oare sunt insarcinata?

hey...am si eu o problema.acum 5 luni am avut un contact sexual neprotejat, fix inainte cu o zi de a mi veni menstruatia.de atunci si pana acum ma gandesc daca nu sunt oare insarcinata, desi menstruatia mi a venit in fiecare luna doar prima data a intarziat aproximativ 6-7 zile(prima luna dupa contact) am facut si un test de sarcina si a iesit negativ dar totusi mi e frica sa nu fiu insarcinata...de vreo 2 saptamani ma simt balonata si primul gand a fost ca daca sunt insarcinata???va rog un sfat...poate a mai patit cineva ceva asemanator...multumesc
aida_girl
Postat pe 28 Ianuarie 2011 19:44
Dap.
Da' nu te speria, ca trece repede
Thor_again
Postat pe 28 Ianuarie 2011 19:59
nuti_vio
Postat pe 28 Ianuarie 2011 20:05
acuuu 5 luni zici aaaaaa si de atunci nimicutaaa? nici un act nimicuta?
floare_cu_colti
Postat pe 28 Ianuarie 2011 20:06
fatuca ai 19 ani ....acu te inteleg deee
floare_cu_colti
Postat pe 28 Ianuarie 2011 20:17
da` ce-i acolo la avatar?? ai nascut deja?
ufishor
Postat pe 28 Ianuarie 2011 22:10
si are si copilu 5 luni
floare_cu_colti
Postat pe 28 Ianuarie 2011 22:15
De la: Thor_again, la data 2011-01-28 19:59:50Dap.
Da' nu te speria, ca trece repede

si eu ce ar trebui sa inteleg din raspunsurile voastre???k ar cam trebui sa mi fac griji sau sa stau linistita?
aida_girl
Postat pe 29 Ianuarie 2011 00:16
pai trage concluzia singurica daca ginecologii au luat concediu.....
anaROBERT
Postat pe 29 Ianuarie 2011 00:18
daca nu sunteti in stare sa dati un sfat nu va mai bagati in seama.tineti va parerile pentru voi si vorbiti doar cand credeti ca sunteti de ajutor...sunteti foarta rautaciosi si nefolositori.aveam alta parere despre membrii site ului asta dar e ca pe toate forumurile...
aida_girl
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:19
dom'soara, noi ne putem da cu parerea, cel mult...
vrei un sfat?? du-te la doctor
zambila
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:25
De la: aida_girl, la data 2011-01-31 13:19:09daca nu sunteti in stare sa dati un sfat nu va mai bagati in seama.tineti va parerile pentru voi si vorbiti doar cand credeti ca sunteti de ajutor...sunteti foarta rautaciosi si nefolositori.aveam alta parere despre membrii site ului asta dar e ca pe toate forumurile...


fetita noi suntem in stare sa dam raspunsuri
tusi_Oli
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:42
De la: aida_girl, la data 2011-01-28 19:44:16hey...am si eu o problema.acum 5 luni am avut un contact sexual neprotejat, fix inainte cu o zi de a mi veni menstruatia.de atunci si pana acum ma gandesc daca nu sunt oare insarcinata, desi menstruatia mi a venit in fiecare luna doar prima data a intarziat aproximativ 6-7 zile(prima luna dupa contact) am facut si un test de sarcina si a iesit negativ dar totusi mi e frica sa nu fiu insarcinata...de vreo 2 saptamani ma simt balonata si primul gand a fost ca daca sunt insarcinata???va rog un sfat...poate a mai patit cineva ceva asemanator...multumesc

tu vorbesti serios :

