destinatie de vacanta

Buna,

Doresc sa intreb mamicile care au fost in concedii cu copilasii lor, unde imi recomanda sa merg cu fetita de 1 an jumatate? As dori undeva la mare, pt aerosoli, am inteles ca este recomandat la aceasta varsta.

Va multumesc mult si va doresc multa sanatate!!!
delly003777
Postat pe 29 Decembrie 2010 15:39
Daca vrei sa imbini utilul cu placutul atunci iti recomand Slanic Moldova.
Copilul poate face tratament la salina(atentie insa la timpul recomandat a sta in salina) iar adultii se pot bucura de frumusetea locurilor.
Nirvana
Postat pe 4 Ianuarie 2011 15:52
La mare e canicula si nu se poate respira, personal mi se pare o prostie sa duci un copil asa mic acolo. Vitamina D se poate fixa oriunde. Iar salina nu se recomanda oricui, sunt copii care nu pot suporta aerul sarat. Mai intai ar trebui sa stabilesti clar daca e perfect sanatos copilul iar, dupa parerea unui medic pediatru, chiar si la 3 ani copilul este prea mic sa-l tarasti in concediu. Acum...fiecare face ce vrea cu sanatatea copilului lui!
june_dumitrescu
Postat pe 9 Ianuarie 2011 14:29
sigur ca da. Copilul pina la 6, sau si mai bine, 10 ani trebuie tinut in scutece, eventual incubator, pt ca n-are voie aer sarat si n-are voie aer nesarat si nici cald si nici rece.
Asa se cresc toti soriceii de biblioteca.....
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2011 14:32
Mi se pare corect ce spui. Copilul meu la 1 an si 2 luni, nu il mai pot baga in casa cand e vreme frumoasa afara. Chiar si acum cand e rece. Se joaca cu cainii, pisicile, alearga, ce sa zic... o fi prea mic??
Eu una nu cred, tocmai de aceea am adresat o intrebare mamicilor care au fost in concedii cu copilasii lor. Doresc, si am specificat, o destinatie pt familii. Fara galagie prea mare, etc.

Multumesc!!
delly003777
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:17
Mie litoralul bulgaresc mi s-a parut o destinatie buna pentru familii - si in special pentru familii cu copii mici - au si gradinite unde poti lasa copilul in grija daca vrei o seara libera. Nici nu e foarte scump. E si aproape - pentru ca e greu totusi de calatorit cu un copil mic.
Lady_Di
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:50
eu una am luat fata anul trecut cu mine in concediu la turci.foarte frumos si am fost la sf lui mai ca sa nu fie prea cald pentru ea,dar eu zic ca un copil pana la 3 chiar 4 ani nu are ce cauta cu noi in concediu pentru ca nu isi va aduce aminte de nimic,pe langa faptul ca eram tot dupa ea,mancarea este putin diferita de a nostra si a facut si diaree in a 3 zi,sa dat peste cap cu totul si plus de asta nici noi ca parinti nu ne-am simtit foarte bine cand era mai fain seara cu spectacol trebuia sa mergem in camear sa o culcam si tot asa,pentru mine cat stai cu un copil acsa timp de un an iti consuma toata energia si cred ca fiecare parinte are nevoie din cand in cand de liniste si relaxare.poarerea mea eu zic ca este prea mic ca sa mergeti undeva,eu am patit-o pe pielea mea,da recunosc ca concediile mai mici poti sa mergi si cu ei ,dar undeva unde costa si multi bani si sa nu te simti bine cand vezi ca se da peste cap cu totul mai bine il las acasa.
rebeca_kidz
Postat pe 15 Ianuarie 2011 11:32
ce ziceti voi acolo?
am si eu un bb de 10 luni, asta vara avea numai 5 cand plecam cu el la plaja in fiecare weekend, plecam de sambata si ramaneam acolo pana duminica seara( la cabana)
dimi la 6 faceam o tura de faleza cu el in brate si seara pe la 7 la fel si nu a mai patit nimic
nush cine v-a zis voua ca pana la nush cati ani nu tre scos pe plaja
chiar este benefic aerul de mare, sarat
face niste aerosoli de numa numa
dehh, parerile-s impartite
dancris
Postat pe 15 Ianuarie 2011 11:49
dancris

sti tu ca fiecare isi creste copilul asa cum vrea si cum ii place....
si eu am plecat cu al meu copil si cand avea cateva luni si acum la 1 an si ceva,si cu tren si cu masina si mai ales cu avionul...
credeti-ma nu a patit absolut nimic.....
anaROBERT
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:02
Ana Banana mamica lui Robertino :-*
asa e Ana,fiecare-s creste copilul cum vrea
dar nu cred ca nu e bine sa scoti copilul pe plaja pana la nush cati ani
Doamnie batie,e clar ca soarele are cea mai buna sursa de vitamina D de aceea ii si spune vitamina soarelui
n-oi fii eu prea invatata daa rog...
fiecare isi creste copilul cum vrea
dancris
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:14
daaa,asa este tot ce sti sti pentru tine si daca vrei aplici daca nu nu,asa fac si ele cer sfaturi ampoulea pe aici ca mai apoi tot ele sa nu fie de acord cu ce raspunsuri primesc....

sa stea frate pana la 10 ani numai in casa cu copilul si daca se poate infasat cu suzeta si biberon iar mancarea tot pasata sa le-o dea
anaROBERT
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:16
eu am luat-o pe fie-mea de la trei saptamini peste tot cu mine, inclusiv in afara tarii, ca nu aveam incredere sa o las cu nimeni. SI nu i se mai pare nimic deosebit - se adapteaza fara probleme programului si diferentelor de fus orar, diferentelor de temperatura, de mincare, etc.
Asta e, daca eu sint migratoare...
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:20
De la: Lady_Di, la data 2011-01-10 15:50:24Mie litoralul bulgaresc mi s-a parut o destinatie buna pentru familii - si in special pentru familii cu copii mici - au si gradinite unde poti lasa copilul in grija daca vrei o seara libera. Nici nu e foarte scump. E si aproape - pentru ca e greu totusi de calatorit cu un copil mic.
garbo182655
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:00
Si eu tot de bulgaria am fost incantata, mai exact nisipurile de aur, baietelului meu s-a simtit foarte bine si noi la fel
garbo195305
Postat pe 11 Martie 2011 00:14
Si eu tot de bulgaria am fost incantata, mai exact nisipurile de aur, baietelului meu s-a simtit foarte bine si noi la fel
garbo195305
Postat pe 11 Martie 2011 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gemeni bivitelini 10 De la: preci 24 Iulie 2010 23:48
Asigurarea viitorului 2 De la: garbo074997 9 August 2010 19:26
Ultimele locuri in Tabara de schi si snowboard!!! 1 De la: garbo183165 19 Ianuarie 2011 11:21
Am ramas gravida? 69 De la: eu_geminy 12 Martie 2011 01:27
miss summer 2010 copii 2-16 ani 2 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 11:45
Setari Cookie-uri