CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ?

Am crezut ca asa ceva numai prostilor se poate intimpla ! Deci asa sunt si eu ?
Nici macar nu pot sa spun ca sunt tanara , ca n-am experinta !
Dupa ce am iesit dintr-o realtie lunga de 20 de ani ( dar nedivortata inca ), trista si crezand ca viata (amoroasa) s-a terminat pt. mine, intalnesc un barbat superb , un pic mai tanar . Era idealul , exact ceea ce am visat din totdeauna ;destept , chipes , foarte educat ( intr-o pozitie inalta de conducere ),cu un caracter forte , mereu invingator - ma flateaza cu dragostea lui , imi aduce inapoi surasul uitat. Treptat ma indragostesc tot mai mult , totul este frumos , minunat
mai mult , si in cariera ne ajutam reciproc .Facem planuri de viitor , visam impreuna ..
El face totul pt. mine , isi ia un apartament mai mare sa avem spatiu suficient pt. noi doi sau copii ( el vine cu ideea de a adopta unul daca eu n-as putea avea din cauza varstei )
Dar parintii lui nu sunt de acord cu relatia noastra , ei viseaza altceva pt. fiul lor ( desi ei au o casnicie daramata, traiesc separat ) - iese la iveala dupa 6 luni de convietuire ,dupa o vizita facuta de el acasa. .
Ei nici macar nu ma cunosteau , traiesc la mare distanta de noi dar ii spun verde-n fata ca nu sunt bine venita ! Desi nu sunt mai prejos ca el , in nici un fel ...
El e sfasiat de durere ,tine foarte mult la parinti ,ar vrea sa-i impace pe toti dar imi spunea ca mai bine renunta la viata lui dar nu la mine !
Divortul meu este in curs dar foarte dificil , intoteauna apar probleme noi dar eu nu-mi fac probleme , IL AM PE EL ,SUNTEM IMPREUNA,MA SUSTINE ,MA IUBESTE !
Parintii fac presiuni sa se-n soare ,ca nu mai e tanar , are nevoie de familie !si-l suna tot timpul .Mai trec sase luni , noi fericiti - eu credeam ca este ireal , CA E PREA FRUMOS SA FIE ADEVARAT !
SI ASA SI E !
Dupa o visita , singur acasa se intoarce schimbat ; chiar avusem o mica cearta la telefon pentru ca m-a sunat foarte rar si i-am spus ca plec la ai mei si eu pt. o zi doua.
Cand s-a intors nu se astepta sa fiu acasa , dar eram (n-am mai plecat) asteptam atat de mult sa-l revad , eram bolnava fiind departe de el cateva zile.
Intrand in casa izbucneste intr-un plans cu hohote , nu juca teatru -era totul serios , il cunosc , nu l-am mai vazut asa !M-am speriat , stiam , am simtit !am avut sentimentul ca se va intimpla ceva cu noi !
Si da . EL , marele curajos , intotdeauna invingator imi spune numai ca a avut aprinse discutii cu parintii lui - dar nu mai mult .
si telefoanele curg , neincetat chiar daca el nu raspunde intotdeauna .
Simt ca ceva nu e in ordine , dupa un timp il intreb - si raspunsul ma rapune !
A ACCEPTAT SA SE-NSOARE CU FATA ALEASA DE PARINTII LUI !
Nu , nu vreau sa cred si il implor , ii pun mii de intrebari ,il amenint - si simt ca ma iubeste DAR EL NU VREA SA-SI SCHIMBE HOTARAREA !
Spunet-mi dragilor cum se poate intampla asa ceva , cum pot sa merg eu mai departe , CUM ? EU NU MA SIMT IN STARE SI IMI DORESC NUMAI SA MOR ! SI EL SE-NSOARE PESTE 3 LUNI !
Thiara
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:34
Imi cer scuze pt. greseli , dar nu vedeam de lacrimi..
Thiara
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:37
asta e viata ............cateodata iti mai da si cate un sut in ........
vezi partea frumoasa a lucrurilor ......orice sut e un pas inainte
jeanette40
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:45
Daca e dragoste adevarata nu se sfarseste asa. Daca nu e ..... mai bine acum decat mai tarziu.
cricat
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:51
asa...si tu plangi acum dupa un tip care nu are suficient sange in pix si care se insoara cu cine vrea mamica si taticu?

pisi, ar trebui sa te simti norocoasa, nu nefericita, parerea mea...
michelle_
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:52
Mie una mi se pare absurd ca un barbat sa se casatoreasca cu o femeia pe care a aleso parintii..Poate ca ei se cunoasteau de mai de mult....eu una nu am incredere in barbati pt ca sunt niste mincinosi...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:19
mi se pare cam din scurt... in trei luni, dar ma rog.
Sa revenim la subiect - omul linga care vroiai sa te inhami tu la caruta si cu care sa treci si bune si rele ("destept, cu caracter forte si mereu invingator") inca e alaptat de mamica?
CUm e cu caracterul? Mamica are un caracter si mai forte?!

Ei bine, atunci poate e foarte bine pentru tine ca s-a intimplat cum s-a intimplat.
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2011 00:05
o sa supravietuiesti...n-ai murit tu de plictiseala in 20 de ani de casnicie si o sa mori acum din cauza lasitatii celui care credeai ca te iubeste?
sora_ilsi
Postat pe 4 Ianuarie 2011 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa fac sa fie totul in regula?! 49 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
Cine mi-a furat peruca? 54 De la: Sarikiz 13 Mai 2013 10:48
SALARIUL DE BUGETAR 128 De la: liaiedera 10 Decembrie 2010 09:03
iubesc un barbat insurat... 609 De la: garbo173858 5 Iunie 2011 16:43
Pe locul 2 3 De la: emory 23 Octombrie 2010 17:47
Setari Cookie-uri