura. Sper ca atunci cand ii iei temperatura BAZAL, scazi un grad din ce iti arata. Da-i Panadol daca are temp.
BondarelBzz
Postat pe 2 Martie 2011 08:16
Buna fetelor!si eu am vrut sa-i fac gauri in urechi fetitei mele dar medicul pediatru mi-a spus k 6 saptamani dupa vaccin nu are voie intepaturi.....ca pot aparea complicatii inclusiv febra...deci.....
annny_27
Postat pe 2 Martie 2011 11:03
De la: annny_27, la data 2011-03-02 11:03:23Buna fetelor!si eu am vrut sa-i fac gauri in urechi fetitei mele dar medicul pediatru mi-a spus k 6 saptamani dupa vaccin nu are voie intepaturi.....ca pot aparea complicatii inclusiv febra...deci.....


Depinde de vaccin. Singurul care contraindica alte injectii timp de 4 saptamani este vaccinul anti-poliomielitic care se administreaza oral - o solutie roz intens, se dau 2 picaturi direct in gurita, la sugari. Din 2009, nu se mai foloseste in Romania, ci unul injectabil care nu are asemenea contrainidicatie.

Cand faceti un vaccin la copii sau voua sau orice medicament vi se recomanda >> cautati inainte pe internet prospectul, cititi ce scrie lumea pe forumuri sau scrieti-mi mesaj, va pot raspunde in legatura cu orice vaccin.

Pup!
garbo174920
Postat pe 13 Martie 2011 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Magazin online pentru copii 1 De la: garbo_413350 29 Iunie 2015 11:58
Adoptie bebelus 5 De la: garbo_413118 26 Iulie 2015 10:24
STRIGATUL DISPERAT AL UNEI MAME 2 De la: dor72_ 6 Decembrie 2011 16:06
Culori de Sarbatori - cum decoram casa 13 De la: garbo_407095 31 Decembrie 2014 21:45
vand aparat gatit aburi pt bebe - BEABA BABY COOK 1 De la: kidz006845 2 Septembrie 2010 11:54
Setari Cookie-uri