tusi_Oli
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:47
pai va cam dati cu parerea degeaba...macar scrieti cv in legatura cu topicul nu cu varsta persoanelor care il scriu...vam lasat ca oricum nu sunteti in stare sa dati nici macar raspunsuri
aida_girl
Postat pe 31 Ianuarie 2011 22:22
aida, cred ca tu confunzi forumul asta cu un cabinet de obstetrica si ginecologie! ori nu e nici macar vreun site specializat pe kestiuni medicale, ca sa ai impresia ca poti obtine vreun raspuns pertinent, avizat si serios. acum spune si tu, cine se plaseaza intr-o pozitie inadecvata, lipsita de concordanta cu restul, daca nu chiar usor caraghioasa: cei care au raspuns aici, oarecum uluiti de ceea ce-i intrebi (intrebare ce nu-si are locul aici, in mod clar) si pe care ii acuzi de neseriozitate ori tu, fiindca nu realizezi ca ai incurcat borcanele? ce reactii ai vrea sa avem, altele decat de mirare si reticenta la bizareria si inadvertenta intrebarii pe care ne-o pui si la care ai vrea sa raspundem imediat si fara vreun derapaj, luand pozitia de drepti. in al doilea rand, nu ti-ar parea mult mai eficient, si, de fapt, singura optiune corecta, sa te adresezi unui medic, care ti-ar clarifica, negresit, nedumeririle? ca doar epoca omului pesterii s-a dus demult, nu te-apuci sa ceri lamuriri prin sat la chestiuni care sunt si trebuie sa ramana ale tale, ai deja mijloace corespunzatoare secolului in care traiesti pt a putea iesi din intuneric si pt a pastra o anume decenta a propriei persoane. iar in al treilea rand, si nu in ultimul, dimpotriva, exista o anume pudoare a fiintei, care ar trebui sa functioneze in diverse situatii si contexte, si care ne impiedica sa spargem zidurile intimitatii personale! o cunosti?
esme
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:10
esme, pai, de aia si-a luat un nick, si poate din cauza pudorii nu merge nici la medic, ca ii este rusine, dar acum fetitzo, cand ai desfacut picioarelenu ti-a fost ??/

sa te luminez eu, un ginecolog este specializat in a depista probleme genitale feminine, nu probleme de conduita si nici de ordin psihic, deci daca mergi la el, nu te va judeca pentru ce ai facut si nu trebuia, ca nu e treaba lui, poate daca mergi la preot s-ar putea sa ai sau sa primesti niste restrictii morale si niste afurisenii daca ii da cumva cu zecimale, pooate mai trebuie sa desfaci picioarele o data.


pe mine insa ma socheaza infantilismul tau, intr-o era in care ai la dispozitie mijloace avansate de comunicare, alegi sa intrebi niste profani pe un forum de socializare pe "n" diversitati de teme, mai putin cele medicale, si nu alegi mijlocul direct, medicul, poti merge intr-un oras unde nu te cunoaste nimeni, dar iti repet, medicul nu te judeca pentru sex , ci pentru intarziere eventual

eu te judec pentru prostie
casperphantom
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:26
casper, m-ai dat pe spate! ...de ras, mai! nu mai pot, rad cu zece randuri de lacrimi!
esme
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:49
......vechi is toate!.......
vuvuzela
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:54
asa este el plin de sarm
floare_cu_colti
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:54
De la: vuvuzela, la data 2011-01-31 23:54:02......vechi is toate!.......
da cine te strofoci asa?
floare_cu_colti
Postat pe 1 Februarie 2011 00:01
Floare,de ce esti atat de acra ?ia cu miere!
vuvuzela
Postat pe 1 Februarie 2011 00:08
ce sa zici si tu iote ca nu ma nervez ....tre sa gasesti pe altcineva
floare_cu_colti
Postat pe 1 Februarie 2011 00:14
ori nu am inteles eu bine, ori tu ai mari probleme! cum poti sa-ti pui o astfel de intrebare la cinci luni dupa acel eveniment? de ce nu te-ai intrebat la prima menstruatie care ti-a intirziat?! cum poti crede asa ceva? mai ales ca spui ca ai ciclu regulat! fata mea, ai acces la net, da? deci, nu esti rupta de realitate si de nou! nu stiu ce sfat sa-ti dau! dar, intrebarea ta m-a socat, pur si simplu!
maitanicoleta
Postat pe 3 Februarie 2011 16:05
De la: aida_girl, la data 2011-01-28 19:44:16...de vreo 2 saptamani ma simt balonata si primul gand a fost ca daca sunt insarcinata???va rog un sfat...poate a mai patit cineva ceva asemanator...multumesc


