pt mos!!!

Draga Mos Craciun,
Te rog sa ma ierti ca nu ti-am mai scris de atit de multa vreme, poate de pe vremea copilariei cu miros de brad nins si de sarbatoare. Iti scriu insa acum, cind vad ca lumea e pe zi ce trece tot mai rea si mai bolnavicioasa. Datorita acestui fapt, te rog sa aduci cate un sac de bunatate oamenilor rai si cate un sac de sanatate fiecarui om bolnav.

Pentru mine nu stiu ce sa-ti cer. Dragoste ti-am cerut cindva. Si mi-ai adus.
Ti-as cere liniste si pace sufleteasca, dar stiu ca sunt atitia oameni zbuciumati si atitia copii ,batrini inainte de vreme care au nevoie de asta, incit nu indraznesc sa le vreau pentru mine. De aceea, daca nu m-ai uitat si daca crezi ca inca mai merit un cadou, fa doar ca lacrima sa-mi fie iarasi limpede, iar , ochii mei te rog mai fa-i macar o data sa straluceasca asa cum straluceau cand ne-am intilnit prima oara.,fa ceva pt copii mei ,o fetita minunata de 10 ani si doi baieti gemeni de 5 ani,adu-le bucurie ,sanatate fa ceva si ajuta-ma sa pot sa-mi cresc copii in perioada asta grea
Apoi daca vrei, adu-mi un brad fermecat te rog, pe care sa il impodobesc cu vise in care zambetele nu se pierd, iar lacrimile, prizoniere fara glas, nu mai stralucesc, dar nu mai dor! Un brad pe care sa asez imbratisari fara sfarsit care nu dor cand bratele trebuie sa se desclesteze. Da asta vreau!
Printre cadourile rasturnate sub brad nici nu ma uit deoarece stiu ca mi-ai pastrat deja ceea ce este al meu.
aschiuta43
Postat pe 20 Decembrie 2010 09:41
draga aschiutza...

am pregatit cei doi saci, asa cum mi-ai cerut, dar nenorocitii aia de elfi iar s-au imbatat cu finlandia si-au uitat sa puna etichetele... asa ca s-ar putea s-ajunga invers... ceea ce nu-i bai, avand in vedere ca-n ziua de azi nu mai stii cine-i doar rau, sau e bolnav de-a binelea...

pt tine am un demachiant si un gloss de calitate, ca vaz ca asta ai cerut...

cu bradu' ala nush' ce sa zic, mai bine-l lasam in tundra lui, acolo, ca poate vor si altii sa simta cum miroase cetina acoperita de ninsoare, la minus 40 de grade... tot felu' de ciudati pe lumea asta...

ce zici ca mai voiai?... o pensie alimentara?... sa vedem ce mai am prin cont... e plin de femei care mi-au cerut dragoste si le-am ajutat, da' p-orma au venit cu un lung sir de alte dorinte colaterale...

dap, am pastrat cadoul pt tine, nu l-am mai adus... dezordinea de sub brad nu-i de la mine...

hai, la multi ani...

moshu
zambil
Postat pe 22 Decembrie 2010 15:07
Frumos!
picaturaderoua
Postat pe 22 Decembrie 2010 15:09
Apoi Mosule, as vrea si eu...
sa fie Craciunul cum era candva, cand aveam vreo 12 ani, ce frumos era, aveam un brad mare, cu un mirooooos, mama mama, parca atunci miroaseau toate altfel si bucatele la fel, parca erau si mai bune, atunci ne bucuram altfel de o asemenea sarbatoare
tin minte, ca pe scara noastra, mergeam pe la toti sa impodobim bradul, mergeam cu mici cu mari, cu paharul in mana si colindam
ce ne mai bucuram pentru un fleac, dar pe atunci era ceva, haaaaaa, ce vremuri... frumoase, de ce nu?

apoi Mosule, zi-mi si mie 6 numere la loto ca poate am noroc si facem jumi juma, ce zici?

restul dorintelor nu le mai pun, ca daca e sa fie, vin de la sine, daca nu, "merem" inainte asa cum este, cu sanatate, cu fericire si cu alea alea pe care le cere "tata" lumea

si sa-mi aduci si mie niste biscuiti ca vreau sa fac un salam de biscuiti (mamaaaa, ce bun era si ala, imi aduce aminte de cum era la mama acasa) am o lene de ma doare si de aceea te rog, chiar si frumos, foarte frumos


Laura_M
Postat pe 22 Decembrie 2010 15:40
pai ce, tu mai esti ca la 12 ani?... da' la craciun ai pretentii...
zambil
Postat pe 22 Decembrie 2010 15:43
apoi , cum altfel ??????? normal ca avem pretentii la Mosh...... daca ar mai fi si tanar............
jeanette40
Postat pe 22 Decembrie 2010 15:46
nu dadea, am fost cuminte, in limita posibilitatii
vreau sa fie ca atunci, io-s mai modesta, altii cer de nu poti duce si io, cui raman?

daca e tanar Moshu, sa treaca si pe la mine, numai ieri ce am luat lapte pentru Andrei al meu, sa-l serevsc cu o cana cu lapte si o sa fac si niste prajituri daca vrea, bune bune, si ce sa mai, sa-mi dea si un beep daca vine

numerele unde sunt?
Laura_M
Postat pe 22 Decembrie 2010 15:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hainute incaltaminte tarcuri marsupiu 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:19
Vand fotoliu balansoar ABC Design si premergator Brevi 1 De la: XEMONIA 15 August 2008 08:41
vand carucior 3 roti,220lei 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:54
Vand 2 rochite 4-6 luni, superbe 1 De la: adelaeu 13 Iulie 2010 23:13
hainute noi 0-8 ani 1 De la: kidz001252 9 Iunie 2009 12:49
Setari Cookie-uri