Noua Lege a Educatiei

Am si eu o nelamurire cu aceasta Lege si anume: baietelul meu care implineste 6 ani anul viitor in luna octombrie unde va face grupa pregatitoare de gradinita dupa noua Lege? Tot in incinta gradinitei sau direct la scoala? Daca va face tot la gradinita atunci voi fi obligata sa platesc si hrana sau vor fi grupe de 4 sau 5 ore doar cu activitati?Sunt sigura ca sunt parinti care nu isi permit sa plateasca luna intreaga sa tina coplilul la gradinita in fiecare zi.Ce se va intampla cu acestia.Se vor pune absente ca la scoala?Iar la un nr de absente copilul va fii exmatriculat? Cine ma poate lamuri si pe mine va rog sa imi raspundeti tot in acest forum.
cri_kidz
Postat pe 5 Ianuarie 2011 14:04
De la: cri_kidz, la data 2011-01-05 14:04:22Am si eu o nelamurire cu aceasta Lege si anume: baietelul meu care implineste 6 ani anul viitor in luna octombrie unde va face grupa pregatitoare de gradinita dupa noua Lege? Tot in incinta gradinitei sau direct la scoala? Daca va face tot la gradinita atunci voi fi obligata sa platesc si hrana sau vor fi grupe de 4 sau 5 ore doar cu activitati?Sunt sigura ca sunt parinti care nu isi permit sa plateasca luna intreaga sa tina coplilul la gradinita in fiecare zi.Ce se va intampla cu acestia.Se vor pune absente ca la scoala?Iar la un nr de absente copilul va fii exmatriculat? Cine ma poate lamuri si pe mine va rog sa imi raspundeti tot in acest forum.

http://www.youtube.com/watch?v=nyNXNQdsyBw&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 30 Martie 2012 01:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum ar fi , ce ar oferi , cum s-ar numi gradinita perfecta 30 De la: apublican 22 Iulie 2010 15:54
grupa de gradinita pentru copii cu nevoi speciale 1 De la: AIPA 5 Martie 2012 23:24
Gradinita Cami - Reduceri de sarbatori 1 De la: gradinitacami 3 Decembrie 2009 20:47
putul unei gandiri din perle 21 De la: bau 28 Iunie 2010 12:14
meditatii la romana, italiana, franceza, engleza 2 De la: Ciresica 30 Mai 2010 04:56
Setari Cookie-uri