te-ai gandit ca ai putea fi constipata ?? cauta raspunsurile la doctor nu pe aici.....esti atat de infantila...
scumpa31
Postat pe 4 Februarie 2011 15:54
De la: garbo094431, la data 2011-02-04 15:54:02
De la: aida_girl, la data 2011-01-28 19:44:16...de vreo 2 saptamani ma simt balonata si primul gand a fost ca daca sunt insarcinata???va rog un sfat...poate a mai patit cineva ceva asemanator...multumesc


te-ai gandit ca ai putea fi constipata ?? cauta raspunsurile la doctor nu pe aici.....esti atat de infantila...




pai din cauza ca e infantila si stia asta, ne-a intrebat pe noi, si ...nici nu suntem in China sa ne ia doftorul pulsul si sa ne zica ca suntem beti sau sa nu-si dea seama ca -si tine propria mana , as mai avea de zis, da'nu puteti duce
casperphantom
Postat pe 4 Februarie 2011 16:10
De la: aida_girl, la data 2011-01-28 19:44:16hey...am si eu o problema.acum 5 luni am avut un contact sexual neprotejat, fix inainte cu o zi de a mi veni menstruatia.de atunci si pana acum ma gandesc daca nu sunt oare insarcinata, desi menstruatia mi a venit in fiecare luna doar prima data a intarziat aproximativ 6-7 zile(prima luna dupa contact) am facut si un test de sarcina si a iesit negativ dar totusi mi e frica sa nu fiu insarcinata...de vreo 2 saptamani ma simt balonata si primul gand a fost ca daca sunt insarcinata???va rog un sfat...poate a mai patit cineva ceva asemanator...multumesc




draga ,tu ti-ai ingropat medicii?numai un control medical te va elucida.
vuvuzela
Postat pe 4 Februarie 2011 16:33
De la: casperphantom, la data 2011-02-04 16:10:03
De la: garbo094431, la data 2011-02-04 15:54:02
De la: aida_girl, la data 2011-01-28 19:44:16...de vreo 2 saptamani ma simt balonata si primul gand a fost ca daca sunt insarcinata???va rog un sfat...poate a mai patit cineva ceva asemanator...multumesc


te-ai gandit ca ai putea fi constipata ?? cauta raspunsurile la doctor nu pe aici.....esti atat de infantila...




pai din cauza ca e infantila si stia asta, ne-a intrebat pe noi, si ...nici nu suntem in China sa ne ia doftorul pulsul si sa ne zica ca suntem beti sau sa nu-si dea seama ca -si tine propria mana , as mai avea de zis, da'nu puteti duce

draga casper, daca stia cat de infantila e, nu mai punea intrebari cretine pe forum....
scumpa31
Postat pe 4 Februarie 2011 17:27
Cred ca a vrut sa ne....incerce!!E ,dupa pererea mea,o prefacuta!!E o prostie tot ce-a afirmat!De la 14 ani se face si-n scoli educatie sexuala...asa ca astfel de situatii ..neclare..nu pot exista!!Rade de noi!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Februarie 2011 19:35
dap, te-ai prins..
Freya_
Postat pe 5 Februarie 2011 19:49
parca ai fi de la tarus!...proasta ca noaptea!....
garbo002251
Postat pe 5 Februarie 2011 20:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat, va rog... 11 De la: estela 4 Mai 2010 00:59
ce iubesc barbatii??? 32 De la: nuti_vio 7 Iulie 2010 16:54
Am probleme de intimitate cu partenerul meu. Ce fac? 25 De la: garbo_1155 7 Iunie 2012 13:24
Placere pentru doamne sau domnisoare 1 De la: garbo_500559 30 August 2019 11:31
Cat de sanatoase sunt relatiile cu femei casatorite...?! 2 De la: bluelight 22 Mai 2010 19:44
Setari Cookie-uri